Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Ο αντρας μου που δουλευει στον ιατροφαρμακευτικο χωρο εχει κανει σεμιναρια πανω σ' αυτα και τα υποστηριζει πολυ. Για παραδειγμα στο τελευταιο σεμιναριο που εκαναν προπερσυ ειδαν βιντεο με την αναπτυξη νεων αγγειων στην καρδια καρδιοπαθων. Αυτο οταν τελειοποιηθει μελλοντικα θα σταματησει τις εγχειρησεις ανοικτης καρδιας. Ειναι πολλοι οι τομεις που ηδη εφαρμοζονται.

Α! Τα ουλα! Καπου το διαβασα στο ιντερνετ πως οφειλεται στην εγκυμοσυνη. Δεν πρεπει ομως να το αμελουμε. Α! Το βρήκα!

Αιμορραγία από τη μύτη, βουλωμένη μύτη, αιμορραγία ούλων

Γιατί συμβαίνει: κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης αυξάνεται η ροή του αίματος σε όλο το σώμα μας. Επειδή τα ούλα και το ρινικό βλεννογόνο είναι πολύ εύθραυστα, αιμορραγούν εύκολα. Τα ούλα μπορεί να ματώσουν όταν βουρτσίζεις τα δόντια σου. Οι ρινορραγίες μπορεί να εμφανιστούν όταν φυσάς τη μύτη σου. Επιπλέον, είναι πιθανόν να παρατηρήσεις ότι η μύτη σου βουλώνει εύκολα, επίσης ως αποτέλεσμα της αυξημένης ροής αίματος στους βλεννογόνους της μύτης.

Τι μπορείς να κάνεις γι ‘αυτό: 

να επισκεφτείς τακτικά τον οδοντίατρό σου για να αποκλείσει ορισμένα προβλήματα των ούλων, τα οποία είναι συνηθισμένα στην εγκυμοσύνη και μπορεί να αυξήσουν την αιμορραγία,

Πότε να καλέσεις το γιατρό: εάν η αιμορραγία των ούλων ή της μύτης είναι βαριές ή πολύ συχνές. Αν η συμφόρηση της μύτης είναι πολύ έντονη και δεν μπορείς να αναπνεύσεις.

 

 

Αχ, κορίτσια περασε η ώρα. Σας καληνυχτίζω. Όνειρα γλυκα!...

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

καλημέρα κορίτσια! τι κάνετε; πωωω βλέπω τις τιμές τις γέννας.. εδώ έχω την εντύπωση είναι πιο φτηνά! άντε κανα 1700 1800 η κλινική και 1000 ο γιατρός! όλοι περίπου τόσα δίνουν! μεχρι τα 3500 4000+ πως φτάνουμε; τα βλαστοκύτταρα τα κρατήσατε ιδιωτικά για εσάς; εκεί πάει το ποσό; εμείς λέμε για δωρεά μέχρι στιγμής! σαμιάμ μια τέλεια χοριακή όποτε και αν πας! μαράκι πως είσαι; κανένα νέο;


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια κορίτσια! Τι κάνετε;

Pingu μου δεν δώσατε για την θερμοκοιτίδα, ε; Γιατί μια συνάδελφος που είχε γεννησει εκει τα διδυμακια της (πριν 8 χρόνια βεβαια) μου ειχε πει ενα αστρονομικο ποσο.

Πολλα τα χρήματα για το ιδιωτικο μαιευτηριο. Ο γιατρος μου ξεγενναει ή στο Ιασω ή στο Μητέρα. Του εχω εμπιστοσύνη γιατι ειναι πολύ καλος στους τοκετους και δίνει έμφαση στους φυσιολογικους τοκετους. Επίσης μπορει να μου δίνει και καμια άδεια.

Στο "Αλεξάνδρας" έχω ακούσει καλα λόγια για τον Σίνδο, ο οποίος επίσης δίνει έμφαση στους φυσιολογικούς τοκετους.

Καλημέρα Λουκουμαδάκι!

