Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Κοριτσια πήγα κ στο διαιτολόγο παλι σημερα.ευτυχως εχασα κ τα κιλα που πηρα το καλοκαιρι .αν χάσω 11 κιλα επιστρέφω επιτελους στα κιλα που ημουν πριν μείνω εγκυος στη Σοφια.βεβαια εγω θελω να χάσω 20 ακόμη.

Σαμιαμ μην αγχώνεσαι κορίτσι μου.αν πιστεύεις οτι δεν πρεπει να πας αυριο για χοριακη πηγαινε παρασκευη.θα ειναι κ πιο μεγαλη η τιμή...

  • Μου αρέσει 1

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα πως μου ειστε εγκυουλες και προσεχως εγκυουλες; 

Εμενα απο χθες το βραδυ με εχουν πιασει τα ψυχολογικα μου. Κουραστηκα με αυτη την κατασταση, ειδα και μια απειροελαχιστη κουκιδα κοκκινη σημερα και χαλαστηκα ακομη περισσοτερο. Σας διαβαζω και προσπαθω να σκεφτω αισιοδοξα με ολα αυτα τα ομορφα που συμβαινουν, αλλα μου φαινεται πως δεν θα ειμαι ποτε τυχερη αρκετα να τα νιωσω κι εγω. Αυτη η κρυα αντιδραση των γιατρων οτι λογικα ειναι μια ενδομητρια κυηση που παλινδρομει με τσακιζει. Και στην ερωτηση μου ποσο καιρο θα τραβηξει ολο αυτο; Δεν θα επρεπε να εχει τελειωσει; Δεν παιρνω απαντηση. Επισης η ατακα εσυ να εισαι καλα κι ολα τα υπολοιπα θα γινουν δεν με παρηγορει. Ε ναι λοιπον δεν ειμαι και πολυ καλα και δεν θελω να ξεσπασω σε κανεναν που δεν θα καταλαβει ποτε πως ειναι ολο αυτο. Να τρεμεις καθε ωρα της ημερας που αισθανεσαι κατι τι ειναι αυτο τι σημαινει γτ συμβαινει κτλ. Εχει περασει ενας μηνας σχεδον που παλευω με τα νουμερα και το σωμα μου 

  • Μου αρέσει 3

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι μου ο,τι μα ο,τι κ να πεις εχεις δικιο. Δυστυχως οι γιατροι ετσι αντιδρουν οπως ακριβως το περιεγραψες, με ψυχρα. Ειναι λιγικο οτι τα νευρα σου εχουν σπασει ολες αυτες τις ημερες με τα πανω κ τα κατω. Ομως γλυκια μου το μπεμπακι σου ειναι εκει κ το παλευει! Προσπαθησε να μην κανεις σκεψεις αρνητικες. Μια σταγονα αιμα που εισες δε σημαινει τιποτα. 

Ξερω πως οταν η ψυχολογια μας αγγιζει την απογοητευση ο,τι κ να μας λενε οι αλλοι μοιαζει κακογουστη παρηγορια. Σκεψου ομως οτι υπαρχουν κοριτσια εδω μεσα που μιλανε απο προσωπικη τους εμπειρια κ στο τελος ολα τους πηγαν καλα.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλησπερα πως μου ειστε εγκυουλες και προσεχως εγκυουλες; 

Εμενα απο χθες το βραδυ με εχουν πιασει τα ψυχολογικα μου. Κουραστηκα με αυτη την κατασταση, ειδα και μια απειροελαχιστη κουκιδα κοκκινη σημερα και χαλαστηκα ακομη περισσοτερο. Σας διαβαζω και προσπαθω να σκεφτω αισιοδοξα με ολα αυτα τα ομορφα που συμβαινουν, αλλα μου φαινεται πως δεν θα ειμαι ποτε τυχερη αρκετα να τα νιωσω κι εγω. Αυτη η κρυα αντιδραση των γιατρων οτι λογικα ειναι μια ενδομητρια κυηση που παλινδρομει με τσακιζει. Και στην ερωτηση μου ποσο καιρο θα τραβηξει ολο αυτο; Δεν θα επρεπε να εχει τελειωσει; Δεν παιρνω απαντηση. Επισης η ατακα εσυ να εισαι καλα κι ολα τα υπολοιπα θα γινουν δεν με παρηγορει. Ε ναι λοιπον δεν ειμαι και πολυ καλα και δεν θελω να ξεσπασω σε κανεναν που δεν θα καταλαβει ποτε πως ειναι ολο αυτο. Να τρεμεις καθε ωρα της ημερας που αισθανεσαι κατι τι ειναι αυτο τι σημαινει γτ συμβαινει κτλ. Εχει περασει ενας μηνας σχεδον που παλευω με τα νουμερα και το σωμα μου 

