Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Mammy μου τα συμπτωματα ετσι ειναι.το στηθος ποτε πρηζεται πολυ ποτε οχι.εχουν σκαμπανεβασματα.ακομη δεν μου ηρθε.....βγηκα μια βολτα με τον μικρο εκανα κ τα ψωνια κ τωρα επιστροφη σπιτι....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου κι εγώ πήγα να δω τις φίλες μου και τους δικούς μου και τώρα μπήκα σπίτι. .περιμένω και τον αντρουλη μου σε λίγο.  Μουτζουριτσα μου θα δούμε.  Εδώ όλες μαζίθα είμαστε.  Πως είστε? 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Σαμμερ είπε:

Μπραβο τονακι καλα εκανες.τωρα χαλαρωσε κ ξεκουρασου..χαρουμενοι οι μελλοντικοι παππουδες???

Ναι. Είναι ίσως το μόνο που τους δίνει χαρά αυτή την περίοδο. .είδα πιο πριν που είπες ότι κανεις δεν χάρηκε όταν έμεινες έγκυος και στεναχωρηθηκα..

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Τονι@ είπε:

Ναι. Είναι ίσως το μόνο που τους δίνει χαρά αυτή την περίοδο. .είδα πιο πριν που είπες ότι κανεις δεν χάρηκε όταν έμεινες έγκυος και στεναχωρηθηκα..

ποση χαρα μπορει να προσφερει ενα τοσο δα πλασματακι που μεγαλωνει μεσα σου αγαπη!!!οσο για το Σαμμερακι..η επομενη φορα της που μπορει να ναι κ τωρα που μιλαμε....θα της φερει ΜΟΝΟ χαρες και ΜΟΝΟ χαμογελα...και ΠΟΛΥ ξενυχτι χαχαχα!!!!

αποφασισα Δευτερα να κανω κ εγω χοριακη..να ξεκαθαρισει το τοπιο!τι Δευτερα τι Τριτη...παντα με την προυποθεση να μην σκασει μυτη καμια  ηλιθια μηνιαια επισκεπτρια!χαχα!

  • Μου αρέσει 4

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, moutzoura2016 είπε:

Μην αγχωνεσαι Μαμμυ μου!!! Είναι μια χαρά το σπορακι σου!θα το ακουσεις και θα ηρεμησεις λιγάκι!

Μπορείς να θυμηθείς αν σε πονουσε.πριν την υποτιθέμενη μέρα της περιόδου; δεν μοιάζει.με την ωορρηξία..με πόνο περιόδου μοιάζει... Η μήτρα μου.κεντρικα με πονάει!σαν να αδιαθετω!

Και.λέω καλά πες οτι τα ολααα τα άλλα συμπτώματα τα.προκαλώ...εεε τα ροζ δεν τα προκάλεσα με τίποτα χαχαχα!Τωρα τι ηταν θα μαθουμε σύντομα :wink:

Αν ειναι κεντρικσ και κατω απο τον αφαλο να μας ζησει!!!!!!!

Χαχαχαχαχα.ετδι ηταν της ξαδερφης μου.εγω προσωπικα ειχα κατω δεξια εναν πονο βουβο...πως να το πω....σαν ωορρηξια αραια και που....

1 hour ago, Σαμμερ είπε:

Mammy μου τα συμπτωματα ετσι ειναι.το στηθος ποτε πρηζεται πολυ ποτε οχι.εχουν σκαμπανεβασματα.ακομη δεν μου ηρθε.....βγηκα μια βολτα με τον μικρο εκανα κ τα ψωνια κ τωρα επιστροφη σπιτι....

Αχ σαμερακι μου μακαρι να μην ερθει.εχεις σταθερο κυκλο;;;;

Σημερα βασικα λες και δεν ειμαι εγκυος....πονακια δχεδον καθολου και ταχυπαλμιες που ειχα τψρα δεν εχω... Και εχω αλλες 8 μερες μπροστα μου μεχρι το ραντεβου....

Ππππφφφφ...

  • Μου αρέσει 2

gc6Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Mammy2 είπε:

Αν ειναι κεντρικσ και κατω απο τον αφαλο να μας ζησει!!!!!!!

Χαχαχαχαχα.ετδι ηταν της ξαδερφης μου.εγω προσωπικα ειχα κατω δεξια εναν πονο βουβο...πως να το πω....σαν ωορρηξια αραια και που....

Αχ σαμερακι μου μακαρι να μην ερθει.εχεις σταθερο κυκλο;;;;

Σημερα βασικα λες και δεν ειμαι εγκυος....πονακια δχεδον καθολου και ταχυπαλμιες που ειχα τψρα δεν εχω... Και εχω αλλες 8 μερες μπροστα μου μεχρι το ραντεβου....

Ππππφφφφ...

