Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Just now, moutzoura2016 είπε:

καλημερα χουζουρω μας!!!!απο υπνο εχω παραχορτασειιιιι τις τελευταιες μερες δεν εχω αναγκη δα!!!

ειναι κ η δυναμη της συνηθειας το πρωινο ξυπνημα!αν κ μου αρεσει να "κερδιζω" την μερα!

Κι εγώ έτσι ήμουν πριν μείνω με τον άντρα μου. Με είχε μάθει κι ο μπαμπάς μου στο πρωινό ξύπνημα. Αλλά τελικά...με κέρδισε το μαξιλάρι. .Βέβαια αν έχω να κάνω κάτι είτε από δουλειά είτε από καλοπέραση σηκώνομαι χωρίς δεύτερη σκέψη. Πως νιώθεις σήμερα? ? Θα πάτε καμιά βολτούλα? 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 minutes ago, Τονι@ είπε:

Κι εγώ έτσι ήμουν πριν μείνω με τον άντρα μου. Με είχε μάθει κι ο μπαμπάς μου στο πρωινό ξύπνημα. Αλλά τελικά...με κέρδισε το μαξιλάρι. .Βέβαια αν έχω να κάνω κάτι είτε από δουλειά είτε από καλοπέραση σηκώνομαι χωρίς δεύτερη σκέψη. Πως νιώθεις σήμερα? ? Θα πάτε καμιά βολτούλα? 

καλα νιωθω αγαπη μου!!!ο αντρουλης μου δουλευει κανονικα γτ ειναι δασκαλος σε ενα χωριο 15΄απο την πολη, οποτε δεν εχει αργια...το απογευμα εχει ακαδημιες...αλλα λεμε αν δεν πιασει βροχη...πραγμα δυσκολο...οπως το κοβω..να παμε μια βολτα στο πανηγυρι το βραδυ...εγω ειχα κανονισει για καφε με μια φιλη αλλα σηκωθηκε με πυρετο :-(

εσυ καλα νιωθεις?


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nini84 είπε:

Καλημέρα Μουτζουρίτσα μου. Καλα είμαι εγώ. Πίνω τον πρωινο μου καφε. Εσυ;;;Καλη δουλίτσα!!!

καλημερα νινακι μου!!!! κι εγω τον αρχισα απο τις 9,10 τον καφε και τον συνεχιζω με πολλεεεεεες διακοπες!!!!!!

1 hour ago, moutzoura2016 είπε:

ααα σημερα εχουμε αργια λογω πολιουχου της πολης μας!και ειμαι σπιτι και εγω!εκανα το μαγειρεμα για τον αντρουλι μου που αυτος δουλευει γτ ειναι σε ενα χωριο διπλα δασκαλος και δεν εχουν εκει αργια...εκανα λιιιιγες δουλιτσες μην φωναζετε οι υπολοιπες!χαχαχα!και πινω και εγω τον πρωινο μου καφε τωρα χαλαρη στον καναπε μου!αξια ανεκτιμητη!

προμυθευσου βιβλια.....ταινιες..... μουσικη..... σκεψου ενα πσκ χουζουρικο με τον αντρουλη!!!!! γιατι ισως το σπορακι προσπαθει να βολευτει!!!!!!!!!!

1 hour ago, Σαμμερ είπε:

Κοριτσια ειμαι πολυ καλα.με επιθασε ενα υπερβολικο αγχος οταν το κανα χωρις να μπορω να εξηγησω αν αγχωνομαι για το θετικο ή το αρνητικο αποτελεσμα....τελος παντων...εχω εσας κ δεν μασαω...καλημερα σε ολες που ειστε παντα διπλα μου

μπραβο σαμμερακι μου!!!!!!!! την πιο καταλληλη στιγμη.... για ολους σας!!!!!!!και φυσικα αφου ο εμινεμ θελει αδερφακι συνεχιζουμε το εντατικο βαρεμα!!!!χαχαχα σε φιλω πολυ πολυ!!!!!!!

52 minutes ago, Τονι@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Δεν μπορούσα να ανοίξω τα μάτια μου με τίποτα σήμερα.  Τώρα σηκώθηκα. 

Σαμμερακι μου μπήκα και διάβασα το μήνυμα σου από νωρίς αλλά δεν πρόλαβα να σου απαντήσω γιατί με ξαναπήρε ο ύπνος.  Χαίρομαι που είσαι ψύχραιμη και δεν απογοητευεσαι.  Άλλωστε έχεις ήδη το αγοράκι σου και αυτό ξεπερνάει πολλά. 