Αχ ποσο σε καταλαβαινω,δεν φανταζεσαι!! Κοριτσακι σε αυτην τη ζωη πρεπει να αγορασουμε πολυ ακριβα καποια πραγματα.Ακομα κ για το γελιο μας πληρωνουμε πολλα τιμηματα. Κανεις γιατρος κ καμια δεν μπορει να καταλαβει το ποση μοναξια βιωνουμε.Ωραιες οι θετικες σκεψεις και τα λογια αλλα οταν σβηνουν τα φωτα,εισαι εκει,εσυ κ ο αντρας σου να ελπιζετε στο αβεβαιο. Καθε μερα θα παιρνεις δυναμη,απο καπου..Ελπιζω να χαμογελασεις συντομα!Μην περιμενεις να σε καταλαβει καποιος,στο λεω εκ πειρας.


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μελενια κι εγω σπιτι εκατσα 1 εβδομαδα για την ακριβεια, δλδ χωρις δουλεια. Εκοβα βολτες μες στο σπιτι επλενα κανα πιατο αυτα. Μετα την 5η μερα βγηκα μαγαζια,καφε τετοια. Μετα πηγα για δουλεια. Φαινεται δεν τους αρεσε το καθισι κ μαλλον αργησαν να φυτευτουν-φυτευτει δεν ξερω τι θσ προκυψει.

Samiam αν νομιζεις πως αυριο ειναι νωρις κανε τοτε την Παρασκευη θα δειξει κατι σιγουρα!

Μαρια περνας κατι πολυ δυσκολο,δυστυχως οι γιατροι πολλες φορες ουτε κι αυτοι ξερουν ετσι πιστευω.. Πιστευω το σπορακι σου παλευει κ ειναι εκει για σενα...

Sugaraki ποτε πας υπερηχο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρακι μου πραγματικά είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς! Δεν υπάρχουν λόγια, κι οντος κάνεις δε μπορεί να νιώσει ακριβώς όπως εσύ! Υπομονή μόνο και ξεκούραση! Η φίλη μου είχε 3 μήνες αίμα! Και αρκετό σαν περιοδο, έπαιρνε ουτροζεσταν και ήταν ξάπλα, όλα πήγαν καλά! Το ίδιο εύχομαι και για σένα γλυκιά μου! 

 

πρίν από 10 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Μελενια κι εγω σπιτι εκατσα 1 εβδομαδα για την ακριβεια, δλδ χωρις δουλεια. Εκοβα βολτες μες στο σπιτι επλενα κανα πιατο αυτα. Μετα την 5η μερα βγηκα μαγαζια,καφε τετοια. Μετα πηγα για δουλεια. Φαινεται δεν τους αρεσε το καθισι κ μαλλον αργησαν να φυτευτουν-φυτευτει δεν ξερω τι θσ προκυψει.

Samiam αν νομιζεις πως αυριο ειναι νωρις κανε τοτε την Παρασκευη θα δειξει κατι σιγουρα!

Μαρια περνας κατι πολυ δυσκολο,δυστυχως οι γιατροι πολλες φορες ουτε κι αυτοι ξερουν ετσι πιστευω.. Πιστευω το σπορακι σου παλευει κ ειναι εκει για σενα...

Sugaraki ποτε πας υπερηχο?

Την επόμενη Δευτέρα έχω ξανά, 23του μηνός. 

4 ώρες πρίν, Angie.31 είπε:

Καλημερααααααααα.....πως ειστε;

εγω αυτες τις μερες εχω μια ατονία,υπνηλία κ διαθεση μηδέν.μαλλον οι ορμόνες μου απορρυθμιστηκαν παλι.απο τις 6 που περίμενα δεν μου εχει έρθει κ περίοδος ακομα κ νιωθω πρησμένη...ουφ χαλια.

Δημητρουλι καλη αρχή κορίτσι μου.αχ αυτη η χαρτούρα....οτι κ να κανουμε παντα μας καθυστερεί η χαρτούρα.υπομονη κ να σκέφτεσαι το αποτελεσμα...

. Μωρέ μήπως έχει δίκιο η Γεωργία;;; 

1 ώρα πρίν, samiam είπε:

Καλημερα!

Μιλησα με γιατρο,μου πε μπορω εως Παρασκευη να παω για χοριακη. Θα δω κοριτσια δεν ξερω...

Αν αντέχεις Σαμιαμ που πήγαινε Παρασκευή! Η πέμπτη, πιστεύω ότι θα δείξει πάλι απλά μπορεί να είναι πιο χαμηλή η τιμή όπως συνέβη με τη σαννυ! 

