Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα σας :)Να πω κ εγώ τον προβληματισμό μου...Έχω κύκλο πλέον 26-28 μέρες πλέον οι επαφές μου με το σύζυγο είναι ελεύθερες κ χαλαρές αν προκύψει 2 παιδάκι θα χαρούμε δεν το κυνηγάμε απεγνωσμένα όπως μέχρι να προκύψει η πρώτη εγκυμοσύνη μου... είμαι στην 29ημερα του κύκλου δεν έχω αδιαθετησει κ ούτε νιώθω κάποιο σύμπτωμα για περίοδο αλλά ούτε για εγκυμοσύνη διότι έχω χαμηλή θερμοκρασία...σας έχει τύχει να είστε έγκυος κ να έχετε χαμηλή θερμοκρασία? ήρθα σε επαφή την 14 ημέρα του κύκλου..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , ALEX210 είπε:

Καλημερα σας :)Να πω κ εγώ τον προβληματισμό μου...Έχω κύκλο πλέον 26-28 μέρες πλέον οι επαφές μου με το σύζυγο είναι ελεύθερες κ χαλαρές αν προκύψει 2 παιδάκι θα χαρούμε δεν το κυνηγάμε απεγνωσμένα όπως μέχρι να προκύψει η πρώτη εγκυμοσύνη μου... είμαι στην 29ημερα του κύκλου δεν έχω αδιαθετησει κ ούτε νιώθω κάποιο σύμπτωμα για περίοδο αλλά ούτε για εγκυμοσύνη διότι έχω χαμηλή θερμοκρασία...σας έχει τύχει να είστε έγκυος κ να έχετε χαμηλή θερμοκρασία? ήρθα σε επαφή την 14 ημέρα του κύκλου..

Alex καλησπέρα!! Καλώς ήρθεσ στην παρέα!!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου.

Εύχομαι με το καλό το δεύτερο!! ?Θερμοκρασία μέτρησες το πρωί πριν σηκωθείς;;; Ήταν μεμονωμένη μέτρηση ή μετράς σε όλον τον κύκλο; 


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τονια μου με καισαρικη κ τα δυο,αλλα στην πρωτη μπηκα για προκληση λογω ζαχαρου 38εβδ,η μικρη σωστη θεση αλλα ψηλα,οι πονοι δ ηρθαν ποτε,διαστολη ουτε 2,ε μετα απο 12ωρες εκανα καισαρικη,το μετανιωσα γτ επρεπε να προσπαθησω παραπανω αλλα ειχα δυσκολη εγκυμοσυνη κ κουραστηκα

Κ τα δυο ηταν με το κεφαλι κατω απο τη β επ.ακομη εχεις περιθωριο να γυρισει,ειναι μικρη,τη νιωθεις να κανει εντονες κινησεις;

Αλεξ δ μετρουσα θερμοκρασια κ δ ξερω,αλλα πιθανο.εκτος αν κρατας θερμοδιαγραμμα κ επρεπε να ναι αλλη η θερμοκρασια.για καποιες το 36,6 πχ ειναι ψηλκ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nini84 είπε:

Alex καλησπέρα!! Καλώς ήρθεσ στην παρέα!!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου.

Εύχομαι με το καλό το δεύτερο!! ?Θερμοκρασία μέτρησες το πρωί πριν σηκωθείς;;; Ήταν μεμονωμένη μέτρηση ή μετράς σε όλον τον κύκλο; 

Καλώς σας βρήκα !Ναι την μέτρησα ήταν 36 κ μέχρι να αδιαθετησω φτάνω κ 37 κ στην τελευταία εγκυμοσύνη μου(είχαμε κ μια 2 εγκ αλλά όχι με αίσιο τέλος) είχα 37.2 στην πρώτη δεν είχα ασχοληθεί.. μόνο την περασμένη εβδομάδα είχα πονακια περιόδου κ τώρα νιώθω καψίματα ζέστη στα άκρα μου αλλά είμαι κρύα..

πρίν από 10 λεπτά , nini84 είπε:

Alex καλησπέρα!! Καλώς ήρθεσ στην παρέα!!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου.

Εύχομαι με το καλό το δεύτερο!! ?Θερμοκρασία μέτρησες το πρωί πριν σηκωθείς;;; Ήταν μεμονωμένη μέτρηση ή μετράς σε όλον τον κύκλο; 

 

πρίν από 3 λεπτά , ALEX210 είπε:

Καλώς σας βρήκα !Ναι την μέτρησα ήταν 36 κ μέχρι να αδιαθετησω φτάνω κ 37 κ στην τελευταία εγκυμοσύνη μου(είχαμε κ μια 2 εγκ αλλά όχι με αίσιο τέλος) είχα 37.2 στην πρώτη δεν είχα ασχοληθεί.. μόνο την περασμένη εβδομάδα είχα πονακια περιόδου κ τώρα νιώθω καψίματα ζέστη στα άκρα μου αλλά είμαι κρύα..

