Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , dec-e είπε:

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

      • Δύναμη! 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Εντάξει.  Δεν έχει και μεγάλη διαφορά από την αρχή. Αν εξαιρέσεις τις καούρες στο στομάχι που είναι πιο σπάνιες και τη δυσκοιλιοτητα που κάπως έχει υποχωρησει όλα τα άλλα είναι το ίδιο.  Υπνηλία φούσκωμα και πολλή όρεξη για φαγητό. Σε κάθε γυναίκα όμως είναι διαφορετικά.  Περίμενε να μπεις στην 6η εβδομάδα και εκεί θα κριθεί το πως θα είσαι γενικά το πρώτο τρίμηνο 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

25 minutes ago, jane.austen είπε:

αχ εχεις πολυ δικιο βρε χαρουμενη μαμα...!!!ποσες μερες εχουν περασει απ την αποξεση??

σιτι μου αντε κι εσυ να εχεις ευχαριστα συντομα!!!

εγω αυτο το μηνα ημουν πολυ ρεαλιστρια αν δεις απο προηγουμενα μηνυματα οσο περιμενα. ειχα πολυ πρησμενο στηθος(φαση να μη μου μπαινουν τα σουτιεν μου). Γενικα νομιζω εχω ηδη ανεβει ενα νουμερο στο σουτιεν...wow... και το αλλο ειχα σκοτοδινες,που εχω ακομα καποιες στιγμες. Φυσικα αν μπεις στο τρυπακι αυτο των συμπτωμαατων καηκες...χαχαχα

αμποτακι επειδη δεν καταλαβα εκανες τεστ? νωρις δεν ειναι?

μουτζουραααα τι κανουμε???

ρενακι να ξερεις παντως οτι αφου εχεις μεινει εγκυος 2 φορες θα ξαναμεινεις συντομα...ειναι θεμα χρονου...

Τονια δεν ξερω αν το εγραψες αλλα πως πηγε η αυχενικη???(λογικα εγραψες)που την εκανες??

 

 

11 μερες εχουν περασει......


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, moutzoura2016 είπε:

ευχομαι να μην ερθουν τετοια συμπτωματα...αλλα και να ερθουν χαλαλι τους!!!εισαι αναπληρωτρια σωστα?δεν δικαιουσαι επαπειλουμενη αδεια απο οσο ξερω!ποσο αδικα πραγματα ειναι αυτα!λες και εσεις με τις μονιμες δεν κανετε την ιδια δουλεια...δεν διατρεχεται τον ιδιο κινδυνο!τρελαινομαι με κατι τετοια!

ασε, οι μονιμες λειπουν 2 χρονια κι εμεις επιστρεφουμε 2 μηνες μετα τη γεννα....ειναι τραγικο...μπορω να παρω αδεια ανευ αποδοχων αλλα θα χασω προυπηρεσια και μορια για ολο το διαστημα,ειμαι 8 χρονια αναπληρωτρια πλεον,το παλευω,εχω γυρισει κι ολη την ελλαδα τοσα χρονια τα πρωτα 4 χρονια,χωριουδακια και νησια...στα 22 αν το ηξερα θα το σκεφτομουν σοβαρα...να βλεπεις αναπληρωτρια με 3 παιδια να την στελνουν κρητη κι ο αντρας της να ειναι θεσ/νικη...τα εχω δει απο κοντα...δυστυχως μενουν ολοι στις διακοπες που εχουμε το καλοκαιρι(και κανεις δεν ξερει πως οι αναπληρωτες ειμαστε ανεργοι και δεν πληρωνομαστε)...

πατησες ευαισθητο σημειο μουτζουριτσα,...σταματαω... :)

1 minute ago, xaroumenh mama είπε:

11 μερες εχουν περασει......

10-15 μερες κραταει το αιμα νομιζω...θα ειναι ολα καλυτερα σιγα σιγα...σου εχει δωσει και ορμονες για τον κυκλο?

