Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew said:

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

      Σου ευχόμαστε καλή επιτυχία !!!! 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσάκια!!! Τι κάνετε? 

Χρυσα το χωριό μου λέγεται Άγιος. Το δικό σου ποιο είναι? 

Γεωργία μου αντε με το καλό κοριτσάκι μου!!!! Είμαι σίγουρη ότι θα γιορτάζουμε σε λίγες μέρες!! 

Samiam περιμένουμε τα νεα σου! 

Μελενια μου συγκρατησου!!! 

Δημητρουλα δεν πειράζει άσε τις δουλειές και ξεκουρασου! Το δικαιούσαι.. 

Νατάσα τι κάνεις? Φιλιά στον κύριο μπούτια.. 

Φιλιά και σε όλα τα κορίτσια!!!! 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεωργία, σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Αν και μικρό χωριό έχει πολλούς κατοίκους, αλλά η κοινότητα κοιτάζει να "φάει". Και καλά τώρα χτύπησαν γεώτριση εδώ και ενα μήνα αλλά ακόμα δεν έχει νερό.. Απ' ό,τι ακουσα όμως πήγαν και την χτύπησαν δίπλα στην ήδη υπάρχουσα, ίσα ίσα να πουν ότι έκαναν κάτι... Βρωμιές σου λέω, μην το ψάχνεις...

@Me-Lenia όταν λες διάβασμα..;; 

@Pingu η μαμά μου είναι από τη Λιχάδα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Me-Lenia είπε:

Απο χομπυ Γεωργια μου αλλο καλο. Κανω χορο, κανω περπατημα, διαβαζω λογοτεχνια, βλεπω ταινιες. Δεν πιστευω οτι θα το ξαναρχισω απλα στριφογυριζει στο μυαλο μου συνεχεια! Θα τη διωξω ομως την κακια σκεψη!!! Ως τωρα αντιστεκομαι :-) 

O αντρας μου λεει " τωρα δε σε φοβαμαι, οταν γυρισεις στη δουλεια λογω αγχους ελπιζω να μην ξαναρχισεις. 

Αχ, χορος! Πως μ' αρεσει ο χορος! Εκανα κι εγω, αλλα εχει μπει στην ακρη εδω και χρονια λογω των εξωσωματικων...

Να σκεφτεσαι πως στην πορεια που θα μεινεις εγκυος με το καλο, θα ειναι δυσκολο να το κοψεις! Οποτε καλο ειν αι να μην το αρχισεις καθολου. Θα μου πεις.... οποιος ειναι εξω απ' τον χορο, πολλα τραγουδια λεει, αλλα σκεψου το ετσι και ισως πιασει!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Γεωργία, σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Αν και μικρό χωριό έχει πολλούς κατοίκους, αλλά η κοινότητα κοιτάζει να "φάει". Και καλά τώρα χτύπησαν γεώτριση εδώ και ενα μήνα αλλά ακόμα δεν έχει νερό.. Απ' ό,τι ακουσα όμως πήγαν και την χτύπησαν δίπλα στην ήδη υπάρχουσα, ίσα ίσα να πουν ότι έκαναν κάτι... Βρωμιές σου λέω, μην το ψάχνεις...

@Me-Lenia όταν λες διάβασμα..;; 

@Pingu η μαμά μου είναι από τη Λιχάδα.