Μουτζουριτσα δεν μπορείςμια μέρα να κοιμηθείς λίγο παραπάνω? ? Τι κακια συνήθεια είναι αυτή?  Χαχαχα 

Καλημέρα σε  όλα τα κορίτσια μου! !

Επιτέλους Παρασκευή! !!!

τονακι μου το αξιζετε το χουζουρεμα.... κιεσυκαι το σπορακι που γινετι ανθρωπακι.... εκει μεσα!!!!! κοιμησου.... και τοεργστασιο δουλευει καλα!!!!! η πρωτη εγκυμοσυνη δεν θα ξανασυμβει!!!! η δευτερη θα εχει την δικη της χαρη!!!!! απολαυσε το ματακια μου!!!!! και ναι παρασκευη μονο σημερα δουλιτσα τελευταια μερα και χαλαρα ε????

9 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

καλα νιωθω αγαπη μου!!!ο αντρουλης μου δουλευει κανονικα γτ ειναι δασκαλος σε ενα χωριο 15΄απο την πολη, οποτε δεν εχει αργια...το απογευμα εχει ακαδημιες...αλλα λεμε αν δεν πιασει βροχη...πραγμα δυσκολο...οπως το κοβω..να παμε μια βολτα στο πανηγυρι το βραδυ...εγω ειχα κανονισει για καφε με μια φιλη αλλα σηκωθηκε με πυρετο :-(

εσυ καλα νιωθεις?

λοιπον τυχαιο που δεν θα πας για καφε λογω πυρετου της φιλης?????!!!!!! τυχαιο παλι.... που ερχεται βροχη και χαλαει ο καιρος????? ασε σου λεω δεν θελει το χουζουρικο !!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 3

pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2017 at 2:46 ΜΜ, jane.austen είπε:

Αχ τι τελεια!!!! Που θα γεννήσεις με το καλό;; τελευταία είχα 19/12..

Αυχενική μου είπε 15-20 Μαρτίου.. Εσένα; μου είπε ότι κάποιοι την κάνουν πιο νωρίς αλλά προτιμά τότε ώστε να δείξει πιο καθαρά... 

Αίματος κάνεις; 

Εμένα μου είπε κάθε μήνα αίματος ούρων και επίσης μια φορά το τριμηνο καλλιέργεια κολπικου.. 

Έλα και στην συζήτηση μανούλες σεμπτεμβριου του φορουμ

jane στο ΛΗΤΩ θα γεννησω.. τελευταια περιοδοσ 14/12 αλλα εχω καθυστερημενη συλληψη! 8/3 αυχενικη διαφανεια.. εκεινη την μερα θα μου παρουν και αιμα για PAPP A αν καταλαβα καλα!! εκανα γενικη αιματος και κυστικη ινωση. και θα ξανακανω γενικη αιματος πριν παω στισ 8/3....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 minutes ago, Mairouli2807 είπε:

jane στο ΛΗΤΩ θα γεννησω.. τελευταια περιοδοσ 14/12 αλλα εχω καθυστερημενη συλληψη! 8/3 αυχενικη διαφανεια.. εκεινη την μερα θα μου παρουν και αιμα για PAPP A αν καταλαβα καλα!! εκανα γενικη αιματος και κυστικη ινωση. και θα ξανακανω γενικη αιματος πριν παω στισ 8/3....

μαιρουλι τι ωραιες στιγμες!!!!! ζηστε τις!!!!! ο μπαμπακας σου καλα????

6 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

χαχαχαχα Μαρτακο ας ειναι εκει κ χαλαλι του!οτι θελει αυτο!!!!θηλαζετε κοιμαστε παιζετε μιλατε?τι κανουν?αγαπω οταν μας μεταφερεις εικονες τους!!!!

ναι.. ναι... οοοοολααυτα ανακατεμενα και με σειρα.... και ξανα μανα..... τωρα κοιμουνται τα μαναρια μου στα μονα καροτσια τους ο καθενας.... εχει πλακα οταν κουνας δυο καροτσια μαζι!!!!! πρεπει να βρεις τεμπο!!! κανε εικονα!!!! εαν γκρινιαζουν κι ολας..... χαχαχα!!!!

ειμαι στο μπανιο με το αεροθερμο και θα βαφτω γιατι θα παμε με την κορη και τα παιδια και την μαμα μου.... στα κεδδυ να μιλησει με κπ της δευτεριβαθμιας που πηγαινει σε πανελληνιες να της πει που... πως.... και τετοια!!!!! σμουτς...

