Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Πως είστε;

Εμεις σήμερα κάναμε έλεγχο doppler. Δόξα τω Θεω, όλα καλά τα βρήκε ο γιατρός. Βεβαια προσωπάκια πάλι δεν είδαμε, αλλά δεν πειράζει. Ας ειναι γερα και θα τα δούμε μια και καλή.

Angie μου λυπάμαι που τα πεθερικά σου κρατούν τετοια σταση. Θα στενοχωρήθηκε και ο άντρας σου... Δεν πειράζει όμως. Αυτοί θα χάσουν. Ας εχετε καλύτερα την ηρεμια σας με την οικογενεια σου, μακρυά τους.

Λοιπον άλλαξα τις παντοφλίτσες και πηρα τις ίδιες, αλλα 2 νουμερα μεγαλύτερες! Οι σαγιοναρες με διχαλα δεν με βολευουν γιατι εχει πρηστει πολυ το κουτεπιέ και με κοβουν. Αυτες που πηρα ειναι πετσετέ και ειναι απαλές.

Στις 36 εβδομάδες λοιπον, μπαινω στον μηνα μου; Σ' ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία Angie μου!

Μαράκι αυτο το μουδιασμα που περιγραφεις δεν μου εχει συμβει. Μηπως ειναι κραμπες και χρειαζεσαι μαγνησιο; Να τηλ καλύτερα στον γιατρο σου και να του το πεις. Γιατι να ταλαιπωρείσαι άδικα αν υπάρχει λύση; Ωραίο το τικεράκι σου!

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 30/4/2018 at 10:38 ΜΜ, Καντι είπε:

Καλη δύναμη και σε σένα! Την εχω περασει δυο φορές αυτην την επέμβαση σύντομα θα την εχεις ξεχάσει. Θα συνεχίσεις με διακοπή περιοδου; Μην βιαστείς να προχωρήσεις σε νεα προσοαθεια, αλλα μόνο οταν ειναι ιδανικές οι συνθήκες.

Ευχαριστώ πολύ Καντι. Ξέρω τι λες, έχω κάνει και εγώ δύο λαπαροσκοπήσεις και διακοπή περιοδου μετά. Τώρα ήταν ανοιχτό χειρουργείο και αφαιρέθηκαν πολλά. Μάλλον δεν θα κάνω διακοπή περιόδου γιατί ο γιατρός είπε ότι κατάφεραν να αφαιρέσουν όλο το ενδομητρίωμα. Θα δω τώρα και την άλλη βδομάδα τι θα μου πει που θα παω να με δει. Οσο για την προσπάθεια μαλλον για Σεπτέμβρη θα πάμε (και θα είναι η πρώτη εξωσωματική, δεν έχω εμπειρία).

23 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

ευχομαι να μην ταλαιπωρηθεις κι αλλο κι απο δω και περα να ξεπεραστουν τα εμποδια και να ερθει ενα υγιες μωρακι στο σπιτικο σας

Ευχαριστώ πολύ Μαρία!

Αντζυ να σας ζήσει ο μικρός! Οσο για τα υπόλοιπα, δύσκολα, αλλά εκείνοι χάνουν. Η οικογένεια σας να είναι καλά, αυτό είναι το πιο σημαντικό.

Ούτε καλημέρα δεν είπα! Καλημέρα. Τι κάνετε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , alina80 είπε:

Ευχαριστώ πολύ Καντι. Ξέρω τι λες, έχω κάνει και εγώ δύο λαπαροσκοπήσεις και διακοπή περιοδου μετά. Τώρα ήταν ανοιχτό χειρουργείο και αφαιρέθηκαν πολλά. Μάλλον δεν θα κάνω διακοπή περιόδου γιατί ο γιατρός είπε ότι κατάφεραν να αφαιρέσουν όλο το ενδομητρίωμα. Θα δω τώρα και την άλλη βδομάδα τι θα μου πει που θα παω να με δει. Οσο για την προσπάθεια μαλλον για Σεπτέμβρη θα πάμε (και θα είναι η πρώτη εξωσωματική, δεν έχω εμπειρία).

Ευχαριστώ πολύ Μαρία!

Αντζυ να σας ζήσει ο μικρός! Οσο για τα υπόλοιπα, δύσκολα, αλλά εκείνοι χάνουν. Η οικογένεια σας να είναι καλά, αυτό είναι το πιο σημαντικό.

