Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 15 hours ago, Fay_ said:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!! Είναι η πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής ;

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Βαλεντίνα έχουμε πολλές ομοιότητες.Και εγω μονο πονους περιοδου ειχα οπως σου ειχα πει και μαλιστα και ο δικος μου αντρας ονειρευτηκε οτι ημουν εγκυος!Απιστευτο :mrgreen:

@Raf98 και εγω δεν ειχα κανενα συμπτωμα (μονο πονους περιοδου) και ημουν σιγουρη οτι θα μου ερθει.Τελικα ομως εκανα τεστ βγηκε θετικο και τωρα περιμενω τα αποτελεσματα της χοριακης.Ευχομαι θετικα αποτελεσματα :wub:

Σε ευχαριστώ πολύ το ελπίζω :) και εσυ καλά αποτελέσματα να έχεις :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Raf98 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ το ελπίζω :) και εσυ καλά αποτελέσματα να έχεις :wub:

Καλημερα κοριτσι ποτε θα κανεις την χοριακηηη;;; συγνωμη το 98 ειναι η ηλικια σου;;:wub:

Ειχε καλα αποτελεσματα ειναι εγκυος η @Nicol_ μαςς.....:wub:

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια μου κ απο μενα!❤❤❤❤

Βαλεντίνα μου σε ποια βδομάδα είσαι? 

Καλημερα κοριτσι....αντε να πας στο γιατρουλη και μετα να κανεις κ εσυ το αυτοκολλητακι π εχουμε κατω απο τις απαντησεις μας π λεει ακριβως ποσο εβδομαδων κ ημερων εισαι!!!(14εβδ&2) μπηκα στον τεταρτο δοξα τον Θεο εχθες!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσι....αντε να πας στο γιατρουλη και μετα να κανεις κ εσυ το αυτοκολλητακι π εχουμε κατω απο τις απαντησεις μας π λεει ακριβως ποσο εβδομαδων κ ημερων εισαι!!!(14εβδ&2) μπηκα στον τεταρτο δοξα τον Θεο εχθες!

Αχ ναι μωρε εχεις δικιο,τωρα το παρατηρησα! Μπραβο τελεια!Πολυ χαιρομαι! :wub:

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Nicol_ κοριτσι μ πως εισαι σημερα απο συπτωματα πως πας? συνηθως οταν μαθαινεις για την εγκυμοσυνη εμφανιζονται διαφορα ενω πιο πριν δεν τα παρατηρεις! Τουλαχιστον εγω αυτο επαθα μπορει κ απο αγχος μην παει κατι ασχημα! Δεν ξερω!:wub:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

@Nicol_ κοριτσι μ πως εισαι σημερα απο συπτωματα πως πας? συνηθως οταν μαθαινεις για την εγκυμοσυνη εμφανιζονται διαφορα ενω πιο πριν δεν τα παρατηρεις! Τουλαχιστον εγω αυτο επαθα μπορει κ απο αγχος μην παει κατι ασχημα! Δεν ξερω!:wub:

Προς το παρον εχω ακομα κραμπες περιοδου..αυτο δεν ειναι ανησυχητικο ετσι?Εχει πρηστει και λιγο το στηθος.Γενικα αρχισα να αγχωνομαι και λιγακι,σκεφτομαι να πανε ολα καλα.Ηθελα να σε ρωτησω κιολας, φυλλικο οξυ ξεκινησες με το που εμαθες για την εγκυμοσυνη?Η μετα την επισκεψη στο γιατρο?Τηλεφωνικα μου ειπε ο γιατρος δεν χρειαζεται να ξεκινησω ακομα.

Σορρυ για τις πολλες ερωτησεις :mrgreen:

  • Χαχα 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nicol_ είπε:

Προς το παρον εχω ακομα κραμπες περιοδου..αυτο δεν ειναι ανησυχητικο ετσι?Εχει πρηστει και λιγο το στηθος.Γενικα αρχισα να αγχωνομαι και λιγακι,σκεφτομαι να πανε ολα καλα.Ηθελα να σε ρωτησω κιολας, φυλλικο οξυ ξεκινησες με το που εμαθες για την εγκυμοσυνη?Η μετα την επισκεψη στο γιατρο?Τηλεφωνικα μου ειπε ο γιατρος δεν χρειαζεται να ξεκινησω ακομα.

