Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοπελιτσες!!! Πως ειστε?

Μαρακι μου σιγουρα λιγα δεν εχεις περασει. Ειναι δυσκολες ολες αυτες οι περιπετειες που εζησες κ σε καταλαβαινουμε ολες οι παθουσες παρα πολυ. Εγω θα συνεχισω να σου λεω να αφησεις το σπορακι σου να σου δειξει τη συνεχεια που ειμαι σιγουρη πως θα ειναι καλη. Τωρα οσον αφορα την αλλαγη γιατρου εχω να σου πω αυτα που μου ειχαν πει κ εμενα τα κοριτσια οταν με απασχολουσε το να αλλαξω ή οχι. Σχεδον ολα τα κεντρα(βαζω το σχεδον γιατι ισως να υπαρχει καποιο που δεν γνωριζω) εχουν την ιδια αντιμετωπιση. Δε μας καλυπτουν συναισθηματικα. Ειναι συγκρατημενοι κ απομακροι. Εγω αυτο εχω βιωσει τουλαχιστον. Το θεμα ειναι αν εισαι καλυμμενη απο το ιατρικο κομματι. Εγω παραδειγμα εμεινα στον ιδιο γιατρο γιατι με οσους το συζητησα μου ειπαν οτι δε βρισκουν την παραμικρη παραλειψη σε οσα μου ειχε κανει κ στο ποσο τα εψαχνε.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , αστα είπε:

Θα αργησουν να φυγουν λογο θηλασμου.... (δε με απασχολουν καθολου τα κιλα, ετσι για να γελασουμε το ανεφερα) καποια στιγμη θα φυγουν, οταν θα εχω το χρονο να το προσπαθησω λιγο! Εχω και επαγγελματικο διαδρομο στο σαλονι που εκτελει χρεη καλογερου προς το παρον. χιχιχι

Μαρια οι γιατροι σου τωρα τι σου λενε οτι ειναι παλινδρομη? Ειναι σιγουρο?σε ποιο μερα βρισκεσαι? Αν θες να αλλαξεις γιατρο εννοητε να το κανεις!!! Η ψυχολογια ειναι το Α και το Ω σε αυτη την διαδικασια που εχουμε μπει! Εγω αλλαξα τρεις μεχρι να φτασω στην πρωτη μου εξωσωματικη!

Το οτι μαλλον ειναι παλινδρομη το ακουω εδω και 3 εβδομαδες. Η πρωτη μου χοριακη ηταν 14 μερες μετα την εμβρυομεταφορα δλδ στις 18/9.

Το ξερω οτι η ψυχολογια ειναι αυτη που μετραει και ηταν η πρωτη φορα που ημασταν και οι 2 σαν ζευγαρι πολυ ευδιαθετοι, αρκετα αισιοδοξοι και πολυ ενωμενοι σε ολη τη διαδικασια. Ομως απο τον εξωσωματικο μου δεν πηρα τη στηριξη που ηθελα οταν τα πραγματα δεν πηγαιναν καλα. Κι αναρωτιεμαι αν πρεπει να παω σε καποιον πιο "οικογενειακου τυπου" γιατρο ή να παω παλι σε κανεναν ψυχρο ανθρωπο αλλα γνωστο ονομα

 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Μαρία1430 said:

Καλημερα,

Αρχικα να σας ευχαριστησω για την υποστηριξη. Ξερω πως πολλες απο εσας με καταλαβαινετε.

Εγω εκανα χοριακη παλι σημερα χωρις να το εχω πει πουθενα γτ το σωμα μου μου λεει οτι θα αδιαθετησει.

2310 σημερα παλι αυξηση, παλι ελαχιστη. Εννοειται οτι θα συνεχισει να με παιδευει.

Δεν ξερω σε ποιες απαντω γτ ειμαι πολυ χαλια και θυμαμαι γενικα ερωτησουλες σας...

Η ηλικια μου ειναι 33+, προσπαθουμε εδω και 4,5 χρονια για παιδακι. Πριν 3 χρονια αρχισαμε τις εξετασεις και καναμε αμεσα σπερματεγχυση θετικη αλλα παλινδρομη.

Πριν ενα χρονο 2η σπερματεγχυση αποτυχημενη και τωρα 1η εξωσωματικη με την καταληξη που περιμενουμε. 

