Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Just now, Eleni1986 said:

Με εκπαιδευουν στα νεα δεδομενα!!! Τα παλια τα θυμαμαι ενταξει! χιχιχι!!! Αχ τι ομορφα συμπτωματα, απολαυσε το οσο μπορεις!!! Και εγω εκανα αντισωματα για ιλαρα και ημουν οκ ευτυχως.

Α μια χαρα,νεες γνωσεις! Αχ μας ελειψαν τα πρωινα post σου,γεματα αισιοδοξια κ χαρα! Τα απολαμβανω με εναν μικρο φοβο παντα, με ελπιδα στη Χρυσοβαλαντου μας! Η μικρη σου τι κανει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ ναι βρε Ελενάκι μας λείπεις!

Κορίτσια εγώ δεν έχω πόνους στο στήθος. Είχα προχθες μονο για λιγες ωρες πονακια περιοδου και λιγους πονους στη μεση. Εχθες και σημερα απολυτως τίποτα. Ίσως έχει επανέλθει λίιιιιγο η ορεξή μου, αλλα καλυπτομαι με υγιεινες επιλογες και όχι με πιτσες και σουβλακια και γλυκα που συνηθως με ενδιέφεραν παλαιότερα. Καλο αυτο. Ζαλάδες δεν έχω. Λίγη υπνηλια μετα το utrogestan. Ένα μεγαλο σπυρι που ειχα βγαλει σαν αυτα της ακμης και ειχα διαβασει πως ειναι απο τη β χοριακη, αρχιζει και υποχωρει και ανησυχω. Θα μου πειτε, και πόσο να καθησει εκει! Χαχα! Εννεα μηνες;;;;!!!!

Αντε να έρθει η ημερα του υπερηχογραφήματος να ηρεμήσω... Να το πιστέψω...

Μελένια πως πάει το κλώσσημα; :). Χαλάρωσες καθόλου; Πότε θα ανεβείτε πάνω;

  • Μου αρέσει 4

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Ναι, σωστα. Έχεις δίκιο. Εχθες μου ειπε και η θεία μου (η αδελφη της) πως ηταν έτσι κι εκεινη.

Ειδες???? Ολα καλα πανε κοριτσακι μου! Υπομονη κ στις 21 θα το δεις με τα ματακια σου! 

Εγω κλωσσαω. Κρεβατι-καναπε-τραπεζι-μπανιο-μπαλκονι. Αυτο ειναι το καθημερινο δρομολογιο.

Δοξα τω Θεω ειμαι παρα πολυ ηρεμη. Μονο τα ονειρα μου ειναι καπως περιεργα. Πιστευω πως το υποσυνειδητο δεν ξεχναει.  Τις σκεψεις μου προς το παρον τις κοντρολαρω. Ξερω κ εγω, μακαρι να ειμαι ετσι για καλο!

Σπιτι μας λεμε να παμε το Σαββατο ή την Κυριακη.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ' ευχαριστώ Μελένια μου.

Μπράβο που είσαι ήρεμη. Στα όνειρα μη δίνεις σημασία. Πολυ καλη επιλογη η μετακίνηση μετα από τόσες ημέρες. Να μην έχεις ταρακουνήματα και να "δέσει" το γλυκο! :)

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Σ' ευχαριστώ Μελένια μου.

Μπράβο που είσαι ήρεμη. Στα όνειρα μη δίνεις σημασία. Πολυ καλη επιλογη η μετακίνηση μετα από τόσες ημέρες. Να μην έχεις ταρακουνήματα και να "δέσει" το γλυκο! :)

Ετσι ειπαμε κ εμεις ας το καθυστερησουμε οσο γινεται. Κ αφου μπορεσε να παρει αδεια ο καλος μου το εκμεταλλευτηκαμε. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Melenia πολυ καλα κανεις! Α Γεωργια ειχα κι εγω σπυρια,τωρα οχι.Επισης τα μαλλια μου ειναι πιο μαλακα κ δε λαδωνουν απο τη 2η μερα οπως πριν κ το προσωπο.Αλλα αυτα μπορει να ειναι κ απο τα φαρμακα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Melenia πολυ καλα κανεις! Α Γεωργια ειχα κι εγω σπυρια,τωρα οχι.Επισης τα μαλλια μου ειναι πιο μαλακα κ δε λαδωνουν απο τη 2η μερα οπως πριν κ το προσωπο.Αλλα αυτα μπορει να ειναι κ απο τα φαρμακα..

