Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Sugar86 είπε:

Τι εννοείς ανέβαινε ς; δηλαδή ήταν παλινδρομη κι η χοριακη ανέβαινε; 

Λυπάμαι! Η αποξεση πως γίνεται; πονάει; 

Κοριτσι μου λυπάμαι πολύ! Σου στέλνω και εγώ μια μεγάλη αγκαλιά!!! Έχω κάνει αποξεση αλλά πολυποδα που είχα στην μήτρα. Γίνεται με ολική νάρκωση και δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Την ίδια μέρα βγαίνεις. Αν και πιστεύω ότι δεν θα χρειαστεί. Φιλάκια! 

  • Μου αρέσει 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , Sugar86 είπε:

Τι εννοείς ανέβαινε ς; δηλαδή ήταν παλινδρομη κι η χοριακη ανέβαινε; 

Λυπάμαι! Η αποξεση πως γίνεται; πονάει; 

Εφτασα με μικρη χοριακη να δω σακουλακι ειχα ξεκινησει απο 19...ηταν να παω να δω μωρο κ ειχα αιμοραγια...για καποιες ωρες..σταματησε κ επεσε η χοριακη απλα στην τουαλετα πηγε το μπεμπε κ οχι χειρουργιο..τωρα ειχα βιοχημικη τριπλασιασμο κ μηδενισμο χωρις αιμοραγια...κανονικη περιοδο δεν ειδα τοτε ενα μηνα πριν την εχω σημερα με 15μερες τσιμπηματα και και και...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sugar86 είπε:

 

Μια αγκαλιά χρειάζομαι τώρα! 

 

 

Θετικό αλλά πολύ χαμηλό, μάλλον είναι βιοχημικη! Μου είπαν να μην εχω ελπίδες! Κι αν κι ο άλλος μήνας είναι έτσι; 

Έλα να σου κάνουμε πολλές πολλές αγκαλίτσες κοριτσάκι μου,εγώ θα κρατήσω οτι είναι νωρίς και την παρασκευή θα γίνει το θαυματάκι.Εφόσον έγινε η σύλληψη να κρατάς το θετικό.

Μην μου σκέφτεσαι όμως τώρα αρνητικά γιατί δεν βοηθάει ...

  • Μου αρέσει 3

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , NatasaP είπε:

Έλα να σου κάνουμε πολλές πολλές αγκαλίτσες κοριτσάκι μου,εγώ θα κρατήσω οτι είναι νωρίς και την παρασκευή θα γίνει το θαυματάκι.Εφόσον έγινε η σύλληψη να κρατάς το θετικό.

Μην μου σκέφτεσαι όμως τώρα αρνητικά γιατί δεν βοηθάει ...

Συμφωνω με Νατασσα...βλεπουμε Παρασκευή...εχω 1 γνωστη που την πηγαιναν για αποξεση κ στον υπερηχο ακουσε καρδια...ετσι εχει ενα παλληκαρι σημερα..εδω οι καλες αγκαλιες σουγκαρινι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Σουγκαρ λυπαμαι πολυ. Εκανα αποξεση-αναρροφηση τον Ιανουαριο. Ειχα ομως υπερβει τις 2,500 μοναδες κ ειχαμε δει σακο κ λεκιθικο ασκο .Δεν καταλαβαινεις τιποτα, γινεται με αναισθησια, διαρκει πολυ λιγο. Αν εχεις λιγους  πονους μετα το ντεπον συνηθως αρκει. Αλλα τοσο νωρις δε νομιζω να σου χρειαστει αυτη η διαδικασια. Εμπειρικα γραφω  βεβαια κ γω, η γιατρος εχει τον τελευταιο λογο. 

Στις 9 μερες εκανες χοριακη με βλαστ. 5 ημερων, αν θυμαμαι καλα; 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια.

