Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!

Καλή εβδομάδα..

Τι κάνετε;; πως είστε;; γράψατε τόσα πολλά που ξεκίνησα να γράφω κ ξέχασα τι ήθελα να πω κ σε ποιά... :( 

Τζώρτζια μου κάνει πολύ εντύπωση όλο αυτό που έγινε,πέραν οτι με στεναχώρησε πολύ φυσικά.Φαντάζομαι για να μην προχώρησε κάτι έγινε,δεν θέλω να πιστεύω πως μπορεί να ξύπνησε το πρωί η δότρια κ να είπε το μετάνιωσα...ανεύθυνο!!!!

Σάμιαμ συγχαρητήρια!!!

Σουγκαράκι πλησιάζουμε!!!!

Μελένια μου άντε να τελειώσει το διάβασμα!!!

Καλλιόπη μου το κουκουτσάκι μας κοιμάται κ χαμογελάει...

Πιγκού μου χέρι στο στόμα;;;; γρρρρ.... έπρεπε να βάλεις το δικό σου απότομα στο δικό της κ αν έλεγε κάτι να την στόλιζες.Άκου εκεί....

Στρολλάκι σημασία έχει που πέρασες όμορφα,μπανάκια θα κάνουμε πολλά!!!

Σπιρτουλίτο υπομονή...κράτα τον μπόμπιρα μέσα,τάξε του κάτι,θα σε ακούσει :)

Χρύσα δίνεις τα 2/3 του ποσού στην εισαγωγή και το υπόλοιπο την μέρα της εξόδου.

Δεσποινάκι;;;; Μαράκι;;;

Δήμητρα; 

φιλάκια πολλά σε όλες απο τον μπούτια :):) 

 

 

  • Μου αρέσει 3

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , NatasaP είπε:

Χρύσα δίνεις τα 2/3 του ποσού στην εισαγωγή και το υπόλοιπο την μέρα της εξόδου.

Ε άρα σα να τα δίνεις όλα μαζί... Έλεγα μήπως μπορείς να τα δίνεις σε δώσεις, ένα χ ποσό κάθε μήνα.. Αλλά ρε κορίτσια, μόνο εμένα μου φαίνονται εξοφρενικά τα ποσά που ζητάνε;

Μου είπε ο γιατρός ότι αν μπω νωρίτερα από την ημερομηνία που μου έχει δώσει, θα πληρώσω στο νοσοκομείο 1500€ αλλά με την προϋπόθεση ότι τη μια μέρα θα μπω και την επόμενη το πρωί θα βγω. Και αυτός θα πάρει 1200€. Έχω ακούσει και πολύ χειροτερες τιμες γενικά, αλλά και πάλι μου φαίνονται πάρα πολλά!!! Και στην τελική, γιατί θα πρέπει να δώσω τόσα για μισή μέρα; απ' ό,τι κατάλαβα, αν μπω κανονικά τη μέρα που είναι η π.η.τ. θα πληρώσω πολλά περισσότερα... Εε άντε και γ@@@ στην τελική, γιατί ζητάνε τόσα πολλά;

Θα μου πείτε τώρα ότι μπορώ να πάω σε δημόσιο, αλλά ντάξει, με κουράρει ο συγκεκριμένος γιατρός, δε νιώθω άνετα να πάω κάπου που δε θα είναι ο γιατρός μου. Τον εμπιστεύομαι γενικά...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Ε άρα σα να τα δίνεις όλα μαζί... Έλεγα μήπως μπορείς να τα δίνεις σε δώσεις, ένα χ ποσό κάθε μήνα.. Αλλά ρε κορίτσια, μόνο εμένα μου φαίνονται εξοφρενικά τα ποσά που ζητάνε;

Μου είπε ο γιατρός ότι αν μπω νωρίτερα από την ημερομηνία που μου έχει δώσει, θα πληρώσω στο νοσοκομείο 1500€ αλλά με την προϋπόθεση ότι τη μια μέρα θα μπω και την επόμενη το πρωί θα βγω. Και αυτός θα πάρει 1200€. Έχω ακούσει και πολύ χειροτερες τιμες γενικά, αλλά και πάλι μου φαίνονται πάρα πολλά!!! Και στην τελική, γιατί θα πρέπει να δώσω τόσα για μισή μέρα; απ' ό,τι κατάλαβα, αν μπω κανονικά τη μέρα που είναι η π.η.τ. θα πληρώσω πολλά περισσότερα... Εε άντε και γ@@@ στην τελική, γιατί ζητάνε τόσα πολλά;

Θα μου πείτε τώρα ότι μπορώ να πάω σε δημόσιο, αλλά ντάξει, με κουράρει ο συγκεκριμένος γιατρός, δε νιώθω άνετα να πάω κάπου που δε θα είναι ο γιατρός μου. Τον εμπιστεύομαι γενικά...