Ειμαι πολυ προβληματισμενη αν πρεπει να αλλαξω γιατρο - κεντρο οχι γτ αμφισβητω τις ικανοτητες τους αλλα θεωρω οτι σε θεματα ψυχολογιας, ενδιαφεροντος κτλ δεν με καλυπτουν. Επισης μηπως να αλλαξω για να αλλαξει το γουρι; Οτι και να ειναι προσπαθω ηδη να μαζευτω οικονομικα και να προσπαθησω αμεσα. Οποτε γενικα θελω τη γνωμη σας κι οσες γνωριζετε να μου πειτε και για το κοστος ολων των εξετασεων που κανατε για τις αποβολες (θρομβοφιλια, καρυοτυπος κτλ).

Σας ευχαριστω

Μαρια λυπαμαι πολυ για αυτο που περνας, δεν ξερω τωρα για τους γιατρους αλλα δεν ξερω δε θα πρεπε να ειναι πιο υποστηρικτικοι? Μακαρι να πανε ολα καλα κ να μη χρειαστει να ψαξεις αλλου, για οτι χρειαστεις ομως ολα τα κοριτσια θα σε υποστηριξουμε οσον αφορα γιατρους.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να σας διαβαζω-να απανταω-να κανω like κ εχω χασει τα αβγα κ τα πασχαλια!

Νατασακι εσκασα στα γελια με τον μπουτακια κ την πιπιλα. Χαχαχα... 

Με το καλο Γεωργια μου να δεις τα μπεμπακια σου στον υπερηχο!!!

Samiam με το καλο να πας για τη χοριακη οταν το αποφασισεις κ να μας πεις τα ευχαριστα!!!!♡♡♡♡

Sunny πολυ καλα εκανες κ το εψαξες για την ιλαρα. 

Pinguδακι τι κανετε εσυ κ η ζουζουνα σου? 

Δημητρουλα μου που εισαι σημερα???

Λουκουμαδακι μου, Asto, Marakiinlove ελπιζω να μην ξεχναω καποια, σας φιλω!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , lizaki1111 είπε:

Καλημερα κοριτσαρες μου! 

και εμενα ματωνουν τα ουλα μου αρκετα.Τωρα ειναι λιγο καλυτερα και εχω παει και στον οδοντιατρο για καθαρισμο. Ειναι απο τις ορμονες αλλα θα το αντεξουμε και αυτο.

Τα πιο πολλα κεντρα εξωσωματικης σε βλεπουν μεχρι να ακουσεις καρδουλα και μετα μπορεις να πας στο δικο σου γιατρο.Εγω την εξωσωματικητην εκανα στο Ιασω και συνεχιζω με τον ιδιο γιατρο οποτε θα γεννησω και εκει.Τα ποσα για φυσιολογικο η καισαρικη υπαρχουν στο internet αλλα πιστευω πως θα υπαρχουν extra οπως οι εξετασεις του νεογνου που κοστιζουν 250 ευρω. Την αλλη Πεμπτη που εχω το doppler θα ρωτησω τις τιμες και θα δω τα δωματια.

Για τα βλαστοκυτταρα οι ιδιωτικες εταιρεις εχουν κατηγορηθει για ολα αυτο που εκαναν.Αφου το εψαξα εχουκε αποφασισει να τα δωρισουμε σε δημοσια τραπεζα.Οποτε ψαξτε το αρκετα πριν παρετε την αποφαση.

 

Καλημερα κοριτσι μου.στο ιασω το 3κλινο ειναι στα 1800 κ μετα οσα παρει ο γιατρος σου.εγω ημουν στο 619 κ ηταν πολυ ωραιο σαν δωματιο με 2 κρεβατια κ ενα απεναντι μονο του κ εγω ημουν στο μονο του .πολυ ανετο κρεβατι.τα βλαστοκυτταρα τα δωρισαμε εμεις στην εταιρια που εχει το ιασω κ ηταν γυρω στα 400. Κ οι οπτικοακουστικες που εκαναν προαιρετικα στο μωρο κ για το ισχιο ηταν γυρω στα 300.μετα τα υπολοιπα δεν θυμαμαι αλλα μας πηγε πανω απο 4000 συνολικα.αλλα αξιζει νομιζω.

