Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      • Ευχή 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Just now, vikib είπε:

Φυσικα κ εχεις ελπιδες! Την κορη μου την επιασα με τον ιδιο κυκλο τις ιδιες μερες, ειχαμε επαφες 20-25η μερα

31η μερα ειδα κ λιγα καφε

Συμπτωματα δ ειχα ιδιαιτερα εκτος απο πρηξιμο στην κοιλια κ λιγουρες οου ειχα κ στην περιοδο γενικα

Κανε υπομονη καμια βδομαδα ακομη

Νομιζω εγραψες για καουρες κ φαρμακα; εγω εγκυος επαιρνα μαλοξ αλλα μπορεις να ρωτησεις τον γιατρο σου(μιλαμε για 1κ οχι καθε μερα) 

Φυσικα ανθρακικο, κρυο γαλα, χαμομηλι, νερο με λιγο λεμονι τζιντερ, δυοσμος, μεντα βοηθανε γενικα

αχ μου δινεις ελπιδα!!! κανω υπομονη αν και ειμαι πολυ αρνητικη... ειπα τεστ δεν ξανακανω χωρις καθυστερηση ειναι πολυ ψυχοφθορο!.θα περιμνω να περασω κ την 35η μερα! δηλαδη και συ δεν εχεις σταθερο κυκλο? αλλωτε 30 αλλωτε 32 αλλωτε 34-35? 

εγω αρχισα να χανω ελπιδες. με επιασε πονοκεφαλος και ενοχληση στην κοιλια, συμπτωματα που εχω παντα πριν να αδιαθετησω! 


NJkvp2.png?V4t8cBJq

bcsxp2.png?8xhSC8EH

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, eleonor@ είπε:

αχ μου δινεις ελπιδα!!! κανω υπομονη αν και ειμαι πολυ αρνητικη... ειπα τεστ δεν ξανακανω χωρις καθυστερηση ειναι πολυ ψυχοφθορο!.θα περιμνω να περασω κ την 35η μερα! δηλαδη και συ δεν εχεις σταθερο κυκλο? αλλωτε 30 αλλωτε 32 αλλωτε 34-35? 

εγω αρχισα να χανω ελπιδες. με επιασε πονοκεφαλος και ενοχληση στην κοιλια, συμπτωματα που εχω παντα πριν να αδιαθετησω! 

Να κανεις υπομονη

Δ θυμαμαι πως ακριβως πηγαινε ο κυκλος γτ μιλαω για την πρωτη εγκυμοσυνη, πανω απο 5χρ πριν, αλλα ναι, συνηθως ηταν 30-32,ξεφευγε καμια φορα κ παραπανω. Μια φορα τον χρονο μπορει να εκανα κ εναν 40αρη.χωρις πολυκυστικες η κτ τετοιο

Εγω ειχα καφε 31η μερα, κ νομιζα αδιαθετησα. Τελικα δ κατεβηκε, αφησα καμια 10αρια μερες κ μετα εκανα χοριακη. 

Τα συμπτωματα πραγματικα ειναι ιδια. Εγω δ ειχα κτ ιδιαιτερο σε καμια απο τις δυο. Αντιθετα μηνες που δ εμεινα ειχα ενα σωρο κατα φαντασιαν

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, vikib είπε:

Να κανεις υπομονη

Δ θυμαμαι πως ακριβως πηγαινε ο κυκλος γτ μιλαω για την πρωτη εγκυμοσυνη, πανω απο 5χρ πριν, αλλα ναι, συνηθως ηταν 30-32,ξεφευγε καμια φορα κ παραπανω. Μια φορα τον χρονο μπορει να εκανα κ εναν 40αρη.χωρις πολυκυστικες η κτ τετοιο

Εγω ειχα καφε 31η μερα, κ νομιζα αδιαθετησα. Τελικα δ κατεβηκε, αφησα καμια 10αρια μερες κ μετα εκανα χοριακη. 

Τα συμπτωματα πραγματικα ειναι ιδια. Εγω δ ειχα κτ ιδιαιτερο σε καμια απο τις δυο. Αντιθετα μηνες που δ εμεινα ειχα ενα σωρο κατα φαντασιαν

σε ευχαριστω κοριτσι μου! υπομονη θα κανω. απλα ακους οτι να στην εγκγμοσυνη ποναει παρα πολυ το στηθος η δε ξερω εγω τι αλλο και λες μα εμενα δεν ποναει και τοσο.. υπομονη λοιπον!! 30η μερα σημερα


