Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Σοφουλάκι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά! 

Ευχαριστώ πολύ που γράφετε τις απόψεις σας για το θέμα που έθεσα. Είναι πολύ σπουδαία τα λόγια σας και οι εμπειρίες σας. Έχετε πολύ δίκιο. Και για τον κόσμο και τα λόγια του, και για τις αντοχές, και για την εμφάνιση. Νιώθω λίγο ανασφάλεια με τον κόσμο. Έχω μείνει αρκετά μέσα στο σπίτι από την αρχή της εγκυμοσύνης μου και μέχρι σημερα,  και τώρα όταν βγαίνω έξω με το παιδί νιώθω πως όλοι είναι κακοπροαιρετοι, ότι με κοιτάζουν παράξενα, ότι είναι έτοιμοι να με προσβάλουν, να με σπρώξουν ενδεχομένως από απροσεξία,να επιβληθούν των περιστάσεων. Είμαι λίγο ευάλωτη είναι και ο κόσμος κακός και φοβάμαι... 

Ακου με καμάρι μου και θα με θυμηθείς η καθε μια μας εχει τα βιωματά της το θέμα είναι η χαρά κ η ευτυχία που μας προσφέρουν αυτα τα αγγελούδια κ να προσπαθήσουμε να τα κάνουμε με σωστές βάσεις ώστε να αντέξουν τα χαστούκια της ζωής όταν θα δίνουν τα πάντα στη δουλειά κ δεν θα ακούν ενα ευχαριστώ να λένε δεν σκύβω το κεφάλι τα κάνω όλα για την πάρτυ μου..τα πράγματα είναι δύσκολα κ αν εμεις που είμαστε η θελουμε να γίνουμε γονείς λυγίσουμε αστα να πάνε..Τα ζω αυτά που σου λέω με τον αντρα μου οι γονείς του ήταν τα πάντα για τα παιδιά τους αλλά στο αδικο δεν τους τριζουν τα δοντια κ οταν τους λέω οχι βοηθεια βγαινω στρίγκλα ..Τα πεθερικά μου έγιναν γονεις στα 18 κ στα 25 στον γιο οι δικοί μου έγιναν γονεις στα 32 ...35 κ σε εμενα στα 47 μας εδωσαν κ αυτοι τα πάντα κ επιλογές με εμενα ειχαν χασμα αλλά έμαθα να παλευω κ να φτιάχνω τη ζωή μου..Το ονειρο μου είναι να γίνω ΜΗΤΕΡΑ και επειδή είσαι θα ήθελα να δείς την υπέροχη σχέση που έχεις με το παιδί σου κ όσοι δεν κ μα κ μου με εσας να πάνε να @@@@@@@@@@@@@@ Σκέφτομαι τα λόγια που είπα στην αδερφη μου όταν γεννησε τον γιο της στα 41 κ μετανιώνω της είπα οχι αλλο ρε αδερφη οχι τα ιδια με εμενα που μου λείπουν ..ειμαι 41 κ ακομα περιμένω να γίνω ΜΑΜΑ αυτό τα λεει ολα !!ΓΡΑΨΤΟΥΣ ΛΟΙΠΟΝ η ζωή ειναι πολύ ωραία για να μαυριζουμε με σκεψεις που πολύ δεν εχουν το μυαλο να τις κάνουν:-D

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Ακου με καμάρι μου και θα με θυμηθείς η καθε μια μας εχει τα βιωματά της το θέμα είναι η χαρά κ η ευτυχία που μας προσφέρουν αυτα τα αγγελούδια κ να προσπαθήσουμε να τα κάνουμε με σωστές βάσεις ώστε να αντέξουν τα χαστούκια της ζωής όταν θα δίνουν τα πάντα στη δουλειά κ δεν θα ακούν ενα ευχαριστώ να λένε δεν σκύβω το κεφάλι τα κάνω όλα για την πάρτυ μου..τα πράγματα είναι δύσκολα κ αν εμεις που είμαστε η θελουμε να γίνουμε γονείς λυγίσουμε αστα να πάνε..Τα ζω αυτά που σου λέω με τον αντρα μου οι γονείς του ήταν τα πάντα για τα παιδιά τους αλλά στο αδικο δεν τους τριζουν τα δοντια κ οταν τους λέω οχι βοηθεια βγαινω στρίγκλα ..Τα πεθερικά μου έγιναν γονεις στα 18 κ στα 25 στον γιο οι δικοί μου έγιναν γονεις στα 32 ...35 κ σε εμενα στα 47 μας εδωσαν κ αυτοι τα πάντα κ επιλογές με εμενα ειχαν χασμα αλλά έμαθα να παλευω κ να φτιάχνω τη ζωή μου..Το ονειρο μου είναι να γίνω ΜΗΤΕΡΑ και επειδή είσαι θα ήθελα να δείς την υπέροχη σχέση που έχεις με το παιδί σου κ όσοι δεν κ μα κ μου με εσας να πάνε να @@@@@@@@@@@@@@ Σκέφτομαι τα λόγια που είπα στην αδερφη μου όταν γεννησε τον γιο της στα 41 κ μετανιώνω της είπα οχι αλλο ρε αδερφη οχι τα ιδια με εμενα που μου λείπουν ..ειμαι 41 κ ακομα περιμένω να γίνω ΜΑΜΑ αυτό τα λεει ολα !!ΓΡΑΨΤΟΥΣ ΛΟΙΠΟΝ η ζωή ειναι πολύ ωραία για να μαυριζουμε με σκεψεις που πολύ δεν εχουν το μυαλο να τις κάνουν:-D