Ο αντρας μου υποστηρίζει την ιδιωτικη φυλαξη βλαστοκυτταρων. Απλως έχει φύγει χρόνια απ' τον χώρο του γυναικολογικου τομεα και πρεπει να ψαξουμε λιγο παραπανω για την καταλληλη εταιρια. Άλλο να έχεις τα δικά σου και άλλο να ψάχνεις (αχρείαστο να 'ναι) συμβατο δότη. Καμια φορά αναμεσα και σε αδελφια δεν υπάρχει συμβατοτητα.

Τώρα ο άντρας μου δουλεύει στον καρδιολογικό τομέα και το σεμινάριο που είπα παραπάνω για τα βλατοκύτταρα έγινε από καρδιολόγους.

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου! Σας χαιρετω απο το σχολειο.. Ευχαριστω Γεωργια για τα ουλα! Προς το παρον πηγα εδωσα αιμα να δω αν εχω αντισωματα ιλαρας γιατι με τα παιδακια ιδιως τα ρομα ποτε δεν ξερεις....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια 

Μελενια ευχομαι συντομα να δεις μια ++++++++τεραστια χοριακη!

Καντυ καλη αρχη+++++++++

και σε ολα τα κοριτσια που ξεκινανε τωρα ευχομαι συντομα  να δουν θετικες χοριακες!!!

Μαρια μου λυπαμαι που ξεκινησε με τοσο αγχος η εγκυμοσυνη σου....δε ξερω και ποσο καιρο προσπαθεις....αλλα αν διακοπει θα εχεις ολο το χρονο να στεναχωρηθεις και να κλαψεις..... μηπως τωρα πρεπει να κρατησεις μια πιο θετικη σταση..δε λεω οτι ειναι ευκολο, σιγουρα ειναι δυσκολο, αλλα το μηλο κατω απτη μηλια θα πεσει, πάλεψε το γιατι και το σπορακι σου αγωνα δινει!!! Ευχομαι ολα να πανε καλα++++++++++++ 

Μις τα ουλα μου ματωναν σχεδον σε ολη την εκγυμοσυνη, το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να παρεις απο φαρμακειο μαλακη οδοντοβουρτσα και οδοντοκρεμα για εγκυους της φρεζυντερμ αλλα μεχρι να ξεκινησεις το σιδηρο θα κανουν δουλεια γιατι μετα θελει σκληρη οδοντοβουρτσα αν δεν θες μαυρο χαμογελο...χιχιχι

Λουκουμαδακι μου εγω ειμαι πολυ καλα, και γω στην εγκυμοσυνη ημουν λιγο σαν ζομπι, κοιμομουν ελαχιστα ειναι μαλλον μια προετοιμασια που σου κανει η φυση για  τα ξενυχτια που θα ριξεις μετα!!! Το μωρακι μου ειναι εδω και 45 μερες κολλημενο πανω μου 24 ωρες το 24ωρο. Τζαμπα τα λεφτα που εδωσα στα ριλαξ και στα πορτ μπεμπε και σε οτι αλλη βλακεια μπορεις να φανταστεις, μονο ο μαρσιπος ειναι χρησιμος στα μωρα που θηλαζουν αποκλειστικα (και ειναι μαμακιδες σαν το δικο μου). 

Α επισης πηγα να γεννησω 80 κιλα το μωρακι μου γεννηθηκε 4κιλα και γω οταν γυρισα σπιτι μετα την κλινικι ημουν 77κιλα :?:?:?

 

  • Μου αρέσει 2

age.pngpreg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


22 minutes ago, αστα said:

καλημερα κοριτσια 

Μελενια ευχομαι συντομα να δεις μια ++++++++τεραστια χοριακη!

Καντυ καλη αρχη+++++++++

και σε ολα τα κοριτσια που ξεκινανε τωρα ευχομαι συντομα  να δουν θετικες χοριακες!!!

