Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , OMG1976 είπε:

Πέντε βλαστοκυστες εννοειται ότι είναι άθλος. Το λέω γιατί εγώ (με άλλον γιατρό) μάζευα με φυσικούς και χάρη στην picsi είδα έμβρυα. Δεν παίζεται ο τύπος. Σου έχουν μείνει και αλλά εμβρυακια η τα έχεις βάλει όλα;

Έβαλα δύο έπιασαν και τα δύο αλλά έχασα το ένα και με πολύ δυσκολία γέννησα τον γιο μου όπως σου είπα. Έχω άλλα τρία στην κατάψυξη και εκεί θα μείνουν δυστυχώς 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 24 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Έβαλα δύο έπιασαν και τα δύο αλλά έχασα το ένα και με πολύ δυσκολία γέννησα τον γιο μου όπως σου είπα. Έχω άλλα τρία στην κατάψυξη και εκεί θα μείνουν δυστυχώς 

Διάβασα σήμερα αναρτήσεις σου και κατάλαβα πόσες δυσκολίες πέρασες. Μακάρι αυτό το παιδάκι να σου φέρνει μόνο χαρές στην ζωή. Πραγματικά είσαι πρότυπο δύναμης και υπομονής. Είσαι βάλσαμο στην ψυχή όσων σε διαβάζουν. Μέσα σε λίγες ώρες μπορεί να μην το κατάλαβες, αλλά ομολογώ ότι εσυ και κάποιες άλλες κοπέλες έχετε καταφέρει να με ηρεμήσετε αρκετα. Ισως τελικά να είναι ευεργετικό το να μιλάμε για τις δυσκολίες μας. Ευχαριστω.❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , OMG1976 είπε:

Διάβασα σήμερα αναρτήσεις σου και κατάλαβα πόσες δυσκολίες πέρασες. Μακάρι αυτό το παιδάκι να σου φέρνει μόνο χαρές στην ζωή. Πραγματικά είσαι πρότυπο δύναμης και υπομονής. Είσαι βάλσαμο στην ψυχή όσων σε διαβάζουν. Μέσα σε λίγες ώρες μπορεί να μην το κατάλαβες, αλλά ομολογώ ότι εσυ και κάποιες άλλες κοπέλες έχετε καταφέρει να με ηρεμήσετε αρκετα. Ισως τελικά να είναι ευεργετικό το να μιλάμε για τις δυσκολίες μας. Ευχαριστω.❤️❤️❤️

Μακαρι να σε βοηθησαμε και σε λίγο καιρό να ακούμε τα καλά σου νέα. Θα σου πω κάτι, στο άλλο φόρουμ στο org ήμουν ενεργό μέλος πριν πολλά χρόνια. Γνώρισα πολλά κορίτσια και με κάποιες γίνανε αδελφές. Δύο από αυτές ήταν δίπλα μου σε όλη την ανηφόρα μου. Αυτές ήταν όταν γέννησα αυτές τα βράδια μαζί μου στο νοσοκομείο η μία από αυτές με πήγε πρώτη φορά με αναπηρικό καροτσάκι στην μενν να δω το γιο μου. Σε όλη την εγκυμοσύνη μου δεν ήθελα να γράφω γιατί δυστυχώς δεν είχα ποτέ κάτι ευχάριστο να πω και δεν ήθελα να ρίχνω ψυχολογικά τα άλλα κορίτσια. Τώρα όμως όπου μπορώ να βοηθήσω κορίτσια έστω και με λίγα λόγια είναι χαρά μου να το κάνω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Malntalia είπε:

 Egω έχω κάνει.. Λογικά τώρα το έχεις κάνει.. 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Τελικα δεν προχωρησα σε prp ωοθηκών...

Μετα απο αμέτρητους φυσικούς κύκλους και δύο εμβρυομεταφορες με αρνητική χοριακη, το Πάσχα που μας πέρασε ειχα μια αυθόρμητη σύλληψη που παλινδρομησε στην 9η εβδομάδα λόγω τρισωμιας, όπως αποδείχτηκε από τον καρυοτυπο του εμβρυου...