4 minutes ago, Τονι@ είπε:

Εντάξει.  Δεν έχει και μεγάλη διαφορά από την αρχή. Αν εξαιρέσεις τις καούρες στο στομάχι που είναι πιο σπάνιες και τη δυσκοιλιοτητα που κάπως έχει υποχωρησει όλα τα άλλα είναι το ίδιο.  Υπνηλία φούσκωμα και πολλή όρεξη για φαγητό. Σε κάθε γυναίκα όμως είναι διαφορετικά.  Περίμενε να μπεις στην 6η εβδομάδα και εκεί θα κριθεί το πως θα είσαι γενικά το πρώτο τρίμηνο 

πωπω ευτυχως δεν ειχες εμετους...τους φοβαμαι...

  • Μου αρέσει 1

c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

εχει ξυπνησει ο μικρος τωρα και παμε πανω κατω στο σπιτι και μη δει τη μαμα να κατσει στο λαπτοπ ερχετε κατευθειαν και αυτος και παταει τα κουμπιααα...!!!! γιαυτο εαν δειτε τιποτα ακαταλαβιστικα να ξερετε πως θα συμετασχει και ο μικρος στην κουβεντα μας....!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, jane.austen είπε:

ασε, οι μονιμες λειπουν 2 χρονια κι εμεις επιστρεφουμε 2 μηνες μετα τη γεννα....ειναι τραγικο...μπορω να παρω αδεια ανευ αποδοχων αλλα θα χασω προυπηρεσια και μορια για ολο το διαστημα,ειμαι 8 χρονια αναπληρωτρια πλεον,το παλευω,εχω γυρισει κι ολη την ελλαδα τοσα χρονια τα πρωτα 4 χρονια,χωριουδακια και νησια...στα 22 αν το ηξερα θα το σκεφτομουν σοβαρα...να βλεπεις αναπληρωτρια με 3 παιδια να την στελνουν κρητη κι ο αντρας της να ειναι θεσ/νικη...τα εχω δει απο κοντα...δυστυχως μενουν ολοι στις διακοπες που εχουμε το καλοκαιρι(και κανεις δεν ξερει πως οι αναπληρωτες ειμαστε ανεργοι και δεν πληρωνομαστε)...

πατησες ευαισθητο σημειο μουτζουριτσα,...σταματαω... :)

10-15 μερες κραταει το αιμα νομιζω...θα ειναι ολα καλυτερα σιγα σιγα...σου εχει δωσει και ορμονες για τον κυκλο?

πωπω ευτυχως δεν ειχες εμετους...τους φοβαμαι...

Εντάξει όλα στο πρόγραμμα είναι.  Σημασία έχει ακόμα κι αν σου τύχει να μην σε πάρει από κάτω και να εστιάζεις  στο θετικό της υπόθεσης δηλαδή το παιδάκι σου.  Ξέρω κοπέλα που είναι λίγες βδομάδες παραπάνω από εμένα και επειδή έχει εμετούς κλαίει και λέει τι το θελα!  Εντάξει προφανώς οι ορμόνες της τα έχουν παίξει αλλά χρειάζεται ψυχραιμία σε κάθε περίπτωση. 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 minutes ago, Τονι@ είπε:

Εντάξει.  Δεν έχει και μεγάλη διαφορά από την αρχή. Αν εξαιρέσεις τις καούρες στο στομάχι που είναι πιο σπάνιες και τη δυσκοιλιοτητα που κάπως έχει υποχωρησει όλα τα άλλα είναι το ίδιο.  Υπνηλία φούσκωμα και πολλή όρεξη για φαγητό. Σε κάθε γυναίκα όμως είναι διαφορετικά.  Περίμενε να μπεις στην 6η εβδομάδα και εκεί θα κριθεί το πως θα είσαι γενικά το πρώτο τρίμηνο 

