Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Just now, Myrtoulita είπε:

Δεν νομιζω οτι τα εκανες νωρις απλα ισως καποια τεστ να μν ειναι και τοσο αξιοπιστα! Κανε μια χοριακη αυριο αυτη θα δειξει σιγουρα...αν την κανεις το πρωι θα εχεις τα αποτελεσματα σε λιγες ωρες οποτε θα εισαι σιγουρη για το αποτελεσμα...εκτος αν βρεις καποιο μικροβιολογικο να την κανεις σημερα το απογευμα και να εχεις αποτελεσματα αυριο το πρωι! Καλη επιτυχια σου ευχομαι! Θα περιμενουμε νεα σου!

Μάλλον αυτό θα κάνω! Αλλά λέω να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα μήπως και...!

Λέτε να είναι κάτι άλλο?Ήταν ο πρώτος μήνας που προσπαθήσαμε για μωράκι και δεν μου έχει ξανατυχει ποτέ τέτοια καθυστέρηση.. Πάντα έχω ακρίβεια ωρών!

Υπάρχει περίπτωση μετά από τόσες ημέρες να μην ανιχνεύσει το τεστ και να φανεί στη χοριακή?:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Massa είπε:

Μάλλον αυτό θα κάνω! Αλλά λέω να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα μήπως και...!

Λέτε να είναι κάτι άλλο?Ήταν ο πρώτος μήνας που προσπαθήσαμε για μωράκι και δεν μου έχει ξανατυχει ποτέ τέτοια καθυστέρηση.. Πάντα έχω ακρίβεια ωρών!

Υπάρχει περίπτωση μετά από τόσες ημέρες να μην ανιχνεύσει το τεστ και να φανεί στη χοριακή?:roll:

Ναι γιατί τα τεστ δεν είναι πάντα αξιόπιστα ενώ η εξέταση αίματος είναι!!! Αν δεν είναι εγκυμοσύνη μπορεί να αλλάζει λίγο ο κύκλος σου συμβαίνει μια δυο φορές το χρόνο! Κάνε αύριο αιματολογική εξέταση και πάρε τηλ τον γυναικολόγο σου να σε δει με υπέρηχο να σου φύγει ότι είναι κάτι άλλο!! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Massa είπε:

Γεια σε όλους!

Είμαι νέα στο φορουμ και θα ήθελα τη γνώμη σας σε κάτι.

Έχω σταθερό κύκλο 28-29 ημερών και τελευταία περίοδο 1/6.Είχα ελεύθερες επαφές 10,11,12,13 και 15 Ιουνίου.Σήμερα είναι η 5η μερα καθυστέρησης.έκανα τεστ εγκυμοσύνης 1/7 και σήμερα 5/7 αλλά βγήκαν και τα δύο αρνητικά.Τις τελευταίες δύο εβδομάδες είχα έντονα φουσκωματα στην κοιλιά,πόνους χαμηλά (που περνούσαν και ξαναερχονταν) και λίγα υγρά. Δεν έχει τύχει να έχω ξανά καθυστέρηση. Υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης? Τι άλλο μπορεί να συμβαίνει?

 