Μαρια μου λυπαμαι που ξεκινησε με τοσο αγχος η εγκυμοσυνη σου....δε ξερω και ποσο καιρο προσπαθεις....αλλα αν διακοπει θα εχεις ολο το χρονο να στεναχωρηθεις και να κλαψεις..... μηπως τωρα πρεπει να κρατησεις μια πιο θετικη σταση..δε λεω οτι ειναι ευκολο, σιγουρα ειναι δυσκολο, αλλα το μηλο κατω απτη μηλια θα πεσει, πάλεψε το γιατι και το σπορακι σου αγωνα δινει!!! Ευχομαι ολα να πανε καλα++++++++++++ 

Μις τα ουλα μου ματωναν σχεδον σε ολη την εκγυμοσυνη, το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να παρεις απο φαρμακειο μαλακη οδοντοβουρτσα και οδοντοκρεμα για εγκυους της φρεζυντερμ αλλα μεχρι να ξεκινησεις το σιδηρο θα κανουν δουλεια γιατι μετα θελει σκληρη οδοντοβουρτσα αν δεν θες μαυρο χαμογελο...χιχιχι

Λουκουμαδακι μου εγω ειμαι πολυ καλα, και γω στην εγκυμοσυνη ημουν λιγο σαν ζομπι, κοιμομουν ελαχιστα ειναι μαλλον μια προετοιμασια που σου κανει η φυση για  τα ξενυχτια που θα ριξεις μετα!!! Το μωρακι μου ειναι εδω και 45 μερες κολλημενο πανω μου 24 ωρες το 24ωρο. Τζαμπα τα λεφτα που εδωσα στα ριλαξ και στα πορτ μπεμπε και σε οτι αλλη βλακεια μπορεις να φανταστεις, μονο ο μαρσιπος ειναι χρησιμος στα μωρα που θηλαζουν αποκλειστικα (και ειναι μαμακιδες σαν το δικο μου). 

Α επισης πηγα να γεννησω 80 κιλα το μωρακι μου γεννηθηκε 4κιλα και γω οταν γυρισα σπιτι μετα την κλινικι ημουν 77κιλα :?:?:?

 

Ευχαριστω για τη συμβουλη!!

Georgia ναι ειχα κανει εμβολια απλα θελω να δω αν εχω αντισωματα ποτε δεν ξερεις..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Αρχικα να σας ευχαριστησω για την υποστηριξη. Ξερω πως πολλες απο εσας με καταλαβαινετε.

Εγω εκανα χοριακη παλι σημερα χωρις να το εχω πει πουθενα γτ το σωμα μου μου λεει οτι θα αδιαθετησει.

2310 σημερα παλι αυξηση, παλι ελαχιστη. Εννοειται οτι θα συνεχισει να με παιδευει.

Δεν ξερω σε ποιες απαντω γτ ειμαι πολυ χαλια και θυμαμαι γενικα ερωτησουλες σας...

Η ηλικια μου ειναι 33+, προσπαθουμε εδω και 4,5 χρονια για παιδακι. Πριν 3 χρονια αρχισαμε τις εξετασεις και καναμε αμεσα σπερματεγχυση θετικη αλλα παλινδρομη.

Πριν ενα χρονο 2η σπερματεγχυση αποτυχημενη και τωρα 1η εξωσωματικη με την καταληξη που περιμενουμε. 

Ειμαι πολυ προβληματισμενη αν πρεπει να αλλαξω γιατρο - κεντρο οχι γτ αμφισβητω τις ικανοτητες τους αλλα θεωρω οτι σε θεματα ψυχολογιας, ενδιαφεροντος κτλ δεν με καλυπτουν. Επισης μηπως να αλλαξω για να αλλαξει το γουρι; Οτι και να ειναι προσπαθω ηδη να μαζευτω οικονομικα και να προσπαθησω αμεσα. Οποτε γενικα θελω τη γνωμη σας κι οσες γνωριζετε να μου πειτε και για το κοστος ολων των εξετασεων που κανατε για τις αποβολες (θρομβοφιλια, καρυοτυπος κτλ).

Σας ευχαριστω


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Εννοείται! Καλα κάνεις!

Atsa, δεν θα φυγουν και καποια κιλα με τον θηλασμο; Αν θηλαζεις βεβαια. Δεν ξερω.

