Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εννοείται και ειναι πολύ καλά. Διπλασιαστηκε ολοκαθαρα!  Πότε ξαναεχετε επαναληπτική?

      Μόνο 1 σε όλες ή σε περιπτώσεις υψηλού κινδύνου?  

      Την Τετάρτη άσε και δεν της βρίσκουν και φλέβες κάθε φορά την έχουν μια ώρα. Απλά έχω άγχος γιατί το βλέπω λίγο για βλαστοκυστη και βασικά φοβάμαι γιατί έχω την αμοιβαία μετάθεση στον καρυότυπο μην δείχνει κάτι αυτό με την χοριακη εύχομαι πραγματικά όλοι να τα  καταφέρουμε 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

πρίν από 48 λεπτά , Sugar86 είπε:

Κορίτσια η προγεστερονη ανεβάζει δέκατα; 

ναι!!κ εγω ειχα δεκατα,αλλα δεν ξερω αν ειναι απο την προγεστερονη

ρωτα το γιατρο σου να μεινεις ησυχη!


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Pingu είπε:

Δεν νομίζω σουγκαρακι μου. Εκτός απο τα δέκατα νιώθεις κάτι άλλο? Ξέρω ότι φέρνει υπνηλία. 

Όχι τίποτα, μόνο δέκατα έχω, υπνηλία δεν έχω γιατί τα βάζω υποθετα οπότε γλιτώνω αυτές τις παρενέργειες! Αχ μακάρι να είναι εγκυμοσύνη ς δέκατα! 

πρίν από 49 λεπτά , samiam είπε:

ναι!!κ εγω ειχα δεκατα,αλλα δεν ξερω αν ειναι απο την προγεστερονη

ρωτα το γιατρο σου να μεινεις ησυχη!

Ρώτησα μου είπε να μην το δώσω σημασία! Οπότε υπομονή! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, samiam είπε:

Λοιπον κοριτσια επεστρεψα.

Χοριακη 127, 12/07 ετ,εμβρυα 3ης μερας.

Η χοριακη τριπλασιαστηκε κ λιγο παραπανω απο την Παρασκευη.

Περιμενω να μιλησω με το γιατρο....:)

Μπρςβο βρε κοριτσάκι! Άντε να χαμογελασει λιγο το χειλακι μας! Μπράβο!!!

2 ώρες πρίν, Sugar86 είπε:

Μπράβο Σαμιαμ μου, συγχαρητήρια!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Γεωργία μου λυπάμαι πολύ που σε ταλαιπωρησαν έτσι, ποιος ξέρει ίσως είναι για καλό! Αλλά δεν τους είπες τίποτα; από Σεπτέμβριο δυναμικά λοιπό! 

Μελένια μου τι ωραία ειδικότητα διαλέξες!! 

Τα φιλιά μου σε όλες!! 

 

Τι να πω βρε  Sugarακι.... Γνωριζεται ο αντρας μου και προσωπικα με τον γιατρο. Δεν ηθελα να τον εκθεσω...

Φαντασου και να μην τον γνωριζε δηλαδη!...


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, stroll είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Χρύσα ούτε γω έχω κάνει μπάνια. Εσύ εγκυμονούσα, άλλες με πολύ μικρά μωρά που δε μπαίνουν ακόμα..Δεν πειράζει, του χρόνου θα τη χαρούμε τη θάλασσα περισσότερο.

Γεωργία δεν έκανα βουτιά...ωραία πέρασα όμως. Καφεδάκι, μπαράκι, κ ωραία ...θέα...χε-χε...Πάνω που πήγα να σου γράψω ότι κοντεύεις, μας το χάλασαν το σκηνικό. Ελα ντε, δε δεσμεύεται κάπως; Παίρνεις τα φαρμακα  κ μετά σου λέει όχι; Ετσι τελευταία στιγμή μπορεί να αλλάξει γνώμη;

Μελένια μου τι  κάνεις; Κ μενα μου λείψατε .Ωραία πέρασα, ναι. Από σήμερα τα κεφάλια μέσα.  Παιδίατρος ε; αντε με το καλό να τελειώσεις κ να φροντίζεις τα διαμάντια μας! Ασε το πακέτο κάτω, σε βλέπωωωωωω :blink:

Κορίτσια κ στο δικό μου χωριο το νερό έχει χαμηλή πίεση κ κατά καιρούς κατεβάζει κ χώματα...Μόνο εμφιαλωμένο πίνουμε κ μ' αυτό μαγειρεύουμε. Για το μπάνιο κ την τουαλέτα έχουμε όμως. Κ έχουμε όλοι κ δεξαμενή απαραιτήτως για τις περιπτώσεις που κόβεται! Δεν αναμένουμε καμιά βελτίωση, γιατί το χειμώνα 10 ψυχές μένουν όλες κ όλες εκεί, είναι λίγα τα ψήφια λέμε...

