Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

On 19/12/2018 at 11:33 ΜΜ, Angelvas είπε:

Καλησπερα κοριτσια.Ειμαι καινουργια εδω και θα ηθελα τα φωτα σας απο θεμα εμπειριων.Εχω σταθερο κυκλο 25-26 ημερων.Τελευταια περιοδος 30/11 την 5η μερα εγινε ενα ατυχημα.με το συντροφο μου,αλλα εικαζοντας οτι δε ειναι οι γονιμες το προσπερασα.Στην 8η μερα του κυκλου ειχα πονους στην.ωοθηκη δεξια και διαυγη υγρα σαν ωορηξια.Παγωσα δεδομενου οτι θυμηθηκα οτι ειχα επαφη κ οτι παιζει να υπηρχε και συλληψη λογω ανθεκτικοτητας σπερματοζωαριων.

Την 13η μερα του κυκλου ειχα πολλα καφε υγρα που συνεχιζονταν μεχρι και την επομενη μερα.Απορησα και αρχισαν να μου μπαινουν ψυλλοι και.να τρελαινομαι.Δυο ωορηξιες λεω αυτο το μηνα;ειναι δυνατον;δεν ειχα αλλες.επαφες να το τονισω.Επειδη αγχωθηκα.αγορασα ενα τεστ προωρης ανιχνευσης και στο 3λεπτο βγηκε αχνη γραμμη.Μα.9 μερες.πριν..αχνη??

Το αφησα δυο μερες και πηγα σημερα για χοριακη λεω αν ειναι να δειξει θα/δειξει .χαμηλη λογω αχνης.Και??βγηκε 0.9 δλδ αρνητικη.Μα θα τρελαθω?Μ ειπε η μικροβιολογος οτι πρεπει να την επαναλαβω αν αργησει γτ ισως ειναι νωρις να δειξει.

Τι λετε απο τη πειρα σας;Υπαρχει περιπτωση να ειμαι;Η να ξε-αγχωθω και να πειστω.οτι ηταν ψυχολογικο ολο(δυσκολο)εντωμεταξυ τεστ ουρων αγορασα γτ αρχισαν πονοι περιοδου την 16η μερα που συνεχιζονται μεχρι σημερα και στηθος πρησμενο.

Συγνωμη για το μακροσκελες μηνυμα.

:)

 

καλημέρα κοριτσι μου και καλή χρονια! Τελικα τι ήταν; Αδιαθετησες; 

On 27/12/2018 at 1:17 ΜΜ, Αλεξουσακι είπε:

Κορίτσια καλημερα και χρονια πολλα! Ειμαι καινουργια εδω αλλα σας παρακολουθω καιρο. Εχω μια ερωτηση να κανω. Εχω κυκλο 26 ημερων την 20 μερα εβγαλα κατι καφε.ειχα και πονακια σαν Της περιοδου .αυτα ειναι πρωιμα συμπτωματα περιοδου? Μια εβδομαδα πριν?? Πολυ νωρις δεν ειναι? Το στηθος μου εχει πρηστει εδω και 3 μερες περιπου. Τι λετε οτι συμβαινει?? 

Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολες μας! :) προσπαθεις για παιδακι;  θα μπορουσαν να ηταν συμπτώματα περιόδου αλλα θα μπορούσαν να ειναι κ συμπτωματα εγκυμοσύνης... εχεις νεοτερα;


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια γεια σας έγραψα αλλού αλλά νομίζω εδώ είναι καλύτερα.. είμαι καινούρια έχω ήδη 2 παιδάκια.ειμαι στην 22η μέρα σήμερα με κύκλο από 26-28 συνήθως κάθε 26 έρχεται.θελουμε 3ο αλλά δεν κάνουμε και εντατικές προσπάθειες.και στα 2 παιδάκια από τον 1ο μηνα τα έπιασα και στις 2 εγκυμοσύνες.λοιπον έχει 3 μέρες με ανακατωσουρες και αναγουλες πόνο στην μήτρα και στήθος το αισθάνομαι να γεμίζει ακριβώς όπως τότε που θηλάζα και γέμιζε με γαλα.και νιώθω να με τσουζουν λίγο οι θηλές.. τι λέτε κορίτσια?καλημέρα και καλή χρονια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Pasxalitses είπε:

Κορίτσια γεια σας έγραψα αλλού αλλά νομίζω εδώ είναι καλύτερα.. είμαι καινούρια έχω ήδη 2 παιδάκια.ειμαι στην 22η μέρα σήμερα με κύκλο από 26-28 συνήθως κάθε 26 έρχεται.θελουμε 3ο αλλά δεν κάνουμε και εντατικές προσπάθειες.και στα 2 παιδάκια από τον 1ο μηνα τα έπιασα και στις 2 εγκυμοσύνες.λοιπον έχει 3 μέρες με ανακατωσουρες και αναγουλες πόνο στην μήτρα και στήθος το αισθάνομαι να γεμίζει ακριβώς όπως τότε που θηλάζα και γέμιζε με γαλα.και νιώθω να με τσουζουν λίγο οι θηλές.. τι λέτε κορίτσια?καλημέρα και καλή χρονια

χαμος απο συμπτωματα!κ ολα πολυ καλα!στο ευχομαι κοριτσι μου

βεβαια επειδη ειναι κ η ατιμη αυθυποβολη κανε λιγο υπομονη κ απο βδομαδα αν δ κρατιεσαι μπορεις να κανεις χοριακη

αν τοσο πολυ ανυπομονεις κ βρεις παρε ενα τεστ που λενε πριν την καθυστερηση κ καντο σ/κ πρωι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ που απάντησες στην ερώτηση μου...στην δευτερη εγκυμοσυνη έμαθα για την εγκυμοσύνη 6 μέρες πριν την καθυστέρηση με αχνό θετικό και χοριακη την επόμενη 54.και Όλα πήγαν καλά  δόξα το θεό και εχω ενα δευτερο παιδαρο 3 χρονων.ελπιζω σε μια εγκυμοσύνη ακόμα..έχω τεστ στο συρτάρι αλλά θα δω πως θα πάει  και Δευτέρα θα το κάνω αν και κρατιέμαι πολύ.

Το τεστ που είχα στην δεύτερη εγκυμοσύνη ήταν τα hometest  πολύ έγκυρα σε σχέση με το clear blue που έχω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 18/1/2019 at 8:45 ΠΜ, Pasxalitses είπε:

Κορίτσια γεια σας έγραψα αλλού αλλά νομίζω εδώ είναι καλύτερα.. είμαι καινούρια έχω ήδη 2 παιδάκια.ειμαι στην 22η μέρα σήμερα με κύκλο από 26-28 συνήθως κάθε 26 έρχεται.θελουμε 3ο αλλά δεν κάνουμε και εντατικές προσπάθειες.και στα 2 παιδάκια από τον 1ο μηνα τα έπιασα και στις 2 εγκυμοσύνες.λοιπον έχει 3 μέρες με ανακατωσουρες και αναγουλες πόνο στην μήτρα και στήθος το αισθάνομαι να γεμίζει ακριβώς όπως τότε που θηλάζα και γέμιζε με γαλα.και νιώθω να με τσουζουν λίγο οι θηλές.. τι λέτε κορίτσια?καλημέρα και καλή χρονια

καλη χρονια κοπελα μου! να χαίρεσαι τα παιδακια σου! δεν ηξερα πως γινεται να δειξει το τεστ τοσο νωρις εξι μερες δλδ πριν την αναμενόμενη περιοδο.. εγω παντως στη θεση σου θα το εκανα σημερα το τεστακι αφου το έχεις ηδη :) ευχομαι να εισαι  εγκυος! πόσο καιρό προσπαθεις για το 3ο παιδακι; 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα περιμένω μέχρι την Τετάρτη.θα κάνω υπομονή....(λέμε τωρα)

Προσπάθειες εχουμε ξεκινήσει πολύ στο χαλαρό είπαμε ότι θέλουμε αλλά...Πρώτη προσπάθεια ήταν αυτή.. Θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

On 18/1/2019 at 8:45 ΠΜ, Pasxalitses είπε:

Κορίτσια γεια σας έγραψα αλλού αλλά νομίζω εδώ είναι καλύτερα.. είμαι καινούρια έχω ήδη 2 παιδάκια.ειμαι στην 22η μέρα σήμερα με κύκλο από 26-28 συνήθως κάθε 26 έρχεται.θελουμε 3ο αλλά δεν κάνουμε και εντατικές προσπάθειες.και στα 2 παιδάκια από τον 1ο μηνα τα έπιασα και στις 2 εγκυμοσύνες.λοιπον έχει 3 μέρες με ανακατωσουρες και αναγουλες πόνο στην μήτρα και στήθος το αισθάνομαι να γεμίζει ακριβώς όπως τότε που θηλάζα και γέμιζε με γαλα.και νιώθω να με τσουζουν λίγο οι θηλές.. τι λέτε κορίτσια?καλημέρα και καλή χρονια

 

On 20/1/2019 at 4:39 ΜΜ, Pasxalitses είπε:

Θα περιμένω μέχρι την Τετάρτη.θα κάνω υπομονή....(λέμε τωρα)

Προσπάθειες εχουμε ξεκινήσει πολύ στο χαλαρό είπαμε ότι θέλουμε αλλά...Πρώτη προσπάθεια ήταν αυτή.. Θα δειξει

Κορίτσια κανα νεο; 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγραψα και σε αλλο θεμα αλλα εδω ειναι το ιδανικο νομίζω.  Λοιπόν κορίτσια είμαι στην 18η μερα με κύκλο 26-28 μέρες. Στην δεύτερη εγκυμοσύνη έκανα τα hometest την 21η μερα και είχε δείξει αχνό θετικό.την 25 η μέρα χοριακη 67 και όλα πήγαν καλά.υποψιάστηκα εγκυμοσυνη γιατι ειχα χαλια στομαχι με αναγουλες πονακια χαμηλα.Σήμερα στηνα 18η μερα με ωορηξια την 12-13η μέρα έχω ενοχλήσεις κάτω χαμηλά σαν σφίξιμο σαν μπούκωμα πονάω έντονα χαμηλά από αριστερά και η μέση σαν να μου έρχεται περίοδος νιώθω. Σαν να τρέχει από κάτω κάτι άλλα τπτ. το στήθος όχι πρησμενο ιδιαίτερα αλλά λίγο πιο βαρυ και λίγο εμφανή οι φλεβες στο στηθος.το στομάχι είναι ανακατεμένο .παρήγγειλα σήμερα ξανά τα ίδια τεστάκια και λέμε από βδομαδα να τα κάνω. Τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Pasxalitses είπε:

Εγραψα και σε αλλο θεμα αλλα εδω ειναι το ιδανικο νομίζω.  Λοιπόν κορίτσια είμαι στην 18η μερα με κύκλο 26-28 μέρες. Στην δεύτερη εγκυμοσύνη έκανα τα hometest την 21η μερα και είχε δείξει αχνό θετικό.την 25 η μέρα χοριακη 67 και όλα πήγαν καλά.υποψιάστηκα εγκυμοσυνη γιατι ειχα χαλια στομαχι με αναγουλες πονακια χαμηλα.Σήμερα στηνα 18η μερα με ωορηξια την 12-13η μέρα έχω ενοχλήσεις κάτω χαμηλά σαν σφίξιμο σαν μπούκωμα πονάω έντονα χαμηλά από αριστερά και η μέση σαν να μου έρχεται περίοδος νιώθω. Σαν να τρέχει από κάτω κάτι άλλα τπτ. το στήθος όχι πρησμενο ιδιαίτερα αλλά λίγο πιο βαρυ και λίγο εμφανή οι φλεβες στο στηθος.το στομάχι είναι ανακατεμένο .παρήγγειλα σήμερα ξανά τα ίδια τεστάκια και λέμε από βδομαδα να τα κάνω. Τι λετε;

Και εγώ της hometest έκανα την 12η μέρα μετά την ωορρηξία  έδειξε θετικό!!! Περίμενε λίγες μέρες και Κάνε ένα!! Συμπτώματα  εγώ είχα απλά λίγα τραβήγματα  δεξιά !! Εύχομαι να είσαι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , Bloumblou είπε:

Και εγώ της hometest έκανα την 12η μέρα μετά την ωορρηξία  έδειξε θετικό!!! Περίμενε λίγες μέρες και Κάνε ένα!! Συμπτώματα  εγώ είχα απλά λίγα τραβήγματα  δεξιά !! Εύχομαι να είσαι!!