Αυτό το γεγονός σε συνδυασμό με την ηλικία μου (45) με έκανε να στραφώ στην δωρεά ωαριων και... δοξαζω τον Θεό κάθε μέρα... τώρα είμαι έγκυος σε διδυμακια!

Κορίτσια,  κουράγιο και υπομονή, για όλες έχει ο θεός!

Μην χανετε την πίστη σας!

Και κρατήστε στην ακρη του μυαλού σας την λύση της δωρεάς ωαριων, οταν κουραστείτε να προσπαθείτε με τα δικά σας. Είναι μεγάλη ευλογία που έχουμε αυτή την εναλλακτική στις μέρες μας, που αποδίδει!

Εγώ νιώθω τώρα ότι έχασα άδικα χρόνια προσπαθώντας με τα δικα μου... Έπρεπε να με είχαν σταματήσει πολυ νωρίτερα οι γιατροί... αλλά τις περιμένεις από το Γεν...ς? Γραμμή παραγωγής... χωρις κανείς να νοιάζεται πραγματικά...

Τέλος πάντων,  δεν θέλω να τα σκέφτομαι και να συγχιζομαι...

Πήραμε την απόφαση της δωρεάς, αλλάξαμε γιατρο και μέσα σε 6 μήνες αλλαξε η ζωή μας όλη....

Του χρόνου εύχομαι όλες με γεμάτες αγκαλιές και καρδιές!!

Φιλιά πολλά!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

On 28/12/2021 at 5:31 ΜΜ, OMG1976 είπε:

Τα τέσσερα τελευταία χρονια προσπαθούσαμε με εξωσωματικές να αποκτήσουμε παιδάκι. Πολλές  φορες στο forum βλέπουμε γυναίκες άνω των 40 να ρωτάνε εάν αξίζει να προσπαθήσουν με δικά τους ωάρια να κάνουν παιδί. Θα ήθελα να πω ότι μετά τα 42 τα πράγματα δυσκολεύουν αλλά τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο. Αυτή τη στιγμή έχω μάθει για κοπέλα ότι σύντομα θα υποδεχτεί στα 45 της τα διδυμάκια της μετά από εξωσωματική με δικά της ωάρια και επίσης για κοπέλα 47 χρόνων ότι είναι έγκυος στο πρώτο τρίμηνο με δικά της ωάρια. Ζυγίστε όλα τα δεδομένα, τις δυνάμεις σας σωματικές, ψυχικές, οικονομικές και βρείτε έναν γιατρό που δεν θα γενικεύει, θα εστιάσει σε σας και τον σύζυγο και θα κάνει τα πάντα για να πετύχετε, εάν αποφασίσετε ότι θέλετε να προσπαθήσετε. Εγώ δυστυχώς ανήκω σ’ αυτές που δεν τα κατάφεραν και που πλέον εγκαταλείπω κάθε προσπάθεια. Στα 41 ξεκίνησα εξωσωματικές. Όλοι οι γιατροί έριχναν τα πάντα στην ηλικία μου και στα χαμηλής ποιότητας ωάρια μου, ψιλό αδιαφορώντας για το πρόβλημα στο σπερμα το οποίο θεωρούσαν ότι προσπερνάται με μικρογονιμοποιηση. Έκανα Υστεροσκοπηση, λαπαροσκόπηση, άπειρες εξετάσεις και αμέτρητους φυσικους κύκλους. Στις διεγέρσεις με κάθε είδους φάρμακο όχι μόνο δεν ανταποκρινομουν, αλλά χάλαγαν οι επόμενοι κύκλοι, με αποτέλεσμα κάθε φορά στους τρεις επόμενους κύκλους το ωοθυλακιο να είναι είτε κυστικο, είτε κενό, είτε το ωάριο κακής ποιότητας. Σίγουρα στην ηλικία μου τα ωάρια δεν είναι όπως της εικοσάχρονης, αλλά σίγουρα κάποια είναι καλά. Το 2021 λοιπόν κατόπιν επιμονής δίκης μου, αλλάξαμε μέθοδο γονιμοποίησης και όσους μήνες πήγαμε για ωοληψια, πήραμε όλες τις φορές ωάριο τα οποίο πάντα γονιμοποιουνταν και προχωρούσε. Επίσης με δίκη μου πρωτοβουλία κάναμε εξέταση η οποία έδειξε μετατοπισμενο παράθυρο εμφυτευσης. Με τα νέα δεδομένα προχωρήσατε σε εμβρυομεταφορα. Τριψήφιες και τετραψήφιες χοριακες, ακούσαμε και ξανακουσαμε καρδιά και η χαρά απίστευτη. Εγώ στρατιώτης στις οδηγίες των γιατρών. Έφτασε όμως η στιγμή που άρχισα να έχω περίεργα συμπτώματα τα οποία μέρα με την μέρα χειροτέρευσαν. Οι γιατροί έλεγαν να κάνω υπομονή μέχρι τον επόμενο υπέρηχο και ότι ολα όσα πέρναγα ήταν συμπτώματα εγκυμοσύνης. Αυτοι επέμεναν για συμπτώματα εγκυμοσύνης και γω επέμενα ότι έβγαινε η ψυχή μου. Τελικά κατέληξα στο νοσοκομείο. Η καρδιά του μωρού μου είχε σταματήσει και γω λόγω κάποιας επιπλοκης μάλλον ζω από θαύμα. Δεν θέλω να τρομάξω καμια κοπέλα με αυτό που έπαθα εγώ. Είναι κάτι εξαιρετικά σπάνιο και στην πλειοψηφία των γιατρών δεν έχει συμβεί ποτέ. Το όνειρο μου έγινε εφιάλτης. Αρνούμαι να ξανά προσπαθήσω, παρόλο που έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Για μένα πλέον η εγκυμοσύνη είναι ο τρόμος μου. Έχει αδειάσει η ψυχή μου. Δεν μπορώ να βγάλω απ’ το μυαλό μου την εικόνα του εμβρύου στον υπέρηχο. Ποτέ δεν φανταζόμουν ότι όλος αυτός ο τεράστιος αγώνας που έδωσα θα τελείωνε έτσι. Τα γράφω όλα αυτά γιατί θέλω να πω σε όλες να προσέχετε πολύ τους εαυτούς σας. Να κυνηγάτε το όνειρο σας μέχρι εκεί που αντέχετε. Όχι στις υπερβολές. Ακολουθήστε το ένστικτο σας και κάντε ότι είναι καλυτερο για εσάς. 

Τωρα διάβασα τι σου συνέβηκαι πολυ στεναχωρέθηκα, τόσος αγώνας να καταλήξει ετσι, φαντάζομαι οτι ειναι πολυ πρόσφατο όλο αυτο. Δώσε χρόνο  , καθε εγκυμοσυνη δεν ειναι η ίδια με την προηγούμενη , πηγαινε σ εναν γιατρο με ειδίκευση στις εγκυμοσύνες υψηλού κινδύνου. Στα γράφω μονο και μονο επειδη εχεις έμβρυα στην κατάψυξη. Ελπιζω το 2022 να ειναι η χρόνια που θα σου φέρει οτι θελήσεις.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Τελικα δεν προχωρησα σε prp ωοθηκών...

Μετα απο αμέτρητους φυσικούς κύκλους και δύο εμβρυομεταφορες με αρνητική χοριακη, το Πάσχα που μας πέρασε ειχα μια αυθόρμητη σύλληψη που παλινδρομησε στην 9η εβδομάδα λόγω τρισωμιας, όπως αποδείχτηκε από τον καρυοτυπο του εμβρυου...

Αυτό το γεγονός σε συνδυασμό με την ηλικία μου (45) με έκανε να στραφώ στην δωρεά ωαριων και... δοξαζω τον Θεό κάθε μέρα... τώρα είμαι έγκυος σε διδυμακια!

Κορίτσια,  κουράγιο και υπομονή, για όλες έχει ο θεός!

