Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

The Café Au Lait !!


Recommended Posts

Βασικά όταν περιμένεις το τρίτο πρακτικά δεν έχεις και πολλά να κάνεις. Σιγά μην παρεξηγηθει το άτομο αν είναι κοριτσακι και φορέσει γαλαζούλι. Άσε που ειχα κάποια ουδέτερα. Άσε που αν βγει κοριτσάκι θα μου φαίρεται εσείς ρουχαλάκια (θα γλυτώσω και το πλύσιμο χαχαχα) Και επίσης στάνταρ θα είναι αγοράκι αρα σιγά την έκπληξη:tongue:

Αλλα είναι πολύ περίεργη για να αντέξω μέχρι τότε άρα στάνταρ θα ζητήσω να το μάθω.

Δανάη καλό σαβούριασμα:cool:

Κι εγώ έλεγα ότι δε θα αντέξω κι όμως άντεξα!Σε όλη την εγκυμοσύνη ήμουν κατά 90 % σίγουρη ότι θα είναι κορίτσι αλλά στον ένατο η κοιλιά έδειξε πλέον τι έκρυβε;););)


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είχα μειώσει θηλασμούς. Όταν αποθήλασα είδα ότι δεν μου έρχεται περίοδος και ότι δεν μου μπαίνουν τα παντελόνια γιατί κάνω κατευθείαν κατακράτηση υγρών.

Ααα, κατάλαβα!Αχ είναι κούραση με τρία αλλά είναι τόση η ευτυχία όταν είναι μαζί και γελάνε και μιλάνε (τα 2 προς το παρόν!) που τα ξεχνάς όλα!Άντε φεύγω μπάι!


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Λέγκω είσαι τόσο!! Κοντά κοντά γεννάμε δηλαδή!! Αχ τι καλά! Χριστουγεννιάτικο!

Και εγώ στο Έλενα γεννάω όπως και στο πρώτο. Ποια γιατρό είχες και σε ποια θέλεις να πας? Εγώ έχω την Γεωργιάδου.

Φαγκρι καλώς ήρθες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν, μια ανακοίνωση:

Όσο κι αν αγαπώ την κουμπαρούλα νο2 ( και την νούμερο ένα φυσικά! μη μου θυμώσει! ) έχω να σας ανακοινώσω ότι κάνει ανηλεή προπαγάνδα για την τριτεκνία! Όπου σταθεί και όπου βρεθεί μιλάω για τις ομορφιές της εγκυμοσύνης, τη χαρά της αποχής, το τρυφερό βρεφικό δέρμα, τη μαγεία του τοκετού! ( ε, εντάξει, έβαλα και λίγη σάλτσα! )

Αγρυπνείτε συντρόφισσες! Θέλει να μας παρασύρει όλες στην ακαταπαυστη μητρότητα, στην αναπαραγωγή χωρίς φρένο!!!!

Αντισταθείτε!!!!!!! :)


 

 

Link to comment
Share on other sites

Λέγκω είσαι τόσο!! Κοντά κοντά γεννάμε δηλαδή!! Αχ τι καλά! Χριστουγεννιάτικο!

Και εγώ στο Έλενα γεννάω όπως και στο πρώτο. Ποια γιατρό είχες και σε ποια θέλεις να πας? Εγώ έχω την Γεωργιάδου.

Φαγκρι καλώς ήρθες!

Ευγενάκο εσύ πότε έχεις πητ;

Είχα την καργάκου και σκεφτόμουνα την Γεωργιάδου αλλά μου είπαν ότι δεν θα με δεχτεί όπως και κανείς άλλος αφού είχα σε δύο γέννες άλλη γιατρό. Ότι όταν διαλέγεις μαιευτήρα αν επιλέψεις να αλλάξεις καις και το νοσοκομείο. Τέσπα θα πάω στη μάγδα θα κάνουμε μια κουβέντα για όσα με προβληματίζουν και βλέπουμε. Το έλενα δεν θέλω να το αλλάξω γιατί θέλω να είναι ο γιώργος παλι μαζί μου και μόνο στο έλενα από δημόσια το δέχονται.

Link to comment
Share on other sites

Ευγενάκο εσύ πότε έχεις πητ;

Είχα την καργάκου και σκεφτόμουνα την Γεωργιάδου αλλά μου είπαν ότι δεν θα με δεχτεί όπως και κανείς άλλος αφού είχα σε δύο γέννες άλλη γιατρό. Ότι όταν διαλέγεις μαιευτήρα αν επιλέψεις να αλλάξεις καις και το νοσοκομείο. Τέσπα θα πάω στη μάγδα θα κάνουμε μια κουβέντα για όσα με προβληματίζουν και βλέπουμε. Το έλενα δεν θέλω να το αλλάξω γιατί θέλω να είναι ο γιώργος παλι μαζί μου και μόνο στο έλενα από δημόσια το δέχονται.

Έχω ΠΗΤ 17/11 αλλά λόγω καισαρικής ίσως είναι και λίγο πιο μπροστά.

