Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

The Café Au Lait !!


Recommended Posts

Xρονια πολλά στο Ληδάκι, στην Ελενηκατ, στη Λεγκω, στον κωνσταντινουλη της Τονιας, και σε ολους τους κωνσταντινους, κωνσταντινες, Ελενες!!!!

Να σας χαιρόμαστε και να ειστε πολύχρονοι και γεροί!

Χρόνια πολλά σε όλους!

Αφροδίτη, περαστικά!


HXuSp2.pngkmKkp2.pngU579p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα! Χρόνια πολλά Λήδα, Λέγκω, Ελένη, Τόνια και Ελίζα να χαίρεστε τα αγόρια σας! Να χαίρεστε όλες τους εορτάζοντες αγαπημένους σας!

Περαστικά και στο Αφροδιτόσπιτο στέλνω, κι εμάς η μικρή χθες έκανε 3 εμετούς (τον έναν πάνω μου την ώρα που κοιμόμουν, τι τραβάμε κι εμείς οι μανάδες) και περίμενα τα χειρότερα, αλλά ευτυχώς σταμάτησε εκεί.

Κατα τ' άλλα να σας πω πως μάλλον θα γεννήσω νωρίτερα (38η) γιατί η καμπύλη μου ήτανε χάλια μαύρα, έκανα διαβήτη κύησης ρε γμτ... Είμαι τώρα σε δίαιτα χαρντ κορ, θα ξανακάνω καμπύλη σε 10 μέρες και βλέπουμε.


[url=http://lilypie.com][img]http://lbyf.lilypie.com/MJSup3.png[/img][/url][[url=http://lilypie.com][img]http://lb2f.lilypie.com/OsvKp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Ela ρε δαναη, διαβητη, ε? Δεν ενιωθες τιποτα συμπτωματα? τωρα τρως απο λιγο καθε τρεις ωρες κτλ? σημασια εχει οτι το πηρατε χαμπαρι και θα προσεχεις τωρα. Ολα καλα θα πανε!

Και μας η δαναη, σημερα ειναι πολυ καλυτερα, κ λιγο πιο ανεβασμενη. χτες το πουλάκι μου δεν εφαγε απολύτως τιποτα γιατι δεν ενιωθε καλα αλλα σημερα ειναι οκ. Ο αγγελος αντιθετως συνεχιζει διαρροιες και βηχει, βηχει βηχει... Δεν σας λεω γαι την γκρινια... απλα δεν παλευεται ο μικρος! πολυ καλα ξεκινησαμε λοιπον με τον παιδικο!

Ελιζακι, να χαιρεσαι τον κωστή σου, τον ξεχασα χτες. πολυχρονος κ ετυχισμενο το καμαρι σας!


Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τι κανετε?

Περαστικα Αφροδιτακι κ στην Δαναη, φετος σας εσκισε η γαστρεντεριτιδα ρε παιδι μου. Ασε που να καταλαβει ρε συ τι πρπ κ τι οχι να τρωει το μικρο αστα να πανε ειναι θυμαμαι περσυ το Μητσο που επρεπε για 2 ωρες να μην πιεει ουτε νερο κ μετα αλλες 2 μονο αλμορα 1 κγ ανα 5' μας χτυπαγε επειδη δεν το διναμε να φαει. Αν θυμαμαι καλα γαλα μου ειχε πει οχι το 1ο 24ωρο μετα αραιωμενο ενω γιαουρτι νομιζω ειχε πει απο δευτερη μερα πως επιπτρεπεται.

Δαναη μην αγχωνεσαι κοριτσακι εσυ κ το μωρο να ειστε καλα κ δεν ειναι τιποτα . Παλι καλα ειναι λιγος ο καιρος σχεδον στο τελος σε επιασε. Η κολλητη μου ειναι απο την αρχη με διαβητη κ πολυ αυστηρη διατροφη συνηθεια ειναι. Μεγαλη προσοχη στα 3ωρα θελει στα γευματα κ στις ποσοτητες.Δεν θελει να αποκλισεις τπτ αλλα περιορισμο.