  • Μου αρέσει 1

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Το οτι μαλλον ειναι παλινδρομη το ακουω εδω και 3 εβδομαδες. Η πρωτη μου χοριακη ηταν 14 μερες μετα την εμβρυομεταφορα δλδ στις 18/9.

Το ξερω οτι η ψυχολογια ειναι αυτη που μετραει και ηταν η πρωτη φορα που ημασταν και οι 2 σαν ζευγαρι πολυ ευδιαθετοι, αρκετα αισιοδοξοι και πολυ ενωμενοι σε ολη τη διαδικασια. Ομως απο τον εξωσωματικο μου δεν πηρα τη στηριξη που ηθελα οταν τα πραγματα δεν πηγαιναν καλα. Κι αναρωτιεμαι αν πρεπει να παω σε καποιον πιο "οικογενειακου τυπου" γιατρο ή να παω παλι σε κανεναν ψυχρο ανθρωπο αλλα γνωστο ονομα

 

Εγω προσωπικα δεν επελεξα το μεγαλο-γνωστο ονομα. Επειδη αυτου του τυπου οι γιατροι εχουν πολλούς βοηθους και πολλους ασθενεις επισης! Επομενος δεν εχουν τον χρονο και την ενεργεια που χρειαζομουν εγω σαν ατομο.Επισης εχουν χτιση την φημη τους ηδη, δεν εχουν να αποδειξουν τπτ! Σε αντιθεση με τους νεους επιστημονες που παρακολουθουν ολα τα σεμιναρια και τις εξελιξεις στην εξωσωματικη, και θελουν να κανουν ονομα επομενος η καθε επιτυχια εχει σημασια γιαυτους! Εγω μιλουσα στο κινητο του απευθειας, ποτε δε μιλησα με γραμματεα. Μου αρεσε σαν ατομο και ετυχε να πιασω με την πρωτη εξωσωματικη σε αυτον. Σκεψου ειναι απο Λαρισσα ή Λαμια δεν θυμαμαι εγω Ξανθη και κλειναμε ραντεβου Θεσσαλονικη....

Συμφωνω με τη Μελενια οτι τα κεντρα κανουν απλα την δουλεια τους και μας βλεπουν ψυχρα, περισσοτερο σαν κινουμενα ευρω θα ελεγα, το ιδιο συμβαινει και στην κλινικη που τα σκας χοντρα για να γεννησεις και σου λενε..-καλε μη φωναζεις.. πως κανεις ετσι.. και τετοια!!! Εγω μπορει να γεννουσα πρωτη φορα αλλα αυτες ξεγεννανε καθε μερα γυναικες, ειναι η ρουτινα τους!

Γιαυτο κι γω και στο κεντρο εξωσωματικης που πηγα αλλα και στην κλινικη που γεννησα πηγα με εξωτερικο συνεργατη!!!


age.pngpreg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , αστα είπε:

Εγω προσωπικα δεν επελεξα το μεγαλο-γνωστο ονομα. Επειδη αυτου του τυπου οι γιατροι εχουν πολλούς βοηθους και πολλους ασθενεις επισης! Επομενος δεν εχουν τον χρονο και την ενεργεια που χρειαζομουν εγω σαν ατομο.Επισης εχουν χτιση την φημη τους ηδη, δεν εχουν να αποδειξουν τπτ! Σε αντιθεση με τους νεους επιστημονες που παρακολουθουν ολα τα σεμιναρια και τις εξελιξεις στην εξωσωματικη, και θελουν να κανουν ονομα επομενος η καθε επιτυχια εχει σημασια γιαυτους! Εγω μιλουσα στο κινητο του απευθειας, ποτε δε μιλησα με γραμματεα. Μου αρεσε σαν ατομο και ετυχε να πιασω με την πρωτη εξωσωματικη σε αυτον. Σκεψου ειναι απο Λαρισσα ή Λαμια δεν θυμαμαι εγω Ξανθη και κλειναμε ραντεβου Θεσσαλονικη....