απο τη 14 εβδομαδα και μετα θα νιωθεις αλλος ανθρωπος.......!!!!!!!για την ορεξη για φαγητο δεν στο υποσχομαι αλλα για τα υπολοιπα πιστευω πως ναι....!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονι@ είπε:

Εντάξει όλα στο πρόγραμμα είναι.  Σημασία έχει ακόμα κι αν σου τύχει να μην σε πάρει από κάτω και να εστιάζεις  στο θετικό της υπόθεσης δηλαδή το παιδάκι σου.  Ξέρω κοπέλα που είναι λίγες βδομάδες παραπάνω από εμένα και επειδή έχει εμετούς κλαίει και λέει τι το θελα!  Εντάξει προφανώς οι ορμόνες της τα έχουν παίξει αλλά χρειάζεται ψυχραιμία σε κάθε περίπτωση. 

συμφωνω τονακι...θελει ψυχραιμια και να εχεις παντα στο νου σου το στοχο,δλδ το μωρακι που θα ερθει...ολα τα αλλα μπορουν να συμβουν...εγω ειμαι προετοιμασμενη για ολα...απλα δεν ξερω πως θα αντιμετωπιζα τους εμετους αν ημουν στην ταξη ας πουμε...γι αυτο το φοβαμαι..


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, jane.austen είπε:

συμφωνω τονακι...θελει ψυχραιμια και να εχεις παντα στο νου σου το στοχο,δλδ το μωρακι που θα ερθει...ολα τα αλλα μπορουν να συμβουν...εγω ειμαι προετοιμασμενη για ολα...απλα δεν ξερω πως θα αντιμετωπιζα τους εμετους αν ημουν στην ταξη ας πουμε...γι αυτο το φοβαμαι..

Βάλε από αύριο στην τσάντα σου μια σακουλιτσα για καλό και για κακό.  Μην περιμένεις ότι θα σε προειδοποιησει αν είναι να συμβεί.  Μπορεί να μην την χρειαστείς και ποτέ αλλά δεν πιάνει και πολύ χώρο. Θα νιώθεις πολύ πιο άνετα 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, jane.austen είπε:

ασε, οι μονιμες λειπουν 2 χρονια κι εμεις επιστρεφουμε 2 μηνες μετα τη γεννα....ειναι τραγικο...μπορω να παρω αδεια ανευ αποδοχων αλλα θα χασω προυπηρεσια και μορια για ολο το διαστημα,ειμαι 8 χρονια αναπληρωτρια πλεον,το παλευω,εχω γυρισει κι ολη την ελλαδα τοσα χρονια τα πρωτα 4 χρονια,χωριουδακια και νησια...στα 22 αν το ηξερα θα το σκεφτομουν σοβαρα...να βλεπεις αναπληρωτρια με 3 παιδια να την στελνουν κρητη κι ο αντρας της να ειναι θεσ/νικη...τα εχω δει απο κοντα...δυστυχως μενουν ολοι στις διακοπες που εχουμε το καλοκαιρι(και κανεις δεν ξερει πως οι αναπληρωτες ειμαστε ανεργοι και δεν πληρωνομαστε)...

πατησες ευαισθητο σημειο μουτζουριτσα,...σταματαω... :)

10-15 μερες κραταει το αιμα νομιζω...θα ειναι ολα καλυτερα σιγα σιγα...σου εχει δωσει και ορμονες για τον κυκλο?

πωπω ευτυχως δεν ειχες εμετους...τους φοβαμαι...

8ος χρονος και ο αντρας μου!!!τα ξερω απο πρωτο χερι αγαπη!τεσπα!δεν συγχυζομαστε!!!!τωρα μας νοιαζει το μπεμπε!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Τονι@ είπε:

Βάλε από αύριο στην τσάντα σου μια σακουλιτσα για καλό και για κακό.  Μην περιμένεις ότι θα σε προειδοποιησει αν είναι να συμβεί.  Μπορεί να μην την χρειαστείς και ποτέ αλλά δεν πιάνει και πολύ χώρο. Θα νιώθεις πολύ πιο άνετα 

ευτυχως οι τουαλετες ειναι διπλα ακριβως απ την ταξη μου....μου ελεγε μια συναδελφος οτι δεν το ελεγχεις,αυτο που λες...