Μαμμυ είναι λογικό να έχεις έννοια για το αν όλα εξελισσονται καλά.  Αλλά πρόσεξε γιατί από το πολύ άγχος δεν θα χαρείς την εγκυμοσύνη.  Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι θετικές σκέψεις για να βοηθήσεις το μωρό σου να είναι ήρεμο.  Μην γεμίζεις με άγχος για πράγματα που δεν είναι στο χέρι μας. Κοίτα να το χαρείς. 

 

24 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

ποση χαρα μπορει να προσφερει ενα τοσο δα πλασματακι που μεγαλωνει μεσα σου αγαπη!!!οσο για το Σαμμερακι..η επομενη φορα της που μπορει να ναι κ τωρα που μιλαμε....θα της φερει ΜΟΝΟ χαρες και ΜΟΝΟ χαμογελα...και ΠΟΛΥ ξενυχτι χαχαχα!!!!

αποφασισα Δευτερα να κανω κ εγω χοριακη..να ξεκαθαρισει το τοπιο!τι Δευτερα τι Τριτη...παντα με την προυποθεση να μην σκασει μυτη καμια  ηλιθια μηνιαια επισκεπτρια!χαχα!

Αγάπη μου δίκιο έχεις.  Αν είναι κάτι και Δευτέρα θα φανεί με την χοριακη.  Τα πονακια μπορεί να σε μπερδέψουν οπότε μην πολυδινεις σημασία όσο δεν έρχεται η έξω από δω.

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Mammy2 είπε:

Αν ειναι κεντρικσ και κατω απο τον αφαλο να μας ζησει!!!!!!!

Χαχαχαχαχα.ετδι ηταν της ξαδερφης μου.εγω προσωπικα ειχα κατω δεξια εναν πονο βουβο...πως να το πω....σαν ωορρηξια αραια και που....

Αχ σαμερακι μου μακαρι να μην ερθει.εχεις σταθερο κυκλο;;;;

Σημερα βασικα λες και δεν ειμαι εγκυος....πονακια δχεδον καθολου και ταχυπαλμιες που ειχα τψρα δεν εχω... Και εχω αλλες 8 μερες μπροστα μου μεχρι το ραντεβου....

Ππππφφφφ...

ααα οχι ας μην βιαζομαστε να βγαλουμε τετοια συμπερασματα Μαμμυ μου γλυκια!!!χαχαχαχα!

οσον αφορα εσενα να χαιρεσαι που πανε ολα καλα!να μην αγχωνεσαι που δεν νιωθεις χαλια!ισα ισα!το στηθος θα πρηζεται θα ξεπρηζεται!θα στα πουν και οι ηδη μανουλες που εχουν ζησει την εμπειρια!

17 minutes ago, Τονι@ είπε:

Μαμμυ είναι λογικό να έχεις έννοια για το αν όλα εξελισσονται καλά.  Αλλά πρόσεξε γιατί από το πολύ άγχος δεν θα χαρείς την εγκυμοσύνη.  Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι θετικές σκέψεις για να βοηθήσεις το μωρό σου να είναι ήρεμο.  Μην γεμίζεις με άγχος για πράγματα που δεν είναι στο χέρι μας. Κοίτα να το χαρείς. 

 

Αγάπη μου δίκιο έχεις.  Αν είναι κάτι και Δευτέρα θα φανεί με την χοριακη.  Τα πονακια μπορεί να σε μπερδέψουν οπότε μην πολυδινεις σημασία όσο δεν έρχεται η έξω από δω.

δεν δινω καμια σημασια και δεν αξιολογω τα συμπτωματα μου αγαπη!σαν την καθυστερηση δεν ειναι κανενα!απλα τα καταγραφω εδω...οτι νιωθω μηπως βοηθηθει και καμια αλλη κοπελα και για την επομενη δικη μου προσπαθεια να βλεπω τι ενιωθα ....και τι θα νιωσω την φορα που τελικα οταν τελικα μεινω!ειμαι ηρεμη οτι κ αν φερουν οι επομενες μερες!

  • Μου αρέσει 1

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

ααα οχι ας μην βιαζομαστε να βγαλουμε τετοια συμπερασματα Μαμμυ μου γλυκια!!!χαχαχαχα!

οσον αφορα εσενα να χαιρεσαι που πανε ολα καλα!να μην αγχωνεσαι που δεν νιωθεις χαλια!ισα ισα!το στηθος θα πρηζεται θα ξεπρηζεται!θα στα πουν και οι ηδη μανουλες που εχουν ζησει την εμπειρια!