Σας ευχαριστώ

Να κανεις χοριακη, μπορει να ηταν νωρις η λαθος τα τεστ

Καμια φορα κ το σωμα μας τρελενεται με τις ελευθερες επαφες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα ελεγα κι εγω τωρα...αν ηταν πρωτη φορα που ειχες ελευθερες επαφες ισως να ειναι κι απο αυτο αν τλκ δεν ειναι εγκυμοσυνη! Κι εγω τον πρωτο μηνα ελευθερων επαφων στο πρωτο μου παιδακι ειχα καθυστερηση αλλα τλκ δεν ημουν εγκυος...Οπως και να εχουν τα πραγματα μην ανησυχεις...κι αν δεν εισαι τωρα θα εισαι τον αλλο μηνα! 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια.. Καινούργια στο στο forum.. Και θα ήθελα τα φώτα σας.. Τελευταία περίοδος 23/6 για 3-4 μέρες (φυσιολογικό για εμένα) με μια επαφή στις 29/6.. Από 1/7 νιώθω τόσο περίεργα.. Αλλα δεν έδωσα σημασία λόγο το ότι είχα πιθανή ωορρηξία στις 5/7 οπότε θεώρησα ότι ήταν Γονιμες μέρες τα πονακια και η αδιαθεσια.. Αλλα παρόλα αυτά σήμερα το στήθος μιυ είναι πρισμενο συνεχίζω να νιώθω το στομάχι μου να ανακατευεται Ζαλιζομαι λιγάκι σαν αστάθεια ένα πράγμα.. Και πόνους περίοδου ενώ την περιμένω στις 19 -20/7.. Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία... Ααα να πω ότι έκανα ένα τεστ σήμερα και ήταν φυσικά αρνητικο αλλά ήταν πολύ νωρίς πιστεύω.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annoula1 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Καινούργια στο στο forum.. Και θα ήθελα τα φώτα σας.. Τελευταία περίοδος 23/6 για 3-4 μέρες (φυσιολογικό για εμένα) με μια επαφή στις 29/6.. Από 1/7 νιώθω τόσο περίεργα.. Αλλα δεν έδωσα σημασία λόγο το ότι είχα πιθανή ωορρηξία στις 5/7 οπότε θεώρησα ότι ήταν Γονιμες μέρες τα πονακια και η αδιαθεσια.. Αλλα παρόλα αυτά σήμερα το στήθος μιυ είναι πρισμενο συνεχίζω να νιώθω το στομάχι μου να ανακατευεται Ζαλιζομαι λιγάκι σαν αστάθεια ένα πράγμα.. Και πόνους περίοδου ενώ την περιμένω στις 19 -20/7.. Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία... Ααα να πω ότι έκανα ένα τεστ σήμερα και ήταν φυσικά αρνητικο αλλά ήταν πολύ νωρίς πιστεύω.. 

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Τεστ εννοείται θα έβγαινε αρνητικό πέρα του πάρα πάρα πολύ νωρίς δεν είχες και επαφή στις πιο πιθανές μέρες ωορρηξίας!! Τώρα όλα αυτά που νιώθεις μπορεί να είναι και από την υπερβολική ζέστη η από κούραση πολλά μπορεί...! Και έγκυος δηλαδή να ήσουν πάλι δεν θα είχες τόσο νωρίς τέτοια συμπτώματα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2019 at 7:43 ΜΜ, Massa είπε:

Έκανα 1 self clear και ένα illa test (δεν το ήξερα αυτό).

Βέβαια δεν έχω καμία υπόνοια ότι θα αδιαθετήσω άμεσα..Πάντα το καταλαβαίνω από τα συμπτώματα.

Μήπως έκανα τα τεστ νωρίς?

Λοιπον αυτο το  ilia μουφα τελειως!το κανες το τεστ με πρωινα ουρα?η που αλλαζει ο κυκλος σου η μπορει να ειναι κ καθυστερημενη συλληψη!μιλησε με τον γυναικολογο σου κοριτσι μου αν ειναι να κανεις μια χοριακη!!ευχομαι καλα αποτελεσματα!!!

On 5/7/2019 at 9:08 ΜΜ, Massa είπε:

Μάλλον αυτό θα κάνω! Αλλά λέω να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα μήπως και...!

Λέτε να είναι κάτι άλλο?Ήταν ο πρώτος μήνας που προσπαθήσαμε για μωράκι και δεν μου έχει ξανατυχει ποτέ τέτοια καθυστέρηση.. Πάντα έχω ακρίβεια ωρών!

Υπάρχει περίπτωση μετά από τόσες ημέρες να μην ανιχνεύσει το τεστ και να φανεί στη χοριακή?:roll:

Φυσικα κ υπαρχει!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Τεστ εννοείται θα έβγαινε αρνητικό πέρα του πάρα πάρα πολύ νωρίς δεν είχες και επαφή στις πιο πιθανές μέρες ωορρηξίας!! Τώρα όλα αυτά που νιώθεις μπορεί να είναι και από την υπερβολική ζέστη η από κούραση πολλά μπορεί...! Και έγκυος δηλαδή να ήσουν πάλι δεν θα είχες τόσο νωρίς τέτοια συμπτώματα!! 