σαμιαμ μπράβο, όλα πάνε καλά λοιπόν!

Πιγκού αυτό με τα χέριαστο στόμα το κάνουν οι παλιοί δυστυχώς....Ελεος κ πάλι έλεος....

Σπιρτουλίτο που είσαι; Δεν πιστεύω να γέννησες; Κρατα γερά!

 

Αχ βρε στρολλ μου! Παλι στο νοσοκομειο ειμαι...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Sugar86 είπε:

Όχι τίποτα, μόνο δέκατα έχω, υπνηλία δεν έχω γιατί τα βάζω υποθετα οπότε γλιτώνω αυτές τις παρενέργειες! Αχ μακάρι να είναι εγκυμοσύνη ς δέκατα! 

Ρώτησα μου είπε να μην το δώσω σημασία! Οπότε υπομονή! 

Τώρα που το λες όταν ήμουν εγκυος πριν κάνω το τεστ είχα δέκατα! Μετά που βγήκε θετικό δεν ξανα έβαλα θερμόμετρο.. Χιχιχι. Μακάρι κοριτσάκι μου!!! 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλλα δεν έχω ιντερνετ κι εχει πρόβλημα και το κινητό. Με αλλα λόγια σας διαβάζω, αλλα δεν μπορω να σας γραψω...πάντως να φτάσω τις 40 βδομάδες το θεωρώ πολυ δύσκολο πλέον. Ευτυχώς σε δυο μέρες μπαίνω στην 35η

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Spirtoulito είπε:

Αλλα δεν έχω ιντερνετ κι εχει πρόβλημα και το κινητό. Με αλλα λόγια σας διαβάζω, αλλα δεν μπορω να σας γραψω...πάντως να φτάσω τις 40 βδομάδες το θεωρώ πολυ δύσκολο πλέον. Ευτυχώς σε δυο μέρες μπαίνω στην 35η

Μην ανησυχείς κοπέλα μου όλα καλά θα πάνε. Εγώ γεννησα στις 33 εβδομάδες και είναι μια χαρά κοριτσαρος. Πόσο ζυγίζει το μωράκι σου τώρα? 

  • Μου αρέσει 2

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Georgia ήθελα εδω και καιρό να σου γράψω.  Πιο ψυχαναγκαστικο άτομο με την δουλειά άπο μένα, δε νομίζω να υπάρχει . Και με το ίδιο άγχος το θα πει ο ένας και τι θα πει ο άλλος... Αλλα μια χαρα έφυγα και ή ζωη συνεχίζεται και για μένα και γι αυτούς. Βέβαια να πω την μαύρη αλήθεια τις δουλειές μου δεν τις έχω κλείσει ακόμη τελείως και τώρα που βλέπω να γεννησω συντομότερα αγχωνομαι. Αλλα που θα παει θα τα κλείσω. Ένα ολίγοις αυτο που θελω να σου πω είναι μην μασάς. Η ζωή συνεχίζεται κα όσοι θέλουν να σχολιάσουν πάντα βρίσκουν κάτι για να σχολιασουν

πρίν από 2 λεπτά , Pingu είπε:

Μην ανησυχείς κοπέλα μου όλα καλά θα πάνε. Εγώ γεννησα στις 33 εβδομάδες και είναι μια χαρά κοριτσαρος. Πόσο ζυγίζει το μωράκι σου τώρα? 

2610. ΣημεΡα τον ζυγισαμε που καναμε παλι εισαγωγη. Δεν ανησυχω μας ειπε κι ο γιατρος οτι σε αυτη τη φαση δεν υπαρχει κινδΥνος. Απλα μου εχουν σπασει τα νευρα απο το μπες βγες στο νοσοκομειο και τον τρομο που Παιρνω καθε φορα. Η δικια σου ποσο ειναι τωρα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Spirtulito εχεις δικιο. Αν θελουν ανα πουν θα πουν. Αλλα και η ανρητικη ενεργεια ειναι γρουσουζια. Αυτο θελω να αποφευγω οσο γινεται.

Ευχομαι να σου πανε ολα κατ' ευχην! Και θα πανε! Ηρεμια και χαλαρωση εσυ.