Sugarακι κι εγω στενοχωρηθηκα που ειδα την τιμη σου αυτη, αλλα όπως λένε και τα κοριτσια ποτε δεν ξερεις! Γι' αυτο και η γιατρος σου περιμενει και τη δευτερη μετρηση. Εύχομαι όλα να πανε κατ' ευχήν κορίτσι μου!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stroll είπε:

Σουγκαρ λυπαμαι πολυ. Εκανα αποξεση-αναρροφηση τον Ιανουαριο. Ειχα ομως υπερβει τις 2,500 μοναδες κ ειχαμε δει σακο κ λεκιθικο ασκο .Δεν καταλαβαινεις τιποτα, γινεται με αναισθησια, διαρκει πολυ λιγο. Αν εχεις λιγους  πονους μετα το ντεπον συνηθως αρκει. Αλλα τοσο νωρις δε νομιζω να σου χρειαστει αυτη η διαδικασια. Εμπειρικα γραφω  βεβαια κ γω, η γιατρος εχει τον τελευταιο λογο. 

Στις 9 μερες εκανες χοριακη με βλαστ. 5 ημερων, αν θυμαμαι καλα; 

 

Ναι τόσο είναι και μου είπαν ότι δείχνει! 

1 hour ago, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Sugarακι κι εγω στενοχωρηθηκα που ειδα την τιμη σου αυτη, αλλα όπως λένε και τα κοριτσια ποτε δεν ξερεις! Γι' αυτο και η γιατρος σου περιμενει και τη δευτερη μετρηση. Εύχομαι όλα να πανε κατ' ευχήν κορίτσι μου!

Ευχαριστώ Γεωργία μου, πάμε πάλι για μαζί μου φαίνεται! 

Link to comment
Share on other sites

Τι να κανουμε Sugarάκι μου... Ό,τι ειναι τυχερό μας.

Καμια φορα σκεπτομαι πως δεν πετυχαινει γιατι ισως να ειμαι προορισμενη για κατι άλλο. Ίσως να ειμαι προορισμενη για να υιοθετήσω. Κι αυτα τα παιδακια τι θα απογινουν; Περιμενουν δυο ανθρωπους να τα αγαπησουν και ολοι μαζι να γινουν οικογενεια... Μπορει να πρεπει να γινει έτσι...

  • Μου αρέσει 5

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, stroll είπε:

Σουγκαρ λυπαμαι πολυ. Εκανα αποξεση-αναρροφηση τον Ιανουαριο. Ειχα ομως υπερβει τις 2,500 μοναδες κ ειχαμε δει σακο κ λεκιθικο ασκο .Δεν καταλαβαινεις τιποτα, γινεται με αναισθησια, διαρκει πολυ λιγο. Αν εχεις λιγους  πονους μετα το ντεπον συνηθως αρκει

Stroll μου το πάθαμε ακριβώς μαζί.Και γω έβλεπα σάκο και λεκιθικό.Μόνο που εγώ είχα φτάσει 18000 χοριακή.Είχα πάει σε 3 γυναικολόγους και κανένας δεν έβλεπε εμβρυικά στοιχεία.Τελικά ο τελευταίος γιατρός μου τα είδε και βρέθηκαν και στην ιστολογική.Σε τι φάση βρίσκεσαι τώρα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Georgia1972 είπε:

Τι να κανουμε Sugarάκι μου... Ό,τι ειναι τυχερό μας.

Καμια φορα σκεπτομαι πως δεν πετυχαινει γιατι ισως να ειμαι προορισμενη για κατι άλλο. Ίσως να ειμαι προορισμενη για να υιοθετήσω. Κι αυτα τα παιδακια τι θα απογινουν; Περιμενουν δυο ανθρωπους να τα αγαπησουν και ολοι μαζι να γινουν οικογενεια... Μπορει να πρεπει να γινει έτσι...

Τζώρτζια με κάνεις και κλαίω,είναι μια σκέψη που έχω πολλά χρόνια και με βασανίζει.Μακάρι να μας αξιώσει ο θεός μετά τα δικά μας να μεγαλώσουμε τις οικογένειες μας με ενα ακόμα παιδάκι της καρδιάς και της αγάπης!!!

