Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

On 8/11/2016 at 9:48 ΜΜ, admin είπε:

Παραθέτουμε εδώ την τελευταία λίστα που δημιούργησαν οι εγκυούλες & μανούλες του 2016 !

κάπου εδώ ήμουν κ εγώ...15/7/2016=1η χοριακη 74.50 ,2η 340.50 κ αγοράκι!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια!!! Να μαι κι εγώ.. Χάθηκα γιατί είμαι πολύ πεσμενη τελευταία.. Δεν βλέπω να προσπαθώ φέτος.. Χρειαζόταν λεφτά η αδερφή μου και της τα δάνεισα εγώ αφού τα είχαμε στην άκρη γι αυτό το σκοπό. Ήθελα να την βοηθήσω μέσα από την καρδιά μου γιατί δεν ήθελα να κλαίει απο την στεναχωρια της που χρωστούσε.. Οπότε ξεκινάμε πάλι σχεδόν από το μηδέν. Έχω και τα γνωστά προβλήματα με την πεθερά και δεν ηρεμώ ποτέ.. 

Σας φιλώ γλυκά όλες!!! 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε Pingu μου! Που χάθηκες; Δε σου κρύβω πως ανησύχησα... Ελπίζω να ξεπεραστουν όλα σύντομα κορίτσι μου και να ηρεμήσετε... Για δημόσιο νοσοκομείο το σκέφτεσαι;

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κ από μένα,με ενδιαφέρει πολύ κ μια 3η εγκυμοσύνη,μακάρι να έρθει...κ ενα κοριτσάκι ,ωραία θα ήταν..

εσείς πως είστε?


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όμορφες! Πως ειστε;

Ζουζούνα καλώς ξανάρθες στην παρεα μας. Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου. Σου εύχομαι με το καλό να έρθει κι ένα κοριτσάκι στη ζωή σου αφού το θες τόσο πολύ!

  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα όμορφες! Πως ειστε;

Ζουζούνα καλώς ξανάρθες στην παρεα μας. Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου. Σου εύχομαι με το καλό να έρθει κι ένα κοριτσάκι στη ζωή σου αφού το θες τόσο πολύ!

Κ εσύ με το καλό τα μωράκια σου,αν ισχύει το τικερ κ δεν έχεις γεννήσει.

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, πως είστε;

Εχω χαθεί έναν αιώνα αλλά η μικρή πλέον δεν με αφήνει ούτε το κινητό να ακουμπήσω, για υπολογιστή δεν το συζητώ!

Γεωργια μου πλησιάζει ο καιρός!!! Πως είναι τα παληκαρακια σου; Διάβασα ότι ψάχνεις για θηλαστρο. Έχοντας μια Α εμπειρία στον θηλασμο( Χεχε) αφού θηλαζω ακόμα τη φράουλενια θα 19 μηνών  Θα σου πρότεινα να μην πάρεις οικιακό αλλά να νοικιάσεις νοσοκομειακό όταν με το καλό γεννήσεις. Μιμείται καλύτερα τις θηλαστικες κινήσεις και δεν πληγώνει τόσο και δεν έχει καμία σχέση με το οικιακό. Αν και τα δίδυμα δεν αποτελούν λόγο να χρησιμοποιήσεις θηλαστρο αλλά μόνο για να κανεις τράπεζα. Γιατί σκέφτεσαι από τώρα το θηλαστρο;

  • Μου αρέσει 1

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

On 21/4/2018 at 4:56 ΜΜ, Georgia1972 είπε:

Έλα βρε Pingu μου! Που χάθηκες; Δε σου κρύβω πως ανησύχησα... Ελπίζω να ξεπεραστουν όλα σύντομα κορίτσι μου και να ηρεμήσετε... Για δημόσιο νοσοκομείο το σκέφτεσαι;

Σε ευχαριστώ Γεωργία μου που με σκεφτόσουν.. 

Κάνουν και στα δημόσια με δανεικά? Δεν το ήξερα. Ξέρεις λεπτομέρειες? 

Διάβασα και για το ζαχαρο. Είχα ανεβάσει και εγώ προς το τέλος και με διατροφή όλα πήγαν καλά. Γλιτωσα την ινσουλίνη..

Οσο για το θηλαστρο εγώ είχα αγοράσει ηλεκτρικό μονο και δεν έκανε τίποτα. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που γεννησα πρόωρα αλλά γάλα δεν είχα πολύ.. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε; Δεν πρόλαβα να μπω εχθές καθόλου.