δεν δινω καμια σημασια και δεν αξιολογω τα συμπτωματα μου αγαπη!σαν την καθυστερηση δεν ειναι κανενα!απλα τα καταγραφω εδω...οτι νιωθω μηπως βοηθηθει και καμια αλλη κοπελα και για την επομενη δικη μου προσπαθεια να βλεπω τι ενιωθα ....και τι θα νιωσω την φορα που τελικα οταν τελικα μεινω!ειμαι ηρεμη οτι κ αν φερουν οι επομενες μερες!

Αγαπούλα μου εννοείται να μας τα λες..Απλά εσύ να μην αγχώνεσαι.  

 

9 minutes ago, Mammy2 είπε:

Ναι τονια μου εχεις δικιο αλλα ειναι που δεν εχω μια εικονα. Δεν εχω δει κατι...Εσυ ποσο βδομαδων εκανες τον πρ το υπερηχο;να δειτε σακο;

Εγώ πήγα 5w4d  και είδα σάκο και μετά ξαναείδα το φασόλι και την καρδιά στις 8. Μην γεμίζεις αρνητικες σκέψεις.  Είναι κρίμα να δηλητηριάζεις μια τόσο όμορφη περίοδο.  Μετά θα έχεις άγχος αν μεγαλώνει.  Μετά για την αυχενική.  Μετά για την Β επιπέδου κλπ. Πάντα θα έχεις αγωνία για κάτι γι αυτό προσπάθησε να το μετριασεις λίγο.  Με αγάπη στο λέω και κατανοώντας την αγωνία σου  

  • Μου αρέσει 5

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τωρα τα διαβασα κ δακρυσα.αληθεια τονια κ οποιος χαρει μαζι μου το μετανιωνει.οι δικοι μου δεν χαιρονται κ προσπαθω να το κραταω κρυφο οσο μπορω γιατι αντι να με στηριζουν τους στηριζω εγω.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Τονι@ είπε:

Αγαπούλα μου εννοείται να μας τα λες..Απλά εσύ να μην αγχώνεσαι.  

 

 

ααα οχι καθολου αγχος δεν νιωθω!τι να μου προσφερει το αγχος τωρα?οτι εγινε γι αυτον τον κυκλο εχει γινει...ειτε λοιπον ειναι ενα μικρο εργοστασιο μεσα μου ειτε απλα ετοιμαζομαι για εναν νεο κυκλο!νομιζω εχω ηρεμησει πολυ σε σχεση με τον πρωτο καιρο!γιατι κυριως κατανοω οτι δεν ειναι παιδι θελω τωρα το θελω!:)


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ζουζουνες μου!!!Μαμμυ μου διαβαζω για τις ανησυχιες σου ... ειναι απολυτα λογικο αυτο που νιωθεις, προσπαθησε ομως να σκεφτεσαι αισιοδοξα κ θετικα κ ολα θα πανε καλα!!! Τονακι μου καλα κανεις πλεον κ προσπαθεις να μην επηραζεσαι απο αρνητικα πραγματα... καλως η κακως η εγκυμοσυνη ειναι μια περιοδος που πρεπει να θωρακιζουμε τον εαυτο μας κ το μωρακι μας κ να ειμαστε οσο πιο ηρεμες κ ξεκουραστες γινεται!!! Σαμμερακι μου οσο δεν ερχεται περιοδος ελπιζουμε, σωστα?? Μουτζουριτσα μου σε δυο μερουλες θα μαθουμε.. κανε μια χοριακουλα για να μπει η εβδομαδα μας ευχαριστα!!!!:) Φιλακια σε ολα τα κοριτσακια!!!!tYHNp2.png

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Σαμμερ είπε:

Τωρα τα διαβασα κ δακρυσα.αληθεια τονια κ οποιος χαρει μαζι μου το μετανιωνει.οι δικοι μου δεν χαιρονται κ προσπαθω να το κραταω κρυφο οσο μπορω γιατι αντι να με στηριζουν τους στηριζω εγω.

εγω λεω αυτη την φορα να ετοιμαστεις και εσυ και ολοι για παρτυ!φλαμιγκοπαρτυ!!!δακρυσες εε?ωραιο συμπτωματακι με καθυστερηση μαζι ;)

  • Μου αρέσει 3

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, moutzoura2016 είπε:

εγω λεω αυτη την φορα να ετοιμαστεις και εσυ και ολοι για παρτυ!φλαμιγκοπαρτυ!!!δακρυσες εε?ωραιο συμπτωματακι με καθυστερηση μαζι ;)

Χαχαχα...αντε να ρθουνε τα ρημαδια τα φλαμιγκα!!!ε τι να κανω ρε μουτζ οταν πολλοι απο τους δικους μου μου λενε να μην κανω αλλο....αφου δεν μπορεις!!!!ποιος δεν μπορει ρε???κ το παληκαρακι μου ποια το κανε????κ γω τους λεω λογαριασμο δεν θα σας δωσω για το τι θα κανω....

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...