Ούτε καλημέρα δεν είπα! Καλημέρα. Τι κάνετε;

Καλημέρα Αλίνα!Το θέμα είναι ότι ξεκίνησες και να δεις που ο καιρός θα περάσει πολύ γρήγορα! Χαλάρωσε, κάνε μπάνια μαύρισε και ούτε θα το καταλάβεις!

Αχ κορίτσια εγώ έχω πάθει ένα σοκ γιατι συνειδητοποίησα ότι το επόμενο σ/κ που περιμένω περίοδο πρέπει να κάνω μια ένεση ενδομυϊκά δηλαδή στον ποπο!Εχω αγχωθεί πολυ!!Θα μπορέσει να την κάνει ο άντρας μου?Θα πονέσει??Δεν έχω κάποιον πιο εξειδικευμένο..Οσο να ναι άλλο η κοιλιά άλλο ο ποπος!


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Elma86 είπε:

Καλημέρα Αλίνα!Το θέμα είναι ότι ξεκίνησες και να δεις που ο καιρός θα περάσει πολύ γρήγορα! Χαλάρωσε, κάνε μπάνια μαύρισε και ούτε θα το καταλάβεις!

Αχ κορίτσια εγώ έχω πάθει ένα σοκ γιατι συνειδητοποίησα ότι το επόμενο σ/κ που περιμένω περίοδο πρέπει να κάνω μια ένεση ενδομυϊκά δηλαδή στον ποπο!Εχω αγχωθεί πολυ!!Θα μπορέσει να την κάνει ο άντρας μου?Θα πονέσει??Δεν έχω κάποιον πιο εξειδικευμένο..Οσο να ναι άλλο η κοιλιά άλλο ο ποπος!

Ευχαριστώ πολύ!

Οσο για την ένεση, βάλε τον να εξασκηθει σε πορτοκάλια. Δεν υπάρχει κάποιο φαρμακειο που θα μπορούσες να πας;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , alina80 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!

Οσο για την ένεση, βάλε τον να εξασκηθει σε πορτοκάλια. Δεν υπάρχει κάποιο φαρμακειο που θα μπορούσες να πας;

Θα είμαστε και εκδρομούλα εκείνες τις μέρες!!Εκτός αν υπάρξει καθυστέρηση λόγω των αντισυλληπτικων.Στην κοιλια αυτός μου τις έκανε απλώς έχω φοβηθεί τώρα γιατί αυτή έχει πιο μεγάλη και μακριά βελόνα....Σίγουρα θα υπάρχουν εφημερεύοντα αλλά ξέρουν όλοι οι φαρμακοποιοί να κάνουν? Επίσης σκέφτηκα και κάτι αλλο  αλλά δεν ξέρω αν είναι σωστό. Εκεί που θα είμαστε θα έχει αγώνα οπότε θα έχει και πολλούς διασωστες και ερυθρό σταυρό και τέτοια. Θα ήταν άραγε πολύ ντροπή να ζητήσω από κάποιον εκεί?Βέβαια είναι εθελοντες και θα είναι εκει για άλλον λόγο..


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Elma86 είπε:

Θα είμαστε και εκδρομούλα εκείνες τις μέρες!!Εκτός αν υπάρξει καθυστέρηση λόγω των αντισυλληπτικων.Στην κοιλια αυτός μου τις έκανε απλώς έχω φοβηθεί τώρα γιατί αυτή έχει πιο μεγάλη και μακριά βελόνα....Σίγουρα θα υπάρχουν εφημερεύοντα αλλά ξέρουν όλοι οι φαρμακοποιοί να κάνουν? Επίσης σκέφτηκα και κάτι αλλο  αλλά δεν ξέρω αν είναι σωστό. Εκεί που θα είμαστε θα έχει αγώνα οπότε θα έχει και πολλούς διασωστες και ερυθρό σταυρό και τέτοια. Θα ήταν άραγε πολύ ντροπή να ζητήσω από κάποιον εκεί?Βέβαια είναι εθελοντες και θα είναι εκει για άλλον λόγο..

Νομίζω όλοι οι φαρμακοποιοί ξέρουν να κάνουν. Αλλά και αυτό που σκέφτηκες δεν είναι κακό. Δεν νομίζω να σου αρνηθούν. Δεν θεωρώ ότι είναι ντροπή. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!