Τα λόγια σου με συγκινούν πραγματικά. Και αυτά που γράφεις τώρα και αυτά που έγραψες παραπάνω με έκαναν να κλάψω. 

Σου εύχομαι ολόψυχα να γίνεις σύντομα μανούλα και είναι σίγουρο ότι θα κάνεις ευτυχισμένα τα παιδάκια σου! 

Σε ευχαριστώ 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 7 Μαΐου 2018 at 12:49 ΜΜ, alina80 είπε:

@Καντι  Ναι Κάντι μου ανοιχτό χειρουργείο και πάλι "χαρήκαμε" που καταφέραμε να αφαιρέσουμε ότι έπρεπε. Το ενδομητρίωμα ήταν απλωμένο σε όλη την ωοθήκη και όλα μαζί κολλημένα στην σάπλιγγα τη δεξιά. Συν το ινομοίωμα στη μήτρα, συν η αριστερή σάλπιγγα. Επρεπε να αφαιρεθούν όλα, με τις μικρότερες δυνατές επιπτώσεις και χωρίς να μείνει καμία εστία ενδομητρίωσης. Σκέψου ότι εκτός από τον γυναικολόγο μου στο χειρουργείο συμμετείχε και γενικός χειρουργός. Τωρα πάει αυτό, ελπίζω να αποδώσει.

 

Μάλιστα και η δίκη μου έκθεση κάπως ετσι ειναι κολλημένη η μήτρα με το έντερο. Εντωμεταξύ εσυ ειχες καθόλου ενοχλήσεις ή συμπτώματα;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On Tuesday, May 08, 2018 at 9:34 ΠΜ, Lia21 είπε:

καλημέρα κορίτσια!

Γεωργία στο καρδιοτοκογράφημα ελέγχουν μόνο ό,τι αφορά την καρδιά του μωρού ή βλέπουν κι άλλα πράγματα όπως αμνιακό υγρό κτλ κτλ;

Καλημέρα κορίτσια. Πως ειστε;

Lia μου τους χτύπους της καρδιας καταγραφουν κατα την εξεταση αυτη και κρατας ενα "κουμπι" που το πατας όποτε καταλαβαινεις το μωρο να κουνιεται και το οποιο αφηνει ενα σημαδι στο καρδιογραφημα.

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω κορίτσια ειδα τον γιατρο τη Δευτερα το μεσημερι. Μου ειπε πως επειδη ειναι μεγαλα τα μωρα μπορει να γεννησω και καμια βδομάδα νωριτερα απο το αναμενόμενο, δηλ τέλη Μαίου. Γι' αυτο απαιτείται να κανω δυο μερες κορτιζονη (διπλη δοση) για να ωριμασουν οι πνευμονες των μικρων. Εκανα σημερα τη μια και την αλλη θα την κανω τη Δευτερα. Οποτε τωρα πρεπει να παρακολουθω στενα το ζαχαρο μου γιατι μπορει ν' απογειωθει. Οι πρωτες τιμες παντως ειναι καλες και ετσι ελπιζω ν' αποφυγω την ινσουλίνη.

  • Μου αρέσει 4

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Εγω κορίτσια ειδα τον γιατρο τη Δευτερα το μεσημερι. Μου ειπε πως επειδη ειναι μεγαλα τα μωρα μπορει να γεννησω και καμια βδομάδα νωριτερα απο το αναμενόμενο, δηλ τέλη Μαίου. Γι' αυτο απαιτείται να κανω δυο μερες κορτιζονη (διπλη δοση) για να ωριμασουν οι πνευμονες των μικρων. Εκανα σημερα τη μια και την αλλη θα την κανω τη Δευτερα. Οποτε τωρα πρεπει να παρακολουθω στενα το ζαχαρο μου γιατι μπορει ν' απογειωθει. Οι πρωτες τιμες παντως ειναι καλες και ετσι ελπιζω ν' αποφυγω την ινσουλίνη.