Αυτο Λέω και εγώ ρε κορίτσι μου.. Και ευχαριστώ για την απάντηση.. Αλλα πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό.. Ξυπνάω το πρωί και νομίζω ότι μου έχει έρθει περίοδος εδώ και δύο μέρες.. Και τόσο πρισμενο το στήθος μου.. Ωστόσο έχω κάτι περίεργα πονακια σαν τραβηγματα σαν κραμπες.;; δεν μπορώ να το προσδιορίσω. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα είχα πολύ έντονους πόνους και νόμιζα ότι θα εμφανιστεί η περίοδος.Πήρα τον γιατρό μου και πήγα για υπέρηχο..

Μου ειπε ότι το ενδομήτριο είναι σχετικά λεπτό για εγκυμοσύνη..και ότι βλέπει μια μικρή αποκόλληση και μια κουκίδα που θεωρεί ότι δεν είναι σάκος!

Μου έκανε και ένα τεστ επιτόπου αλλά εννοείται βγήκε και αυτό αρνητικό..

Μου ειπε αν δεν έχω περίοδο σε μια εβδομάδα να πάρω duphaston...

Εξακολουθώ και έχω πόνους χαμηλά..Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Massa είπε:

Κορίτσια σήμερα είχα πολύ έντονους πόνους και νόμιζα ότι θα εμφανιστεί η περίοδος.Πήρα τον γιατρό μου και πήγα για υπέρηχο..

Μου ειπε ότι το ενδομήτριο είναι σχετικά λεπτό για εγκυμοσύνη..και ότι βλέπει μια μικρή αποκόλληση και μια κουκίδα που θεωρεί ότι δεν είναι σάκος!

Μου έκανε και ένα τεστ επιτόπου αλλά εννοείται βγήκε και αυτό αρνητικό..

Μου ειπε αν δεν έχω περίοδο σε μια εβδομάδα να πάρω duphaston...

Εξακολουθώ και έχω πόνους χαμηλά..Τι να κάνω?

να ακολουθήσεις αυτά που σ είπε ο γιατρός....

σ ευχομαι να γινεις γρηγορα μαμα ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annoula1 είπε:

Αυτο Λέω και εγώ ρε κορίτσι μου.. Και ευχαριστώ για την απάντηση.. Αλλα πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό.. Ξυπνάω το πρωί και νομίζω ότι μου έχει έρθει περίοδος εδώ και δύο μέρες.. Και τόσο πρισμενο το στήθος μου.. Ωστόσο έχω κάτι περίεργα πονακια σαν τραβηγματα σαν κραμπες.;; δεν μπορώ να το προσδιορίσω. 

Μήπως είναι η ωορρηξία σου τώρα μωρέ? Κι εγώ οταν έχω ωορρηξία έχω τραβήγματα και κράμπες!! Αν προσπαθείς για μωράκι για έχε επαφές και σήμερα και αύριο :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Μήπως είναι η ωορρηξία σου τώρα μωρέ? Κι εγώ οταν έχω ωορρηξία έχω τραβήγματα και κράμπες!! Αν προσπαθείς για μωράκι για έχε επαφές και σήμερα και αύριο :rolleyes:

Δεν νομίζω ρε αγάπη για την ένιωσα πιο νωρίς.. Αλλα λες να έχει παιχτεί τπτ περίεργο;;; είμαι σίγουρη ότι την ένιωσα και το είδα και από τα υγρά 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annoula1 είπε:

Δεν νομίζω ρε αγάπη για την ένιωσα πιο νωρίς.. Αλλα λες να έχει παιχτεί τπτ περίεργο;;; είμαι σίγουρη ότι την ένιωσα και το είδα και από τα υγρά 

Ξέρω κι εγώ ρε παιδί μου....μακάρι να είχαμε Ματια εκεί μέσα ειλικρινά B) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...