Μην χανετε την πίστη σας!

Και κρατήστε στην ακρη του μυαλού σας την λύση της δωρεάς ωαριων, οταν κουραστείτε να προσπαθείτε με τα δικά σας. Είναι μεγάλη ευλογία που έχουμε αυτή την εναλλακτική στις μέρες μας, που αποδίδει!

Εγώ νιώθω τώρα ότι έχασα άδικα χρόνια προσπαθώντας με τα δικα μου... Έπρεπε να με είχαν σταματήσει πολυ νωρίτερα οι γιατροί... αλλά τις περιμένεις από το Γεν...ς? Γραμμή παραγωγής... χωρις κανείς να νοιάζεται πραγματικά...

Τέλος πάντων,  δεν θέλω να τα σκέφτομαι και να συγχιζομαι...

Πήραμε την απόφαση της δωρεάς, αλλάξαμε γιατρο και μέσα σε 6 μήνες αλλαξε η ζωή μας όλη....

Του χρόνου εύχομαι όλες με γεμάτες αγκαλιές και καρδιές!!

Φιλιά πολλά!!

Καλημέρα! Ναι σε παρακολουθω!! Ξέρω οτι

 

2 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Τελικα δεν προχωρησα σε prp ωοθηκών...

Μετα απο αμέτρητους φυσικούς κύκλους και δύο εμβρυομεταφορες με αρνητική χοριακη, το Πάσχα που μας πέρασε ειχα μια αυθόρμητη σύλληψη που παλινδρομησε στην 9η εβδομάδα λόγω τρισωμιας, όπως αποδείχτηκε από τον καρυοτυπο του εμβρυου...

Αυτό το γεγονός σε συνδυασμό με την ηλικία μου (45) με έκανε να στραφώ στην δωρεά ωαριων και... δοξαζω τον Θεό κάθε μέρα... τώρα είμαι έγκυος σε διδυμακια!

Κορίτσια,  κουράγιο και υπομονή, για όλες έχει ο θεός!

Μην χανετε την πίστη σας!

Και κρατήστε στην ακρη του μυαλού σας την λύση της δωρεάς ωαριων, οταν κουραστείτε να προσπαθείτε με τα δικά σας. Είναι μεγάλη ευλογία που έχουμε αυτή την εναλλακτική στις μέρες μας, που αποδίδει!

Εγώ νιώθω τώρα ότι έχασα άδικα χρόνια προσπαθώντας με τα δικα μου... Έπρεπε να με είχαν σταματήσει πολυ νωρίτερα οι γιατροί... αλλά τις περιμένεις από το Γεν...ς? Γραμμή παραγωγής... χωρις κανείς να νοιάζεται πραγματικά...

Τέλος πάντων,  δεν θέλω να τα σκέφτομαι και να συγχιζομαι...

Πήραμε την απόφαση της δωρεάς, αλλάξαμε γιατρο και μέσα σε 6 μήνες αλλαξε η ζωή μας όλη....

Του χρόνου εύχομαι όλες με γεμάτες αγκαλιές και καρδιές!!

Φιλιά πολλά!!

Καλημέρα! Ναι το έχω διάβασει ότι είσαι σε εγκυμοσύνη.. Το έγραψα περισσοτερο για κάποια κοπέλα που σκέφτεται το prp.. Αν και δεν είναι πανάκεια.. Εγώ λόγω ηλικίας το πσλευω ακόμα αλλά αυτή θα είναι και μένα η τελευταία προσπάθεια με δικά μου.. Που ελπίζω να πετυχει.. Διαφορετικά με δοτρια.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Τελικα δεν προχωρησα σε prp ωοθηκών...

Μετα απο αμέτρητους φυσικούς κύκλους και δύο εμβρυομεταφορες με αρνητική χοριακη, το Πάσχα που μας πέρασε ειχα μια αυθόρμητη σύλληψη που παλινδρομησε στην 9η εβδομάδα λόγω τρισωμιας, όπως αποδείχτηκε από τον καρυοτυπο του εμβρυου...