  • Μου αρέσει 2

pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

καλα νιωθω αγαπη μου!!!ο αντρουλης μου δουλευει κανονικα γτ ειναι δασκαλος σε ενα χωριο 15΄απο την πολη, οποτε δεν εχει αργια...το απογευμα εχει ακαδημιες...αλλα λεμε αν δεν πιασει βροχη...πραγμα δυσκολο...οπως το κοβω..να παμε μια βολτα στο πανηγυρι το βραδυ...εγω ειχα κανονισει για καφε με μια φιλη αλλα σηκωθηκε με πυρετο :-(

εσυ καλα νιωθεις?

Σπάσιμο.  Αλλά όλα για ένα λόγο γίνονται. Χαλάρωσε κι εσύ λίγο στο σπιτακι σου..Καλά είμαι ναι. Βαριέμαι να πάω για δουλειά.  Ο καιρός πάει για βροχή. Αλλά έρχεται ΣΚ και παρηγοριεμαι.  Βέβαια προβλέπεται ο αντρουλης μου να δουλεύει πολλές ώρες αλλά δεν πειράζει. .

 

20 minutes ago, 17μαρτη2015 είπε:

καλημερα νινακι μου!!!! κι εγω τον αρχισα απο τις 9,10 τον καφε και τον συνεχιζω με πολλεεεεεες διακοπες!!!!!!

προμυθευσου βιβλια.....ταινιες..... μουσικη..... σκεψου ενα πσκ χουζουρικο με τον αντρουλη!!!!! γιατι ισως το σπορακι προσπαθει να βολευτει!!!!!!!!!!

μπραβο σαμμερακι μου!!!!!!!! την πιο καταλληλη στιγμη.... για ολους σας!!!!!!!και φυσικα αφου ο εμινεμ θελει αδερφακι συνεχιζουμε το εντατικο βαρεμα!!!!χαχαχα σε φιλω πολυ πολυ!!!!!!!

τονακι μου το αξιζετε το χουζουρεμα.... κιεσυκαι το σπορακι που γινετι ανθρωπακι.... εκει μεσα!!!!! κοιμησου.... και τοεργστασιο δουλευει καλα!!!!! η πρωτη εγκυμοσυνη δεν θα ξανασυμβει!!!! η δευτερη θα εχει την δικη της χαρη!!!!! απολαυσε το ματακια μου!!!!! και ναι παρασκευη μονο σημερα δουλιτσα τελευταια μερα και χαλαρα ε????

λοιπον τυχαιο που δεν θα πας για καφε λογω πυρετου της φιλης?????!!!!!! τυχαιο παλι.... που ερχεται βροχη και χαλαει ο καιρος????? ασε σου λεω δεν θελει το χουζουρικο !!!!!!!!!!!

Μαρτακι μου κι εγώ αυτό σκέφτομαι.  Ότι δεν θα ξανάρθει αυτή η περίοδος γι αυτό προσπαθώ να τα χαίρομαι όλα.  Ευτυχώς τα ΣΚ  δεν δουλεύω και μου φαίνονται σαν να μου ταζεις τον ουρανό με τ άστρα. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Τονι@ είπε:

Σπάσιμο.  Αλλά όλα για ένα λόγο γίνονται. Χαλάρωσε κι εσύ λίγο στο σπιτακι σου..Καλά είμαι ναι. Βαριέμαι να πάω για δουλειά.  Ο καιρός πάει για βροχή. Αλλά έρχεται ΣΚ και παρηγοριεμαι.  Βέβαια προβλέπεται ο αντρουλης μου να δουλεύει πολλές ώρες αλλά δεν πειράζει. .

 

Μαρτακι μου κι εγώ αυτό σκέφτομαι.  Ότι δεν θα ξανάρθει αυτή η περίοδος γι αυτό προσπαθώ να τα χαίρομαι όλα.  Ευτυχώς τα ΣΚ  δεν δουλεύω και μου φαίνονται σαν να μου ταζεις τον ουρανό με τ άστρα. 

αααα δεν με χαλασε μου αρεσει!ειμαι σπιτογατο εγω!ετσι που ειναι κ ο καιρος πραγματικα για μεσα ειναι!

Μαρτακο μου καλη βολτουλα!εστω κ αν ειναι για διεκπεραιωτικους λογους!

  • Μου αρέσει 1

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Ξεκουραστειτε οσες μπορειτε για οσο μπορειτε!!!!το μαρακι κ υο cittaki που βρισκονται???mammy τι εγινε???τονια ποσο θα θελα να δω την κοιλιτσα σου....ρε κοριτσια ποσο μου λειπει ο θηλασμος!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Σαμμερ είπε:

Ξεκουραστειτε οσες μπορειτε για οσο μπορειτε!!!!το μαρακι κ υο cittaki που βρισκονται???mammy τι εγινε???τονια ποσο θα θελα να δω την κοιλιτσα σου....ρε κοριτσια ποσο μου λειπει ο θηλασμος!!!!!