Καμάρι μου κοντεύεις!!!Μη φοβάσαι τίποτα ολα καλά θα πάνε είσαι σούπερπροσεχτικη είμαι σίγουρη ότι τα παλληκάρια μας θα τα πάνε μια χαρα κ εσυ ακόμα καλύτερα Αχχχ με το καλό καμάρι μου :-P

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πωπω Γεωργία μου, δηλ σε κάτι λιγότερο απο 20 ημέρες! πώς πέρασε ο καιρός!

εγώ σήμερα μπήκα στον μήνα μου! Κι από την ερχόμενη Τρίτη ο γιατρός μού έδωσε το πράσινο φως να κινούμαι όσο θέλω!

κάποια βράδια βλέπω εφιάλτες από το άγχος μου. πλησιάζει η ώρα και δεν το πιστεύω!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2018 at 11:16 ΜΜ, Καντι είπε:

Μάλιστα και η δίκη μου έκθεση κάπως ετσι ειναι κολλημένη η μήτρα με το έντερο. Εντωμεταξύ εσυ ειχες καθόλου ενοχλήσεις ή συμπτώματα;

Καλημέρα.

Δεν είχα ιδιαίτερα συμπτώματα ευτυχώς. Ειδικά τα πρώτα χρόνια ούτε πόνους περιοδου.  Το τελευταίο διάστημα ήταν λίγο πιο ζόρικα όταν ειχα περίοδο, αλλά ανεκτά με κανένα ντεπόν και όχι πάντα. Το πιο έντονο σύμπτωμα που είχα ήταν που ένιωθα συνέχεια ότι θέλω να ουρήσω, αλλά αυτό ήταν μάλλον από το ινομοίωμα.

Εσύ έχεις συμπτώματα;

16 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Εγω κορίτσια ειδα τον γιατρο τη Δευτερα το μεσημερι. Μου ειπε πως επειδη ειναι μεγαλα τα μωρα μπορει να γεννησω και καμια βδομάδα νωριτερα απο το αναμενόμενο, δηλ τέλη Μαίου. Γι' αυτο απαιτείται να κανω δυο μερες κορτιζονη (διπλη δοση) για να ωριμασουν οι πνευμονες των μικρων. Εκανα σημερα τη μια και την αλλη θα την κανω τη Δευτερα. Οποτε τωρα πρεπει να παρακολουθω στενα το ζαχαρο μου γιατι μπορει ν' απογειωθει. Οι πρωτες τιμες παντως ειναι καλες και ετσι ελπιζω ν' αποφυγω την ινσουλίνη.

Γεωργία μου κοντεύεις! Όλα καλά θα πάνε. Οσο για το ζάχαρο λίγο τη διατροφή αν προσέξεις πιστεύω δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Αλλωστε λίγες μέρες έμειναν. Με το καλό να υποδεχτείς τα αγόρια σου! Και μετά... "μάνα κουράγιο"!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κανετε;

Δημητρούλα μου σ' ευχαριστω πολύ. Μακαρι να πανε ολα καλα, γιατι φοβαμαι λιγο. Αυτες τις ημερες κουραστηκα. Ειναι εδω η μαμα μου και με βοηθησε πολύ με το σιδερο, αλλα απ' την αλλη τα θελει και ολα στην εντελεια και δεν ξερει το σπιτι. Που εχεις το ενα, που εχεις το αλλο και πρεπει να της τα βρισκω και ολο ορθια ειμαι τελικα και με καθολου διαθεση για λεπτομερειες... Δυο νοικοκυρες στο ιδιο νοικοκυριο δε χωρανε... Τελος παντων ειμαι ευγνωμων που με βοηθαει αλλα απ' την αλλη θελω λιγο και την ησυχια μου...

Lia μου μπηκες στον μηνα σου! Με το καλό κοπελα μου! Κι εγω ειμαι λιγο αγχωμενη, κυριως για το μετα.

Alina μου σ' ευχαριστω πολυ. Το ζαχαρο ευτυχως ειναι ανελπιστα καλο! Απο αυριο μου ειπε να τρεφομαι κανονικα και τη Δευτερα που θα κανω παλι κορτιζονη θα περιοριστω για μια-δυο μερες. Ελπιζω και οι μετρησεις μετα τη Δευτερα να ειναι το ιδιο καλες.

  • Μου αρέσει 5

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Καλημέρα.

Δεν είχα ιδιαίτερα συμπτώματα ευτυχώς. Ειδικά τα πρώτα χρόνια ούτε πόνους περιοδου.  Το τελευταίο διάστημα ήταν λίγο πιο ζόρικα όταν ειχα περίοδο, αλλά ανεκτά με κανένα ντεπόν και όχι πάντα. Το πιο έντονο σύμπτωμα που είχα ήταν που ένιωθα συνέχεια ότι θέλω να ουρήσω, αλλά αυτό ήταν μάλλον από το ινομοίωμα.

