Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Κ μετα το ιδιο. Αρχικα ειχα ανεπαρκεια στη βιταμινη d κ μου ειχε πει για τηv tsh θα την κοιταμε γιατι κατι δεν της αρεσε. Πηρα βιταμινη d με πειραξε κ δεν την ξαναπηρα.. εκανα μετα εξετασεις ομως κ ευτυχως ηταν οκ

Κ μετα το ιδιο. Αρχικα ειχα ανεπαρκεια στη βιταμινη d κ μου ειχε πει για τηv tsh θα την κοιταμε γιατι κατι δεν της αρεσε. Πηρα βιταμινη d με πειραξε κ δεν την ξαναπηρα.. εκανα μετα εξετασεις ομως κ ευτυχως ηταν οκ

Κ μετα το ιδιο. Αρχικα ειχα ανεπαρκεια στη βιταμινη d κ μου ειχε πει για τηv tsh θα την κοιταμε γιατι κατι δεν της αρεσε. Πηρα βιταμινη d με πειραξε κ δεν την ξαναπηρα.. εκανα μετα εξετασεις ομως κ ευτυχως ηταν οκ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 minutes ago, Venkor είπε:

Κ μετα το ιδιο. Αρχικα ειχα ανεπαρκεια στη βιταμινη d κ μου ειχε πει για τηv tsh θα την κοιταμε γιατι κατι δεν της αρεσε. Πηρα βιταμινη d με πειραξε κ δεν την ξαναπηρα.. εκανα μετα εξετασεις ομως κ ευτυχως ηταν οκ

Κ μετα το ιδιο. Αρχικα ειχα ανεπαρκεια στη βιταμινη d κ μου ειχε πει για τηv tsh θα την κοιταμε γιατι κατι δεν της αρεσε. Πηρα βιταμινη d με πειραξε κ δεν την ξαναπηρα.. εκανα μετα εξετασεις ομως κ ευτυχως ηταν οκ

μου ειπε εμενα ο δικος μου οτι εγινε μια ερευνα (μελετη δεν θυμάμαι ακριβως..το 16 εγινε μου ειπε)και εδειξε οτι οι κοπελες με πολυκυστικες πρεπει να εχουμε λιγο παραπανω απο τις υπολοιπες..εμενα μου δινει 2 αμπουλες την βδομαδα φαντασου..ο ανδρας μου που εχει κ αυτο ελλειψη παιρνει 1...tsh θελει χαμηλη γιαυτο σε ρωταω...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Κορίτσια καλημέρα..Είμαι καινουρια στο forum...και συγχωρέστε με αν ρωτάω τα αυτονόητα...
Είχα δυστυχώς μια αποβολή τον Σεπτέβρη στην 8η εβδομαδα...Βασικά ειχε σχηματιστεί μονο ο σάκκος και καθόλου εμβρυο...
Απογοητεύτηκα και δεν προσπαθούσα...
Μετά από αυτά μεσολάβησαν περίοδοι κανονικά οπως μου πε ο γιατρός μου με τελευταία 1η μερα περιοδου 31.01.2017.
Ο κύκλος μου υπό κανονικες συνθηκες ειναι 30 με 32 μερες.
Μετά από επαφή στις 19.02 έχω ένα ελαφρύ καψιμο στο κάτω μερος της κοιλιάς σαν πολύ ελαφρύ συμπτωμα περιοδου.
Είναι δυνατόν να αισθάνομαι συλληψη από τόσο νωρίς??Ή μήπως είναι ωορρηξια??Λίγο αργά με το κύκλο μου δεν ειναι για ωορρηξία??
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Venkor είπε:

Ναι ε; θα ρωτησω τοτε. Ασε που εχει περασει ο καιρος που επρεπε να εχω παει για τον ετησιο ελεγχο μου γιατι εχω βαρεθει με αυτα.. δεν αντεχω αλλο