Χρύσα δεν ισχύει η μπαρούφα που σου είπε,τα μαιευτήρια έχουν τιμοκατάλογο που εξηγούν αναλυτικά είτε γεννήσεις φυσιολογικά είτε καισαρική πόσες μέρες μένεις κ τι σου κοστίζει σύνολο κ λειτουργούν βάση αυτού .Σε ποιό θα γεννήσεις; 

Η τιμή που σου είπε είναι για κανονική παραμονή,όχι γεννάς κ βγαίνεις.Αν ίσχυε αυτό θα έπρεπε να ήταν κάτω απο 1000€ .

Τώρα γενικά ναι τα χρήματα στα ιδιωτικά είναι αρκετά σε σχέση με το δημόσιο,αλλά είναι στην επιλογή του καθενός.Δεν μας βάζουν το μαχαίρι στο λαιμό στο κάτω κάτω,ζυγίζουμε τα συν κ τα πλην και διαλέγουμε.

 

 

 

  • Μου αρέσει 1

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , NatasaP είπε:

Χρύσα δεν ισχύει η μπαρούφα που σου είπε,τα μαιευτήρια έχουν τιμοκατάλογο που εξηγούν αναλυτικά είτε γεννήσεις φυσιολογικά είτε καισαρική πόσες μέρες μένεις κ τι σου κοστίζει σύνολο κ λειτουργούν βάση αυτού .Σε ποιό θα γεννήσεις; 

Η τιμή που σου είπε είναι για κανονική παραμονή,όχι γεννάς κ βγαίνεις.Αν ίσχυε αυτό θα έπρεπε να ήταν κάτω απο 1000€ .

Τώρα γενικά ναι τα χρήματα στα ιδιωτικά είναι αρκετά σε σχέση με το δημόσιο,αλλά είναι στην επιλογή του καθενός.Δεν μας βάζουν το μαχαίρι στο λαιμό στο κάτω κάτω,ζυγίζουμε τα συν κ τα πλην και διαλέγουμε.

 

 

 

Αν είναι έτσι όπως τα λες θα κοιτάξω να το ψάξω! Γιατί κι εμένα μου φάνηκαν πολλά για ούτε μια μέρα ουσιαστικά... 

Το ξέρω πως δε μου βάζουν το μαχαίρι στο λαιμό.. Εγώ θα ήθελα να ακολουθήσω το γιατρό μου γιατί εκείνος ξέρει και το ιστορικό μου και ό,τι και να γίνει ξέρει πώς να με χειριστεί με αυτήν την έννοια. Αν ήταν ένας τυχαίος γιατρός που τον βρηκα απλά για να με παρακολουθεί στην εγκυμοσίνη μου δε θα τον ακολουθούσα στο ιδιωτικό νοσοκομείο, αλλά θα πήγαινα σε δημόσιι!!! 

Ο γιατρός αυτός συνεργάζεται μόνο με το μητέρα :-\ :-\ :-\ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Ε άρα σα να τα δίνεις όλα μαζί... Έλεγα μήπως μπορείς να τα δίνεις σε δώσεις, ένα χ ποσό κάθε μήνα.. Αλλά ρε κορίτσια, μόνο εμένα μου φαίνονται εξοφρενικά τα ποσά που ζητάνε;