Συμφωνω με τη Μελενια οτι τα κεντρα κανουν απλα την δουλεια τους και μας βλεπουν ψυχρα, περισσοτερο σαν κινουμενα ευρω θα ελεγα, το ιδιο συμβαινει και στην κλινικη που τα σκας χοντρα για να γεννησεις και σου λενε..-καλε μη φωναζεις.. πως κανεις ετσι.. και τετοια!!! Εγω μπορει να γεννουσα πρωτη φορα αλλα αυτες ξεγεννανε καθε μερα γυναικες, ειναι η ρουτινα τους!

Γιαυτο κι γω και στο κεντρο εξωσωματικης που πηγα αλλα και στην κλινικη που γεννησα πηγα με εξωτερικο συνεργατη!!!

Σε ευχαριστω για την αποψη σου. Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις το ονομα του γιατρου; Σε προσωπικο μηνυμα αν δεν θες δημοσια.


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Σε ευχαριστω για την αποψη σου. Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις το ονομα του γιατρου; Σε προσωπικο μηνυμα αν δεν θες δημοσια.

Τον λατρεψα και ειμαι ετοιμη να βγω να φωναξω γυμνη στο κεντρο της Αθηνας το ονομα του! χιχιχιχι

Βασιλης Σαραφης λοιπον, του χρωσταω τη μεγαλύτερη χαρα της ζωης μου, τον γιο μου!!!

πρίν από 1 λεπτό , αστα είπε:

Τον λατρεψα και ειμαι ετοιμη να βγω να φωναξω γυμνη στο κεντρο της Αθηνας το ονομα του! χιχιχιχι

Βασιλης Σαραφης λοιπον, του χρωσταω τη μεγαλύτερη χαρα της ζωης μου, τον γιο μου!!!

Εμενα μου τον προτεινε μια φιλη απο Βερολινο που τον ηξερε απο τοτε που ηταν στην Αγγλια σε καποιο κεντρο εξωσωματικης! Γιατι ειχα εναν βλακα απο Ξανθη και μετα πηγα Αλεξανδρουπολη (του τρελου γινεται εκει,οτι ναναι!) οπου και κοντεψαμε να παιξουμε ξυλο, ειπαν στον αντρα μ οτι χρειαζομαι ψυχιατρικη υποστηριξη....

Γιαυτο και πλεον πιστευω τοσο πολυ στην ψυχολογια!!!

  • Μου αρέσει 1

age.pngpreg.png

Link to comment
Share on other sites

Lizaki μου όσοι θέλουν να δωρίσουν τα βλαστοκύτταρα καλα κάνουν, αλλα δεν πρεπει να ριχνουμε και όλες τις ιδιωτικες σε ενα τσουβαλι. Σε καθε επαγγελματικο χωρο, υπαρχουν και οι αλητες και οι εντιμοι. Ετσι λοιπον, ισως κι εκει. Υπάρχουν εταιρειες που κανουν πολυ σωστα τη δουλεια τους.

Μαράκι μου, προσωπικά επειδη το εχω περασει (αλλα καθαριζε η μητρα μονη της) μετα απο πολλες τετοιες περιπτωσεις καναμε στα εμβρυα προεμφυτευτικο έλεγχο και εκει διαπιστωσαμε πως ολα ειχαν ανωμαλιες γι' αυτο και δεν προχωρουσαν οι κυησεις. Εισαι πιο μικρη φυσικα απο μενα και δεν θα πει πως εχεις το ιδιο προβλημα, αλλα δες το καλου-κακου. Αν τωρα υπαρξει αποβολη, να κανεις βιοψια.

Για το ψυχολογικο κομματι, θα μπορουσες να βλεπεις εναν ειδικο αφου χρειαζεσαι στηριξη. Δεν ειναι κακο. Κανε καποιες συνεδριες. Στο κέντρο του Μαστρομηνα που πηγα παρειχαν δωρεαν ψυχολογικη υποστηριξη και με βοηθησε αρκετα αν και εκανα μονο μια συνεδρια.

Συμφωνω πως οι νεοι γιατροι εχουν ορεξη για αναδειχθουν, όμως και οι σοβαροι επαγγελματιες που μπορει να εχουν και ενα μεγαλο κεντρο, επισης δεν επαναπαυονται. Και οι ιδιοι πηγαινουν σε συνεδρια και παρακολουθουν τις εξελιξεις και οι ομαδες τους (εμβρυολογοι-γενετιστες, κλπ). Καταληγω παλι στη γενικευση. Ας μην τα γενικευουμε όλα.