σε πρηζω λιγο αλλα στα λεω γτ εμεις 2η φορα πηγαμε και ενθουσιαστηκα με τον γιατρο..μας εχει κανει ολες τις εξετασεις δεν αφηνει καμια..εμεις ομως κυριο προβλημα εχουμε με το σπερμα..φαντασου μου ειπε ο γιατρος οτι κοπελες με αντιστοιχη περιπτωση με εμενα ειχαν κ στον πρωτο μηνα επιτυχια αρκει να πηραν σωστα την αγωγη...εμεις όμως επειδη περιμενουμε να βελτιωθει κ το σπερμα του συζυγου εχουμε ακομα λιγο καιρο (μπορεί κ οχι!σκεφτομαι θετικα)προσπαθουμε ηδη ενα χρονο αλλα επειδη εχει κ κιρσοκηλη περιμενουμε να δουμε ποσο θα βελτιωθει απο τις βιταμινες...και επειδη ετυχε και το συζητησα με μια φιλη μου κ μ ειπε οτι μια κοπελα πηγε για εξωσωματικη κ στο δευτερο απλα με βιταμινες τα καταφερε κ στον πρωτο μηνα κιολας!ηταν δλδ λαθος του γιατρου που δεν τους εδωσε βιταμινες και στην πρωτη προσπαθεια...γιαυτο επιμενω και σε ρωταω...

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελευταια tsh τον 12/2015 ηταν 1.87 με ορια 0,4-4.5. Επισης τι ειπες τωρα..;; κυρσοκοιλη ε; εχει κ εμενα ο αντρας μου αλλα του το ειπε ο γιατρος πριν κατι χρονια κ δεν πολυεδωσε σημασια.. μαλλον πρεπει να το δουμε ομως

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Venkor είπε:

Τελευταια tsh τον 12/2015 ηταν 1.87 με ορια 0,4-4.5. Επισης τι ειπες τωρα..;; κυρσοκοιλη ε; εχει κ εμενα ο αντρας μου αλλα του το ειπε ο γιατρος πριν κατι χρονια κ δεν πολυεδωσε σημασια.. μαλλον πρεπει να το δουμε ομως

καλη η tsh...πρεπει να ειναι χαμηλα μην κοιτας το φυσιολογικο...βιταμινη d ποσο ειχες?σπερμοδιαγραμμα εχει κανει κ εξετασεις ορμονων?τι βαθμο κιρσοκηλη εχει θυμασαι?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ουτε καν θυμαμαι. Σκεψου τοτε ουτε που μας περναγε απο το μυαλο για παιδι. Του ειχε γραψει να κανει αλλα το αφησε. Ορμονες κτλ κομπλε. Θα δω. Θα ενημερωσω τον γυναικολογο μου. Να σε ρωτησω αν γνωριζεις. Την κυρσοκοιλη την αποκτας ή την εχει απο μικρη ηλικια; 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Lolitoula είπε:

Κορίτσια καλημέρα..Είμαι καινουρια στο forum...και συγχωρέστε με αν ρωτάω τα αυτονόητα...
Είχα δυστυχώς μια αποβολή τον Σεπτέβρη στην 8η εβδομαδα...Βασικά ειχε σχηματιστεί μονο ο σάκκος και καθόλου εμβρυο...
Απογοητεύτηκα και δεν προσπαθούσα...
Μετά από αυτά μεσολάβησαν περίοδοι κανονικά οπως μου πε ο γιατρός μου με τελευταία 1η μερα περιοδου 31.01.2017.
Ο κύκλος μου υπό κανονικες συνθηκες ειναι 30 με 32 μερες.
Μετά από επαφή στις 19.02 έχω ένα ελαφρύ καψιμο στο κάτω μερος της κοιλιάς σαν πολύ ελαφρύ συμπτωμα περιοδου.
Είναι δυνατόν να αισθάνομαι συλληψη από τόσο νωρίς??Ή μήπως είναι ωορρηξια??Λίγο αργά με το κύκλο μου δεν ειναι για ωορρηξία??

Λολίτα καλοσυρθες στην παρέα μας λυπαμε για την απωλια που είχες αλα τα καλύτερα έρχονται και σε μένα η δεύτερη μου εγκυμοσύνη παλλινδρομησε όλα είναι μέσα στη ζωή.. λοιπών λογικά είχατε επαφές και πριν της 19 του μήνα έτσι;; Αυτό που μπορώ να σου πω εγώ είναι ότι στην δεύτερη εγκυμοσύνη είχα με τον άντρα μου μία μόνο ελευθερη επαφη τη 16 μέρα του κύκλου μου και μετά από 4 με πέντε μέρες ποναγε η μέση μου όπως όταν περιμένω περίοδο.... Τώρα για το αν είναι αργά να κάνεις ωοριξια τώρα αν έχεις σταθερό κύκλο ναι είναι αργά αλλά αν όμως χάλασε ο κύκλος σου αυτό τον μήνα και πήγε στις 35 μέρες περίπου δεν είναι αργά...  Σε αυτό βασικά θα σε βοηθήσουν καλύτερα τα υπόλοιπα κορίτσια που γνωρίζουν καλύτερα το θέμα με την ωοριξια...


