Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλημερα!

Ουφ, ζεστη προβλεπεται κ σημερα! 

Χρυσα ο σκοπος που εγραψα ηταν για να εχεις το νου σου, δεν ηθελα να σε τρομαξω :cool: :cool: . Εισαι κ μικρουλα εσυ! Εμεις λιγο πολυ εχουμε ζησει διαφορα κ εχουμε γινει πιο πονηρες. Με λιγη προσοχη ολα θα πανε μια χαρα!

Καλλιοπη θα πας Κρητη ε;  σνιφ- σνιφ...τα Φαλασαρνα εμενα μου αρεσαν πολυ, αυτη η αμμος σα ζαχαρη κ το χρωμα των νερων :mad: Εκανα κ Sup η πιτσιρικα! χαχαχαα! Η Κρητη παντως εχει μερη για ολα τα γουστα. Καλα να περασεις!

Σαμιαμ καλες διακοπες!

Σουγκαρ καλη επιτυχια για σημερα!

Λιζακι με το καλο να δεις κ συ το μωρακι σου σημερα!

Πινγκου η μικρη ηθελε χαδακια για να κοιμηθει; αααχ τι ωραια εικονα!

Γεωργια τουλαχιστον δεν εχετε παει πισω, αρχικα για Σεπτεμβριο δεν το υπολογιζες; Κ το δικο μας σπιτι στο χωριο ειναι κληρονομικο κ κανονιζουμε με τα ξαδελφια ποιος θα παει κ ποτε...Βρε εχουν οριο κ τα λαικ εδω; κ τρωμε κ πεναλτυ; θα τρελλαθω!!!

Σας χαιρετω κ παω στους λατρεμενους μου συναδελφους...αγκρρρ.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 21 λεπτά , Sugar86 είπε:

7 ήταν το αποτέλεσμα. Μαλλον βιοχημικη! 

Αχ κοριτσακι μου ξερω πως νιωθεις αλλα μονο για σημερα.Αυριο θα ειναι μια καινουργια μερα κ θα προσπαθησουμε παλι.

Οτι και να πω δεν εχει νοημα.  Μιλησες με το γιατρο? Νομιζω οτι εχεις καταψυξη ετσι δεν ειναι? 

Σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια


RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Sugar86 είπε:

7 ήταν το αποτέλεσμα. Μάλλον βιοχημικη! 

Σουγκαράκι μου καλημέρα,το 7 δεν θεωρείται θετικό αλλά χαμηλό; 

Μην μου στεναχωριέσαι,αν δεν είναι τώρα που θέλω να πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά θα είναι τον άλλο μήνα.


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , lizaki1111 είπε:

Αχ κοριτσακι μου ξερω πως νιωθεις αλλα μονο για σημερα.Αυριο θα ειναι μια καινουργια μερα κ θα προσπαθησουμε παλι.

Οτι και να πω δεν εχει νοημα.  Μιλησες με το γιατρο? Νομιζω οτι εχεις καταψυξη ετσι δεν ειναι? 

Σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια

Μίλησα τώρα το μέσημερι περιμένω οδηγίες, έχω αλλά 6 αλλά δεν είναι καλά? 

Μια αγκαλιά χρειάζομαι τώρα! 

 

 

πρίν από 8 λεπτά , NatasaP είπε:

Σουγκαράκι μου καλημέρα,το 7 δεν θεωρείται θετικό αλλά χαμηλό; 

Μην μου στεναχωριέσαι,αν δεν είναι τώρα που θέλω να πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά θα είναι τον άλλο μήνα.

Θετικό αλλά πολύ χαμηλό, μάλλον είναι βιοχημικη! Μου είπαν να μην εχω ελπίδες! Κι αν κι ο άλλος μήνας είναι έτσι; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , Sugar86 είπε:

Μίλησα τώρα το μέσημερι περιμένω οδηγίες, έχω αλλά 6 αλλά δεν είναι καλά? 

Μια αγκαλιά χρειάζομαι τώρα! 