 Σε ευχαριστώ πολύ παρήγγειλα σήμερα και θα παραλάβωαπό Δευτέρα που θα είμαι στην 20η μερα

Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2019 at 5:31 ΜΜ, Pasxalitses είπε:

Εγραψα και σε αλλο θεμα αλλα εδω ειναι το ιδανικο νομίζω.  Λοιπόν κορίτσια είμαι στην 18η μερα με κύκλο 26-28 μέρες. Στην δεύτερη εγκυμοσύνη έκανα τα hometest την 21η μερα και είχε δείξει αχνό θετικό.την 25 η μέρα χοριακη 67 και όλα πήγαν καλά.υποψιάστηκα εγκυμοσυνη γιατι ειχα χαλια στομαχι με αναγουλες πονακια χαμηλα.Σήμερα στηνα 18η μερα με ωορηξια την 12-13η μέρα έχω ενοχλήσεις κάτω χαμηλά σαν σφίξιμο σαν μπούκωμα πονάω έντονα χαμηλά από αριστερά και η μέση σαν να μου έρχεται περίοδος νιώθω. Σαν να τρέχει από κάτω κάτι άλλα τπτ. το στήθος όχι πρησμενο ιδιαίτερα αλλά λίγο πιο βαρυ και λίγο εμφανή οι φλεβες στο στηθος.το στομάχι είναι ανακατεμένο .παρήγγειλα σήμερα ξανά τα ίδια τεστάκια και λέμε από βδομαδα να τα κάνω. Τι λετε;

Καλησπερα κοριτσια κι απο εμενα!! Λοιπον pasxalitses μοιαζουν παρα πολυ οι περιπτωσεις μας!! Κι εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ενιωθα τραβηγματακια παρηγγειλα κι εγω τα hometest και τα εκανα κι εγω 2-3 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο και μου βγηκε αχνη γραμμουλα κι οντως ημουν εγκυος και ολα καλα!! Τωρα παλι τα ιδια (χωρις βεβαια να προσπαθουμε ακομα εντατικα για 2ο παιδακι καθως το πρωτο ειναι 15 μηνων) ειχαμε καποιες επαφες στις γονιμες μου κι απο την 17-18 μερα νιωθω ενοχλησεις περιοδου και πονακια χαμηλα αριστερα και λεω λες;;; και μαντεψε!! Χθες παρηγγειλα κι εγω τεστακια της hometest παλι!! Για να δουμε!! 

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Καλησπερα κοριτσια κι απο εμενα!! Λοιπον pasxalitses μοιαζουν παρα πολυ οι περιπτωσεις μας!! Κι εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ενιωθα τραβηγματακια παρηγγειλα κι εγω τα hometest και τα εκανα κι εγω 2-3 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο και μου βγηκε αχνη γραμμουλα κι οντως ημουν εγκυος και ολα καλα!! Τωρα παλι τα ιδια (χωρις βεβαια να προσπαθουμε ακομα εντατικα για 2ο παιδακι καθως το πρωτο ειναι 15 μηνων) ειχαμε καποιες επαφες στις γονιμες μου κι απο την 17-18 μερα νιωθω ενοχλησεις περιοδου και πονακια χαμηλα αριστερα και λεω λες;;; και μαντεψε!! Χθες παρηγγειλα κι εγω τεστακια της hometest παλι!! Για να δουμε!! 

Καλά όντος ταιριαζουν οι περιπτωσεις μας.αυριο αν παραλάβω την τρίτη πρωί θα κάνω ένα .ούτως ή άλλως 5 παρήγγειλα.σήμερα 19η μέρα απίστευτο φουσκωμα το στομάχι πρησμενο και συχνοουρια.στήθος  σήμερα με πονάει πιο πολύ αλλά δεν έχει πρηστεί πολύ πιο βαρυ θα έλεγα. Και είμαι πολύ πολύ κουρασμένη. Έχω και 2 παιδάκια αλλά τέτοια κούραση γενικά δεν την ειχα.και οι πόνοι χαμηλά συνεχιζονταί.εσύ πως εισαι;πότε περιμένεις περίοδο. ;

On 18/1/2019 at 1:16 ΜΜ, Pasxalitses είπε:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμενω λογικα απο Παρασκευη μεχρι και Κυριακη! Εσυ;;; Κοιτα και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη να σου πω την αληθεια γενικα τα συμπτωματα αρχισαν καποιες μερες μετα αφου κι ειχα μαθει οτι ημουν εγκυος! Και τωρα περα απο τα τσιμπηματακια και τα μπουκωματακια + λευκα υγρα δεν εχω κατι αλλο...κι απο θερμοκρασια κανονικα αν και να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι και στην πρωτη εγκυμοσυνη αν ειχα που λενε σαν δεκατα! Εσυ εχεις θερμομετρηθει; Εσεις προσπαθειτε για 3ο παιδακι κανονικα; Παρεπιπτοντως να τα χαιρεσαι τα παιδακια σου!!!

