Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Εμένα ο Μαιο ήταν ο τρίτος μήνας προσπαθειών μετά από παλίνδρομη.Επαθα νίλα όμως γιατί είχα συμπτωματα δέκατα και συχνουρία και νόμιζα ήταν εγκυμοσύνη.Δεν έκανα γενική ούρων η τρελή αλλά χοριακή και βγήκε αρνητική. Αδιαθετώ και δεν μπόρεσα να κάνω ούρα και πήρα αντιβίωση που μου πε ο γυναικολόγος.Εν τω μεταξύ πήγα χτες σε ουρολόγο γιατί συνεχίζουν τα συμπτώματα και θα κάνω από βδομάδα γενική και μου είπε αν βγεί καθαρή τότε είναι από το άγχος.Το σοκ που πέρασα αυτό το μήνα φοβήθηκα και δεν ξανακοιτάω συμπτώματα με τίποτα.:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , marillia είπε:

Εμένα ο Μαιο ήταν ο τρίτος μήνας προσπαθειών μετά από παλίνδρομη.Επαθα νίλα όμως γιατί είχα συμπτωματα δέκατα και συχνουρία και νόμιζα ήταν εγκυμοσύνη.Δεν έκανα γενική ούρων η τρελή αλλά χοριακή και βγήκε αρνητική. Αδιαθετώ και δεν μπόρεσα να κάνω ούρα και πήρα αντιβίωση που μου πε ο γυναικολόγος.Εν τω μεταξύ πήγα χτες σε ουρολόγο γιατί συνεχίζουν τα συμπτώματα και θα κάνω από βδομάδα γενική και μου είπε αν βγεί καθαρή τότε είναι από το άγχος.Το σοκ που πέρασα αυτό το μήνα φοβήθηκα και δεν ξανακοιτάω συμπτώματα με τίποτα.:)

Α ναι τώρα θυμήθηκα ποιά είσαι γτ διάβαζα τα νέα σου :) μακάρι να είναι καθαρές οι εξετάσεις σου κ να είναι ο Ιούνιος ο τυχερός σου μήνας!! Θα συμφωνήσω ότι δεν πρέπει να δίνουμε σημασία στα συμπτώματα γτ μας τρελαίνουν! 

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά  μου είμαι πολύ καλά.Εκανα σήμερα ούρα και αύριο θα έχω τα αποτελέσματα.Μου είπε ο ουρολόγος ότι πολύ πιθανόν τα συμπτώματα ήταν από άγχος.Μου το είπε κάπως ουρολογική νεύρωση και αν δεν περάσει υπάρχουν χάπια.Μόλις έφυγα από το ιατρείο του το απόγευμα κι όλας ήμουν καλύτερα.Φαντάσουυυ τι φτιάχνωωω χαχαχαχαχ!!!Το είδα αλλιώς πιστεύω τώρα και να μην την ξαναπατήσω.Τελικά τις είχες πετύχει τις γόνιμες?Εγώ το προηγούμενο μήνα δεν τις πέτυχα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, marillia είπε:

Γλυκιά  μου είμαι πολύ καλά.Εκανα σήμερα ούρα και αύριο θα έχω τα αποτελέσματα.Μου είπε ο ουρολόγος ότι πολύ πιθανόν τα συμπτώματα ήταν από άγχος.Μου το είπε κάπως ουρολογική νεύρωση και αν δεν περάσει υπάρχουν χάπια.Μόλις έφυγα από το ιατρείο του το απόγευμα κι όλας ήμουν καλύτερα.Φαντάσουυυ τι φτιάχνωωω χαχαχαχαχ!!!Το είδα αλλιώς πιστεύω τώρα και να μην την ξαναπατήσω.Τελικά τις είχες πετύχει τις γόνιμες?Εγώ το προηγούμενο μήνα δεν τις πέτυχα.