Χρυσα μου οταν λεω διαβασμα εννοω αυτο το απαισιο πραγμα που ανοιγω το βιβλιο κ στρωνομαι :P. Ειμαι γιατρος, τον Σεπτεμβρη μπαινω στο τελευταιο κομματι της ειδικοτητας. Ομως επειδη εδω κ ενα χρονο σταματατησα την ειδικοτητα γιατι επρεπε να αλλαξω νοσοκομειο εχασα καπως την επαφη. Ετσι τωρα διαβαζω για να θυμηθω αυτα που ηξερα κ να μην παρουσιαστω απροετοιμαστη το Σεπτεμβρη στο καινουριο νοσοκομειο.Αυταααα.... :)

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω κοριτσια μου για τις ευχες αλλα πριν λιγο υπηρξε ανατροπή. Το ενδομητριο μου ηταν πολυ καλο οπως ειπε ο γιατρος και ενω περιμενα να μου τηλ για την οιστραδιολη, με πηραν και μου ειπαν πως η δοτρια δεν προχωρησε. Πιστευω πως εννοουν πως άλλαξε γνωμη και δεν δινει τα ωαρια τελικα. Ηταν κατεψυγμενα απ' οτι καταλαβα....

Μου ειπε πως ειναι το 2ο περιστατικο που τους συμβαινει, πως λυπουνται πολυ και να ξεκινησω τα κοκκινα cyclacour για να αδιαθετησω... Απο Σεπτεμβρη παλι για αναζητηση νεας δοτριας.  Λετε η γλωσσοφαγια απ' τη δουλεια; Να αρχισω να γινομαι προληπτικη; Τι να πω. Της προηγουμενης δοτριας δεν ηταν καλα, η τωρινη άλλαξε γνωμη.... Τι να πω;...

Ολο και σκαλωνει! Ολο και σκαλωνει!... 

Και φοβαμαι μ' αυτα τα cyclacour... Τα πηρα αδικα... Και την ενεση... Και εκανα μεγαλο αγωνα στη δουλεια να ρυθμισω τις βαρδιες.... Παραπονο το 'χω βρε κοριτσια να σχεδιασω κατι και να παει για μια φορα ισια! Οχι μονο στην περιπτωση του μωρου. Γενικα μιλαω. Πολυ κοντρα με παει....

Αυτα τα υπεροχα....

 

 


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Αχ, χορος! Πως μ' αρεσει ο χορος! Εκανα κι εγω, αλλα εχει μπει στην ακρη εδω και χρονια λογω των εξωσωματικων...

Να σκεφτεσαι πως στην πορεια που θα μεινεις εγκυος με το καλο, θα ειναι δυσκολο να το κοψεις! Οποτε καλο ειν αι να μην το αρχισεις καθολου. Θα μου πεις.... οποιος ειναι εξω απ' τον χορο, πολλα τραγουδια λεει, αλλα σκεψου το ετσι και ισως πιασει!

Ετσι ειναι Γεωργια μου. Μα αυτος ηταν κ ο λογος που το σταματησα, σκεπτομενη την εγκυμοσυνη που θα ερθει. Οσο αυτη δεν ερχεται τοσο το ξανασκεφτομαι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Χρυσα μου οταν λεω διαβασμα εννοω αυτο το απαισιο πραγμα που ανοιγω το βιβλιο κ στρωνομαι :P. Ειμαι γιατρος, τον Σεπτεμβρη μπαινω στο τελευταιο κομματι της ειδικοτητας. Ομως επειδη εδω κ ενα χρονο σταματατησα την ειδικοτητα γιατι επρεπε να αλλαξω νοσοκομειο εχασα καπως την επαφη. Ετσι τωρα διαβαζω για να θυμηθω αυτα που ηξερα κ να μην παρουσιαστω απροετοιμαστη το Σεπτεμβρη στο καινουριο νοσοκομειο.Αυταααα.... :)

 

Α! Μελενια μου γιατρος! Τι ωραια! Τι ειδικοτητα έχεις;

Πως σε αντιμετωπιζουν οι συναδελφοι σου γυναικολογοι; Φανταζομαι πως θα μιλατε σε αλλη βαση.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Σας ευχαριστω κοριτσια μου για τις ευχες αλλα πριν λιγο υπηρξε ανατροπή. Το ενδομητριο μου ηταν πολυ καλο οπως ειπε ο γιατρος και ενω περιμενα να μου τηλ για την οιστραδιολη, με πηραν και μου ειπαν πως η δοτρια δεν προχωρησε. Πιστευω πως εννοουν πως άλλαξε γνωμη και δεν δινει τα ωαρια τελικα. Ηταν κατεψυγμενα απ' οτι καταλαβα....

