Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Γεια σου χαρουμενη μαμα... οχι δεν μου ειπε θελει να δει την χοριακη πρωτα μαλλον για να ειναι σιγουρη γιατι απο οτι μου ειπε πολλα λαθη εχουν γινει με τα τεστ ούρων.απλα μου ειπε να μην ξεκινησω την θεραπεια με σερπαφαρ μεχρι να δουμε τι συμβαίνει.τωρα θα δω μπορει να την ξαναπαρω και να της πω πως εχουν τα πραγματα με την περιοδο γιατι ετσι ειπαμε εχθές.ουφ πολυ ανχος πολυ ομως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Litsaki83 καλώς ήρθες κ καλά αποτελέσματα στην χοριακη :D

@Lover bird συγχαρητήρια, να σας ζήσει!! 

@marillia μου δώστου να καταλάβει τώρα χαχα μακάρι να είναι ο μήνας σου!! εγώ λίγο καφέ κ σκούρο αίμα νωρίτερα σήμερα κ τώρα πάλι τπτ...Τι γίνεται ωρε;;;; Έκανα τεστ την Τετάρτη το πρωί γτ ξεκίνησα δουλειά κ ήθελα να ξέρω αλλά ήταν καρααρνητικο!!

  • Μου αρέσει 2

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KarMar84 είπε:

Έκανα τεστ την Τετάρτη το πρωί γτ ξεκίνησα δουλειά κ ήθελα να ξέρω αλλά ήταν καρααρνητικο!!

Μήπως ήταν νωρίς την Τετάρτη.Κάνε ένα ακόμα αύριο το πρωί αν συνεχίσεις έτσι!!Τι παιχνίδια μας κάνει η άτιμη!!!Αχχχ μακάριιιι!!!Περιμένω να μου πείςςςς:)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marillia είπε:

Μήπως ήταν νωρίς την Τετάρτη.Κάνε ένα ακόμα αύριο το πρωί αν συνεχίσεις έτσι!!Τι παιχνίδια μας κάνει η άτιμη!!!Αχχχ μακάριιιι!!!Περιμένω να μου πείςςςς:)

Αχ σ ευχαριστώ πολύ! Με έχει ανησυχήσει λιγάκι τώρα είναι η αλήθεια γτ άρχισα να φοβάμαι μήπως είναι καμμία βιοχημική κύηση :confused:


Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου μη σκέφτεσαι το κακό.Μπορεί να είναι εγκυμοσύνη και απλά να είναι υπόλειμμα προηγούμενης περιόδου.Τόσες κοπέλες έχουν στην αρχή έτσι.Μπορεί να είναι και περίοδος και να αργεί να κατέβει.Γενικά σκέψου θετικά ότι και να είναι.Στη βιοχημική είναι κανονικά περίοδος η αιμορραγία και δεν το καταλαβαίνουμε αν δεν έχουμε κάνει τεστ ή χοριακή έτσι μου έχει πει ο γιατρός μου.Κάνε τεστάκι αύριο με πρωινά ούρα και ίδωμεν.Σε φιλώωωω!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια! ! 

Καλωσηρθατε οι καινούργιες της παρέας! 

Πουλάκι μου να σου ζήσει το αντράκι σου! ! Πόσο χαίρομαι για σένα! Όποτε μπορείς στείλε μου καμιά λεπτομέρεια για τον τοκετό γιατί φτάνει κι εμένα η ώρα μου!!

Βικακι μου μεγαλώνει το θηριακι σου ε? ? Πότε είχες γεννήσει και πότε φτάσατε στις κρέμες! 

Εγώ πήγα προχθές στο γιατρό.  Η μπέμπα μου έχει φτάσει 1.700.  Κάναμε και το ντοπλερ και όλα καλά.  Μόνο που μου γύρισε πάλι ισχιακη και απλά ελπίζω μέσα στον επόμενο μήνα να φέρει μια καλή τούμπα.  Σήμερα σταμάτησα κι από τη δουλειά.  Καιρός για μένα! !

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω ήδη 2 παιδάκια γεννησα το Δεκέμβρη το δεύτερο. Επειδή δε θηλασα πολύ είχα κανονικά περίοδο. Τελευταία περίοδος μου ήρθε στις 26/4/2017 αλλά έκανα ωορρηξία αργά στις 5 η 6 Ιουνίου το κατάλαβα γιατί πήγα για υπέρηχο λογο καθυστέρησης και εκεί μ είπε ο γιατρός ότι το αυγό είναι έτοιμο να σκάσει Κ έχω παχύ ενδομητριο εκείνη τη μέρα είχαμε μια απροσεκτη επαφή από τότε φυσικά δεν μ ήρθε περίοδος! Λέτε να πάμε για τρίτο?ποτέ να κάνω χοριακη αν δεν μου έρθει 12 μέρες μετά την επαφή λέτε να δείξει?