NJkvp2.png?V4t8cBJq

bcsxp2.png?8xhSC8EH

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Οχι δ ισχυει κτ τετοιο καθολου. Δ πονανε ολες οι εγκυες στο στηθος, η να πρηστει. Στις αρχες μπορει να μην εχεις απολυτως κανενα συμπτωμα

Οταν εμεινα στο δευτερο ακομη θηλαζα κ παλι δ ενιωσα τπτ στο στηθος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, eleonor@ είπε:

σε ευχαριστω κοριτσι μου! υπομονη θα κανω. απλα ακους οτι να στην εγκγμοσυνη ποναει παρα πολυ το στηθος η δε ξερω εγω τι αλλο και λες μα εμενα δεν ποναει και τοσο.. υπομονη λοιπον!! 30η μερα σημερα

και εγω το ιδιο , οπως η @vikib , στα δυο πρωτα δεν ειχα κανενα συμπτωμα περιοδου,  ενω στο τριτο ειχα τα παντα , κανονικα πονους περιοδου,  αφου καθε δεκα λεπτα πηγαινα τουαλετα γιατι ελεγα αποκλειεται να ειμαι ,αλλα οχι παρα πολυ  πρησμενο στηθος , νορμαλ ,  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, gmnth03 είπε:

και εγω το ιδιο , οπως η @vikib , στα δυο πρωτα δεν ειχα κανενα συμπτωμα περιοδου,  ενω στο τριτο ειχα τα παντα , κανονικα πονους περιοδου,  αφου καθε δεκα λεπτα πηγαινα τουαλετα γιατι ελεγα αποκλειεται να ειμαι ,αλλα οχι παρα πολυ  πρησμενο στηθος , νορμαλ ,  

αρα αυτο που καταλαβαινουμε ειναι πως καθε γυναικα ειναι διαφορετικη!! ευτυχως εχω πολλες δουλειες και ξεχνιεμαι! παντως απο χθες με ποναει η μεση μου κ εχω πονους περιοδου οποτε μαλλον παλι θα αδιαθετησω!! 


NJkvp2.png?V4t8cBJq

bcsxp2.png?8xhSC8EH

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleonor@ είπε:

αρα αυτο που καταλαβαινουμε ειναι πως καθε γυναικα ειναι διαφορετικη!! ευτυχως εχω πολλες δουλειες και ξεχνιεμαι! παντως απο χθες με ποναει η μεση μου κ εχω πονους περιοδου οποτε μαλλον παλι θα αδιαθετησω!! 

επισης καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη , και οταν παλι με το καλο μεινεις εγκυος , και κανεις και δευτερο, παλι μπορει να εχεις αλλα συμπτωματα .

συνηθως ποσες μερες πριν πονας , οταν σου ερχεται ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, gmnth03 είπε:

επισης καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη , και οταν παλι με το καλο μεινεις εγκυος , και κανεις και δευτερο, παλι μπορει να εχεις αλλα συμπτωματα .

συνηθως ποσες μερες πριν πονας , οταν σου ερχεται ?

ναι το φανταζομαι!!! δεν ειναι.στανταρ αλλες φορες ποναω μια βδομαδα πριν αλλες φορες 2 μερες πριν.. ακομα και αυτο ενα μπερδεμα ειναι! αλλα τωρα ποναω κανονικα! μουδιαζω κιολας. το ιδιο κ το στηθος μου. το στηθος συνιθως ξεπριζεται μια μερα πριν ερθει αλλα εχει.τυχει και να μεινει ετσι. οποτς υπολογιζω αυριο μεθαυριο θα μου ερθει.. και παμε παλι απ την αρχη!!


NJkvp2.png?V4t8cBJq

bcsxp2.png?8xhSC8EH

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleonor@ είπε:

ναι το φανταζομαι!!! δεν ειναι.στανταρ αλλες φορες ποναω μια βδομαδα πριν αλλες φορες 2 μερες πριν.. ακομα και αυτο ενα μπερδεμα ειναι! αλλα τωρα ποναω κανονικα! μουδιαζω κιολας. το ιδιο κ το στηθος μου. το στηθος συνιθως ξεπριζεται μια μερα πριν ερθει αλλα εχει.τυχει και να μεινει ετσι. οποτς υπολογιζω αυριο μεθαυριο θα μου ερθει.. και παμε παλι απ την αρχη!!

αρα λογικα  απο δευτερα και μετα , θα μετρας καθυστερηση??

Link to comment
Share on other sites

Just now, gmnth03 είπε:

αρα λογικα  απο δευτερα και μετα , θα μετρας καθυστερηση??