  • Μου αρέσει 3

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Sugar μου πολύ λυπήθηκα!!! Να ξέρεις σε σκεφτόμαστε πολύ! Κράτα το θετικό της υπόθεσης!!!! Μπορείς να μείνεις έγκυος!!!! Ανασυνταξε τις δυνάμεις σου κ όταν σου πει ο γιατρός προχώρα στην τυχερή σου προσπάθεια... Μη το αφήσεις να σε ρίξει όσο δύσκολο κ αν σου ακούγεται!!!

 

Γεια σας κορίτσια μου... Δεν μπορώ να σκεφτώ να σχολιάσω κάτι άλλο.... Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χρυσα μου πολυ γλυκουλι το πιγκουινακι σου.

πρίν από 59 λεπτά , NatasaP είπε:

Τζώρτζια με κάνεις και κλαίω,είναι μια σκέψη που έχω πολλά χρόνια και με βασανίζει.Μακάρι να μας αξιώσει ο θεός μετά τα δικά μας να μεγαλώσουμε τις οικογένειες μας με ενα ακόμα παιδάκι της καρδιάς και της αγάπης!!!

Ναι, κι εγω το σκεπτομαι.... Όπως εχω ξαναγραψει στο παρελθον, οταν ημουν μικροτερη και πιο ρομαντικη έλεγα πως "θα κανω ενς δικο μου παιδακι και πως θα υιοθετησω και άλλο ενα". Ίσως τελικα να μπορει να γινει μονο το δευτερο. Το μελλον θα δειξει...

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Calliopi. είπε:

Sugar μου πολύ λυπήθηκα!!! Να ξέρεις σε σκεφτόμαστε πολύ! Κράτα το θετικό της υπόθεσης!!!! Μπορείς να μείνεις έγκυος!!!! Ανασυνταξε τις δυνάμεις σου κ όταν σου πει ο γιατρός προχώρα στην τυχερή σου προσπάθεια... Μη το αφήσεις να σε ρίξει όσο δύσκολο κ αν σου ακούγεται!!!

 

Γεια σας κορίτσια μου... Δεν μπορώ να σκεφτώ να σχολιάσω κάτι άλλο.... Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!!

 

Γειά σου κορίτσι... :) 

πρίν από 50 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Χρυσα μου πολυ γλυκουλι το πιγκουινακι σου.

Ναι, κι εγω το σκεπτομαι.... Όπως εχω ξαναγραψει στο παρελθον, οταν ημουν μικροτερη και πιο ρομαντικη έλεγα πως "θα κανω ενς δικο μου παιδακι και πως θα υιοθετησω και άλλο ενα". Ίσως τελικα να μπορει να γινει μονο το δευτερο. Το μελλον θα δειξει...

Τίποτα δεν έχει τελειώσει,λίγη αναμονή έως τον Σεπτέμβρη μιας κ μας τα μούσκεψαν τώρα!!

Είμαι σίγουρη πως θα πραγματοποιηθεί το όνειρο σου!!!!

  • Μου αρέσει 2

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, lizaki1111 είπε:

Παλλινδρομη κυηση μπορει να συμβει κ σε αρκετα προχωρημενη εγκυμοσυνη. 

Αποξεση χρειαζεται οταν η εγκυμοσυνη ειναι μη βιωσιμη κ δεν εχει αποβληθει το κυημα.

Νομιζω οτι θα πρεπει να εχει δημιουργει σακος κ εμβρυο οποτε χρειαζεται χοριακη πανω απο 1500-2000.

Αυτα τα γραφω με καθε επιφυλαξη τα εχω μαθει απο βιωματα κ μονο 

Καλησπερα κοριτσια,αποξεση σου κανουν αν δεν το αποβαλλει ο οργανισμος μονος του.Δεν ειναι απαραιτητο να εχεις δεις σακο και μωρο.Εμενα ειχε φτασει η χοριακη 700 χωρις να δουμε σακο και εκανα αποξεση.Πληροφοριακα το λεω για να γο γνωριζετε.Τρεις αποξεσεις εχω κανει σε εναμιση χρονο.Μαστερ θα παρω σε λιγο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...