Αυτό το γεγονός σε συνδυασμό με την ηλικία μου (45) με έκανε να στραφώ στην δωρεά ωαριων και... δοξαζω τον Θεό κάθε μέρα... τώρα είμαι έγκυος σε διδυμακια!

Κορίτσια,  κουράγιο και υπομονή, για όλες έχει ο θεός!

Μην χανετε την πίστη σας!

Και κρατήστε στην ακρη του μυαλού σας την λύση της δωρεάς ωαριων, οταν κουραστείτε να προσπαθείτε με τα δικά σας. Είναι μεγάλη ευλογία που έχουμε αυτή την εναλλακτική στις μέρες μας, που αποδίδει!

Εγώ νιώθω τώρα ότι έχασα άδικα χρόνια προσπαθώντας με τα δικα μου... Έπρεπε να με είχαν σταματήσει πολυ νωρίτερα οι γιατροί... αλλά τις περιμένεις από το Γεν...ς? Γραμμή παραγωγής... χωρις κανείς να νοιάζεται πραγματικά...

Τέλος πάντων,  δεν θέλω να τα σκέφτομαι και να συγχιζομαι...

Πήραμε την απόφαση της δωρεάς, αλλάξαμε γιατρο και μέσα σε 6 μήνες αλλαξε η ζωή μας όλη....

Του χρόνου εύχομαι όλες με γεμάτες αγκαλιές και καρδιές!!

Φιλιά πολλά!!

Με το καλό να υποδεχτείς τα παιδακια σου. Μην νιωθεις ότι χάθηκαν άδικα τα προηγούμενα χρονια. Είναι μέρος της ζωής σου και του αγώνα που έδωσες. Ποτέ στο μέλλον δεν θα χρειαστεί να αναρωτηθείς τι θα είχε γίνει εάν είχες προσπαθήσει με δικό σου ωάριο. Επειδή εσυ προσπάθησες. Επειδή εσυ αγωνίστηκες. Επειδή εσυ έκανες το επόμενο βήμα. Επειδή εσυ θα είσαι μάνα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Malntalia είπε:

Καλημέρα! Ναι το έχω διάβασει ότι είσαι σε εγκυμοσύνη.. Το έγραψα περισσοτερο για κάποια κοπέλα που σκέφτεται το prp.. Αν και δεν είναι πανάκεια.. Εγώ λόγω ηλικίας το πσλευω ακόμα αλλά αυτή θα είναι και μένα η τελευταία προσπάθεια με δικά μου.. Που ελπίζω να πετυχει.. Διαφορετικά με δοτρια.. 

Σου εύχομαι να τα καταφέρεις κούκλα μου!!

Έχε πίστη στα εμβρυακια σου κσι στο σώμα σου!

Η τελευταία να είναι και η τυχερη σου !!

2 ώρες πρίν, OMG1976 είπε:

Με το καλό να υποδεχτείς τα παιδακια σου. Μην νιωθεις ότι χάθηκαν άδικα τα προηγούμενα χρονια. Είναι μέρος της ζωής σου και του αγώνα που έδωσες. Ποτέ στο μέλλον δεν θα χρειαστεί να αναρωτηθείς τι θα είχε γίνει εάν είχες προσπαθήσει με δικό σου ωάριο. Επειδή εσυ προσπάθησες. Επειδή εσυ αγωνίστηκες. Επειδή εσυ έκανες το επόμενο βήμα. Επειδή εσυ θα είσαι μάνα!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!

Σου εύχομαι τα καλύτερα! Με το καλο να βάλεις τις βλαστοκυστεις σου!

Μην απελπιζεστε κορίτσια! Κρατήστε τον σύντροφο σας αγκαλιά και όλα θα γίνουν με την βοήθεια του Θεού!