επειδη τον ιουνιο μου ηρθε στις 35, απο τριτη και μετα μετραω καθυστερηση

Just now, eleonor@ είπε:

επειδη τον ιουνιο μου ηρθε στις 35, απο τριτη και μετα μετραω καθυστερηση

ασχημο πραγμα να μην εχεις σταθερο κυκλο! μια βδομαδα επιπλεον αγωνιας!

  • Μου αρέσει 1

NJkvp2.png?V4t8cBJq

bcsxp2.png?8xhSC8EH

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια,  μπαίνω καθημερινά και διαβάζω τις ιστορίες σας. Με τον άντρα μου είναι ο δεύτερος μήνας που προσπαθούμε για μωρό,  τον πρώτο δεν έμεινα έγκυος και από την μεγάλη λαχτάρα που έχω απογοητεύτηκα,  τώρα σκέφτομαι μήπως επειδή το εχω συνέχεια στο μυαλό μου δεν με αφήνει το άγχος να μείνω έγκυος γιατί ξέρω ότι μπορώ να μείνω όπως έμεινα και την πρώτη φορά,  δεν μπορώ όμως να αποβαλω το άγχος που έχω. Δεν ξέρω ακριβώς τον κύκλο μου, μετά την καισαρική είχα 4 περιόδους με κύκλους από 29 μέχρι 34 μέρες, σχεδόν κάθε δεύτερη μέρα είχαμε επαφές,  θέλω να πιστεύω ότι αυτό το μήνα θα έχω μείνει έγκυος.  Είναι να μου έρθει την άλλη βδομάδα περιοδος Αλλά έχω πριστει στο στήθος εδώ και μέρες και έχω πόνους στη μέση και δεξιά χαμηλά..θα κάνω ένα τεστ μες στο σκ αν και τον προηγούμενα μήνα είπα τέλος, όποτε θέλει ας έρθει!!!!


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μου... λοιπον πρωτη φορα που εχουμε ελευθερες επαφες για μωρακι... εχω κυκλο 27-30 ημερων  τελευταια περιοδος 17-21/7 και ειχαμε επαφες 25/7, 28/7 και 30/7. συμφωνα με την εφαρμογη αν εχω κυκλο 30 ημερων η ωορρηξια μου θα ειναι 2/1. λοιπον τις μερες που ειχαμε επαφη για πρωτη φορα μεχρι την τελευταια και μια μερα ακομα ειχα πολλους πονους χαμηλα σουβλιτσες. επισης εβγαλα και δυο φορες μια πικτη ασπρη βλεννα που δεν μυριζε κατι. καθε απογευμα τις τελευταιες μερες εχω πονοκεφαλο και επισης κοιμαμαι πολυ ευκολα. τωρα απο δυσκοιλιοτητα γενικα εχω συνεπως δεν ξερω αν εχει σχεση...επισης εχω πολλα τσιμπιματακια γυρω απο τον αφαλο μου αλλα και χαμηλα που και που.... απλα αυτοι οι εντονοι πονοι το διαστημα των επαφων τι μπορει να ηταν??? επισης αυτα τα τσιμπιματακια στον αφαλο? ο πονοκεφαλος ο καθημερινος εδω και 4-5 μερες?και τα ματια μου τοσο κουρασμενα...ουτε ματιασμενη τετοιο χαλι καθε μερα... λετε να εγινε κατι? αλλα δεν ειναι νωρις για ολα αυτα?

επισης πολυ πρησμενη χαμηλα σημερα....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenisp είπε:

καλησπερα κοριτσια μου... λοιπον πρωτη φορα που εχουμε ελευθερες επαφες για μωρακι... εχω κυκλο 27-30 ημερων  τελευταια περιοδος 17-21/7 και ειχαμε επαφες 25/7, 28/7 και 30/7. συμφωνα με την εφαρμογη αν εχω κυκλο 30 ημερων η ωορρηξια μου θα ειναι 2/1. λοιπον τις μερες που ειχαμε επαφη για πρωτη φορα μεχρι την τελευταια και μια μερα ακομα ειχα πολλους πονους χαμηλα σουβλιτσες. επισης εβγαλα και δυο φορες μια πικτη ασπρη βλεννα που δεν μυριζε κατι. καθε απογευμα τις τελευταιες μερες εχω πονοκεφαλο και επισης κοιμαμαι πολυ ευκολα. τωρα απο δυσκοιλιοτητα γενικα εχω συνεπως δεν ξερω αν εχει σχεση...επισης εχω πολλα τσιμπιματακια γυρω απο τον αφαλο μου αλλα και χαμηλα που και που.... απλα αυτοι οι εντονοι πονοι το διαστημα των επαφων τι μπορει να ηταν??? επισης αυτα τα τσιμπιματακια στον αφαλο? ο πονοκεφαλος ο καθημερινος εδω και 4-5 μερες?και τα ματια μου τοσο κουρασμενα...ουτε ματιασμενη τετοιο χαλι καθε μερα... λετε να εγινε κατι? αλλα δεν ειναι νωρις για ολα αυτα?