1 hour ago, Georgia1972 είπε:

Γεια σου Sugarάκι! Τι κανεις; Πως νιώθεις;

Μελενια μου ετρωγα στο τραπεζι. Μου ειπε να εχω μια φυσιολογικη αλλα ηπια καθημερινοτητα, χωρις αγχος και χωρις βαρη φυσικα. Και στον καναπε καθομουν. Ο παλιος μου γιατρος με ειχε σε καθε προσπαθεια επι 15 ημερες στο κρεβατι και γι' αυτον τον λογο εκανα και αντιπηκτικες ενεσεις. Σ' αυτο το κεντρο θελουν το σωμα να λειτουργει πιο φυσιολογικα και να κινειται στα πλαισια που σου ειπα. Πιστευουν πως ετσι αιματωνεται καλυτερα η μητρα και γενικα πως ο οργανισμος λειτουργει πιο φυσιολογικα.

Samiam, πηγαινε τοτε ή Πέμπτη ή Παρασκευή για να μην εχεις αμφιβολίες. Τι λες;

Νομιζω οτι έχουν αρχίσει οι αναγούλες και το στομάχι μου είναι κάπως περίεργα!! 

 

Μελένια εγώ από την πρώτη μέρα σηκωνομουν, πολλές ώρες βέβαια ξαπλωνα αλλά όχι όλη την μέρα όπως την πρώτη φορά,. Να αιματωνεται και η μητρα! Ακόμα και να οδηγώ μ άφηναν! Αν είναι να κολλήσει αυτό θα κολλήσει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!! Εγώ επηξα στο σίδερο σήμερα και χτες. Έμειναν κάτι λίγα και τέλος!

Μελενια μου δεν χρειάζεται πιστεύω να είσαι τελείως ξάπλα. Εγώ πριν μάθω ότι είμαι έγκυος σηκωνα βάρη στην δουλειά και ευτυχώς η μικρή μου έμεινε εκεί και τώρα την έχω εδώ και ζουζουνιζει.. Με το που το έμαθα όμως μου έγραφε άδειες ο γιατρος και έμεινα σπίτι χωρίς να κάνω πολλά πολλά. 

Samiam οπότε νιώσεις έτοιμη πήγαινε να κάνεις την χοριακη. Για να σου λέει όμως ο γιατρος και αυριο κάτι ξέρει. Όπως και να έχει σου εύχομαι θετικότατο αποτέλεσμα! 

Μαρακι υπομονή και μην κάνεις άσχημες σκέψεις. Το ξέρω είναι δύσκολο αλλά το σπορακι σου ήρθε για να μείνει! 

Φιλάκια σε όλες! 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρια μου πολλες κοπέλες απο εδω  καταλαβαινουμε τι περνας γιατι τα εχουμε περασει κι εμεις και εχεις απολυτο δικιο. Εγω ακομα οταν νιωσω υγρασια απο την κρεμα, τρεχω με τρομο να βεβαιωθω πως δεν ειναι κατι κακο. Όλες εχουμε περασει δυσκολα. Όμως κανε λιγη ακομη υπομονη ακομη. Ποτε μην λες πως δεν θα νιωσεις τις ευχαριστες στιγμες που περιμενεις. Όλα θα γίνουν μα τωρα, μα αργοτερα. Θα γινουν παντως.

Και ναι. Μη στηριζεσαι ψυχικα στους γιατρους. Φυσικα και ειναι ψυχροι. Αυτη ειναι η καθημερινοτητα τους.

Εμεις θα είμαστε εδω για σενα. Τι ηλικια εχεις Μαρακι; 

Δεν θυμαμαι αν το ειχες αναφερει.

 

 

Μελένια μου δεν κανεις κακο με το εμβολο της vasclor.Αυτοι που το εφτιαξαν το μελετησαν. Δε φτανει στη μητρα. Αλλα αν σε βολευουν καλυτερα τα utrogestan, ok.

Μην αγχωνεσαι τοσο πολυ. Ηρεμία....

Angie το πας πολυ καλα με τα κιλα σου. Μπραβο!

Pingu, σιδερο κι Αγιος ο Θεος, ε; Αντε και τελειωνεις!

Κορίτσια σας ειχα γραψει περισσοτερα, αλλα δεν εστελνε με τιποτα! Μου εσπασε τα νευρα! Τελος παντων, το νοημα το πιασατε φανταζομαι.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι αυτη τη φορα ειμαι πιο ηρεμη απο ποτε. Δε θελω να σκεφτομαι καθολου κ τιποτα. Σ' αυτο με βοηθαει πολυ κ το γεγονος οτι ειμαστε Αθηνα ακομα κ δεν μενω καθολου μονη. 