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Lizaki μου όσοι θέλουν να δωρίσουν τα βλαστοκύτταρα καλα κάνουν, αλλα δεν πρεπει να ριχνουμε και όλες τις ιδιωτικες σε ενα τσουβαλι. Σε καθε επαγγελματικο χωρο, υπαρχουν και οι αλητες και οι εντιμοι. Ετσι λοιπον, ισως κι εκει. Υπάρχουν εταιρειες που κανουν πολυ σωστα τη δουλεια τους.

Μαράκι μου, προσωπικά επειδη το εχω περασει (αλλα καθαριζε η μητρα μονη της) μετα απο πολλες τετοιες περιπτωσεις καναμε στα εμβρυα προεμφυτευτικο έλεγχο και εκει διαπιστωσαμε πως ολα ειχαν ανωμαλιες γι' αυτο και δεν προχωρουσαν οι κυησεις. Εισαι πιο μικρη φυσικα απο μενα και δεν θα πει πως εχεις το ιδιο προβλημα, αλλα δες το καλου-κακου. Αν τωρα υπαρξει αποβολη, να κανεις βιοψια.

Για το ψυχολογικο κομματι, θα μπορουσες να βλεπεις εναν ειδικο αφου χρειαζεσαι στηριξη. Δεν ειναι κακο. Κανε καποιες συνεδριες. Στο κέντρο του Μαστρομηνα που πηγα παρειχαν δωρεαν ψυχολογικη υποστηριξη και με βοηθησε αρκετα αν και εκανα μονο μια συνεδρια.

Συμφωνω πως οι νεοι γιατροι εχουν ορεξη για αναδειχθουν, όμως και οι σοβαροι επαγγελματιες που μπορει να εχουν και ενα μεγαλο κεντρο, επισης δεν επαναπαυονται. Και οι ιδιοι πηγαινουν σε συνεδρια και παρακολουθουν τις εξελιξεις και οι ομαδες τους (εμβρυολογοι-γενετιστες, κλπ). Καταληγω παλι στη γενικευση. Ας μην τα γενικευουμε όλα.

Δεν ειναι οτι χρειαζομαι στηριξη. Ειμαι πολυ ρεαλιστρια και γνωριζω τι μου συμβαινει. Απλα θα περιμενα μια εστω και λιγη θετικη σταση κι οχι μονο αρνητικη γτ αυτο βγαζει ο τροπος του και οτι αν δεν τους παρω εγω τηλεφωνο να τους ενημρωσω για την πορεια αυτοι δεν κανουν καμια κινηση. Δηλαδη δεν θελουν να μαθουν τι συμβαινει; Εκαναν οτι εκαναν και τελος; Μπορει επειδη ειμαι στενοχωρημενη να το βλεπω ετσι αλλα το σωστο δεν ειναι να ασχοληθουν λιγο περισσοτερο; Κι αν αυτοι δεν μπορουν οι βοηθοι τους; Ουτε αυτοι;


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συμφωνω μαζι σου Γεωργια. Δε μπορουμε να γενικευουμε τις καταστασεις. Πιστευω πως καλοι-καλοι, εντιμοι-ανεντιμοι υπαρχουν παντου. Οντως τα μεγαλα κεντρα παρεχουν ψυχολογικη υποστηρηξη απο ειδικους. Η Μαρια βεβαια αναφερθηκε σε υποστηρηξη απο τον ιδιο το γιατρο.

Παντως το να ζητησει κανεις ψυχολογικη υποστηρηξη απο ειδικο σε τετοιες περιπτωσεις ειναι νομιζω το πιο σωστο. 

Εγω εκανα ψυχοθεραπεια για εναμιση χρονο απ' οταν ξεκινησα να βλεπω εξωσωματικο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μαράκι μου εχεις δικιο. Αλλα μην περιμενεις τίποτα παραπανω. Ειναι η ρουτινα τους. Σίγουρα υπάρχουν και πιο επικοινωνιακοι γιατροι, χωρις να σημαινει απαραιτητα πως ενδιαφερονται πραγματικα για σενα. Όλα ει αι μεσα στο παιχνιδι. Υπάρχουν και οι "άνθρωποι" αλλα σπανιζουν. Ψαξε αυτον που σε καλυπτει σε όλα μικρή μου. Αλλα βάλε στο πλανο τον προεμφυτευτικο έλεγχο για να δεις την ποιοτητα των ωαριών σου για να ξεκαθαρισει η εικόνα.