επισης πολυ πρησμενη χαμηλα σημερα....

νομιζω πως ειναι παρα πολυ νωρις για να εχεις συμπτωματα! τα πονακια μπορει να ναι ωορρηξια. επισης πολλα απο αυτα που περιγραφεις δε θελω να σε απογοητευσω αλλα μπορει να εινσι στο μυαλο σου! και γω τα ιδια περναω καθε μηνα μεχρι που πηρα χαμπαρι πως τα δημιουργουσα εγω η τα ειχα.παντα και δεν τα παρατηρουσα. απο οτι μ πε ο γιατρος μου συμπτωματα εμφανιζεις μετα την εμφυτεση περιπου 12 μερες μετα τη συλληψη και παλι οχι ολες! αλλες εμφανιζουν στην 5η εβδομαδα... 

  • Μου αρέσει 1

NJkvp2.png?V4t8cBJq

bcsxp2.png?8xhSC8EH

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleonor@ είπε:

νομιζω πως ειναι παρα πολυ νωρις για να εχεις συμπτωματα! τα πονακια μπορει να ναι ωορρηξια. επισης πολλα απο αυτα που περιγραφεις δε θελω να σε απογοητευσω αλλα μπορει να εινσι στο μυαλο σου! και γω τα ιδια περναω καθε μηνα μεχρι που πηρα χαμπαρι πως τα δημιουργουσα εγω η τα ειχα.παντα και δεν τα παρατηρουσα. απο οτι μ πε ο γιατρος μου συμπτωματα εμφανιζεις μετα την εμφυτεση περιπου 12 μερες μετα τη συλληψη και παλι οχι ολες! αλλες εμφανιζουν στην 5η εβδομαδα... 

εστω οτι τα τσιμπιματα στον αφαλο ειναι φαντασια μου... οι πονοι τοσες μερες στην ωορρηξια? απλα οι πονοκεφαλοι ειναι που με ανησυχουν καθε μερα με προβληματιζουν...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenisp είπε:

εστω οτι τα τσιμπιματα στον αφαλο ειναι φαντασια μου... οι πονοι τοσες μερες στην ωορρηξια? απλα οι πονοκεφαλοι ειναι που με ανησυχουν καθε μερα με προβληματιζουν...

Γειά σου Ελένη. Οι πόνοι οφείλονται στην ωορρηξια όπως και τα άσπρα υγρά σημαίνουν ότι είσαι στις γόνιμες ημέρες. Είναι αρκετά νωρίς για να υπάρξουν συμπτώματα εγκυμοσύνης. Θέλει μέρες για να φανεί το σποράκι εφόσον υπάρχει. 

On 2/8/2019 at 5:29 ΜΜ, Ξένη είπε:

Γεια σας κορίτσια,  μπαίνω καθημερινά και διαβάζω τις ιστορίες σας. Με τον άντρα μου είναι ο δεύτερος μήνας που προσπαθούμε για μωρό,  τον πρώτο δεν έμεινα έγκυος και από την μεγάλη λαχτάρα που έχω απογοητεύτηκα,  τώρα σκέφτομαι μήπως επειδή το εχω συνέχεια στο μυαλό μου δεν με αφήνει το άγχος να μείνω έγκυος γιατί ξέρω ότι μπορώ να μείνω όπως έμεινα και την πρώτη φορά,  δεν μπορώ όμως να αποβαλω το άγχος που έχω. Δεν ξέρω ακριβώς τον κύκλο μου, μετά την καισαρική είχα 4 περιόδους με κύκλους από 29 μέχρι 34 μέρες, σχεδόν κάθε δεύτερη μέρα είχαμε επαφές,  θέλω να πιστεύω ότι αυτό το μήνα θα έχω μείνει έγκυος.  Είναι να μου έρθει την άλλη βδομάδα περιοδος Αλλά έχω πριστει στο στήθος εδώ και μέρες και έχω πόνους στη μέση και δεξιά χαμηλά..θα κάνω ένα τεστ μες στο σκ αν και τον προηγούμενα μήνα είπα τέλος, όποτε θέλει ας έρθει!!!!

Πρέπει να μάθεις τον κύκλο σου για να μάθεις και ποιες είναι οι γόνιμες ημέρες σου ώστε να έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...