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Spirtoulito είπε:

Georgia ήθελα εδω και καιρό να σου γράψω.  Πιο ψυχαναγκαστικο άτομο με την δουλειά άπο μένα, δε νομίζω να υπάρχει . Και με το ίδιο άγχος το θα πει ο ένας και τι θα πει ο άλλος... Αλλα μια χαρα έφυγα και ή ζωη συνεχίζεται και για μένα και γι αυτούς. Βέβαια να πω την μαύρη αλήθεια τις δουλειές μου δεν τις έχω κλείσει ακόμη τελείως και τώρα που βλέπω να γεννησω συντομότερα αγχωνομαι. Αλλα που θα παει θα τα κλείσω. Ένα ολίγοις αυτο που θελω να σου πω είναι μην μασάς. Η ζωή συνεχίζεται κα όσοι θέλουν να σχολιάσουν πάντα βρίσκουν κάτι για να σχολιασουν

2610. ΣημεΡα τον ζυγισαμε που καναμε παλι εισαγωγη. Δεν ανησυχω μας ειπε κι ο γιατρος οτι σε αυτη τη φαση δεν υπαρχει κινδΥνος. Απλα μου εχουν σπασει τα νευρα απο το μπες βγες στο νοσοκομειο και τον τρομο που Παιρνω καθε φορα. Η δικια σου ποσο ειναι τωρα

Υπομονή κοπέλα μου!! Όταν με το καλό τον πάρεις αγκαλιά θα τα ξεχάσεις όλα!!! Είναι 26 μηνών τώρα το ζουζούνι μου! Με το καλό και με έναν πόνο!!! 

  • Μου αρέσει 2

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Samiam συγχαρητηρια!!! Καλη συνεχεια. Να εισαι ηρεμη κ ολα θα πανε καλε! Στειλε μας αυρα θετικης χοριακης! :)

Spirtoulito υπομονη! Σκεψου οτι σε λιγες εβδομαδες θα εχεις αγκαλιτσα τον μπομπιρακο σου! Ολα ειναι υπο ελεγχο κ αυτο πρεπει να σε καθησυχαζει! Εχεις ολη τη θετικη μας ενεργεια!!! 

Calliopitsa πολυ χαιρομαι που περασατε ομορφα. Αντε τωρα πλησιαζουν διακοπες!!!

Strollitsa μου οσο κ να φλερταρω το πακετακι, τσιγαρακι δεν αναβω! Χαχαχα... ειναι κ αυτο το βλεμμα σου βρε παιδι μου συνεχως πανω μου! Χαχαχα :D:D :D .

Sugaraki αντε κ φτανουμε στα ευχαριστα!!! Οσο για τα δεκατα, καλο σημαδι μου φαινεται. 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pingu είπε:

Υπομονή κοπέλα μου!! Όταν με το καλό τον πάρεις αγκαλιά θα τα ξεχάσεις όλα!!! Είναι 26 μηνών τώρα το ζουζούνι μου! Με το καλό και με έναν πόνο!!! 

Pingu να την χαίρεσαι την μικρή!! Αυτή την στιγμή μου φαίνεται πολύ μακρινό να φτάσει και ο μπέμπης μας τους 26 μήνες, αλλά από την άλλη ξέρω ότι ο καιρός περνάει πολύ γρήγορα...

 

Melenia, σε ευχαριστώ κι εσένα και όλα τα κορίτσια για την θετική σας ενέργεια και ανταποδίδω. Η αλήθεια είναι ότι το φάγαμε πλέον τον γάιδαρο, η ουρά μας έμεινε...

Σας φιλώ. Κανονικά θα έπρεπε να κοιμάμαι, αλλά μέσα στο νοσοκομείο βρικολακιάζω....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Spirtoulito είπε:

Pingu να την χαίρεσαι την μικρή!! Αυτή την στιγμή μου φαίνεται να φτάσει και ο μπέμπης μας τους 26 μήνες, αλλά από την άλλη ξέρω ότι ο καιρός περνάει πολύ γρήγορα...

Melenia,

melenia, σε ευχαριστώ κι εσένα και όλα τα κορίτσια για την θετική σας ενέργεια και ανταποδίδω. Η αλήθεια είναι ότι το φάγαμε πλέον τον γάιδαρο, η ουρά μας έμεινε...

Σας φιλώ. Κανονικά θα έπρεπε να κοιμάμαι, αλλά μέσα στο νοσοκομείο βρικολακιάζω....

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!! Περνάει γρήγορα ο καιρός. Μεγαλώνουν τόσο γρήγορα.. Κάθε μέρα είναι μια έκπληξη.. Ευχάριστη!! 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Spirtoulito κράτα γερά!!! Όλα θα πάνε καλά!!!!!!