Μου ειπε πως ειναι το 2ο περιστατικο που τους συμβαινει, πως λυπουνται πολυ και να ξεκινησω τα κοκκινα cyclacour για να αδιαθετησω... Απο Σεπτεμβρη παλι για αναζητηση νεας δοτριας.  Λετε η γλωσσοφαγια απ' τη δουλεια; Να αρχισω να γινομαι προληπτικη; Τι να πω. Της προηγουμενης δοτριας δεν ηταν καλα, η τωρινη άλλαξε γνωμη.... Τι να πω;...

Ολο και σκαλωνει! Ολο και σκαλωνει!... 

Και φοβαμαι μ' αυτα τα cyclacour... Τα πηρα αδικα... Και την ενεση... Και εκανα μεγαλο αγωνα στη δουλεια να ρυθμισω τις βαρδιες.... Παραπονο το 'χω βρε κοριτσια να σχεδιασω κατι και να παει για μια φορα ισια! Οχι μονο στην περιπτωση του μωρου. Γενικα μιλαω. Πολυ κοντρα με παει....

Αυτα τα υπεροχα....

 

 

Μα ειναι δυνατον? Τωρα θυμηθηκε οτι δε θελει να δωσει τα ωαρια??? φανταζομαι πως σ αυτες τις περιπτωσεις δεσμευονται με καποιο τροπο, δε μπορουν να αλλαζουν ετσι γνωμη απ τη μια στιγμη στην αλλη. 

Τι να πω, στεναχωριεμαι που μπηκες σε μια τετοια ψυχολογια να τα ρυθμισεις ολα κ τελικα αλλαξαν τα σχεδια! θα σου πω αυτο που πιστευω πραγματικα κ μου πηρε καιρο/χρονια να το παραδεχτω, ΚΑΘΕ ΕΜΠΟΔΙΟ ΓΙΑ ΚΑΛΟ!!! Παρε το χρονο σου, ξεκουρασου, κανε διακοπες κ οταν με το καλο σε ειδοποιησουν μην αναφερεις τιποτα στη δουλεια. Ζητησε αδεια για ασχετο λογο. Ή ακομα παρε κ αναρρωτικη.

Οσο για την ειδικοτητα μου ειναι τετοια που ευχομαι σε ολες μας να χρειαστει συντομα! Παιδιατρος!!! :)

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Μα ειναι δυνατον? Τωρα θυμηθηκε οτι δε θελει να δωσει τα ωαρια??? φανταζομαι πως σ αυτες τις περιπτωσεις δεσμευονται με καποιο τροπο, δε μπορουν να αλλαζουν ετσι γνωμη απ τη μια στιγμη στην αλλη. 

Τι να πω, στεναχωριεμαι που μπηκες σε μια τετοια ψυχολογια να τα ρυθμισεις ολα κ τελικα αλλαξαν τα σχεδια! θα σου πω αυτο που πιστευω πραγματικα κ μου πηρε καιρο/χρονια να το παραδεχτω, ΚΑΘΕ ΕΜΠΟΔΙΟ ΓΙΑ ΚΑΛΟ!!! Παρε το χρονο σου, ξεκουρασου, κανε διακοπες κ οταν με το καλο σε ειδοποιησουν μην αναφερεις τιποτα στη δουλεια. Ζητησε αδεια για ασχετο λογο. Ή ακομα παρε κ αναρρωτικη.