Μπράβο, τπτ δεν θα είναι, μόνο το άγχος ηταν κ τώρα καλοκαιράκι θα χαλαρώσεις εντελώς! Τι φτιάχνεις;;;;;

Τελικά άκυρος συναγερμός, σταμάτησε.... Ήρθε λίγο σκούρο αίμα το πρωί κ από τότε όχι άλλο...Τι να πω...

Σύμφωνα με την εφαρμογή του κινητού έπρεπε να αδιαθετησω το Σάββατο αλλά εγώ από τα υγρά κατάλαβα ότι οι γόνιμες ξεκίνησαν δυο μέρες νωρίτερα οπότε την περίμενα σήμερα.


Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KarMar84 είπε:

Μπράβο, τπτ δεν θα είναι, μόνο το άγχος ηταν κ τώρα καλοκαιράκι θα χαλαρώσεις εντελώς! Τι φτιάχνεις;;;;;

Τελικά άκυρος συναγερμός, σταμάτησε.... Ήρθε λίγο σκούρο αίμα το πρωί κ από τότε όχι άλλο...Τι να πω...

Σύμφωνα με την εφαρμογή του κινητού έπρεπε να αδιαθετησω το Σάββατο αλλά εγώ από τα υγρά κατάλαβα ότι οι γόνιμες ξεκίνησαν δυο μέρες νωρίτερα οπότε την περίμενα σήμερα.

Εγώ νομίζω είμαι στις γόνιμες.Είπα αυτό το μήνα να ρθούμε σε επαφούλες πιο εντατικά γιατί τι καταλάβα που το πήγαινα μέρα παρά μέρα?Τωρά για σένα μωρέ λέςςςςς:)??Με αναστάτωσες χαχαχχα.Αν δεν σου έρθει κανονική ροή αύριο κάνε κάτι.Τουλάχιστον σε μένα την πρώτη μέρα μου έχει τύχει να έχω λίγο καφέ ή ροζ αλλά πάντα την επόμενη έχω κανονική ροή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια, ελπιζω σε ολες ενα θετικο αποτελεσμα στις προσπαθειες σας..ειμαι καινούργια στο φορουμ και θα ηθελα και εγω να σας πω την δικη μου περιπτωση και να μου πειτε την γνωμη-εμπειριες σας.Λοιπον τελευταια περιοδος 8/5 ξεκινησα σερπαφαρ λογο πολυκιστικων(εχω ει δη ενα παιδακι 5 χρονων ) ξεκινησα λοιπον τα χαπια για πεντε ημερες .πεντε ημερες πριν την περιοδο ειχα συμπτωματα στηθος πρισμενο πολυ και πονουσε μεση κατι τσιμπιματακια δεξια (απ οπου εγινε ωορρηξια) περιμενα να αδιαθετησω στις 4 αλλα η περιοδος μου ηρθε στις 5 χωρις να πονω ιδιαιτερα απλα αδυναμια ενοιωθα. Μεχρι και εχθες πονουσε ελαφρώς το στηθος ειχα σχεδον κανονικη ροη εχθες το βραδυ ελαχιστο ,το πρωι που σηκωνομαι αφου πηγα το μικρο μου σχολειο και μετα ειχα κατι κατεβασματα(περιοδου) που γεμισα σε μιση ωρα .μετα απο αυτο τιποτε αλλο ελαχιστο ροζ στο σκουπισμα.εκανα το πρωι λοιπον ενα τεστ clear blue (διπλο) που ειχα (για ωρα αναγκης)και βγηκε αχνο θετικο (βεβαια στις 4 που περιμενα ειχα ξανακανει και ηταν αρνητικο) ειδα το θετικο και καταλαβενετε πολλα περασαν απο το μυαλο μου .μετα την μια ωρα δεν αντεξα και εκανα και το αλλο βγηκε και αυτο θετικο λιγο πιο αχνο βεβαια απο το πρωτο.τι συμβαινει .εχει καμια σας αναλογη εμπειρια; συγνωμη για το μεγαλο ποστ θα ηθελα πολυ να ακουσω την γνωμη σας σας ευχαριστω εκ των προτερων.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια μου!! Που χαθηκατε;; Ολες καλα;; 