εγώ αναμένω να έρθει το μπεμπάκι! άντε να μπω στον μήνα μου.

έχω αγχωθεί λιγάκι γιατί πού και πού με πιάνουν κάτι πόνοι. Δεν κουράζομαι καθόλου, όλη μέρα κάθομαι

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2018 at 10:37 ΠΜ, Elma86 είπε:

Θα είμαστε και εκδρομούλα εκείνες τις μέρες!!Εκτός αν υπάρξει καθυστέρηση λόγω των αντισυλληπτικων.Στην κοιλια αυτός μου τις έκανε απλώς έχω φοβηθεί τώρα γιατί αυτή έχει πιο μεγάλη και μακριά βελόνα....Σίγουρα θα υπάρχουν εφημερεύοντα αλλά ξέρουν όλοι οι φαρμακοποιοί να κάνουν? Επίσης σκέφτηκα και κάτι αλλο  αλλά δεν ξέρω αν είναι σωστό. Εκεί που θα είμαστε θα έχει αγώνα οπότε θα έχει και πολλούς διασωστες και ερυθρό σταυρό και τέτοια. Θα ήταν άραγε πολύ ντροπή να ζητήσω από κάποιον εκεί?Βέβαια είναι εθελοντες και θα είναι εκει για άλλον λόγο..

Καλησπέρα σε όλες!

Είμαι σε άλλο topic αλλά παρακολουθώ σιωπηλά την κουβέντα σας εδώ και λίγο καιρό. Είμαι ήδη μανούλα, μεγαλομανα όμως και αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει τις ίδιες ανησυχίες με μένα για το τι μπορεί να αντιμετωπίσουμε στο μεγάλωμα των παιδιών μας. Επίσης σκέφτομαι μήπως κάνω και δεύτερο παιδάκι... 

Elma να ξέρεις πως στις ενέσεις η μεγάλη πράσινη βελόνα χρησιμοποιείται μόνο για την αναρρόφησης του υγρού και όχι για την έγχυση στο μυ. Αφού γίνει η αναρρόφηση, την αλλάζεις και βάζεις μια μικρότερη χρώματος γκρι. Αν μπορείς να προμηθευτείς μια τέτοια θα ήταν ακόμη πιο εύκολο. Οι περισσότεροι βέβαια τις κάνουν τις ενέσεις με την πράσινη βελόνα απλά είναι λίγο πιο τρομακτική. Πάντως όλοι οι φαρμακοποιοί κάνουν ενέσεις. Έχω ζητήσει σε όλα τα μέρη που έχω βρεθεί και κάνεις δεν ποτέ δεν αρνήθηκε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια, εύχομαι να είστε όλες καλά! :-D

@Georgia1972 επειδή θυμάμαι ότι το είχες ψάξει αρκετά μπορείς να μου πεις από τι υλικά είναι το καλύτερο να αποτελείται το παιδικό στρώμα;;; από διαστάσεις κουνιας τι επέλεξες; 


Link to comment
Share on other sites

On 4 Μαΐου 2018 at 9:34 ΠΜ, alina80 είπε:

Ευχαριστώ πολύ Καντι. Ξέρω τι λες, έχω κάνει και εγώ δύο λαπαροσκοπήσεις και διακοπή περιοδου μετά. Τώρα ήταν ανοιχτό χειρουργείο και αφαιρέθηκαν πολλά. Μάλλον δεν θα κάνω διακοπή περιόδου γιατί ο γιατρός είπε ότι κατάφεραν να αφαιρέσουν όλο το ενδομητρίωμα. Θα δω τώρα και την άλλη βδομάδα τι θα μου πει που θα παω να με δει. Οσο για την προσπάθεια μαλλον για Σεπτέμβρη θα πάμε (και θα είναι η πρώτη εξωσωματική, δεν έχω εμπειρία).

Ευχαριστώ πολύ Μαρία!

Αντζυ να σας ζήσει ο μικρός! Οσο για τα υπόλοιπα, δύσκολα, αλλά εκείνοι χάνουν. Η οικογένεια σας να είναι καλά, αυτό είναι το πιο σημαντικό.