Εσύ έχεις συμπτώματα;

Γεωργία μου κοντεύεις! Όλα καλά θα πάνε. Οσο για το ζάχαρο λίγο τη διατροφή αν προσέξεις πιστεύω δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Αλλωστε λίγες μέρες έμειναν. Με το καλό να υποδεχτείς τα αγόρια σου! Και μετά... "μάνα κουράγιο"!

Είχα κατι πολυ συγκεκριμένο τις δυο πρώτες μερες περιοδου οταν πήγαινα τουαλέτα ενιωθα οτι έντερο έσπρωχνε την μήτρα και μόνο τότε πονουςα παρά πολυ. Και μετα το χειρουργείο μου ειπε ο γιατρός οτι ηταν κολλημένα,  χωρις να εχω αναφέρει ποτε αυτο το σύμπτωμα.

5 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κανετε;

Δημητρούλα μου σ' ευχαριστω πολύ. Μακαρι να πανε ολα καλα, γιατι φοβαμαι λιγο. Αυτες τις ημερες κουραστηκα. Ειναι εδω η μαμα μου και με βοηθησε πολύ με το σιδερο, αλλα απ' την αλλη τα θελει και ολα στην εντελεια και δεν ξερει το σπιτι. Που εχεις το ενα, που εχεις το αλλο και πρεπει να της τα βρισκω και ολο ορθια ειμαι τελικα και με καθολου διαθεση για λεπτομερειες... Δυο νοικοκυρες στο ιδιο νοικοκυριο δε χωρανε... Τελος παντων ειμαι ευγνωμων που με βοηθαει αλλα απ' την αλλη θελω λιγο και την ησυχια μου...

Lia μου μπηκες στον μηνα σου! Με το καλό κοπελα μου! Κι εγω ειμαι λιγο αγχωμενη, κυριως για το μετα.

Alina μου σ' ευχαριστω πολυ. Το ζαχαρο ευτυχως ειναι ανελπιστα καλο! Απο αυριο μου ειπε να τρεφομαι κανονικα και τη Δευτερα που θα κανω παλι κορτιζονη θα περιοριστω για μια-δυο μερες. Ελπιζω και οι μετρησεις μετα τη Δευτερα να ειναι το ιδιο καλες.

Τα αγοράκια σου ειναι καθ οδον!!! Με τα καλο κορίτσι μου, τα δύσκολα πέρασαν , τωρα έρχονται τα όμορφα αυτο να θυμάσαι!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Lia21 και @Georgia1972 κορίτσια μου πλησιάζει η ώρα , πως περνάει ο καιρός . Σαν χτες μου φαίνεται που διάβαζα το θετικό αποτέλεσμα της Γεωργίας και έκλαιγα ! Με το καλό και όλα θα πάνε τέλεια , η άκρη της ουράς έμεινε μόνο !!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Georgia1972 & @Lia21 εφτασε ο καιρος να παρετε αγκαλια τα θαυματακια σας!!! Απλα υπεροχα... εγιναν τοσα πολλα μεσα σε αυτους τους μηνες. Ειναι απιστευτο οτι ειστε τοσο κοντα στο ονειρο!!!

Και στα υπολοιπα κοριτσια ευχομαι να το ζησουν ολο αυτο και συντομα!!!

 

Καλημεραααα σας!

εγω κοριτσια πηγα την Πεμπτη Αθηνα για υπερηχο. Ολα καλα σταυροποδι καθοταν, μας φασκελωνε και εφτασε τα 200γρ. Για το μουδιασμα μου εδωσε μαγνησιο και μου ειπε οτι τελευταια ημερομηνια κραταμε με βαση την περιοδο, αλλα το ποτε τελικα θα βγει θα εξαρτηθει και θα φανει οταν πλησιαζει ο καιρος...

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

ευχαριστούμε! η αλήθεια είναι ότι από μέρα σε μέρα περιμένω! Η πεθερά μου, μου είπε ότι με "βλέπει" σε 3 μέρες, επειδή απέκτησα ένα πρήξιμο στο πρόσωπο κι έγινα λίγο άσπρη. Για να δούμε! :)

Η σουγκαρ και η μελενια τι να κάνουν άραγε;

Χθες είχα πάει στο λιντλ και είδα ότι είχε και ρούχα εγκυμοσύνης. Μια παντελόνα με μπάσκα 8 ευρώ μου άρεσε, αν ήμουν άρχες εγκυμοσύνης θα την έπαιρνα. Απλά το λέω για τα κορίτσια που είναι στις αρχές!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Lia 21 με το καλό κοπέλα μου

Μαρακοσυμπεθέρα γύρω στις 26 Οκτωβρίου δεν έχεις ΠΗΤ??Στην γιορτη μου θα βγει ο γιος χαχα να εχουμε διπλές χαρές!!

Γεωργία θα δεις θα πάμε υπέροχα ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...