Φιλιά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 29/12/2021 at 10:22 ΠΜ, OMG1976 είπε:

Σας ευχαριστω όλες για τα λόγια που μου γράψατε και χαίρομαι όταν διαβάζω για κοπέλες που έχουν περάσει δύσκολα ότι τελικά τα κατάφεραν. Μακάρι να γινόταν να τα καταφέρουν όλες χωρίς κόπο. Θαυμάζω τις κοπέλες που έχουν ζήσει ακόμα πιο δύσκολες καταστάσεις, αλλά βρήκαν την δυναμη και προχώρησαν. Ειναι τόσο πρόσφατο αυτό που έγινε και τόσο επίπονο που ακόμα δεν έχω συνέλθει όχι μόνο ψυχολογικά, αλλά ούτε και σωματικά. Είχα και αρνητική χοριακη και βιοχημικές, αλλά αυτό που έζησα πρόσφατα ήταν για μένα το πιο δύσκολο. Ο γιατρος επιμένει να ξανά προσπαθήσουμε άμεσα γιατί τώρα θεωρεί ότι θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα, αλλά εγώ τρομάζω και μόνο στην σκέψη. Δεν έχω άλλο κουράγιο. 

Διάβασα την ιστορία σού και πραγματικά σε νιώθω , μετά από ένα χρόνο που αναγκάστηκα να κάνω διακοπή κύησης δεν υπάρχει μέρα που να μήν σκέφτομαι τόν τελευταίο υπέρηχο.. όμως προσπαθώ να επανέλθω γιατί η ζωή είναι πολύ μικρή , σκέφτομαι ότι εγώ το προσπάθησα και πολύ όμως είμαι από τα κορίτσια που δεν τα καταφέραμε ,βρες τη δύναμη σού και αν το μπορείς ξαναπροσπάθησε είσαι νέα ακόμη καλή χρονιά να έχουμε

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Σία 1972 είπε:

Διάβασα την ιστορία σού και πραγματικά σε νιώθω , μετά από ένα χρόνο που αναγκάστηκα να κάνω διακοπή κύησης δεν υπάρχει μέρα που να μήν σκέφτομαι τόν τελευταίο υπέρηχο.. όμως προσπαθώ να επανέλθω γιατί η ζωή είναι πολύ μικρή , σκέφτομαι ότι εγώ το προσπάθησα και πολύ όμως είμαι από τα κορίτσια που δεν τα καταφέραμε ,βρες τη δύναμη σού και αν το μπορείς ξαναπροσπάθησε είσαι νέα ακόμη καλή χρονιά να έχουμε

Καλή χρονια και σε σενα και σε όλα τα κορίτσια. Είναι κρίμα άνθρωποι που νιώθουν ότι μπορούν να δώσουν πολύ αγάπη σ’ ένα παιδάκι να δυσκολεύονται να το αποκτήσουν. Και γω σε νιώθω και πραγματικά περνάω πολύ δύσκολα αυτό το διάστημα. Δεν ξέρω με ποιον γιατρό έκανες προσπάθειες, αλλά αν αντέχεις δώσε μια ευκαιρία και σε κάποιον άλλο γιατρό. Ισως το 2022 να είναι πιο τυχερό. Εγώ σκέφτομαι πολύ και την υιοθεσια, αλλά ξέρω ότι και αυτός ο δρόμος δεν είναι εύκολος. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου και καλή χρονιά. Με υγεία και πολλά μωράκια εύχομαι. Η μητρότητα δεν έχει ηλικία. Όλες έχουμε το δικαίωμα αυτό ανεξάρτητα από την ηλικία μας και ευτυχώς πλέον οι επιλογές είναι πολλές. Όσο έχετε κουράγιο αντοχές και χρήματα γιατί αυτό είναι το πιο δύσκολο στις μέρες μας μην εγκαταλείψει καμία τον αγώνα της και θα έρθει η μέρα για όλες σας να τα καταφέρετε. Φιλάκια πολλά σε όλες σας 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 31/12/2021 at 10:08 ΠΜ, OMG1976 είπε:

Καλή χρονια και σε σενα και σε όλα τα κορίτσια. Είναι κρίμα άνθρωποι που νιώθουν ότι μπορούν να δώσουν πολύ αγάπη σ’ ένα παιδάκι να δυσκολεύονται να το αποκτήσουν. Και γω σε νιώθω και πραγματικά περνάω πολύ δύσκολα αυτό το διάστημα. Δεν ξέρω με ποιον γιατρό έκανες προσπάθειες, αλλά αν αντέχεις δώσε μια ευκαιρία και σε κάποιον άλλο γιατρό. Ισως το 2022 να είναι πιο τυχερό. Εγώ σκέφτομαι πολύ και την υιοθεσια, αλλά ξέρω ότι και αυτός ο δρόμος δεν είναι εύκολος. 