πρίν από 22 λεπτά , Pasxalitses είπε:

Καλά όντος ταιριαζουν οι περιπτωσεις μας.αυριο αν παραλάβω την τρίτη πρωί θα κάνω ένα .ούτως ή άλλως 5 παρήγγειλα.σήμερα 19η μέρα απίστευτο φουσκωμα το στομάχι πρησμενο και συχνοουρια.στήθος  σήμερα με πονάει πιο πολύ αλλά δεν έχει πρηστεί πολύ πιο βαρυ θα έλεγα. Και είμαι πολύ πολύ κουρασμένη. Έχω και 2 παιδάκια αλλά τέτοια κούραση γενικά δεν την ειχα.και οι πόνοι χαμηλά συνεχιζονταί.εσύ πως εισαι;πότε περιμένεις περίοδο. ;

 

Εγω περιμενω λογικα απο Παρασκευη μεχρι και Κυριακη! Εσυ;;; Κοιτα και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη να σου πω την αληθεια γενικα τα συμπτωματα αρχισαν καποιες μερες μετα αφου κι ειχα μαθει οτι ημουν εγκυος! Και τωρα περα απο τα τσιμπηματακια και τα μπουκωματακια + λευκα υγρα δεν εχω κατι αλλο...κι απο θερμοκρασια κανονικα αν και να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι και στην πρωτη εγκυμοσυνη αν ειχα που λενε σαν δεκατα! Εσυ εχεις θερμομετρηθει; Εσεις προσπαθειτε για 3ο παιδακι κανονικα; Παρεπιπτοντως να τα χαιρεσαι τα παιδακια σου!!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Εγω περιμενω λογικα απο Παρασκευη μεχρι και Κυριακη! Εσυ;;; Κοιτα και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη να σου πω την αληθεια γενικα τα συμπτωματα αρχισαν καποιες μερες μετα αφου κι ειχα μαθει οτι ημουν εγκυος! Και τωρα περα απο τα τσιμπηματακια και τα μπουκωματακια + λευκα υγρα δεν εχω κατι αλλο...κι απο θερμοκρασια κανονικα αν και να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι και στην πρωτη εγκυμοσυνη αν ειχα που λενε σαν δεκατα! Εσυ εχεις θερμομετρηθει; Εσεις προσπαθειτε για 3ο παιδακι κανονικα; Παρεπιπτοντως να τα χαιρεσαι τα παιδακια σου!!!

Εγω περιμενω λογικα απο Παρασκευη μεχρι και Κυριακη! Εσυ;;; Κοιτα και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη να σου πω την αληθεια γενικα τα συμπτωματα αρχισαν καποιες μερες μετα αφου κι ειχα μαθει οτι ημουν εγκυος! Και τωρα περα απο τα τσιμπηματακια και τα μπουκωματακια + λευκα υγρα δεν εχω κατι αλλο...κι απο θερμοκρασια κανονικα αν και να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι και στην πρωτη εγκυμοσυνη αν ειχα που λενε σαν δεκατα! Εσυ εχεις θερμομετρηθει; Εσεις προσπαθειτε για 3ο παιδακι κανονικα; Παρεπιπτοντως να τα χαιρεσαι τα παιδακια σου!!!

 Εγώ  περιμένω από Σάββατο μέχρι δευτέρα τρίτη βαριά. Θερμοκρασία δεν μετραω γιατί από την ωορηξια μέχρι να αδιαθετησουμε είναι πάντα ανεβασμενη οταν είναι να έρθει η περίοδος πέφτει. Αλλά δεν μετράω. Ξεκινήσαμε πολύ χαλαρά για τρίτο θέλουμε ένα ακόμα παιδακι.λευκα υγρά τώρα στο σκούπισμα είχα πολύ πολύ λίγο.αλλά έχω μόνιμα την αίσθηση ότι κάτι τρέχει εκεί κάτω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...