 

 


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Lizaki μου όσοι θέλουν να δωρίσουν τα βλαστοκύτταρα καλα κάνουν, αλλα δεν πρεπει να ριχνουμε και όλες τις ιδιωτικες σε ενα τσουβαλι. Σε καθε επαγγελματικο χωρο, υπαρχουν και οι αλητες και οι εντιμοι. Ετσι λοιπον, ισως κι εκει. Υπάρχουν εταιρειες που κανουν πολυ σωστα τη δουλεια τους.

Μαράκι μου, προσωπικά επειδη το εχω περασει (αλλα καθαριζε η μητρα μονη της) μετα απο πολλες τετοιες περιπτωσεις καναμε στα εμβρυα προεμφυτευτικο έλεγχο και εκει διαπιστωσαμε πως ολα ειχαν ανωμαλιες γι' αυτο και δεν προχωρουσαν οι κυησεις. Εισαι πιο μικρη φυσικα απο μενα και δεν θα πει πως εχεις το ιδιο προβλημα, αλλα δες το καλου-κακου. Αν τωρα υπαρξει αποβολη, να κανεις βιοψια.

Για το ψυχολογικο κομματι, θα μπορουσες να βλεπεις εναν ειδικο αφου χρειαζεσαι στηριξη. Δεν ειναι κακο. Κανε καποιες συνεδριες. Στο κέντρο του Μαστρομηνα που πηγα παρειχαν δωρεαν ψυχολογικη υποστηριξη και με βοηθησε αρκετα αν και εκανα μονο μια συνεδρια.

Συμφωνω πως οι νεοι γιατροι εχουν ορεξη για αναδειχθουν, όμως και οι σοβαροι επαγγελματιες που μπορει να εχουν και ενα μεγαλο κεντρο, επισης δεν επαναπαυονται. Και οι ιδιοι πηγαινουν σε συνεδρια και παρακολουθουν τις εξελιξεις και οι ομαδες τους (εμβρυολογοι-γενετιστες, κλπ). Καταληγω παλι στη γενικευση. Ας μην τα γενικευουμε όλα.

Γεωργια μου Εννοειται οτι υπαρχουν σε καθε επαγγελματικο χωρο αλητες και εντιμοι γι ' αυτο και ειπα οτι πρεπει να το ψαξει ο καθενας αρκετα πριν παρει την αποφαση του. Απλα το θεμα με τα βλαστοκυτταρα το τελευταιο καιρο αποκαλυφθηκαν καποια πραγματα.

Για μενα το θεμα ειναι να ειναι καλος ο γιατρος και να τα ψαχνει ολα μετα ερχεται το ψυχολογικο.Υπαρχουν βεβαια και γιατροι που τα συνδυαζουν και τα δυο αλλα ειναι λιγοι


RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angie.31 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου.στο ιασω το 3κλινο ειναι στα 1800 κ μετα οσα παρει ο γιατρος σου.εγω ημουν στο 619 κ ηταν πολυ ωραιο σαν δωματιο με 2 κρεβατια κ ενα απεναντι μονο του κ εγω ημουν στο μονο του .πολυ ανετο κρεβατι.τα βλαστοκυτταρα τα δωρισαμε εμεις στην εταιρια που εχει το ιασω κ ηταν γυρω στα 400. Κ οι οπτικοακουστικες που εκαναν προαιρετικα στο μωρο κ για το ισχιο ηταν γυρω στα 300.μετα τα υπολοιπα δεν θυμαμαι αλλα μας πηγε πανω απο 4000 συνολικα.αλλα αξιζει νομιζω.

Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση Αngie μου και εγω η αληθεια ειναι πως σε 3κλινο με βλεπω ετσι και αλλιως. Αυτα τα extra ειναι που με φοβιζουν αλλα θα τα καταφερουμε.Το κοστος του δωματιου θα το καλυψω απο τη  ιδιωτικη ασφαλεια.Ας γεννηθει καλα το μωρουλι μου και χαλαλι!


RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...