Ζουζούνα, ισχυει το τικερ. Θα γεννησω καλώς εχόντων των πραγμάτων , μεχρι 10 Ιουνίου. Σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.

Ελενάκι! Πόσο χαίρομαι που μας ξαναήρθες! Καλά είναι τα μικρά. Μεγαλώσαν και τώρα τα νιώθω όλη τη μέρα. Την ερχόμενη εβδομάδα θα κάνουμε το doppler.

Κάνω έρευνα αγοράς για θηλαστρο γιατι οι περισσότερες φιλες μου λένε πως δεν θα προλαβαινω να θηλαζω και τα δυο και πως καλό ειναι να εχω ετοιμο το γαλα στο ψυγειο. Ρωτησα και τη μαια του γιατρου και συμφωνησε. Το καλύτερο που βρηκα εως τωρα ειναι το medela, το οποιο χρησιμοποιουν πολλα μαιευτηρια και προσομοιαζει τις θηλαστικές ικανότητες του μωρου. Μου ειπαν καποιες κοπέλες πως δεν συμφερει να το νοικιασω και πως συμφερει να το αγορασω. Λεω για αρχη παντως να δω πως θα τα παω με αποκλειστικο θηλασμο και να δω τι θα κανω στην πορει. Ίσως παλι να το νοικιασω για λίγο, για να δω αν εχω γαλα, γιατι αν δεν εχω θα το πληρωσω αδικα.

Pingu μου, δεν ξερω αν κανουν στο δημοσιο δανεικα. Αλλα γιατι να μην κανουν; Ειναι μια νομιμη διαδικασία. Στη θεση σου θα το εψαχνα. Το ζαχαρο ρυθμιστηκε αμεσως. Το πρωινο τοστ που μου ειχε βαλει η διατροφολογος, αντικατασταθηκε απο γιαουρτι και φρυγανια και αλλαξαν ολες οι τιμες της ημερας! Επίσης εγινα πιο τυπικη στις ωρες που ετρωγα τα 6 γευματα και δεν εχω κανενα προβλημα, δοξα τω Θεω.

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε; Δεν πρόλαβα να μπω εχθές καθόλου.

Ζουζούνα, ισχυει το τικερ. Θα γεννησω καλώς εχόντων των πραγμάτων , μεχρι 10 Ιουνίου. Σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.

Ελενάκι! Πόσο χαίρομαι που μας ξαναήρθες! Καλά είναι τα μικρά. Μεγαλώσαν και τώρα τα νιώθω όλη τη μέρα. Την ερχόμενη εβδομάδα θα κάνουμε το doppler.

Κάνω έρευνα αγοράς για θηλαστρο γιατι οι περισσότερες φιλες μου λένε πως δεν θα προλαβαινω να θηλαζω και τα δυο και πως καλό ειναι να εχω ετοιμο το γαλα στο ψυγειο. Ρωτησα και τη μαια του γιατρου και συμφωνησε. Το καλύτερο που βρηκα εως τωρα ειναι το medela, το οποιο χρησιμοποιουν πολλα μαιευτηρια και προσομοιαζει τις θηλαστικές ικανότητες του μωρου. Μου ειπαν καποιες κοπέλες πως δεν συμφερει να το νοικιασω και πως συμφερει να το αγορασω. Λεω για αρχη παντως να δω πως θα τα παω με αποκλειστικο θηλασμο και να δω τι θα κανω στην πορει. Ίσως παλι να το νοικιασω για λίγο, για να δω αν εχω γαλα, γιατι αν δεν εχω θα το πληρωσω αδικα.

Pingu μου, δεν ξερω αν κανουν στο δημοσιο δανεικα. Αλλα γιατι να μην κανουν; Ειναι μια νομιμη διαδικασία. Στη θεση σου θα το εψαχνα. Το ζαχαρο ρυθμιστηκε αμεσως. Το πρωινο τοστ που μου ειχε βαλει η διατροφολογος, αντικατασταθηκε απο γιαουρτι και φρυγανια και αλλαξαν ολες οι τιμες της ημερας! Επίσης εγινα πιο τυπικη στις ωρες που ετρωγα τα 6 γευματα και δεν εχω κανενα προβλημα, δοξα τω Θεω.

τέλεια!!!οπότε με το καλό κ πάλι,εμείς καλά είμαστε δόξα το Θεό τώρα πια..είναι θέμα οι ιώσεις γιατί κάποιες φορές τις περνάμε όλοι..