Οι συμβουλες κ οι εμπειριες σας μου ειναι απαραιτητες.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Μαρια μου πολλες κοπέλες απο εδω  καταλαβαινουμε τι περνας γιατι τα εχουμε περασει κι εμεις και εχεις απολυτο δικιο. Εγω ακομα οταν νιωσω υγρασια απο την κρεμα, τρεχω με τρομο να βεβαιωθω πως δεν ειναι κατι κακο. Όλες εχουμε περασει δυσκολα. Όμως κανε λιγη ακομη υπομονη ακομη. Ποτε μην λες πως δεν θα νιωσεις τις ευχαριστες στιγμες που περιμενεις. Όλα θα γίνουν μα τωρα, μα αργοτερα. Θα γινουν παντως.

Και ναι. Μη στηριζεσαι ψυχικα στους γιατρους. Φυσικα και ειναι ψυχροι. Αυτη ειναι η καθημερινοτητα τους.

Εμεις θα είμαστε εδω για σενα. Τι ηλικια εχεις Μαρακι; 

Δεν θυμαμαι αν το ειχες αναφερει.

 

 

Μελένια μου δεν κανεις κακο με το εμβολο της vasclor.Αυτοι που το εφτιαξαν το μελετησαν. Δε φτανει στη μητρα. Αλλα αν σε βολευουν καλυτερα τα utrogestan, ok.

Μην αγχωνεσαι τοσο πολυ. Ηρεμία....

Angie το πας πολυ καλα με τα κιλα σου. Μπραβο!

Pingu, σιδερο κι Αγιος ο Θεος, ε; Αντε και τελειωνεις!

Κορίτσια σας ειχα γραψει περισσοτερα, αλλα δεν εστελνε με τιποτα! Μου εσπασε τα νευρα! Τελος παντων, το νοημα το πιασατε φανταζομαι.

Σίδερο.. Δεν λες τίποτα.. Τα καλοκαιρινά δεν τα έχω μαζέψει ακόμα και μες στο σαλόνι γίνεται χαμός από ρούχα.. 

Αυτό το αγχος να είναι καλά όλα στην εγκυμοσύνη δεν φευγει.. Θυμάμαι που περίμενα πως και πως τον υπέρηχο να δω ότι όλα είναι καλά. Ακόμα κι όταν γεννήθηκε που έμεινε 23 μέρες στην μενν είχα περισσότερο άγχος να βγει καλά η μικρουλα μου. Ε όταν την πήρα στο σπίτι κάπως ηρέμησα.. Μετά έρχονται άλλα. Γιατί δεν τρώει γιατί κλαίει γιατί το ένα γιατί το άλλο. Αλλα καμία σχέση. Έχεις το αγγελουδι σου στην αγκαλια σου και τα ξεχνάς όλα! Αυτή είναι η αγάπη της μάνας!!! 

  • Μου αρέσει 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι pingu μου. Η εγνοια της Ελληνίδας μανας δεν σταματαει ποτε. Και 80 να ειναι η μανα και 60 το παιδι, παντα θα λεει: Ωχ, τι παιδι!

Ασε, κι εγω δεν τα εχω μαζεψει τα καλοκαιρινα. Πρεπει να στριμωξω οπωσδηποτε αυτο το ΣΚ τον αντρα μου να βοηθησει. Καλα! Ασε τι γινεται στο σπιτι!

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!!! Είστε καλά??? Μόλις τελείωσα τις δουλειές μου έβαλα τα γεμιστά στο φούρνο και σας διαβάζω!!!

Γεωργία μου άσε το σπίτι δεν πειράζει.... Σίδερο έχω κ εγώ να κάνω απλά προς το παρόν το αγνοω επιδεικτικά!!!!!!!!!!

Μελενια μου πως είσαι???

Σαμιαμ να πας για χοριακουλα όταν νιώσεις έτοιμη!!!!!

Μαρακι μου στενοχωριεμαι που σε νιώθω έτσι.... Ελπίζω όλα να πάνε καλά και το χαμόγελο να σχηματιστεί στο προσωπάκι σου....

πρίν από 8 λεπτά , Eleni1986 είπε:

Καλησπερα αγαπουλιτσες!!! Τι κανετε;;;

Μαρακι υπομομονη κοριτσι μου, να εχεις πιστη!!!

Αντζυ μου μηπως ετοιμαζεις το τριτο;;;

 

Κάτι τέτοιο μου μυρίζει και Εμένα Ελενάκι μου!!!! Και άλλο μπεμπέ έρχεται στην παρέα!!!!!!

Χαίρομαι που πέρασες όμορφα την πρώτη μέρα στη δουλειά.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...