 

 

Θετικό αλλά πολύ χαμηλό, μάλλον είναι βιοχημικη! Μου είπαν να μην εχω ελπίδες! Κι αν κι ο άλλος μήνας είναι έτσι; 

Sugaraki μου δεν ηθελα να σε αποθαρρυνω αλλα επειδη μου εχει συμβει σε μενα αλλα κ σε φιλες μου δεν ανεβαινε η χοριακη. Λογικα για παν ενδεχομενο θα σου πει να επαναλαβεις.

Το θετικο ειναι οτι ειχες με την πρωτη θετικη χοριακη και ναι ο αλλος μηνας δεν θα ειναι ετσι!

Τι εννοεις δεν ειναι καλα τα εμβρυα? Εχω δει τελεια εμβρυα να μην δινουν εγκυμοσυνες κ μετρια κακα εμβρυα να δινουν υγιεστατα μωρα.

  • Μου αρέσει 1

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sugar86 είπε:

7 ήταν το αποτέλεσμα. Μάλλον βιοχημικη! 

Πφφφφ.γαμωτο.δεν το περιμενα,ημουν αισιοδοξη! Στην επομενη να χεις κ ψυχολογια!!! Κουραγιο δεν τελειωσε τπτ....


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Με πήρε η γιατρός και μου είπε να επαναλάβω την Παρασκευή, και να συνεχίσω κανονικά τα φάρμακα! Με ρώτησε αν είχα αίμα και δεν είχα, μου είπε ότι η εμφύτευση έγινε αφού είναι θετικό αλλά μάλλον οδηγεί σε παλινδρομη κύηση. Δηλαδή; μπορεί να χρειαστώ αποξεση; δεν κατάλαβα, ούτε όταν τη ρώτησα αν πρέπει να έχω ελπίδες, μάλλον θα φάνεκ από την Παρασκευή, και μπορεί να χρειαστεί να επαναλάβω πάλι! Το μπορεί να συμβεί σε μια παλινδρομη; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Sugar86 είπε:

Με πήρε η γιατρός και μου είπε να επαναλάβω την Παρασκευή, και να συνεχίσω κανονικά τα φάρμακα! Με ρώτησε αν είχα αίμα και δεν είχα, μου είπε ότι η εμφύτευση έγινε αφού είναι θετικό αλλά μάλλον οδηγεί σε παλινδρομη κύηση. Δηλαδή; μπορεί να χρειαστώ αποξεση; δεν κατάλαβα, ούτε όταν τη ρώτησα αν πρέπει να έχω ελπίδες, μάλλον θα φάνεκ από την Παρασκευή, και μπορεί να χρειαστεί να επαναλάβω πάλι! Το μπορεί να συμβεί σε μια παλινδρομη; 

Να δουμε τι θα γινει την Παρασκευη κ βλεπουμε.Με τα δεδομενα που εχουμε σημερα δεν χρειαζεται αποξεση.


RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, lizaki1111 είπε:

Να δουμε τι θα γινει την Παρασκευη κ βλεπουμε.Με τα δεδομενα που εχουμε σημερα δεν χρειαζεται αποξεση.

Δηλαδή ποτέ χρειάζεται; μπορεί να ανέβει η χοριακη και πάλι να είναι παλινδρομη; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Sugar86 είπε:

Δηλαδή ποτέ χρειάζεται; μπορεί να ανέβει η χοριακη και πάλι να είναι παλινδρομη; 

Παλλινδρομη κυηση μπορει να συμβει κ σε αρκετα προχωρημενη εγκυμοσυνη. 

Αποξεση χρειαζεται οταν η εγκυμοσυνη ειναι μη βιωσιμη κ δεν εχει αποβληθει το κυημα.

Νομιζω οτι θα πρεπει να εχει δημιουργει σακος κ εμβρυο οποτε χρειαζεται χοριακη πανω απο 1500-2000.