4 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

8ος χρονος και ο αντρας μου!!!τα ξερω απο πρωτο χερι αγαπη!τεσπα!δεν συγχυζομαστε!!!!τωρα μας νοιαζει το μπεμπε!!!

αν σπουδασε Αθηνα,θα ημασταν στο ιδιο ετος...! τα ξερεις,εσυ καταλαβαινεις απο πρωτο χερι...!

Αλλα ειπαμε επικεντρωνομαστε στα μωρακια (που ειναι εδώ η στο δρομο) και δε εστιαζουμε στα ασχημα που φερνει η ζωη...


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 minutes ago, jane.austen είπε:

ευτυχως οι τουαλετες ειναι διπλα ακριβως απ την ταξη μου....μου ελεγε μια συναδελφος οτι δεν το ελεγχεις,αυτο που λες...

αν σπουδασε Αθηνα,θα ημασταν στο ιδιο ετος...! τα ξερεις,εσυ καταλαβαινεις απο πρωτο χερι...!

Αλλα ειπαμε επικεντρωνομαστε στα μωρακια μου(που ειναι εδώ η στο δρομο) και δε εστιαζουμε στα ασχημα που φερνει η ζωη...

Πατρα ηταν καρδουλα...μεταγραφη απο Ρεθυμνο!

ωωωω ναι που μυαλο για αλλα τωρα?focus μονο στο μωρο!!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, jane.austen είπε:

ευτυχως οι τουαλετες ειναι διπλα ακριβως απ την ταξη μου....μου ελεγε μια συναδελφος οτι δεν το ελεγχεις,αυτο που λες...

αν σπουδασε Αθηνα,θα ημασταν στο ιδιο ετος...! τα ξερεις,εσυ καταλαβαινεις απο πρωτο χερι...!

Αλλα ειπαμε επικεντρωνομαστε στα μωρακια (που ειναι εδώ η στο δρομο) και δε εστιαζουμε στα ασχημα που φερνει η ζωη...

Το είπες στη δουλειά? 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στην τάση για εμετό με βοηθούσε να τρώω λίγο κουλούρι θεσ/κης ή κάτι να μαζέψει τα υγρά.  Μόνο όταν δεν έτρωγα κτ κατέληγα να κάνω λίγο -σόρρυ για την περιγραφή.  έχε και κανένα κριτσίνι μαζί στην τσάντα? πάρε βαλιτσάκι καλύτερα να μην κουβαλάς να το σέρνεις ;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, jane.austen είπε:

ασε, οι μονιμες λειπουν 2 χρονια κι εμεις επιστρεφουμε 2 μηνες μετα τη γεννα....ειναι τραγικο...μπορω να παρω αδεια ανευ αποδοχων αλλα θα χασω προυπηρεσια και μορια για ολο το διαστημα,ειμαι 8 χρονια αναπληρωτρια πλεον,το παλευω,εχω γυρισει κι ολη την ελλαδα τοσα χρονια τα πρωτα 4 χρονια,χωριουδακια και νησια...στα 22 αν το ηξερα θα το σκεφτομουν σοβαρα...να βλεπεις αναπληρωτρια με 3 παιδια να την στελνουν κρητη κι ο αντρας της να ειναι θεσ/νικη...τα εχω δει απο κοντα...δυστυχως μενουν ολοι στις διακοπες που εχουμε το καλοκαιρι(και κανεις δεν ξερει πως οι αναπληρωτες ειμαστε ανεργοι και δεν πληρωνομαστε)...