πρίν από 10 λεπτά , Σία 1972 είπε:
On 31/12/2021 at 10:08 ΠΜ, OMG1976 είπε:

Καλή χρονια και σε σενα και σε όλα τα κορίτσια. Είναι κρίμα άνθρωποι που νιώθουν ότι μπορούν να δώσουν πολύ αγάπη σ’ ένα παιδάκι να δυσκολεύονται να το αποκτήσουν. Και γω σε νιώθω και πραγματικά περνάω πολύ δύσκολα αυτό το διάστημα. Δεν ξέρω με ποιον γιατρό έκανες προσπάθειες, αλλά αν αντέχεις δώσε μια ευκαιρία και σε κάποιον άλλο γιατρό. Ισως το 2022 να είναι πιο τυχερό. Εγώ σκέφτομαι πολύ και την υιοθεσια, αλλά ξέρω ότι και αυτός ο δρόμος δεν είναι εύκολος. 

Read more  

 

On 31/12/2021 at 10:08 ΠΜ, OMG1976 είπε:

Καλή χρονια και σε σενα και σε όλα τα κορίτσια. Είναι κρίμα άνθρωποι που νιώθουν ότι μπορούν να δώσουν πολύ αγάπη σ’ ένα παιδάκι να δυσκολεύονται να το αποκτήσουν. Και γω σε νιώθω και πραγματικά περνάω πολύ δύσκολα αυτό το διάστημα. Δεν ξέρω με ποιον γιατρό έκανες προσπάθειες, αλλά αν αντέχεις δώσε μια ευκαιρία και σε κάποιον άλλο γιατρό. Ισως το 2022 να είναι πιο τυχερό. Εγώ σκέφτομαι πολύ και την υιοθεσια, αλλά ξέρω ότι και αυτός ο δρόμος δεν είναι εύκολος. 

Εύχομαι το 2022 να μας φέρει χαρά και υγεία , ευχαριστώ για τα όμορφα λόγια και εγώ σκέφτομαι την υιοθεσία όμως και εδώ θέλει πολύ τρέξιμο και ψυχικές αντοχές , εγώ ήμουν σε κέντρο στην Θεσσαλονίκη N L είναι τα αρχικά τούς ,  τώρα πέρασαν και τα χρόνια  εύχομαι σε όλα τα κορίτσια να δώσετε την μάχη σάς και να χαρείτε τα μωρά σάς!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 19/8/2020 at 9:32 ΜΜ, Nephele78 είπε:

Γιατί κοριτσι τι τιμες εχεις ; Πως το εβγαλε αυτο το συμπερασμα; Αν ειναι δυνατον!Ελα μια βολτα ελλαδα, μην χανεις χρονο..Ειμαι 42 με fsh που εχει φτασει εως 17,5 και αμη 0,3 και πριν 3 μηνες εμεινα με την τριτη προσπαθεια σε διδυμα,μου πηρε 6 μηνες..φιλη μου 43,5 ετων εχει ηδη ξεκινησει με το γιατρο μου να μαζευει με φυσικους αυτο που εκανα και εγω..θα κανει προσπαθεια φεβρουαριο/μαρτιο αν πανε ολα καλά..ψιλοιδιο ορμονικο με μενα.εκεινη απο μονη ειπε δανεικα και της ειπε οχι μπορεις ανετα,η μητρα ειναι τελεια και εχει ηδη καταψυξει ενα εμβρυο μια χαρα ποιοτητα

