Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Ραφαελα_98 είπε:

Αααχ αλήθεια; :shock: Πο ποο καθόλου δεν μου αρέσουν.... αλλά έκλεισα να πάω αύριο το πρωί! Άντε να δούμε αν και φοβάμαι μην απογοητευτώ πάλι! 

Κ εγω στη θεση σου το ιδιο θα εκανα εξαλλου δεν ειναι τπτ για μενα πλεον ειναι χειροτερος ο οδοντιατρος!!:P ευχομαι καλα αποτελεσματα κ επισης ευχομαι να μην αργησουν τα αποτελεσματα γιατι συνηθως αργουν κ η αναμονη δεν υποφερεται!!!;)


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Ραφαελα_98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια :) πριν από έξι μέρες είπα ότι μου ήρθε περίοδος άρα έληξε ο συναγερμός περί εγκυμοσύνης! Όμως η περίοδος μου σταμάτησε στις τρεις μέρες και αυτες τις μερες δεν είχα τη φυσιολοκη ποσότητα αίματος όπως συνήθως! Να ανησυχήσω ή να το αφήσω; :unsure:

Καλησπερα και απο μενα! Άλλα συμπτωματα εχεις? Συνηθως ποσο σου κραταει? Συμφωνω με τη Βαλεντινα με μια χοριακη θα δεις τι γίνεται σιγουρα. Ευχομαι καλα αποτελεσματα! :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλησπερα και απο μενα! Άλλα συμπτωματα εχεις? Συνηθως ποσο σου κραταει? Συμφωνω με τη Βαλεντινα με μια χοριακη θα δεις τι γίνεται σιγουρα. Ευχομαι καλα αποτελεσματα! :)

Δεν έχω αλλά συμπτώματα έχω βεβαια ζαλάδες και αναγούλες αλλά έκανα και αιματολογικές και είναι χαμηλός ο Σίδηρος γιαυτο πιστεύω ότι είναι από αυτό! Και κόπωση έχω αλλά συνήθως έχω κόπωση γιατί κουράζομαι στην δουλειά μου! Συνήθως μου κρατάει 7 μέρες! Πολύ σπάνια έχει συμβεί αυτό! Σε ευχαριστώ πολύ! :wub:

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Ραφαελα_98 είπε:

Δεν έχω αλλά συμπτώματα έχω βεβαια ζαλάδες και αναγούλες αλλά έκανα και αιματολογικές και είναι χαμηλός ο Σίδηρος γιαυτο πιστεύω ότι είναι από αυτό! Και κόπωση έχω αλλά συνήθως έχω κόπωση γιατί κουράζομαι στην δουλειά μου! Συνήθως μου κρατάει 7 μέρες! Πολύ σπάνια έχει συμβεί αυτό! Σε ευχαριστώ πολύ! :wub:

Τελικά έκανες χοριακή?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Ραφαελα_98 είπε:

Αρνητική με 1,3..... απλά μάλλον οι ορμόνες και ο κύκλος μου τα έχουν παίξει :P

Μην στεναχωριεσαι ολα θα ερθουν στην ωρα τους!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα κοριτσια...εχω μπερδευτειιιι....30 Ιουλιου ειχα μια αποβολη στην αρχη της εγκυμοσυνης καθαρισα σε 5-6 μερες...εδω και 2 μερες εχω συμπτωματα οπως και αυτα που με εβαλαν σε σκεψεις για την πρωτη εγκυμοσυνη..πονο στο στηθος πονοκεφαλο πονους και κραμπες χαμηλα υπνηλια και υγρα...ωορηξια ειχα στις 17 του μηνος..περιοδο περιμενω στις 31 Αυγουστου..τι γινεται ακριβως; εχει παθει καποια κοπελα το ιδιο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • CoffeeMaker pinned this topic
  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπερα κοριτσιιααα....!!  SoS .. Ειμαι σε φαση να παω στον γιατρο  ..λοιπον εχω κυκλο 32 ημερων νορμαλ ..για τον μηνα οκτωμβρη δεν μου ηρθα ..πανω που ειπα να κανω τεστ μου ερχονται 23 νοεμβρη (κρατησε 5 μερες χωρις πονους ) ολα οκ υπεθεσα οτι ειναι λογο αγχους ..Απο της 9/11/18 το στηθος μου ειναι μπαλονι σε φαση να μην μπορω να κοιμηθω μπρουμιτα ..εχω πονακια περιοδου χαμηλα και στο στηθος γυρο γυρο η αλως εχει μεγαλώσει χωρις να εχει αλλαξει χρωμα ...Παντα ολα αυτα τα ειχα πριν την περιοδο ποτε μετα .Εκανα ενα τεστ βγηκε αρνητικο ....πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο !! ΑΑ ..ειμαι 24 αρραβωνιασμενη δεν προσπαθουμε για παιδακι αλλα αν κατσει δεν θα λεγαμε οχι ....  