Εγω πξηγα χτες το πρωι κ πηρα τα αποτελεσματα απο οτι μου ειπαν στο εργαστηριο κ ειδα κ απο τιμες καλες ειναι αλλα θα παρω κ αυριο την γιατρο για σιγουρα.Παντος επειδη εχω διαβασει αρκετα τον τελευταιο καιρο για το θεμα λογω της φιλης μου δεν ισχυει οτι επειδη εχεις ζαχαρο πρπ ντε κ καλα να γεννησεις με καισαρικη,στο λεω επειδη εσυ πας για φυσιολογικα μην απογοητευεσαι. Ολα καλα θα πανε, δυναμη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πως εμφανίζεται ο διαβήτης κύησης? Μπορείς να κάνεις κάτι να το αποφύγεις κάπως?:rolleyes:

Δανάη κουράγιο, λίγο έμεινε!

Αφροδίτη περαστικά σας!

Χρόνια πολλά σε όλους του εορτάζοντες χτες! ;)

Link to comment
Share on other sites

είχα κι εγώ διαβήτη κύησης (όχι φοβερά πράγματα, η δεύτερη τιμή ήταν λίγο πάνω από το φ. όριο και η τρίτη στο όριο) κι έκανα δίαιτα.

Εγώ πιστεύω ότι μπορείς να τον αποφύγεις τον διαβήτη κύησης κάνοντας μια διατροφή χαμηλή σε υδατάνθρακες (κι αυτό θα κάνω σε επόμενη εγκυμοσύνη, μιας και οι πιθανότητες να τον ξαναεμφανίσω είναι μεγάλες). Αν βέβαια πρόκειται για κλινική περίπτωση και πρέπει να κάνεις ενέσεις μέχρι τη γέννα, εκεί νομίζω ότι δε μπορείς να γλυτώσεις κάτι...


ZIPWp2.pngCCPvp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Χρόνια πολλά σε Ελένες και Κωστήδες!!!

Κατα τ' άλλα να σας πω πως μάλλον θα γεννήσω νωρίτερα (38η) γιατί η καμπύλη μου ήτανε χάλια μαύρα, έκανα διαβήτη κύησης ρε γμτ... Είμαι τώρα σε δίαιτα χαρντ κορ, θα ξανακάνω καμπύλη σε 10 μέρες και βλέπουμε.

Και γω είχα. Πιο πριν δεν είχες καταλάβει κάτι? Δεν είχες ξανακάνει καμπύλη? Σε έβαλε να μετριέσαι? Νομίζω πιο σημαντικό είναι αυτό. Η καμπύλη δεν βλέπω να έχει νόημα, παρεκτός έχει γίνει κάποιο λάθος στις τιμές. Ίσα ίσα που θα βάλεις τόση γλυκόζη στον οργανισμό που έχει ήδη πρόβλημα να παράξει ινσουλίνη. Σε διαβητολόγο πήγαινε. Και γιατί να γεννήσεις 38η? Είναι μεγάλο το μωρό?


Nrmgp3.pngiHU0p2.png9etwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες

Χρόνια πολλά στα όμορφα παιδάκια του καφέ μας στον πατρινό Κωνσταντινούλη και στον αθηναίο κωνσταντινούλη... κοριτσούδες μου να τους χαίρεστε.

Το Ληδάκι μας Μάρτιο δεν γιορτάζει; 20 Μαίου γιορτάζουν οι Λυδίες (γιορτάζει και το αστεράκι μου, η αδελφή μου) Μυρτώ δώσε τα φώτα σου σ'αυτό το μυστήριο

Λενουλάκο μου πολύχρονη και ευτυχισμένη... και σύντομα με τρίτο:tongue:

Ευχαριστώ για τις ευχές, να με χαίρεστε το λοιπόν

Δανάη μου όλα θα πάνε καλά, απλά καλά κουράγιο γλυκούλα μου. Εγώ το μόνο που μπορώ να συμβάλω στην ζαχαροκουβέντα είναι ότι φίλη μου που έκανε και στις δύο εγκυμοσύνες βαρβάτο ζάχαρο απ'την αρχή και βάραγε καθημερινά τις ινσουλίνες γεννησε στις μέρες τις και φυσιολογικά, αλλά μιλάμε για τρελή διατροφή και πολλές μετρήσεις και ενέσεις, ζορίστηκες πολύ η κοπέλα. Αλλά απ'την άλλη η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, κι όπως και να χει, Δανάη μου έχεις τις καλύτερες ευχές μας για μια υγιή τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Πεταστικούλια και στο γαστροχτυπημένο μικιο Δαναάκι!!!

Φευγω τα υπόλοιπα νέα μας μετα... φιλώ σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερούδια!

Επιτέλους κόπασε η δουλειά! Από 2 εβδ. πριν το Πάσχα και δώθε δεν έχω σηκώσει κεφάλι!