Οσο για την ειδικοτητα μου ειναι τετοια που ευχομαι σε ολες μας να χρειαστει συντομα! Παιδιατρος!!! :)

 

Ωωωω! Παιδιατρος! Τι ωραια! Ειναι ευχαριστη αλλα δυσκολη ειδικοτητα πιστευω γιατι δεν μπορεις να εχεις διαλογο για τα συμπτωματα με τον ασθενη. Έτσι δεν ειναι; Καλη επιτυχια στους στοχους σου Μελενια μου!

Το καθε εμποδιο για καλο, το λεω κι εγω, αλλα πολυ κοντρα βρε παιδι μου....


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν μπορω να μην το πω στη δουλεια. Βγαινουν βαρδιες. Πρεπει να δωσω αναφορα στους ανωτερους μου γιατι δεν ακολουθω τις διαταγες. Αναρρωτικη πως να παρω; Να παω στον γυναικολογο που εκανα μαζι του εξωσωματικες ενω τωρα κανω με άλλον; Δεν γινεται.... Και δεν ξερω και κανεναν αλλον προσβασιμο... Δεν πειραζει. Ο,τι ειναι να γινει θα γινει. Το πω δεν το πω. Ο,τι βρεξει ας κατεβασει!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Γεωργια μου ειναι σπαστικο αλλα όλα οσο μπορεις παρτο οτι γινοντε για καλόοοο...

Μην σκεφτεσαι τιποτα ολα θα γινουν οπως πρεπει οταν πρεπει

Ναι Δημητρουλα μου. Τι να κανω. Δεν μπορω να κανω κι αλλιως. Στενοχωρηθηκε και ο αντρας μου. Και ειχε μια χαρατο πρωι που εμαθε για την πρωτη μετρηση!

Δεν πειραζει. Ισως ετσι ειναι καλυτερα για να ξεκουραστουμε, να ειμαστε πιο κοντα στην εγκριση του δανειου (ελπιζω να εγκριθει και να μην εχουμε κι εκει ασχημες εξελιξεις!), να χασω και τα τελευταια κιλα, να κανουμε διακοπες και με τον βαπτησιμιο μας που θα ερθει απο την Αγγλια και μας περιμενουν πως και πως με την οικογενεια του.... Υπαρχουν και τα θετικα. Αλλα να... Ηταν και η δοτρια πολυ καλη περιπτωση. Και για να το τονισει ο γιατρος που ειναι και λακωνικος στα λογια, πραγματικα θα ηταν! Παει ... Τη χααμε κι αυτη....

πρίν από 3 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Αααααχχχχχ τι τραβας κ συ αχ βρε Γεωργια εδω που εφτασες θα ανταμοιφθεις συντομαααα

@samiam που εισαι;;;;;;

Αντε και να δουμε!...

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Ωωωω! Παιδιατρος! Τι ωραια! Ειναι ευχαριστη αλλα δυσκολη ειδικοτητα πιστευω γιατι δεν μπορεις να εχεις διαλογο για τα συμπτωματα με τον ασθενη. Έτσι δεν ειναι; Καλη επιτυχια στους στοχους σου Μελενια μου!

Το καθε εμποδιο για καλο, το λεω κι εγω, αλλα πολυ κοντρα βρε παιδι μου....

Αυτα τα μπλεξιματα με τη δουλεια ειναι πολυ εκνευριστικα. Ε! θα παρεις την αδεια σου κανονικα κ δε θα δωσεις σημασια σε κανεναν. Σε καταλαβαινω τοσο πολυ που νιωθεις οτι ολα πανε κοντρα. Μα  θα δεις οτι θα ερθουν ολα τα καλα μαζεμενα σε λιγο. Εγω ετσι λεω στον εαυτο μου κ παρηγορουμαι.

Ειναι οντως ευχαριστη ειδικοτητα. Το προβλημα στην επικοινωνια με τα παιδια ειναι για τον πρωτο καιρο. Οταν δουλεψεις λιγο μαζι τους τα μαθαινεις. Σ' ευχαριστω Γεωργια μου για τις ευχες σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...