Μου είπε ο γιατρός ότι αν μπω νωρίτερα από την ημερομηνία που μου έχει δώσει, θα πληρώσω στο νοσοκομείο 1500€ αλλά με την προϋπόθεση ότι τη μια μέρα θα μπω και την επόμενη το πρωί θα βγω. Και αυτός θα πάρει 1200€. Έχω ακούσει και πολύ χειροτερες τιμες γενικά, αλλά και πάλι μου φαίνονται πάρα πολλά!!! Και στην τελική, γιατί θα πρέπει να δώσω τόσα για μισή μέρα; απ' ό,τι κατάλαβα, αν μπω κανονικά τη μέρα που είναι η π.η.τ. θα πληρώσω πολλά περισσότερα... Εε άντε και γ@@@ στην τελική, γιατί ζητάνε τόσα πολλά;

Θα μου πείτε τώρα ότι μπορώ να πάω σε δημόσιο, αλλά ντάξει, με κουράρει ο συγκεκριμένος γιατρός, δε νιώθω άνετα να πάω κάπου που δε θα είναι ο γιατρός μου. Τον εμπιστεύομαι γενικά...

Χρυσα μου εγώ στο Ιασω είχα πληρώσει συνολικά γιατρος και μαιευτηριο 4200. Αλλά μπήκα Τρίτη και βγήκα Δευτέρα. Και γεννησα με καισαρική. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου όμορφα!!! Πώς τα περνάτε??? Γεωργία μου θα ακουστεί γραφικό το κάθε εμπόδιο για καλό! Τόσα εμπόδια μόνο καλό δεν είναι!! Έχεις δίκιο κ είσαι θυμωμένη! Τόσα φάρμακα άσκοπα? Είναι κ τόσο βαριά ων όλα αυτά τα φάρμακα! Γνωμη μου είναι να επικοινωνήσεις κ να ξεκαθαρίσεις πως εάν δεν είναι σίγουροι την επόμενη φορά να μην προχωρήσουν! Κ δεν λέω για ιατρικούς λόγους καθώς κ οι ίδιοι τους δεν ξέρουν πως θα εξελιχθούν τα εμβρυακια!

Τα υπόλοιπα κορίτσια μας?? Εμείς μεγαλώνουμε!!!! Ο μικρός πια στέκεται μόνος του!!! Έχω κατενθουσιαστει! Ποτέ τον πήραμε σπίτι ποτέ μεγάλωσε χαμπάρι δεν πήρα!!!! 

Χρύσα μου μεγαλύτερη βλακεία από γιατρό δεν έχω ακούσει!! Σίγουρα τον εμπιστεύεσαι τόσο??? Τι σχέση έχει ποτέ θα μπεις να γεννήσεις? Ακόμα κ ο πιο άσχετος γιατρος ξέρει ότι η πιθανή ημερομηνία ειναι πραγματικά πολύ πιθανή!! Εγώ γέννησα 3 μέρες μετά! Δλδ αν μπεις μετά την πιθανή ημερομηνία ή χρέωση είναι λιγότερη? Κ η διαμονή είναι στάνταρ! 1200 πάρα πολλά λεφτά! Κοράκι ο γιατρός σου!!  Εγώ να πω την αλήθεια επειδή μένω στην επαρχία με παρακολουθούσε κανονικά γιατρός  ιδιώτης κ άνοιξα κ καρτέλα στο νοσοκομείο όπου με παρακολουθούσαν 2 μήνες κ εκείνοι κ γέννησα εκεί!!! Αλλά μιλάω εκ του ασφαλούς καθώς η κατάσταση στη μαιευτική ήταν υπέροχη κ ήμουν ολομόναχη στο δωμάτιο κ η εξυπηρέτηση φοβερή! Μια γνωστή μου γέννησε Αθήνα στο Έλενα κ έμεινε πολύ ευχαριστημένη! Ψάξε το τώρα που είναι νωρίς! Τελικά καμπύλη ζαχάρου έκανες? 

  • Μου αρέσει 2

OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Αν είναι έτσι όπως τα λες θα κοιτάξω να το ψάξω! Γιατί κι εμένα μου φάνηκαν πολλά για ούτε μια μέρα ουσιαστικά... 

Το ξέρω πως δε μου βάζουν το μαχαίρι στο λαιμό.. Εγώ θα ήθελα να ακολουθήσω το γιατρό μου γιατί εκείνος ξέρει και το ιστορικό μου και ό,τι και να γίνει ξέρει πώς να με χειριστεί με αυτήν την έννοια. Αν ήταν ένας τυχαίος γιατρός που τον βρηκα απλά για να με παρακολουθεί στην εγκυμοσίνη μου δε θα τον ακολουθούσα στο ιδιωτικό νοσοκομείο, αλλά θα πήγαινα σε δημόσιι!!! 