Link to comment
Share on other sites

πριν τον νοεμβρη ποτε ξαναειχες περιοδο;

λογικα ενα τεστ θα εδειχνε αλλα αν εχεις αμφιβολιες μια χοριακη θα δειξει σιγουρα(για το ενδεχομενο να εισαι εγκυος απο τον προηγουμενο κυκλο κ να μην ηταν κανονικη περιοδος)

ειναι κ λαθος οι ημερομηνιες.πως σου ηρθε 23νοεμβρη ενω εχουμε 13?:shock:

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, vikib είπε:

πριν τον νοεμβρη ποτε ξαναειχες περιοδο;

λογικα ενα τεστ θα εδειχνε αλλα αν εχεις αμφιβολιες μια χοριακη θα δειξει σιγουρα(για το ενδεχομενο να εισαι εγκυος απο τον προηγουμενο κυκλο κ να μην ηταν κανονικη περιοδος)

ειναι κ λαθος οι ημερομηνιες.πως σου ηρθε 23νοεμβρη ενω εχουμε 13?:shock:

Ναι ναι εχεις δικαιο λαθος μου .. Σεπτεμβρη δεν μου ηρθαν και 23 οκτωμβρη εμφανιστηκαν . ... Το θεμα μου ειναι οτι δεν εχω ξανα παθει κατι τετοιο ..δηλαδη πρισμενο στηθος και πονο χαμηλα μετα την περιοδο ,παντα ηταν πριν !! Παρατηρώ οτι εχω και καποια υγρα παραπανω που και παλι κατι δεν μου ταιριάζει στο σωμα μου .Εκανα τεστ βγηκε αρνητικο  ..οι γονιμες μου εχουν περασει απο της 23/10 .παιζει να ειναι πολυ νωρις για τεστ ?Με βαζει σε υποψιες για κατι αλλο περα απο εγκυμοσυνη γιατι ζω μια τρελα με τις ορμονες μου ... !!! 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα κοριτσια.Ειμαι καινουργια εδω και θα ηθελα τα φωτα σας απο θεμα εμπειριων.Εχω σταθερο κυκλο 25-26 ημερων.Τελευταια περιοδος 30/11 την 5η μερα εγινε ενα ατυχημα.με το συντροφο μου,αλλα εικαζοντας οτι δε ειναι οι γονιμες το προσπερασα.Στην 8η μερα του κυκλου ειχα πονους στην.ωοθηκη δεξια και διαυγη υγρα σαν ωορηξια.Παγωσα δεδομενου οτι θυμηθηκα οτι ειχα επαφη κ οτι παιζει να υπηρχε και συλληψη λογω ανθεκτικοτητας σπερματοζωαριων.

Την 13η μερα του κυκλου ειχα πολλα καφε υγρα που συνεχιζονταν μεχρι και την επομενη μερα.Απορησα και αρχισαν να μου μπαινουν ψυλλοι και.να τρελαινομαι.Δυο ωορηξιες λεω αυτο το μηνα;ειναι δυνατον;δεν ειχα αλλες.επαφες να το τονισω.Επειδη αγχωθηκα.αγορασα ενα τεστ προωρης ανιχνευσης και στο 3λεπτο βγηκε αχνη γραμμη.Μα.9 μερες.πριν..αχνη??

Το αφησα δυο μερες και πηγα σημερα για χοριακη λεω αν ειναι να δειξει θα/δειξει .χαμηλη λογω αχνης.Και??βγηκε 0.9 δλδ αρνητικη.Μα θα τρελαθω?Μ ειπε η μικροβιολογος οτι πρεπει να την επαναλαβω αν αργησει γτ ισως ειναι νωρις να δειξει.

Τι λετε απο τη πειρα σας;Υπαρχει περιπτωση να ειμαι;Η να ξε-αγχωθω και να πειστω.οτι ηταν ψυχολογικο ολο(δυσκολο)εντωμεταξυ τεστ ουρων αγορασα γτ αρχισαν πονοι περιοδου την 16η μερα που συνεχιζονται μεχρι σημερα και στηθος πρησμενο.

Συγνωμη για το μακροσκελες μηνυμα.

:)

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα και χρονια πολλα! Ειμαι καινουργια εδω αλλα σας παρακολουθω καιρο. Εχω μια ερωτηση να κανω. Εχω κυκλο 26 ημερων την 20 μερα εβγαλα κατι καφε.ειχα και πονακια σαν Της περιοδου .αυτα ειναι πρωιμα συμπτωματα περιοδου? Μια εβδομαδα πριν?? Πολυ νωρις δεν ειναι? Το στηθος μου εχει πρηστει εδω και 3 μερες περιπου. Τι λετε οτι συμβαινει?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...