Θα αργησουν να φυγουν λογο θηλασμου.... (δε με απασχολουν καθολου τα κιλα, ετσι για να γελασουμε το ανεφερα) καποια στιγμη θα φυγουν, οταν θα εχω το χρονο να το προσπαθησω λιγο! Εχω και επαγγελματικο διαδρομο στο σαλονι που εκτελει χρεη καλογερου προς το παρον. χιχιχι

πρίν από 3 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλημερα,

Αρχικα να σας ευχαριστησω για την υποστηριξη. Ξερω πως πολλες απο εσας με καταλαβαινετε.

Εγω εκανα χοριακη παλι σημερα χωρις να το εχω πει πουθενα γτ το σωμα μου μου λεει οτι θα αδιαθετησει.

2310 σημερα παλι αυξηση, παλι ελαχιστη. Εννοειται οτι θα συνεχισει να με παιδευει.

Δεν ξερω σε ποιες απαντω γτ ειμαι πολυ χαλια και θυμαμαι γενικα ερωτησουλες σας...

Η ηλικια μου ειναι 33+, προσπαθουμε εδω και 4,5 χρονια για παιδακι. Πριν 3 χρονια αρχισαμε τις εξετασεις και καναμε αμεσα σπερματεγχυση θετικη αλλα παλινδρομη.

Πριν ενα χρονο 2η σπερματεγχυση αποτυχημενη και τωρα 1η εξωσωματικη με την καταληξη που περιμενουμε. 

Ειμαι πολυ προβληματισμενη αν πρεπει να αλλαξω γιατρο - κεντρο οχι γτ αμφισβητω τις ικανοτητες τους αλλα θεωρω οτι σε θεματα ψυχολογιας, ενδιαφεροντος κτλ δεν με καλυπτουν. Επισης μηπως να αλλαξω για να αλλαξει το γουρι; Οτι και να ειναι προσπαθω ηδη να μαζευτω οικονομικα και να προσπαθησω αμεσα. Οποτε γενικα θελω τη γνωμη σας κι οσες γνωριζετε να μου πειτε και για το κοστος ολων των εξετασεων που κανατε για τις αποβολες (θρομβοφιλια, καρυοτυπος κτλ).

Σας ευχαριστω

Μαρια οι γιατροι σου τωρα τι σου λενε οτι ειναι παλινδρομη? Ειναι σιγουρο?σε ποιο μερα βρισκεσαι? Αν θες να αλλαξεις γιατρο εννοητε να το κανεις!!! Η ψυχολογια ειναι το Α και το Ω σε αυτη την διαδικασια που εχουμε μπει! Εγω αλλαξα τρεις μεχρι να φτασω στην πρωτη μου εξωσωματικη!


age.pngpreg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες μου! 

και εμενα ματωνουν τα ουλα μου αρκετα.Τωρα ειναι λιγο καλυτερα και εχω παει και στον οδοντιατρο για καθαρισμο. Ειναι απο τις ορμονες αλλα θα το αντεξουμε και αυτο.

Τα πιο πολλα κεντρα εξωσωματικης σε βλεπουν μεχρι να ακουσεις καρδουλα και μετα μπορεις να πας στο δικο σου γιατρο.Εγω την εξωσωματικητην εκανα στο Ιασω και συνεχιζω με τον ιδιο γιατρο οποτε θα γεννησω και εκει.Τα ποσα για φυσιολογικο η καισαρικη υπαρχουν στο internet αλλα πιστευω πως θα υπαρχουν extra οπως οι εξετασεις του νεογνου που κοστιζουν 250 ευρω. Την αλλη Πεμπτη που εχω το doppler θα ρωτησω τις τιμες και θα δω τα δωματια.

Για τα βλαστοκυτταρα οι ιδιωτικες εταιρεις εχουν κατηγορηθει για ολα αυτο που εκαναν.Αφου το εψαξα εχουκε αποφασισει να τα δωρισουμε σε δημοσια τραπεζα.Οποτε ψαξτε το αρκετα πριν παρετε την αποφαση.

 

  • Μου αρέσει 1

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...