Ο γιατρός αυτός συνεργάζεται μόνο με το μητέρα :-\ :-\ :-\ 

Μπορείς να πάρεις ενα τηλέφωνο στο λογιστήριο τους ,ή ακόμα καλύτερα να περάσεις απο εκεί.

Εγώ το μόνο που κατάλαβα απο το γιατρό σου είναι πως σε πάει για καισαρική καρφωτά,συμφωνώ οτι θές εναν άνθρωπο που σε ξέρει,αλλά με κάτι τέτοια θα έπρεπε να το ξανασκεφτείς αν θές πραγματικά αυτόν.Συμφωνώ με το Μαράκι ψάξε αλλού.

πρίν από 31 λεπτά , marakiinlove είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου όμορφα!!! Πώς τα περνάτε??? Γεωργία μου θα ακουστεί γραφικό το κάθε εμπόδιο για καλό! Τόσα εμπόδια μόνο καλό δεν είναι!! Έχεις δίκιο κ είσαι θυμωμένη! Τόσα φάρμακα άσκοπα? Είναι κ τόσο βαριά ων όλα αυτά τα φάρμακα! Γνωμη μου είναι να επικοινωνήσεις κ να ξεκαθαρίσεις πως εάν δεν είναι σίγουροι την επόμενη φορά να μην προχωρήσουν! Κ δεν λέω για ιατρικούς λόγους καθώς κ οι ίδιοι τους δεν ξέρουν πως θα εξελιχθούν τα εμβρυακια!

Τα υπόλοιπα κορίτσια μας?? Εμείς μεγαλώνουμε!!!! Ο μικρός πια στέκεται μόνος του!!! Έχω κατενθουσιαστει! Ποτέ τον πήραμε σπίτι ποτέ μεγάλωσε χαμπάρι δεν πήρα!!!! 

Χρύσα μου μεγαλύτερη βλακεία από γιατρό δεν έχω ακούσει!! Σίγουρα τον εμπιστεύεσαι τόσο??? Τι σχέση έχει ποτέ θα μπεις να γεννήσεις? Ακόμα κ ο πιο άσχετος γιατρος ξέρει ότι η πιθανή ημερομηνία ειναι πραγματικά πολύ πιθανή!! Εγώ γέννησα 3 μέρες μετά! Δλδ αν μπεις μετά την πιθανή ημερομηνία ή χρέωση είναι λιγότερη? Κ η διαμονή είναι στάνταρ! 1200 πάρα πολλά λεφτά! Κοράκι ο γιατρός σου!!  Εγώ να πω την αλήθεια επειδή μένω στην επαρχία με παρακολουθούσε κανονικά γιατρός  ιδιώτης κ άνοιξα κ καρτέλα στο νοσοκομείο όπου με παρακολουθούσαν 2 μήνες κ εκείνοι κ γέννησα εκεί!!! Αλλά μιλάω εκ του ασφαλούς καθώς η κατάσταση στη μαιευτική ήταν υπέροχη κ ήμουν ολομόναχη στο δωμάτιο κ η εξυπηρέτηση φοβερή! Μια γνωστή μου γέννησε Αθήνα στο Έλενα κ έμεινε πολύ ευχαριστημένη! Ψάξε το τώρα που είναι νωρίς! Τελικά καμπύλη ζαχάρου έκανες? 

Μεγάλωσε το κουκλί σου!!!! Γμτ...δεν έχει κ καρδούλες εδώ!!!!

Περπατάει μωρέ....και εσύ δόλια μάνα τρέχεις;;;;

  • Μου αρέσει 2

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , NatasaP είπε:

Μπορείς να πάρεις ενα τηλέφωνο στο λογιστήριο τους ,ή ακόμα καλύτερα να περάσεις απο εκεί.

Εγώ το μόνο που κατάλαβα απο το γιατρό σου είναι πως σε πάει για καισαρική καρφωτά,συμφωνώ οτι θές εναν άνθρωπο που σε ξέρει,αλλά με κάτι τέτοια θα έπρεπε να το ξανασκεφτείς αν θές πραγματικά αυτόν.Συμφωνώ με το Μαράκι ψάξε αλλού.