Επίσης κ στις δύο προηγούμενες εγκυμοσύνες μου πριν την αναμενόμενη περίοδο είχε αυτη βλέννη σαν μυξα (σόρυ) τώρα όχι ακόμα δεν έχω περίοδο κ έτσι ελπίζω.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , vikib είπε:

Τονια μου με καισαρικη κ τα δυο,αλλα στην πρωτη μπηκα για προκληση λογω ζαχαρου 38εβδ,η μικρη σωστη θεση αλλα ψηλα,οι πονοι δ ηρθαν ποτε,διαστολη ουτε 2,ε μετα απο 12ωρες εκανα καισαρικη,το μετανιωσα γτ επρεπε να προσπαθησω παραπανω αλλα ειχα δυσκολη εγκυμοσυνη κ κουραστηκα

Κ τα δυο ηταν με το κεφαλι κατω απο τη β επ.ακομη εχεις περιθωριο να γυρισει,ειναι μικρη,τη νιωθεις να κανει εντονες κινησεις;

Αλεξ δ μετρουσα θερμοκρασια κ δ ξερω,αλλα πιθανο.εκτος αν κρατας θερμοδιαγραμμα κ επρεπε να ναι αλλη η θερμοκρασια.για καποιες το 36,6 πχ ειναι ψηλκ

Βικακι μου εμένα στη Β επιπέδου ήταν ισχιακη.  Στον επόμενο υπέρηχο είχε γυρίσει με το κεφαλι κατω και τώρα πάλι ισχιακη . Είναι πολύ ζωηρή γενικά και συνήθως τα ποδαράκια της τα νιώθω στο πλάι. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Μαρίλια μου καλημέρα!! Μια από τα ίδια κ σήμερα, από χθες τέτοια ώρα μέχρι τις 6 το πρωί ούτε σταγόνα κ τώρα γυρίζοντας από την δουλειά πάλι σκούρο καφέ... Τρεις μέρες αυτό το πράμα! Με τρελαίνει χαχα!! Αλλά το πήρα απόφαση αν πάλι δεν ξαναεχω τπτ στην συνέχεια της ημέρας αύριο το πρωί θα ξανακάνω τεστ...Εσυ πως πας; Ξεκίνησες αγαπούλες;

Χαχαχαχχα κάτι μου μυρίζεται εδώ ειδικά αν δεν σου έχει ξανασυμβεί κάτι τέτοιο.Εγώ είχα τρείς μέρες υγρά ωορρηξίας και ναι κάναμε αγαπουλίτσες.Βέβαια θα συνεχίσω γιατί ποτέ δεν ξέρεις.Θα περιμένω με αγωνία θα μπω και  αύριο το πρωί να μου πείςς!!kissessss

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!!! 

Νινακι μου γλυκο ειμαι μια χαρα Δοξα τον Θεο!! Αρχιζω και νοιωθω και το μωρακι...σε εναν μηνα εχω τη Β επιπεδου!! Δεν εχω καταλαβει πως περναει ο καιρος...εσυ ολα καλα;; πως πατε με τις προσπαθειες;;

Τονακι μπηκες στην τελικη ευθεια...μεχρι ποτε εχεις ΠΗΤ;; παντως μην ανησυχεις,ξερω κοπελες που πηγαιναν βουρ για καισαρικη και τελευταια στιγμη γυρισε το μωρακι και γεννησαν φυσιολογικα!! Μην αγχωνεσαι...ολα τυχερα ειναι...ευχομαο να γεννησεις οπως το χεις ονειρευτει!!

Αλεξ καλωσηρθες στην παρεα μας!! Να χαιρεσαι το παιδακι σου και με το καλο και το δευτερο!! Γιατι δεν κανεις ενα τεστακι να σου φυγει η αγωνια;; 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!!! 

Νινακι μου γλυκο ειμαι μια χαρα Δοξα τον Θεο!! Αρχιζω και νοιωθω και το μωρακι...σε εναν μηνα εχω τη Β επιπεδου!! Δεν εχω καταλαβει πως περναει ο καιρος...εσυ ολα καλα;; πως πατε με τις προσπαθειες;;

Τονακι μπηκες στην τελικη ευθεια...μεχρι ποτε εχεις ΠΗΤ;; παντως μην ανησυχεις,ξερω κοπελες που πηγαιναν βουρ για καισαρικη και τελευταια στιγμη γυρισε το μωρακι και γεννησαν φυσιολογικα!! Μην αγχωνεσαι...ολα τυχερα ειναι...ευχομαο να γεννησεις οπως το χεις ονειρευτει!!