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

7 minutes ago, Venkor είπε:

Ουτε καν θυμαμαι. Σκεψου τοτε ουτε που μας περναγε απο το μυαλο για παιδι. Του ειχε γραψει να κανει αλλα το αφησε. Ορμονες κτλ κομπλε. Θα δω. Θα ενημερωσω τον γυναικολογο μου. Να σε ρωτησω αν γνωριζεις. Την κυρσοκοιλη την αποκτας ή την εχει απο μικρη ηλικια; 

ειναι κατασκευαστικο απο οτι μας ειπε ο ανδρολογος!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια μου!!!

χτες πηγαμε γιατρο ,ειδε τις εξετασεις και μου ειπε ειναι σουπερ...μονο προσοχη στα φαγητα λογω τοξοπλασματος..!

κατα τ' αλλα τι να σας πω,ειδαμε το μωρακι μας,δεν φανταζεστε ποσο ειχε μεγαλωσει!!!! φαινονταν χερακια και ποδαρακια...ξερωριζε το κεφαλακι! το μικρουλι μας παιρνει μορφη!!!

κατα τάλλα σερνομαι απ'την κουραση...

τι κανετε εσεις???σας στελνω την αγαπη μου και τα φιλια μου!

καλωσς ηρθαν και τα νεα κοριτσια στο φορουμ,ελπιζω συντομα με φουσκωμενες κοιλιτσες....!

  • Μου αρέσει 4

c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, jane.austen είπε:

καλησπερα κοριτσια μου!!!

χτες πηγαμε γιατρο ,ειδε τις εξετασεις και μου ειπε ειναι σουπερ...μονο προσοχη στα φαγητα λογω τοξοπλασματος..!

κατα τ' αλλα τι να σας πω,ειδαμε το μωρακι μας,δεν φανταζεστε ποσο ειχε μεγαλωσει!!!! φαινονταν χερακια και ποδαρακια...ξερωριζε το κεφαλακι! το μικρουλι μας παιρνει μορφη!!!

κατα τάλλα σερνομαι απ'την κουραση...

τι κανετε εσεις???σας στελνω την αγαπη μου και τα φιλια μου!

καλωσς ηρθαν και τα νεα κοριτσια στο φορουμ,ελπιζω συντομα με φουσκωμενες κοιλιτσες....!

Τζεινακι μου όμορφο τι καλά! !!! Υπέροχη έκπληξη να βλέπεις το φασολάκι να μοιάζει με μικροσκοπικό μωρό! !! Όσο για την εξάντληση σε.νιώθω απόλυτα. Να ξεκουραζεσαι όσο μπορείς.  Και πρόσεχε γιατί ξεκινάει καινούργιος κύκλος ίωσης με λαιμό και βήχα. 

  • Μου αρέσει 3

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Jane  μου μπραβο.......τι τελεια!!!κανονισες αυχενικη???τονια ποτε εχεις ραντεβου??κοριτσια μου δεν ξερω να σας βοηθησω δυστυχως...ξερω παντως απο γνωστους που ειχαν κιρσοκήλη οτι την εγχειρησαν.χαρουμενουλα κ πολυ καλα θα κανετε....βαρα βαρα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Jane χερομαι που όλα καλά θα μεγαλώσει κιαλο και δε θα πιστεύεις σε αυτό που θα βλέπεις... Τόνια ξεκίνησε το σπορακι να σου δείχνει την παρουσία του πιο έντονα η ακομα;; Σαμμερ βαράω βαράω αλλά για προσωπική ευχαριστεί τον Μάρτη πιστεύω να βαράω και για μπεμπέ πρώτα ο Θεός...!!!!

  • Μου αρέσει 2

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...