Μελενια μου πόσο καιρό είσαι χωρίς τσιγάρο? Δύσκολος ο δρόμος αλλά αξίζει αν σκεφτείς όλα τα θετικά... Τα ξέρεις άλλωστε πολύ καλύτερα από εμένα!!!

Samiam συγχαρητήρια!!!!!! Καλά στερεωματα!!!!! Χαλάρωσε κ απόλαυσε το θαύμα του Θεού....!!!

Γεωργία μου αστους να λενε όπως λέει κ το γνωστό άσμα.... Εσύ συγκεντρωμένη στο στόχο... Ποτέ δε θα είναι ευχαριστημένοι, ποτέ δε θα ακούσεις τον καλό το λόγο... Κρίμα που χρειάζεται τόση βαβούρα για να πάρεις άδεια... Δηλαδή να μη θες να μαθευτεί κάτι κ να αναγκάζεσαι να το πεις.... 

Sugar μου πως είσαι??? Οι δημητρουλες μας??? Τα υπόλοιπα κορίτσια μας???

Σας φιλώ ομορφιές μου γιατί δε θα ξυπνάω το πρωί κ πρέπει να κάνω τουρ στις δημόσιες υπηρεσίες....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Ξύπνησα πουρνό πουρνό σήμερα γιατί πιάστηκε η μέση μου αφενός και αφεταίρου ήθελα πίοι μου:oops::oops::oops: εγώ ποτέ δεν ξυπνούσς στον ύπνο μου ούτε για νερό ούτε για τίποτα, τώρα ξυπνάω για τουαλέτα κανα δυο φορές.

Σουγκαρ, δε γράφουν πάνω τα χάπια αν ανεβάζουν δέκατα; η αλήθεια είναι ότι στην αρχή της εγκυμοσίνης τα είχα συντροφιά και με εκνεύριζαν!!!!!!!!!!!! 37,1 -37,2 ίσα ίσα να με ρίχνουν κάτω! Μακάρι σύντομα να έχεις ευχάριστα :-D:-D:-D

Σπιρτουλίτο μου κοντεύεις!!! Μην αγχώνεσαι, αφού σου είπε ο γιατρός ότι δεν υπάρχει πρόβλημα ας έρθει όποτε είναι καλύτερα για το ίδιο το μωρό!! Η μητέρα μου βέβαια, πιστεύει ότι τα αγόρι πάνε μέχρι τελευταία ημερομηνία που σου δίνει ο γιατρός ενώ τα κορίτσια είναι αυτά που μπορεί να βγουν νωρίτερα :-P τι να πεις, σημασία έχει να είναι γερό!!!

Μελένια, κι εγώ όταν βλέπω την κολλητή μου το τσιγάρο στο χέρι ώρες ώρες θέλω να της το αρπάξω και να το ρουφήξω όλο!!! Ξέρω όμως ότι δεν κάνει και συγκρατούμαι :-P:-P:-P

Στρολ, μακροβούτια στην μπανιέρα!!! Ανέβασα χθες μια φώτο στο φβ με 2 γουρούνια στη θάλασσα, έκανα ταγκ την κολλητή μου κι έγραψα "κάτι από τις διακοπές μας στις μαγευτικές Αυλίδες" χαχαχαχα. Τέλεια ε;;;; χαχαχα.. Του χρόνου όμως, πρώτα ο Θεός να είμαστε καλά, σκέφτομαι να έχω τον μπέμπη και να παίζουμε με τα κουβαδάκια στην παραλία. Αφορμή ψαχνω κι εγώ για παιχνίδια :-P:-P:-P

Καλλιόπη, καλή δύναμη με τις δουλειές σου!!

Σαμιαμ, να σου πάνε όλα καλά!!! Κοίτα να ευχαριστηθείς την εγκυμοσίνη σου!!!

Εχθές ο αδερφός μου μού έκανε ολόκληρη σκηνή γιατί θέλει λέει να ερθω να μείνω σπίτι όταν πρώτα ο Θεός γεννήσω για να βλέπει 24 ώρες το εικοσιτετράωρο τον μπέμπη. Θέλει να κοιμάται αγκαλιά με τον μπέμπη, να ξυπνάει από το κλάμα του, να πηγαίνει ο μικρός και να τον ζαλίζει, να τον αλλάζει, να τον ταΐζει, να, να, να.... Καλά λέω ντάξει ό,τι πεις...

Να σας ρωτήσω κάτι που με ταλανίζει: όταν έρθει η ώρα να εισαχθείς στο μαιευτήριο τα λεφτά τα σκας ντούκου ή μπορείς να το κάνεις και με δώσεις;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...