Ευχομαι να συνεχισω ετσι Sanny μου!

Στις 20 εχεις υπερηχο εσυ? Αν ναι, ειναι η ημερα της χοριακης μου. Ταν-ταν-ταν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ ναι κοριτσια να εχουμε ωραια νεακια!!!

Κοριτσια επειδη η ασπρη ριζα εχει φτασει στο γονατο,κανει να βαφουμε μαλλια με φυτικη βαφη δλδ χωρις αμμωνια? Για τα νυχια να βαφουμε δεν παιζει ε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Αχ ναι κοριτσια να εχουμε ωραια νεακια!!!

Κοριτσια επειδη η ασπρη ριζα εχει φτασει στο γονατο,κανει να βαφουμε μαλλια με φυτικη βαφη δλδ χωρις αμμωνια? Για τα νυχια να βαφουμε δεν παιζει ε?

Είχα και εγώ σπυρακι στην αρχή και μετά δεν ξανα έβγαλα ποτέ. Και τα μαλλιά μου ήταν τέλεια.. Ουτε τρίχες πολλές έπεφταν και ήταν πιο φουντωτα. Ο γιατρος με άφηνε να τα βάφω με φυτική βαφή και τα νύχια τα έβαφα. Μην ανησυχείς όμως μετά την γέννα θα πέφτουν τούφες! Είναι φυσιολογικό. 

  • Μου αρέσει 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Pingu είπε:

Είχα και εγώ σπυρακι στην αρχή και μετά δεν ξανα έβγαλα ποτέ. Και τα μαλλιά μου ήταν τέλεια.. Ουτε τρίχες πολλές έπεφταν και ήταν πιο φουντωτα. Ο γιατρος με άφηνε να τα βάφω με φυτική βαφή και τα νύχια τα έβαφα. Μην ανησυχείς όμως μετά την γέννα θα πέφτουν τούφες! Είναι φυσιολογικό. 

Χα! Α ρε Pingu, γελασα αληθειααα

 

  • Μου αρέσει 1

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για τη ριζα το σκεφτομουν κι εγω... Αν παω στον παλιο μου τον γιατρο, ξερω απο αλλες συναδελφους πως δεν αφηνει, ουτε κρεμες, ουτε φυτικες, ουτε νυχια , ουτε βαψιμο, τιποτα...  Νομιζω πως κατα το πρωτο τριμηνο ουτε καν φυτικες βαφες επιτρεπεται. Θα μας πουν εδω και τα κοριτσια που τα περασαν ή τα περνανε..


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Για τη ριζα το σκεφτομουν κι εγω... Αν παω στον παλιο μου τον γιατρο, ξερω απο αλλες συναδελφους πως δεν αφηνει, ουτε κρεμες, ουτε φυτικες, ουτε νυχια , ουτε βαψιμο, τιποτα...  Νομιζω πως κατα το πρωτο τριμηνο ουτε καν φυτικες βαφες επιτρεπεται. Θα μας πουν εδω και τα κοριτσια που τα περασαν ή τα περνανε..

Ναι μετά το πρώτο τρίμηνο τα έβαψα με φυτική βαφή Γεωργία μου. Μετά όμως δεν τα ξανά έβαψα γιατί ήμουν σπίτι συνέχεια λόγω της περιδεσης. Χαλί μαύρο.. Έχω πολλές άσπρες και ήμουν σαν γριά! 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...