Λιτσακι μου καλωσηρθες στην παρεα μας!! Να χαιρεσαι το παιδακι σου και με το καλο να αποκτησεις και το δευτερο!! Κοιτα ολο αυτο που περιγραφεις ειναι λιγο παραξενο γιατι απο οτι λες ειχες κανονικη ροη οχι απλα καποιες σταγονες που συμβαινει καμια φορα..αλλα παλι τα τεστακια τα θετικα δεν ξερω αν επηρεαζονται απο καπου..καλυτερα κατα την γνωμη μου να πας σημερα κιολας να κανεις μια χοριακη για να εισαι σιγουρη γιατι σε περιπτωση που οντως εισαι εγκυος πρεπει να δεις για ποιο λογω ειχες αιμα και ισως να ξεκινησεις καποιο φαρμακο-βιταμινη!! Θα περιμενουμε νεακια σου!! Ελπιζω να βοηθησα!! 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα μυρτουλιτα σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.για χωριακη δεν προλαβαινω να παω σημερα λογο δουλειας αλλα ειχαμε πει με τον αντρα μου να κανω Δευτέρα ουτος ωστε αν ειναι θετικη την τεταρτη για επαναληπτικη.λοιπον η περιοδος μου κραταει 7 μερες με πολυ ροη μεχρι και την 4η 5η.ειχα παλι μια παρομοια εμπειρια περυσι το καλοκαιρι αφου ειχα παλι αδιαθετησει μετα απο δεκα μερες απο την 1η μερα περιοδου κανω δυο τεστ θετικα και χοριακη 560 βεβαια παλινδομησε δεν προχωρησε η εγκυμοσύνη.μιλησα με την γυναικολογο και θα κανω χοριακη δευτερα μου ειπε.σημερα εχω πολυ λιγο ροζ σταγονες.χωρις πονο χωρις τιποτε.μακαρι να πανε ολα καλα..αυτιο περιμενω κατι τεστακια οποτε θα κανω και αλλο ενα επαναλληπτικο..     love bird συγχαρητήρια να σου ζησει ο μπεμπακος οτι καλυτερο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πουλακι συγχαρητηρια!!!να σας ζησει ο πριγκιπας!!

Μυρτουλα ολα καλα;

Τι κανετε κοριτσια μου;χαθηκα.καλοκαιριασε κ κανουμε βολτες.αρχισε κ φαγακι ο μικρος

Λιτσακι κ γω χοριακη θα σου προτεινα αμεσα.γινεται κ απογευμα κ σαββατο.αποτελεσματα σε λιγες ωρες.αν εισαι εγκυος θελει ξεκουραση κ ισως προγεστερονη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Vikid συμφωνω και εγω μαζι σας για την χοριακη δεν υπαρχει πιο αξιοπιστο και σιγουρο.μονο που ειμαι απο επαρχια και εδω τα μικροβιολογικα ιατρεια λειτουργουν μεχρι της μια το μεσημερι καθημερινες, σαββατοκυριακα κλειστά. Οποτε αναγκαστικα την δευτερα,, θα περασει γρήγορα θα προσεχω οσο μπορω.οτι νεοτερο εχω θα σας ενημερώσω...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια πουλακι να σου ζεισει το μπεμπακι σου να ειναι γερο και δυνατο......!!!!!!!!!! λιτσα καλοσορισες στην παρεα μας συντομα με ενα παιδακι στην αγκαλια σου ...!!!! να προσεχεις οσο μπορεις γιατι το αιμα που εχεις μπορει να μην ειναι και τιποτα αλλα μπορει να συμενει και κατι..!! οταν μηλησες με το γιατρο σου δε σου ειπε να παρεις ουτρο;

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...