Ευχαριστούμε για τις ευχές!

Το συναρπαστικό νέο τη οικογένειάς μας είναι ότι η Σοφία έβγαλε την πάνα. Νταξ λίγα ατυχήματα τα έχουμε αλλά τοπάει μια χαρά :)


DPYUp2.png EYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στα γρηγορα...

Το συναρπαστικό νέο τη οικογένειάς μας είναι ότι η Σοφία έβγαλε την πάνα. Νταξ λίγα ατυχήματα τα έχουμε αλλά τοπάει μια χαρά :)
επηρρεασμενη απο τις γαστρεντεριτιδες διαβασα "η σοφια εβγαλε τα παντα" και προσπαθουσα να βγαλω ακρη....:confused: Μπραβο στο Σοφακι, συγχαρητηρια!!!

Ο Αγγελος μας εχει καταχεσει κ πλεον με την διαρροια εχει παει πολυ πισω σε αυτο το θεμα. Δεν λεει ουτε τα κακα του πια! Η Δαναη συνήλθε τελειως πατ κιουτ. Τα εστειλα και τα δυο σχολείο δεν ειχα επιλογη...

φιλω σας!


Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!

Να τα πω τα καθυστερημένα χρονια πολλά;;;Ας τα πω! Να σας χαιρόμαστε Ελενίτσες ΚΑΙ Μαριλένα! Να χαιρόμαστε και τον Κωστή και τον Κωνσταντίνο και και και ....ξέχασα κάποιον;;;

Λοιπόν, ναι, γιόρταζε η Λήδα. Στην πραγματικότητα και το Μάρτιο και το Μάιο γιορτάζουν οι Λυδίες αλλά εμείς γιορτάζουμε στη ζούλα! Γιατί δηλαδή οι άπληστες οι Λυδίες να έχουν δύο γιορτές και εμείς τίποτα,ε;;;

Η Λήδα πήρε το δώρο που ονειρευόταν εδώ και καιρό, ενα ΜΙΞΕΡ και η μαμά μου θύμωσε γιατί είναι και φεμινίστρια, πέρασε και φάση άφρο μαλλί, ινδικό φόρεμα, ταγάρι. Της εξήγησα ότι δεν είναι απαραίτητο να κάνεις και το αγόρι σου και το κορίτσι σου ανεπρόκοπο για να μην υπάρχουν σεξιστικές διαφορές, θα πάρω μίξερ και στο Μάριο...Άλλωστε αυτός δεν θέλει κανένα παιχνίδι απ'την ώρα που ξυπνάει τρέχει να βρει σφουγγαρίστρα, σκούπα, φαράσι, μ'αυτά παίζει...μας βγαίνει και οικονομικός...Τέλοσπάντων, δεν την έπεισα!

Τελείωσα τις μπουμπουνιέρες αλλά δεν θέλω να ξαναδώ οριγκάμι στη ζωή μου!


 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Χρόνια Πολλά στις Ελενίτσες μας, στους Κωνσταντίνους και τη Λήδα μας!!!

:D

Να σας χαιρόμαστε Ελενίτσες ΚΑΙ Μαριλένα!
:D Μυρτούλι μου σε ευχαριστώ που με θυμήθηκες!

Αφροδιτούλι περαστικά στον μπουμπούκο σου!

Κατα τα αλλα ειμαι σε αναζητηση οικογενειακης σκηνης για το καλοκαιρι. Εχετε τιποτα στα υποψη? μαριλου εσεις ειχατε παρει περισυ, ε? ευχαριστημένοι?

Τη σκηνή που αγοράσαμε πέρσι την καταευχαριστηθήκαμε στ'αλήθεια. Είναι δίχωρη και για 4 άτομα μια χαρά νομίζω. Ο χώρος που κοιμόμασταν ήταν αρκετά μεγάλος και χωρούσε δύο μεγάλα στρώματα. Θυμάμαι όμως Αφροδίτη πως πέρσι έψαχνες για μία σκηνή δύο ξεχωριστών δωματίων.

Η αλήθεια είναι πως το ψάξαμε αρκετά γιατί δεν υπήρχε κάτι αντίστοιχο στην Ελλάδα κι έπρεπε να εμπιστευτούμε αυτό που βλέπαμε. Τη βρήκαμε και σε βίντεο στο utube και πραγματικά what you see is what you get!

http://www.ukcampsite.co.uk/tents/p/Coleman-Waterfall-5/929

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...