Ούτε καλημέρα δεν είπα! Καλημέρα. Τι κάνετε;

Τι λες βρε κορίτσι; Ανοιχτό χειρουργείο; Τοςο πολυ; Ποιος σου την έκανε;

καλη επιτυχία να ειναι η πρώτη σου και τυχερή!!!

On 4 Μαΐου 2018 at 10:37 ΠΜ, Elma86 είπε:

Θα είμαστε και εκδρομούλα εκείνες τις μέρες!!Εκτός αν υπάρξει καθυστέρηση λόγω των αντισυλληπτικων.Στην κοιλια αυτός μου τις έκανε απλώς έχω φοβηθεί τώρα γιατί αυτή έχει πιο μεγάλη και μακριά βελόνα....Σίγουρα θα υπάρχουν εφημερεύοντα αλλά ξέρουν όλοι οι φαρμακοποιοί να κάνουν? Επίσης σκέφτηκα και κάτι αλλο  αλλά δεν ξέρω αν είναι σωστό. Εκεί που θα είμαστε θα έχει αγώνα οπότε θα έχει και πολλούς διασωστες και ερυθρό σταυρό και τέτοια. Θα ήταν άραγε πολύ ντροπή να ζητήσω από κάποιον εκεί?Βέβαια είναι εθελοντες και θα είναι εκει για άλλον λόγο..

Σίγουρα να πας σε φαρμακείο! Ο άντρας σου πρεπει να του έχουν δείξει για να κανει ενδόμυικη. Επισης ως πρώην εθελόντρια του ερυθρού Σταύρου θα αρνουμουν να μου ζητήσει κάποιος να του κανω ενεςη απο ενα φάρμακο άγνωστο σε μενα και απο ενα μπουκαλάκι που θα μου δώσει ο ίδιος. Ειναι μεγαλη ευθύνη και δεν ξέρεις που μπορείς να μπλέξεις.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλα.

Σοφουλάκι καλώς ήρθες στην παρεα μας. Να χαιρεσαι το παιδακι σου και με το καλό να έρθει κι ενα δευτερο. Πιστευω αυτες τις ανησυχιες που αναφερεις τις εχουν ολες οι μανουλες. Και εμενα για χρονια με κρατουσαν πισω και εχασα πολύτιμο χρονο πριν παρω την αποφαση να κανουμε παιδι. Και τωρα ήρθε η ωρα να τις αντιμετωπισω. Αλλα πιστευω πως τελικα η φυση μας θωρακιζει ωστε να μπορουμε να αντιμετωπίζουμε καθε δυσκολια.

ΚarMar84, ειχα καταλήξει αναμεσα σε δυο τυπους στρωματος της Grecostrom. Το ενα με κοκκοφοινικα και ελατηρια και το αλλο με κοκκοφοινικα και λατεξ. Και τα δυο, οπως μου ειπαν στο καταστημα, ειναι πολύ καλα με μικρη διαφορα στην τιμη. Τελικα πηρα αυτο με τα ελατηρια γιατι σκεφτομαι μηπως βαλω και τα δυο μωρα στην αρχη σε μια κουνια, οποτε μου προτεινε ο πωλητης αυτο με τα ελατηρια για περισσοτερη αντοχη.

Οι κουνιες εχουν εξωτερικες διαστασεις 0,73x1,35. Δεν μπορουσα να παρω μεγαλυτερες γιατι θα εχω δυο στο δωματιο.

  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Georgia! Καλώς σας βρήκα! 

Εύχομαι σε όσες προσπαθείτε το συντομότερο να έχετε τα καλά νέα, και σε όσες είστε ήδη έγκυες να έχετε τελειομηνες εγκυμοσύνες και μια εύκολη γέννα! 

Και σε μένα το ίδιο συνέβη Georgia, έχασα πολύτιμο χρόνο, για διάφορους λόγους. Αυτό που με προβληματίζει τώρα επειδή είμαι μεγάλη σε ηλικία, αναρωτιέμαι μήπως συναντήσω ιδιαιτεροτητες στο μεγάλωμα του παιδιού και πως να τις αντιμετωπίσω. Και πως θα με βλέπει το παιδί. Και μήπως το ότι θέλω και δεύτερο κάνει τα πράγματα χειρότερα ίσως; Εσύ που περιμένεις και δύο, έχεις κάποιες σκέψεις ή να το κλείσω εδώ το θέμα και να πούμε τίποτα άλλο;; 

 

Η Καντι έχει πολύ δίκιο για την ένεση. Δεν είχα προσέξει ότι το σκεύασμα θα το πας εσύ Elma και δεν θα το αγοράσεις από το όποιο φαρμακείο. Οπότε ίσως είναι τελείως λάθος αυτό που είπα. Sorry! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Σοφουλάκι είπε:

Καλησπέρα Georgia! Καλώς σας βρήκα! 