Μεγάλωσε το κουκλί σου!!!! Γμτ...δεν έχει κ καρδούλες εδώ!!!!

Περπατάει μωρέ....και εσύ δόλια μάνα τρέχεις;;;;

Μανούλα του μπούτια συμφωνώ μαζί σου. Και εμένα κάτι τέτοιο μου μυρίζει.. 

Χρυσα μου μπορείς ακόμα και τώρα να πας σε άλλο γιατρό. Αν θυμάμαι καλά ουτε καμπύλη ζαχάρου δεν σε έβαλε να κάνεις που είναι βασική εξέταση και την κάνουν όλες οι έγκυες. Γνώμη μου είναι να ψαχτείς λίγο. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Pingu είπε:

Μανούλα του μπούτια συμφωνώ μαζί σου. Και εμένα κάτι τέτοιο μου μυρίζει.. 

Χρυσα μου μπορείς ακόμα και τώρα να πας σε άλλο γιατρό. Αν θυμάμαι καλά ουτε καμπύλη ζαχάρου δεν σε έβαλε να κάνεις που είναι βασική εξέταση και την κάνουν όλες οι έγκυες. Γνώμη μου είναι να ψαχτείς λίγο. 

Πιγκού μου νομίζω οτι κάνει μπάμ ο σκοπός του.

Τι κάνεις;;;πως τα πάτε με την ζέστη σήμερα;;; πέσμου πως είσαι στο πισινάκι κ δροσίζεσαι παρέα με την κούκλα;;;

 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , NatasaP είπε:

Πιγκού μου νομίζω οτι κάνει μπάμ ο σκοπός του.

Τι κάνεις;;;πως τα πάτε με την ζέστη σήμερα;;; πέσμου πως είσαι στο πισινάκι κ δροσίζεσαι παρέα με την κούκλα;;;

 

Καλά είμαστε. Κοιμάται τώρα η μικρή και εγώ πίνω καφεδάκι. Ο μικρός μπουτιας τι κάνει? Διάβασα λίγο τα παλιά και γέλαγα με τα ακροβατικά που έκανε ο μικρός  στον υπέρηχο.. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μου είπε ότι αυτή η τιμή είναι για φυσιολογικό τοκετό. Όχι δε μου την έχει αναφέρει καν αυτήν την εξέταση. Θα τον ρωτήσω όταν ξαναπάω. Οπως επίσης θα του ξεκαθαρίσω ότι καισαρική δεν κάνω!!!! Αν με βάλει να κάνω με το ζόρι, δε θα πάρει κανείς λεφτά. Δεν τα μπορώ εγώ αυτά με τα χειρουργεία και τα αίματα άπαπα φοβάμαι πάρα πολύ!!! Θα πάθω καρδιακή προσβολή στα 21 μου :-P:-P:-P:-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Pingu είπε:

Καλά είμαστε. Κοιμάται τώρα η μικρή και εγώ πίνω καφεδάκι. Ο μικρός μπουτιας τι κάνει? Διάβασα λίγο τα παλιά και γέλαγα με τα ακροβατικά που έκανε ο μικρός  στον υπέρηχο.. 

Ξεκουράζεται η μικρούλα,χαλαρώνει κ η μανούλα!!!

Εμείς είμαστε στην κουζίνα φτιάξαμε ενα carrot cake με τον μπούτια που όλο μου μίλαγε κ μου έδινε συμβουλές απο το καρεκλάκι του :):) 

αχαχαχα τι μου θύμησες....ο μικρός κωλοτούμπας ....μας άνοιξε τους ορίζοντες ο Πετρούνιας κ στην εγκυμοσύνη έδινε το παρόν συνεχώς ;) χαχαχα!!!!! 

 

  • Μου αρέσει 2

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , NatasaP είπε:

Ξεκουράζεται η μικρούλα,χαλαρώνει κ η μανούλα!!!

Εμείς είμαστε στην κουζίνα φτιάξαμε ενα carrot cake με τον μπούτια που όλο μου μίλαγε κ μου έδινε συμβουλές απο το καρεκλάκι του :):) 

αχαχαχα τι μου θύμησες....ο μικρός κωλοτούμπας ....μας άνοιξε τους ορίζοντες ο Πετρούνιας κ στην εγκυμοσύνη έδινε το παρόν συνεχώς ;) χαχαχα!!!!! 