Αλεξ καλωσηρθες στην παρεα μας!! Να χαιρεσαι το παιδακι σου και με το καλο και το δευτερο!! Γιατι δεν κανεις ενα τεστακι να σου φυγει η αγωνια;; 

Με το καλό το μωράκι σου μυρτουλιτα!θα περιμένω κ αύριο αλλιώς θα κάνω τεστ γιατί η θερμοκρασία που είναι χαμηλή κ σόι ότι ξέρω δεν ενδείκνυται για εγκυμοσύνη.. εσείς δεν είχατε δέκατα?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!!! 

Νινακι μου γλυκο ειμαι μια χαρα Δοξα τον Θεο!! Αρχιζω και νοιωθω και το μωρακι...σε εναν μηνα εχω τη Β επιπεδου!! Δεν εχω καταλαβει πως περναει ο καιρος...εσυ ολα καλα;; πως πατε με τις προσπαθειες;;

Τονακι μπηκες στην τελικη ευθεια...μεχρι ποτε εχεις ΠΗΤ;; παντως μην ανησυχεις,ξερω κοπελες που πηγαιναν βουρ για καισαρικη και τελευταια στιγμη γυρισε το μωρακι και γεννησαν φυσιολογικα!! Μην αγχωνεσαι...ολα τυχερα ειναι...ευχομαο να γεννησεις οπως το χεις ονειρευτει!!

Αλεξ καλωσηρθες στην παρεα μας!! Να χαιρεσαι το παιδακι σου και με το καλο και το δευτερο!! Γιατι δεν κανεις ενα τεστακι να σου φυγει η αγωνια;; 

Μυρτώ μου έχω ΠΗΤ 6 Αυγούστου.  Σήμερα μπήκα στην 33η βδομάδα οπότε μέσα στις επόμενεςεβδομάδες θα φανεί αν θα φέρει καμία τούμπα.  Πως σου φαίνεται που το νιώθεις το πλασματακι? 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τόνια μου εμένα η κολλητή μου που γέννησε πριν λίγο καιρο, το μωρό δεν είχε γυρίσει στη σωστή θέση μέχρι και τον όγδοο και οι γιατρόι της είπαν πως δύσκολα θα γυρίσει από δω και πέρα. Μετά όμως γύρισε. Γέννησε βέβαια με καισαρική αλλά για άλλον λόγο. Νομιζω ήταν ψηλά το μωρό. 

 

Μυρτουλιτα μου περνάει πολύ γρήγορα ο καιρός. Χαίρομαι πολύ που είσαι καλά. Αρχισες να το αισθάνεσαι και το μωράκι ε;;;; Μπράβο!!! Εμείς εδώ όπως τα ξέρεις στην προσπάθεια. Συνεχίζουμε ακάθεκτοι,

  • Μου αρέσει 1

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα εγώ περιμένω νέα για το τρίτο έχω ήδη 2.... 6 Ιουνίου είχα ωορρηξία και επαφή οπότε είναι αρκετά νωρίς για τεστ η χοριακη αν δεν μου έχει έρθει μέχρι το Σάββατο θα πάω στο γένέσίς στη Θεσσαλονίκη να κάνω μια χοριακη σε μια ώρα βγαινουν τα αποτέλεσματα και το κόστος είναι μικρό 12 ευρώ νομίζω ..εχω κάποια διάφανα υγρά τπτ άλλο 


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Nanouko94 είπε:

καλησπερα!!! θα μπορουσα να εχω μια βοηθεια απο εσας τις μανουλες που εχετε εμπειρια για καποια συμπτωματα εγκυμοσυνης;

Nanouko γεια σου!!!

Εγώ δεν εχω μεινει ακομη εγκυος οπότε δεν μπορω να σε βοηθησω με προσωπικη εμπειρία. 

Απ´οτι λενε ομως τα αλλα κορίτσια μπορει να μην υπαρχει κανενα συμπτωμα εγκυμοσυνης ή αν υπαρχει καθε κοπέλα ενιωθε και κατι ξεχωριστο. Αναλογα τον οργανισμο. 

Εσυ σε τι φαση εισαι;;; 


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νανουκο οπως ειπε κ το νινακι μπορει ναην εχεις κανενα συμπτωμα.τα συμπτωματα ειναι ιδια.εγω το μονο που ειχα την πρωτη φορα ηταν αιμα στην εμφυτευση,βεβαια τοτε νομιζα οτι κατεβαινε η περιοδος.στη δευτερη ππυ ηξερα καλυτερα ειχα πολλα υγρα απο την ωορρηξια κ μετα.μπνο η καθυστερηση σε στανταρ κυκλο ειναι σοβαρο συμπτωμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...