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα Γεωργία! καλημέρα κορίτσια!

εγώ είχα προχθές γιατρό και μου είπε πως το μωρό βιάζεται να βγει. Δε με βλέπει να μπαίνω στον Ιούνιο. Οπότε για να μη βγει πριν την ώρα του, συνέστησε ξεκούραση, όχι πολύ περπάτημα και δουλείες. Μέχρι να μπω στον μήνα μου. 

Εν τω μεταξύ το μέτρησε 1700 γρ. Μικρό μού φάνηκε. 

Εσένα Γεωργία μου, που συμβαδίζουμε περίπου, τι βάρος έχουν τα μικρούλια σου;

Ντοπλερ δε θα χρειαστεί να κάνω. Ωστοσο θα πάω σε λίγες μέρες στο μαιευτήριο να γνωρίσω τη μαία, να κάνω ξενάγηση και μια εξέταση NST (καρδιοτοκογράφημα). 

Στον γιο μου δεν την είχα κάνει θυμάμαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη κι από εμένα κορίτσια. 

Χάθηκα. Έπεσε δουλειά στο γραφείο και τρελάθηκα. Κουράστηκα πολύ για μια ακόμη φορά. Ευτυχώς κράτησε 2 εβδομάδες αυτή τη φορά. Η μικρούλα μου κλωτσάει κάθε μέρα και είμαι πανευτυχής. Βέβαια οι εξετάσεις δεν σταματούν και τρελαίνομαι μέχρι να έρθει η ώρα να γίνουν.

Χτες έκανα καμπύλη σακχάρου. Έμεινα 17 ώρες νηστική και τελικά έκανα μίνι λιποθυμικο επεισόδιο. Και ήμουν μόνη. Μην πάει καμία να κάνει αυτή την εξέταση χωρίς παρέα. 

Σήμερα πάω για εξέταση καρδιολογική του εμβρύου. Έχει κάνει καμία? Με στέλνει γιατί ξεκίνησα ένα χάπι για το αυτοάνοσό μου μέσα στην εγκυμοσύνη και μου λέει ότι επιβάλλεται. Ελπίζω να ακούσω πως όλα είναι καλά.

Και την άλλη Παρασκευή πάω για Β' επιπέδου. Είναι πολύωρη αυτή?

Διαβάζω τα νέα σας όλο αυτόν τον καιρό.

Lia21 ποτέ μπαίνεις στον μήνα σου? Μήπως να καθίσεις λίγο σπίτι σε ξεκούραση για να το τραβήξεις όσο μπορείς?

Pingu μου τώρα για τα δημόσια νοσοκομεία. Η Γεωργία έχει δίκιο. Είναι νόμιμη η διαδικασία. Μην σταματάς. 

Γεωργία μου τελείωσες με το βάψιμο. Έχεις βάλει αυτοκόλλητα και σχεδιακια? Η καλύτερη απόφαση είναι Αυτή που πήρες. Ψάξε την πιο φτηνή αγορά αλλά ξεκίνα με ενοικιαζόμενο θήλαστρο. 

Elma μου κράτα το τυχαίο γεγονός. Ξεκουράσου και σε ένα δύο μήνες πάμε ξανά. Έχεις εμβρυακια να σε περιμένουν. Ξέσπασε όσο σου χρειαστεί για την χαμένη σου προσπάθεια. Κι όταν πιστέψεις ότι είσαι έτοιμη και πολύ αισιόδοξη ξεκινάς πάλι! Σχεδόν όλες μας έχουμε βρεθεί στη θέση σου. Θέλει επιμονή και πίστη. 

Maria1430 τι κάνεις? Πως πας με την ξαφνική ζέστη? Εγώ κορίτσια υποφέρω. Δεν μπορώ καθόλου. 

Dimitras ξεκουράστηκες? Τι καλά που έχασες κιλά. Χάσε όσα μπορείς για να αγχώνεσαι λιγότερο όταν μπεις κι εσύ στην εγκυμοσύνη. Ποτέ λες να ξαναρχίσει. Το καλοκαιράκι? 

Eamo τι κάνεις? Κι εσύ ταλαιπωρείσαι με τη ζέστη? Τι θα κάνουμε το καλοκαίρι? Ποσό είσαι Τώρα? Βάλε κι εσύ ένα ticker. Κι εσύ Μαράκι. 

Κορίτσια ελπίζω να έχετε μια καλή μέρα.

Σας φιλώ

  • Μου αρέσει 3

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...