Αυτα τα γραφω με καθε επιφυλαξη τα εχω μαθει απο βιωματα κ μονο 


RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Sugar σε νοιωθω κ με μεγαλυτερα νουμερα τα εζησα εγω..λοιπον κ οι βιοχημικες πλεον θεωρουντε σχεδον παλλινδρομες..ηταν η τελευταια μου βιοχημικη...ενα εχω να σου πω μηδενισα σε χρονο ντετε ενω στην παλλινδρομη ευτυχως χωρις αποξεση μονο ανεβαινα...απλα συνεχιζεις γιατι εκανες στις 9 μερες χοριακη..κανε υπομονη ποτε δεν μπορεις να ξερεις...σου συελνω οσες παραπανω αγκαλιες μπορώ κ κανε ενα κουραγιο ως την Παρασκευή...στις εγκυμοσύνες ολα ειναι οριακα οι οργανισμοι διαφορετικοι η Παναγιτσα να μας βοηθησει ολες

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sugar86 είπε:

Με πήρε η γιατρός και μου είπε να επαναλάβω την Παρασκευή, και να συνεχίσω κανονικά τα φάρμακα! Με ρώτησε αν είχα αίμα και δεν είχα, μου είπε ότι η εμφύτευση έγινε αφού είναι θετικό αλλά μάλλον οδηγεί σε παλινδρομη κύηση. Δηλαδή; μπορεί να χρειαστώ αποξεση; δεν κατάλαβα, ούτε όταν τη ρώτησα αν πρέπει να έχω ελπίδες, μάλλον θα φάνεκ από την Παρασκευή, και μπορεί να χρειαστεί να επαναλάβω πάλι! Το μπορεί να συμβεί σε μια παλινδρομη; 

Γλυκιά μου Ζαχαρίτσα έγω είχα παλίνδρομη με 18000 χοριακή,και αναγκάστηκα να κάνω απόξεση γιατί δε μπορούσα να αποβάλω μόνη μου.Λογικά με μικρές χοριακές συνήθως δεν γίνεται αυτό.Αν την έκανες 9 μέρα όπως λέει η Δημητρούλα ίσως ήταν νωρίς και πάρει μπρός.Υπομονή μέχρι την Παρασκευή και εύχομαι υπερδιπλασιασμό.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Sugar σε νοιωθω κ με μεγαλυτερα νουμερα τα εζησα εγω..λοιπον κ οι βιοχημικες πλεον θεωρουντε σχεδον παλλινδρομες..ηταν η τελευταια μου βιοχημικη...ενα εχω να σου πω μηδενισα σε χρονο ντετε ενω στην παλλινδρομη ευτυχως χωρις αποξεση μονο ανεβαινα...απλα συνεχιζεις γιατι εκανες στις 9 μερες χοριακη..κανε υπομονη ποτε δεν μπορεις να ξερεις...σου συελνω οσες παραπανω αγκαλιες μπορώ κ κανε ενα κουραγιο ως την Παρασκευή...στις εγκυμοσύνες ολα ειναι οριακα οι οργανισμοι διαφορετικοι η Παναγιτσα να μας βοηθησει ολες

Τι εννοείς ανέβαινε ς; δηλαδή ήταν παλινδρομη κι η χοριακη ανέβαινε; 

πρίν από 18 λεπτά , marillia είπε:

Γλυκιά μου Ζαχαρίτσα έγω είχα παλίνδρομη με 18000 χοριακή,και αναγκάστηκα να κάνω απόξεση γιατί δε μπορούσα να αποβάλω μόνη μου.Λογικά με μικρές χοριακές συνήθως δεν γίνεται αυτό.Αν την έκανες 9 μέρα όπως λέει η Δημητρούλα ίσως ήταν νωρίς και πάρει μπρός.Υπομονή μέχρι την Παρασκευή και εύχομαι υπερδιπλασιασμό.

Λυπάμαι! Η αποξεση πως γίνεται; πονάει; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Sugar86 είπε:

Λυπάμαι! Η αποξεση πως γίνεται; πονάει; 

Bασικά έκανα αναρρόφηση γιατί ο γιατρός μου την προτιμά.Πιστευώ σαν διαδικασία δεν διαφέρει.Μου κάνε μέθη και ξύπνησα στο δωμάτιο.Είναι σαν να κοιμάσαι.Ημουν μια  χαρά μετά.Δεν ζαλιζόμουν.Το βράδυ με έπιασαν πόνοι περιόδου οπού με depon πέρασε.Η αιμοραγία κράτησε 2-3 μέρες και για να καθαρίσω τελειώς 10 μέρες.Μετά έκανα 37 μέρες κύκλο.Πιστευώ ότι δεν θα σου χρειαστεί.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...