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Ναι τονια μου μεγαλωσε.περναει ο καιρος.κ για σενα.ποτε εμαθες οτι εισαι εγκυος ποτε μπηκες στην τελικη ευθεια.τωρα εχεις ωραιες ετοιμασιες;ευχομαι να την κανει την τουμπα.τι εχετε πει για τον τοκετο;

Αλεξια 26/4ειχες τελευταια φορα περιοδο;λενε 12μερες μετα η χοριακη δειχνει.μαξιμουμ να αδιαθετησεις 16μερες μετα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , vikib είπε:

Ναι τονια μου μεγαλωσε.περναει ο καιρος.κ για σενα.ποτε εμαθες οτι εισαι εγκυος ποτε μπηκες στην τελικη ευθεια.τωρα εχεις ωραιες ετοιμασιες;ευχομαι να την κανει την τουμπα.τι εχετε πει για τον τοκετο;

Αλεξια 26/4ειχες τελευταια φορα περιοδο;λενε 12μερες μετα η χοριακη δειχνει.μαξιμουμ να αδιαθετησεις 16μερες μετα

Βικακι μου έχουμε πει ότι πάμε κανονικά για φυσιολογικό αν όλα πάνε καλά ακόμα κι αν θέλει το χρόνο του.  Τελικά κατέληξα να πάμε σε.ένα απλό ιδιωτικό και μαζί με τη γιατρό να βάλουμε αυστηρά τους όρους μας ώστε να είμαστε όσο πιο κοντά στο επιθυμητό γίνεται. Εσύ πως είχες γεννήσει? 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια..τι κανετε .εχω νεα.. 12:00 το πρωι ξεκλεψα λιγο χρονο και πηγα στο μικροβιολογο (δεν αντεχα αλλο επρεπε να ξερω) και του λεω αν προλαβαινουμε για χοριακη και ναι την εκανα και οχι δεν ειμαι εγκυος ηταν αρνητικη.πηρα την γυναικολογο και μου ειπε συμβαινει καποιες φορες να αλλαξει η ροη στο κυκλο μας.τελος παντων αυτο το μηνα δεν θα κανω αγωγη με σερπαφαρ(μονο inofert θα παρω) θα το παω ετσι κι οτι βγει ελπιζω μονο να βγει σε καλο.μου εφυγε ενα ανχος τουλαχιστον τωρα ξερω τι συμβαίνει ..και δεν πτοουμαστε παμε να απολαυσουμε τον ιουνιο....ευχαριστω κοριτσακια μου για της συμβουλες σας... 

Αααα για τα δυο θετικα τεστ clear blue δεν θα το σχολιασω, δηλαδη ημαρτον μονο εγω τα παθαινω αυτα ;Ετσι και πριν την πρωτη μου εγκυμοσυνη αρκετα μου ειχαν βγει θετικα χωρις να ειμαι,πρεντικτορ τοτε..δεν ξαναεχει μονο hometest αυτα δεν μου εχουν δειξει λαθος προς το παρον...

Αλεξια μου νομιζω οτι πολλες οι πιθανοτητες για τριτο .ναι πιστευω σε 12 μερες απο την ωορρηξια θα δειξει αλλα ακομη καλυτερα σε14 μέρες.μακαρι να εισαι αν θελεις..αντε να ακουσουμε ευχαριστα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τίποτα πάντως η περίοδος... άφαντη! Πιστεύω καλύτερα στις 14 μέρες Κ εγώ. Στα 2 παιδιά μου είχα πάει 14η μέρα Κ ξεκίνησα με 2.99 στον ένα σε 48 ώρες πήρε 25 και στο δεύτερο ξεκίνησα με 7.70 και σε 48 ώρες είχε  πάει 60.. οπότε δε βιάζομαι.   :) εύχομαι σε όλες καλή επιτυχία 

  • Μου αρέσει 3

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

λιτσακι δε πειραζει τον επομενο μηνα..!!!! δεν ξερω τι ειναι αυτη η αγωγη που περνεις αλλα και οι οδηγιες στα τεστ λενε πως αν περνουμε καποια φαρμακα ορμονικα  επηρεαζουν το αποτελεσμα στα τεστ και δειχνει θετικο...!!!! αλεξια καλος ηρθες και εσυ σου ευχομαι με το καλο ενα τριτο παιδακι και εγω πιστευω πως θα δειξει η χοριακη...!!!!!! τονια μου..!!!!!!!!!!!!!!!!! αντε μπηκες στην τελικη ευθεια λιγος καιρος εμεινε ακομα σου ευχομαι ολα να γινουν ετσι οπως τα εχεις ονειρευτει...!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2017 at 10:38 ΠΜ, Lover bird είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου :) 

Γέννησα την 01/06 έναν μπέμπαρο 3.420!!! Όλα καλά και είμαστε ήδη στο σπίτι μας :) 

Θα επανέλθω με λεπτομέρειες!!!

Σας φιλώ όλες!!!

Πουλάκι να σας ζήσει ο μικρούλης σας!!! Να τον χαίρεστε και να τον καμαρώνετε!!! Πάντα με υγεία και χαμόγελα!!!

Τόνια μου μεγάλωσε η μπέμπα σας!!Θα ξεκουραστείς τώρα που σταμάτησες και τη δουλειά.

Καλωσορίζω και τα καινούρια κορίτσια της παρέας!! Σας εύχομαι ό,τι καλύτερο!!!

Μυρτουλίτα μου εσύ;;;Σε φιλώ γλυκά!!!

 

  • Μου αρέσει 1

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , marillia είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και να έχουμε ένα όμορφο soukou!!!Κarmar μου πως είσαι σήμερα?

Μαρίλια μου καλημέρα!! Μια από τα ίδια κ σήμερα, από χθες τέτοια ώρα μέχρι τις 6 το πρωί ούτε σταγόνα κ τώρα γυρίζοντας από την δουλειά πάλι σκούρο καφέ... Τρεις μέρες αυτό το πράμα! Με τρελαίνει χαχα!! Αλλά το πήρα απόφαση αν πάλι δεν ξαναεχω τπτ στην συνέχεια της ημέρας αύριο το πρωί θα ξανακάνω τεστ...Εσυ πως πας; Ξεκίνησες αγαπούλες;

@Litsaki83 δεν πειράζει, ευχαριστησου το καλοκαίρι κ θα έρθει :)

@alexia92 καλά αποτελέσματα!!!

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες!!

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...