 

Carrot cake? Μμμμ ωραίο ακούγεται.. Και υγιεινό.. Αν βρεις χρόνο θέλω την συνταγή. 

Είναι ωραία να μεγειρευεις με το παιδί σου. Η δικιά μου έχει δικα της κουζινικα και βοηθάει την μαμά!! :mad:

πρίν από 39 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Μου είπε ότι αυτή η τιμή είναι για φυσιολογικό τοκετό. Όχι δε μου την έχει αναφέρει καν αυτήν την εξέταση. Θα τον ρωτήσω όταν ξαναπάω. Οπως επίσης θα του ξεκαθαρίσω ότι καισαρική δεν κάνω!!!! Αν με βάλει να κάνω με το ζόρι, δε θα πάρει κανείς λεφτά. Δεν τα μπορώ εγώ αυτά με τα χειρουργεία και τα αίματα άπαπα φοβάμαι πάρα πολύ!!! Θα πάθω καρδιακή προσβολή στα 21 μου :-P:-P:-P:-P

Θύμισε μου πόσο είσαι τώρα.. Η καμπύλη γίνεται στην 22η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Pingu είπε:

Carrot cake? Μμμμ ωραίο ακούγεται.. Και υγιεινό.. Αν βρεις χρόνο θέλω την συνταγή. 

Είναι ωραία να μεγειρευεις με το παιδί σου. Η δικιά μου έχει δικα της κουζινικα και βοηθάει την μαμά!! :mad:

Θύμισε μου πόσο είσαι τώρα.. Η καμπύλη γίνεται στην 22η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά. 

Είμαι στην 29η εβδομάδα. Ναι αλλά δε θα πρέπει να υπάρχει στην οικογένεια κάποιο ιστορικό;

Link to comment
Share on other sites

Σπιρτουλιτο παλι μεσα μπηκες; ταλαιπωρια ε; παντως ειναι μια χαρα το βαρος του κ δε θα ταλαιπωρηθητε με μενν κ τετοια..λιγη υπομονη ακομα ..

Μαρακι γεια σου! Στεκεστε κιολας; αντρας ολοκληρος δηλαδη! Αντε κ γαμπρος!

Χρυσα η καισαρικη μπορει να επιβαλλεται για λογους ασφαλειας, δεν μπορεις να την αποκλεισεις. Ο φυσιολογικος τοκετος ειναι το ζητουμενο αλλα δεν ειναι πανακεια. Αν πχ ειναι σε ισχιακη προβολη το μωρο κ ειναι μπλεγμενο με το λωρο συνηθως δεν το παιζουν. Nομιζω το εχω ξαναγραψει, εχω περιπτωση δικων μου ανθρωπων που με την επιμονη για φυσιολογικο τοκετο, το παιδακι δεν οξυγονωθηκε για λιγο κ εχει σοβαρα νοητικα κ νευρολογικα θεματα.

Απο την αλλη, η καισαρικη βολευει τους γιατρους. Σε προγραμματιζουν κ ξεμπερδευουν. Κ ετσι οπως σου τα ειπε   περασε κ απ το δικο μου μυαλο αυτο που λενε τα κοριτσια. Επισης σημερα να γεννησει κ αυριο να βγει η λεχωνα με το μωρο απο το νοσοκομειο πρωτη φορα το ακουω. Συνηθως ειναι  4 ημερες για φυσιολογικο τοκετο κ 5 για καισαρικη. Να εισαι προσεκτικη, ψαξου καλα. Επισης η καμπυλη ζαχαρου ειναι στις στανταρ εξετασεις, εχεις δεν εχεις ιστορικο. Δες κ εδω

http://www.mama365.gr/30749/pote-kanoyme-elegho-gia-diavhth-kyhshs.html

 

Μελενια το νου σου... σε βλεπω!!!!χαχαχαααα

Γεωργια θα παιξει το εξοχικο με τις σκαλες τελικα...βρε τι παθαμε...

Νατασσα το θυμαμαι κ γω που λεγαμε για τις κωλοτουμπες κ τον Πετρουνια :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...