Σαμμερακι μου γλυκό. .κάθε μέρα που περνάει γίνεται όλο και πιο κοιλίτσα.  Γελάω πολύ.  Δεν έχω ξαναδεί πότε τον εαυτό μου ούτε καν με δείγμα κοιλιάς και μου φαίνεται τόσο περίεργο. .ο άντρας μου μου λέει βρε αγάπη μου έγκυος είσαι. .δεν είναι λογικό? ?χαχαχα  όσο για το θηλασμό πραγματικά εύχομαι να πάνε όλα καλά και να καταφέρω να θηλασω αρκετά 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια καλα εισαστε;;;; Οι μανουλες,εγκυουλες και ψηφοφορες εγκυουλες καλα;;;

Σαμερακι εκανες τεστακι;;;;

Εγω κοριτσια καλα ειμαι με κανενα συμπτωμα και βλεπω θα αρχιζω να ανησυχω.Μονο κατι πονακια αραια και που αν κανω καμια δουλιτσα.

20 του μηνα πρωτος υπερηχος 6+3 θα ειμαι βαση υπολογισμου με το κυκλακι που υπολογιζουν οι ντοκ.

Κοριτσια δεν εχω συμπτωματα και ανησυχω.

Καλα ενταξει ενα πραγμα θα σας πω κοριτσια.Νομιζω τωρα αρχιζουν τα πραγματικα αγχη...

6 minutes ago, Rena87 είπε:

Καλημέρα μπουγαρίνια! 

Τι μου κανετε;

Ο καιρός χάλια κ η διάθεση ανάλογη!

Σας φιλώ όλες!

Ρενακι μου Καλησπερα και εδω ο καιρος χαλια μαυρα!!!

Σημερα του Αγ.Χαραλαμπου.Χρονια πολλα!!!

Τελειωσες απο περιοδο;;;

  • Μου αρέσει 3

gc6Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Πππφφφφ....κουβα το τεστακι.Σημερα περιμενες;;;Οσο δεν ερχετε ελπιζουμε!!!!

Α ναι;;;Μα ειπα και εγω....κανενα συμπτωμα;;;;

Θελω ολα τα συπτωματα παρακαλω πανω μου!!!χαχαχα!!!

6+3 ακουμε καρδουλα σαμερακι η οχι απαραιτητα;;

  • Μου αρέσει 1

gc6Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσαρες μου!! Τι κάνετε;;;

Σαμμερακι μου, σε βλέπω με ανεβασμένο το ηθικό κ πολύ χαίρομαι !!! 

Μουτζουριτσα μου, λίγες μερουλες μείνανε!!!! Αχ ν έρθει ο έρωτας! Τι καλά που είσαι σπιτάκι κ απολαμβάνεις το καφεδακι σου.. εγώ συνεχίζω ακάθεκτη με αναγουλες κ έχει καμία βδομάδα που άρχισαν οι εμετοί..μα όλα αναποδα θα τα περάσω;;;;

Τονια μου, τι καλά που μεγαλώνει ή κοιλιτσα !!! Να το χαρείς, γιατί μετά θα σου λείπει ...πολύ!!! Από τώρα σκέφτομαι τ καλοκαίρι που θα χω πάλι τούρλα την κοιλια(όλα να πάνε καλά)!!!!

Μαρτη μου , κάνω εικόνα να προσπαθώ να κουμαντάρω 2 καροτσια στον ίδιο ρυθμό κ σκαω στα γέλια!!! Εδώ τ ενα που εχω κ χανομαι ...χι χι..

Mammy μου, μία χαρά είσαι,μην αγχωνεσαι..κ εγώ στην πρώτη μου, το μόνο που είχα ήταν οι καούρες μετά τον 6ο.. πολλα συγχαρητήρια!! Δε θυμάμαι αν σου είπα... 

Ρενα μου, καλή δουλιτσα!!! 

Ειρηνακι μου, πως είστε σήμερα;;αναρρωσετε;;φιλιά πολλά

Sangre, Nini, Poulaki, Vicky, Jane, Mairouli, Marinaki, Zamia , Jo !! Πολλά φιλιά σε οοοολες !!! Και σε όποια κοπελουδα ξεχνώ... πολλά φιλιά!!!

  • Μου αρέσει 2

DqByp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...