Εύχομαι σε όσες προσπαθείτε το συντομότερο να έχετε τα καλά νέα, και σε όσες είστε ήδη έγκυες να έχετε τελειομηνες εγκυμοσύνες και μια εύκολη γέννα! 

Και σε μένα το ίδιο συνέβη Georgia, έχασα πολύτιμο χρόνο, για διάφορους λόγους. Αυτό που με προβληματίζει τώρα επειδή είμαι μεγάλη σε ηλικία, αναρωτιέμαι μήπως συναντήσω ιδιαιτεροτητες στο μεγάλωμα του παιδιού και πως να τις αντιμετωπίσω. Και πως θα με βλέπει το παιδί. Και μήπως το ότι θέλω και δεύτερο κάνει τα πράγματα χειρότερα ίσως; Εσύ που περιμένεις και δύο, έχεις κάποιες σκέψεις ή να το κλείσω εδώ το θέμα και να πούμε τίποτα άλλο;; 

 

Η Καντι έχει πολύ δίκιο για την ένεση. Δεν είχα προσέξει ότι το σκεύασμα θα το πας εσύ Elma και δεν θα το αγοράσεις από το όποιο φαρμακείο. Οπότε ίσως είναι τελείως λάθος αυτό που είπα. Sorry! 

Αν βοηθάει λίγο θα σου πω ότι εμένα η μαμά μου ήταν 43 χρονών όταν γεννήθηκα και οι αδερφές μου 18 και 16.5, δεν είχα κανένα πρόβλημα για το ότι ήταν μεγάλη σε ηλικία αλλά βοήθησαν αρκετά και οι αδερφές μου στο να την "εκσυχρονισουν" σε κάποια θέματα που ήταν ίσως λίγο πιο "πίσω" ή λίγο πιο "κάθετη" :)

2 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλα.

Σοφουλάκι καλώς ήρθες στην παρεα μας. Να χαιρεσαι το παιδακι σου και με το καλό να έρθει κι ενα δευτερο. Πιστευω αυτες τις ανησυχιες που αναφερεις τις εχουν ολες οι μανουλες. Και εμενα για χρονια με κρατουσαν πισω και εχασα πολύτιμο χρονο πριν παρω την αποφαση να κανουμε παιδι. Και τωρα ήρθε η ωρα να τις αντιμετωπισω. Αλλα πιστευω πως τελικα η φυση μας θωρακιζει ωστε να μπορουμε να αντιμετωπίζουμε καθε δυσκολια.

ΚarMar84, ειχα καταλήξει αναμεσα σε δυο τυπους στρωματος της Grecostrom. Το ενα με κοκκοφοινικα και ελατηρια και το αλλο με κοκκοφοινικα και λατεξ. Και τα δυο, οπως μου ειπαν στο καταστημα, ειναι πολύ καλα με μικρη διαφορα στην τιμη. Τελικα πηρα αυτο με τα ελατηρια γιατι σκεφτομαι μηπως βαλω και τα δυο μωρα στην αρχη σε μια κουνια, οποτε μου προτεινε ο πωλητης αυτο με τα ελατηρια για περισσοτερη αντοχη.

Οι κουνιες εχουν εξωτερικες διαστασεις 0,73x1,35. Δεν μπορουσα να παρω μεγαλυτερες γιατι θα εχω δυο στο δωματιο.

Αχ ωραία γτ και εγώ στην Grecostrom κατέληξα και αφού είναι καλά και με ελατήριο και με λατεξ θα διαλέξω ένα από τα δύο... Από κουνιες όσες βρήκα (έως 250€) να κατεβαίνει το κάγκελο είναι για στρώμα 120-130*60 και οι 140*70 έχουν σταθερό κάγκελο που απλά βγαίνει εντελώς μετά, αλλά δεν είναι σημαντικό να κατεβαίνει το κάγκελο;;; 


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...