Και εγώ δεν θέλω να αλλάξω το Έλενα γιατι μπορεί να είναι τα βράδυα μαζι μου ο Νικος κάτι πολύ χρησιμο μιας και απο καισαρική θέλω βοήθεια σίγουρα...επίσης θα εχω μονοκλινο λουξ και το μωρό μαζί μου και θα είμαστε μόνοι...και οικονομικά.

Γιατί θέλεις να αλλάξεις την γιατρό σου? Δεν είσαι ευχαριστημένη? Φυσικά εγώ την συμπαθώ την Γεωργιάδου πολύ αλλά είχα ακούσει και για τη δική σου καλά λόγια...

Δεν το ήξερα ότι αν αλλάξεις γιατρό καις και το νοσοκομείο! Χαζό αυτό εντελώς!

Link to comment
Share on other sites

στα γρηγορα, και στο αττικο διανυκτερευει ο συζυγος αν το θελεις.... σχεδον σε ολες ετσι ηταν...ο βαγγος δε, ο καλυτερος του χωριου ειχε και κρεβατι διπλα αδειο και την επεφτε κανονικα, του την ελεγαν καμια φορα, αλλα αφου ηταν αδειο οποτε μπορουσε..τσουπ!

για αττικο και φυσιολογικο παντως θα σου προτεινα τον Σαλουμ, δεν ξερω αν τον ξερει η Φελινι, οσο εκατσα εκει καμια δεν γεννησε με καισαρικη ολες φυσιολογικα και ηταν πολυ "ζωντανος" ανθρωπος, ερχοταν τις ελβλεπε συνεχεια...μονο αυτον βλεπαμε στους θαλαμους συνεχεια...μου εκανε πολυ καλη εντυπωση....παρα πολυ καλη...


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ Αθηνά και εγώ ψηνόμουν για Αττικό αλλά μετά που έκανα σεμινάρια εισαγωγικής εκπαίδευσης μαζί με νοσηλεύτριες και μαίες από όλα τα νοσοκομεία και κυρίως και από το Αττικό και έμαθα πως δουλεύουν από μέσα άλλαξα γνώμη...ουσιαστικά τα τμήματα ειναι αστελέχωτα και αντι για 20 υπάρχουν 2...και ένα σωρό άλλες ελλείψεις...άσε που προτιμώ το μονόκλινο του Έλενα...μόνο για την επισκληρίδιο θα πήγαινα εκεί αλλά μετά και από τις εμπειρίες σας που άκουσα λέω δεν πειράζει χίλιες φορές ολική...

Τζένη εσύ μου είχες πει για το ξινόμηλο και τις αναγούλες? Σε ευχαριστώ!;)

Link to comment
Share on other sites

Aχ έλιωσα! Είδα στην τηλεόραση τον λατρεμένο μου Καραμίχο!

Και έμαθα ότι ξαναπαίζει και πάλι τώρα την φοβερή παράσταση την μέθοδο gronholm! Όσοι δεν την έχετε δει δείτε την! Πολύ έξυπνη και πολύ γέλιο! :)

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια, γι' αυτό που λέτε ότι μπορεί να μείνει ο σύζυγος το βράδυ...Το δέχομαι ΜΟΝΟ αν είστε σε μονόκλινο, γιατί εγώ που γέννησα στο νοσοκομείο εδώ στην πόλη μου κι ήταν συνοδός στη διπλανή νμου ο άντρας της υπέφερα!Γιατί?Άντε να θηλάσεις, άντε να βγάλεις γάλα με το θήλαστρο (το μωρό έκανε ίκτερο οπότε τον τάιζα με το μπιμπερό το γάλα μου γιατί ήταν πολύ αδύναμος για να θηλάσει).Τις έκαναν άπειρες παρατηρήσεις, τι ο Διευυντής της μαιευτικής, τι οι νοσοκόμες, τίποτα!Όλη μέρα και ως τις 11 το βράδυ ο άντρας μπάστακας, ε όχι, συγνώμη, αλλά δε μου φταίει σε τίποτα η γυναίκα που γέννησε δίπλα μου να ανέχεται και τον άντρα μου όλη μέρα!Ούτε να σηκωθείς από το κρεβάτι δε μπορούσες καλά καλά!Με τίποτα!


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Σοφουκάκι γιουπι!!! με το καλό! αντε να ερχεται ισορροπια στο σπτι!

Τζεν, εχεις απολυτο δικο σε αυτο...οντως το προσωπικο ειναι πολυ λιγο, αλλα κανουν οτι μπορουν... και ουτε μονοκλινα παιζουν....

Ε και αφου πηγαινει φυσιολογικα το Λεγκουλι και δεν τιθεται θεμα επισκληριδιου Ελνα και παλι Ελενα...

Φανγκρι καλωςηρθες!!! Εγω δεν ειχα κανενα προβληαμ να θηλασω παντως , αφου ολες οι μανουλες και οι (χαζο)μπαμπαδες στην ιδια φαση ειμασταν... στο Αττικο παντως στον θηλασμο δεμ παιζονται ειναι πολυ σωστοι, δεν δινουν με τιποτα συμπληρωμα, εχουν συμβουλους κλπ....


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...