Σορρυ για τις πολλες ερωτησεις :mrgreen:

Δεν υπαρχει κανενα προβλημμα μην ανχωνεσαι κραμπες περιοδου εχω ακομα κ τωρα μπορει να εχεις για το πρωτο τρινηνο κοντα στην ημερομηνια π ηταν να ερθει η κοκκινοσιχαμενη ή γενικα σε ασχετες στιγμες ανησυχητικο οχι αρκει να μην κρατανε για πολλη ωρα!! Λοιπον φυλλικο οξυ κανονικα ξεκιναμε απο την αρχη της εγκυμοσυνης ενισχυει την αναπτυξη του μωρου συγκεκριμενα 

Οι συγγενείς ανωμαλίες στα έμβρυα ξεκινούν να δημιουργούνται τις πρώτες 3-4 εβδομάδες της εγκυμοσύνης. Είναι λοιπόν σημαντικό η γυναίκα να έχει ήδη επάρκεια φολικού οξέος στον οργανισμό της σε αυτό το πρώιμο στάδιο της κύησης ώστε να υποστηρίξει την ανάπτυξη του εγκεφάλου και του νωτιαίου μυελού του μωρού της.

Η καθημερινή λήψη συμπληρώματος με φολικό οξύ συνιστάται να ξεκινά τουλάχιστον έναν μήνα πριν τη σύλληψη και να συνεχίζεται καθ’ όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Εγω το επερνα απο πριν γιατι βοηθαει κ στην συλληψη αλλα κ γιατι εχω το στιγμα της μεσογειακης αναιμιας παντα χαμηλο αιματοκριτη κ το επερνα απο πριν.Επρεπε να σ πει να το ξεκινησεις κατεμε η γνωμη μ!

Το αγχος μμμμ ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ κεφαλαιο θα το εχεις απο εδω κ περα αν εισαι ανχωτικος ανθρωπος εγω το εχω επισης λενε οτι ειναι κ απο τις ορμονες κ προκαλει ανχος...και πολλα συναισθηματα μαζι!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βαλεντινα μου σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις! Οι κραμπες ειναι το πρωι λιγο περισσοτερες μετα δεν εχω αλλα σημερα διαρκουν περισσοτερο..δεν ειναι εντονες αλλα ειναι σαν να εχω περιοδο..ελπιζω να μην ειναι κατι ανησυχητικο :confused: Τωρα αγχωθηκα περισσοτερο :-P Θα παρω παλι τηλ.σημερα να ρωτησω παλι 

Επισης φυλλικο ή φολικο?..διαβασα οτι το χαπακι ειναι φυλλικο και φολικο λεγεται αυτο που υπαρχει στα τροφιμα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nicol_ είπε:

Βαλεντινα μου σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις! Οι κραμπες ειναι το πρωι λιγο περισσοτερες μετα δεν εχω αλλα σημερα διαρκουν περισσοτερο..δεν ειναι εντονες αλλα ειναι σαν να εχω περιοδο..ελπιζω να μην ειναι κατι ανησυχητικο :confused: Τωρα αγχωθηκα περισσοτερο :-P Θα παρω παλι τηλ.σημερα να ρωτησω παλι 

Επισης φυλλικο ή φολικο?..διαβασα οτι το χαπακι ειναι φυλλικο και φολικο λεγεται αυτο που υπαρχει στα τροφιμα

οι κραμπες ειναι επειδη μεγαλωνει η μητρα σου μιλα με τον γιατρο σου μηπως σου δωσει προγεστερονη γενικα αν εχεις πολλες κραμπες να ξεκουραζεσε περισσοτερο δηλαδη ξαπλα γιατι με την κινηση η μητρα κανει περισσοτερες συσπασεις. γενικα ειναι φυσιολογικες αλλα θελει κ προσοχη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa είπε:

οι κραμπες ειναι επειδη μεγαλωνει η μητρα σου μιλα με τον γιατρο σου μηπως σου δωσει προγεστερονη γενικα αν εχεις πολλες κραμπες να ξεκουραζεσε περισσοτερο δηλαδη ξαπλα γιατι με την κινηση η μητρα κανει περισσοτερες συσπασεις. γενικα ειναι φυσιολογικες αλλα θελει κ προσοχη. 

Ναι θα παρω ξανα σημερα τηλ.να του το πω.. ευχαριστω για τις συμβουλες κοριτσια ! ουφφφφφφφφ!Αγχος :roll:

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Nicol_ παρτον ενα τηλ για τις κραμπες αν κ οπως λεει κ η linaa ειναι κ απο την μητρα π μεγαλωνει εμενα επειδη παραπονιομουνα απο την αρχη μεχρι κ την 9η εβδομαδα για πονακια μ εδωσε μαγνησιο σε χαπι περνω 3φορες την ημερα κ δεν ποναω! πες το οπως θες ειτε φολικο ειτε φυλλικο ειναι το ιδιο πραγμα στο κουτι απο το φυλλικο γραφει folic acid αρα φολικο οξυ! Ειναι το ιδιο πραγμα!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Ναι και εγω πιστευω οτι πρεπει να παρω και φολικο και μαγνησιο και τα παντα απο τωρα!Ειναι κ η ηλικια βλεπεις που με αγχωνει.Οπωσδηποτε θα ζητησω σημερα ..

Ναι δεν ειναι κακκο να τον πιεσεις αυτος λεει την γνωμη του κ εσυ την δικια σου!;)

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...