πατησες ευαισθητο σημειο μουτζουριτσα,...σταματαω... :)

10-15 μερες κραταει το αιμα νομιζω...θα ειναι ολα καλυτερα σιγα σιγα...σου εχει δωσει και ορμονες για τον κυκλο?

πωπω ευτυχως δεν ειχες εμετους...τους φοβαμαι...

οχι δε μου εχει δωσει τιποτα μονο μια αντιβιωση που επερνα για 4 ημερες και σε 15 μερες μου ειπε να παω να με ξαναδει να κανω και ενα τεστ παπ που θελω...!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

βρε σας προλαβα για λιγο....γιατι θαμου παρει το ταμπλετ σε λιγο η κορη!!!!!! τα αγορια λυσααααξααααν.... μολις τωρα κοιμηθηκαν..... παλι καλα!!! εχτες δεν ειχαν κοιμηθει παρα δυο δεκαλεπτα ο καθενας!!!!! προλαβα και σας διαβασα!!!!!

τζειν τελεια η χοριακη καλο υπερηχο!!!!!

τονια μου πως εισαι??? κι εμεναμιαπεριοδο με προεδοποιουσαν τα ονειρα!!!!!!

σαμμερακι μου γλυκο και δυνατο!!!!!! ναι με δανεικα εικοσιτριαρας!!!! εννοειται δεν το ξερει κανεις!!! ουτε καν για την εξωσωματικη!!! οποιος υποψιαζεται προβλημα του!!!! κι οταν με ρωουν λεω εβγαλα δυο ωαρια ενα δεξια και ενα αριστερα και εχω τον υπερηχο!!! ναι αυτο ειναι αληθεια αλλα κατεληξαν κυστικα!!!! και εγω εχω χασει τρια!!!!! εσυ με ξεπερασες ομορφια μου!!!! μην χασεις ποτε την ελπιδα σου!!! κπ φορες αργει αλλα ερχεται και που ξερεις τα ομορφα φλαμιγκο φερνουν και διδυμα!!!!

μουτζουριτσα μου συνεχισε δυναμικα με θαρρος!!!!! ααα για την ιστορια του σπερμο.... εμας το καθαρισαν.... εσας πρεει να ειναι αψογο!!!! βοηθα οτι το κανει σπιτι.....μεγαλη δουλεια... κι εσυ βοηθας με καθαρα χερια η με χαδια και σκερτσα!!!! οχι στοματικο!!! οχι κολπικο!!!! γιαναμην δειξει κανενα αλλο μικροβιο που δεν εχει!!!!!

ρενακι η ανακριβεια ειναι οτι απο την στιγμη που θα δεις να αλλαζει μεσα στις επομενες εως 48ωρες γινεται η ωορρηξια αλλαμπορει να γινει την πρωτη δευτερη ωρα.... μπορει πρςτο τελος... επισης εαν ηδη υαρχει σπερμα μπορει το ιδιο το σπερμα να το διαπερασει και πριν την ωορρηξια!!!! οσο για μετα... παλι δεν ξερουμε πσο ικανο ειναι το ωαριο μας...να ζησει λιγο ακομα!!!!! εκει θελει αμεση εαφη μετο σπερμα!!! ετσι ανιυν τις σπερματοχυσεις... στο ταιμιγκ!!! επσης μπορει να βαλει μα γυναικα στον ιδιο κυκλο και αλλο ωαριο η αλλα αποτε μεγαλωνουν τις επομενες μερες και σπανε!!!! τι σου ειναι η φυση!!!!!

κι εγω επερνα φιλισιν πανω απο χρονο.... οι pregnacare υπαρχουν για πριν την εγκυμοσυνη και για αντρες... για την διαρκεια της εγκυμοσυνης....και για την περιοδο του θηλασμου.... εγω αι πρεγκνα αχωριστες!!!!χαχα

βικακι καλη εξεταση στον ντοκ θα μπω να δω νεα σου!!!!

 

 

  • Μου αρέσει 4

pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...