 

Και εγώ σαν τη φίλη σου στην ίδια ηλικία αλλά δεν μπορώ να αποθηκεύσω ως τώρα ούτε ένα έμβρυο 5 ημερών που μου είπε ο γιατρός (βλαστοκυστη)3 ωοληψίες:στην πρώτη το ωάριο γονιμοποιηθηκε αλλά ξεκίνησε η αποσύνθεση του την 5η ημέρα,το δεύτερο ήταν κυστικό,και χθες δύο ωάρια:το ένα ανώριμο κ το άλλο δεν γονιμοποιηθηκε στο 24ωρο.ως τη Δευτέρα βλέπουμε αλλά μάλλον όχι.Εγώ σκέφτομαι ώσπου να κλείσω τα 44 να κάνω άλλες 6 ωοληψίες!αν και πέφτω πολύ ψυχολογικά, πάρα πολύ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , MarialenaG. είπε:

 

Και εγώ σαν τη φίλη σου στην ίδια ηλικία αλλά δεν μπορώ να αποθηκεύσω ως τώρα ούτε ένα έμβρυο 5 ημερών που μου είπε ο γιατρός (βλαστοκυστη)3 ωοληψίες:στην πρώτη το ωάριο γονιμοποιηθηκε αλλά ξεκίνησε η αποσύνθεση του την 5η ημέρα,το δεύτερο ήταν κυστικό,και χθες δύο ωάρια:το ένα ανώριμο κ το άλλο δεν γονιμοποιηθηκε στο 24ωρο.ως τη Δευτέρα βλέπουμε αλλά μάλλον όχι.Εγώ σκέφτομαι ώσπου να κλείσω τα 44 να κάνω άλλες 6 ωοληψίες!αν και πέφτω πολύ ψυχολογικά, πάρα πολύ

Να κανεις !!θελει υπομονη.εδώ καλά καλα απο τους 12 μηνες του χρονου τους 7 γονιμοποιειται το ωαριο μου ειπε ακομα κ σε καλες ηλικιες.φαντασου,θελει κ τυχη παντα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλημέρα σας ,

ήρθα σε αυτό το φόρουμ τέλος Δεκεμβρίου και κάποιες σας εχω γνωρίσει και περισσότερο, ήθελα να κάνω μια αποτίμηση της μέχρι τώρα προσπάθειάς μου και να πάρω γνώμες. από ψυχολογία είμαι πολύ χάλια ....

γνώρισα λοιπόν τον σφακ 2/2/2022 είχα το πρώτο ραντεβού μου είπε να τρέξω και ξεκίνησα μαζί του με φυσικό τροποποιημένο κι έκανα το Φλεβάρη την πρώτη ωοληψία μαζί του όπου βλέπαμε 2 ωάρια τελικά πήραμε 1 το οποίο δε γονιμοποιήθηκε ποτέ. Μάρτιο ξαναπάω για ωοληψία όπου πήραμε ένα ωάριο το οποίο γονιμοποιήθηκε και προχώρησε ανώμαλα οπότε το πετάξαμε , τον Απρίλιο ανεβαίνει ωραιότατα η fsh μου στο 20,6 για πρώτη φορά , κάνω πάνω από 5 υπερήχους σε αυτόν τον κύκλο και δεν είδαμε ωοθυλάκιο ποτέ. Φτάνω αισίως στον Μάιο όπου η fsh έπεσε στο 4.8 και ήλπιζα ότι θα φτιάξουμε το πρώτο μας εμβρυάκι και πηγα χθες για ωοληψία και είχε σπάσει το ωοθηλάκιο και δεν προχωρήσαμε σε ωοληψία.

Όπως καταλαβαίνετε η διάθεσή μου και η ψυχολογία μου είναι στα τάρταρα. Θυμίζω ετών 42,5 πια και 0 στους 4 πρώτους κύκλους  , χαμηλή ΑΜΗ.

 

παρακαλώ για τις γνώμες σας και την στήριξή σας , κάπου να βρω κουράγιο κι εγώ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...