Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

On 6/7/2019 at 1:25 ΠΜ, Massa είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές! Ελπίζω να είναι όλα καλά!

Μπορεις να μου θυμισεις σε ποια μερα εισαι, κ ποσο ειναι ο κυκλος σου γενικα; 

Αν ηταν παχυ το ενδομητριο θα ηταν καλο σημαδι

Απλα προσωπικα δ θα επαιρνα φαρμακο να αδιαθετησω αν απλα αργουσε μια εβδομαδα. Πρωτα θα εκανα χοριακη κ υπερηχο κ μετα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δυστυχώς αδιαθετησα σήμερα με απίστευτους πόνους...

Το ερώτημα είναι ποτέ ήταν τελικά η ωορρηξία μου? 14 μέρες πριν από σήμερα ή 14 μέρες πριν την 28η μέρα του κύκλου μου??

Έχω πάντα σταθερό κύκλο και την τελευταία φορά κατάλαβα την ωορρηξία μου. Πώς γίνεται λοιπόν να έχω περίοδο με 10 μέρες καθυστέρηση αν η ωορρηξία μου έγινε στις 13-14/6?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Massa είπε:

Δυστυχώς αδιαθετησα σήμερα με απίστευτους πόνους...

Το ερώτημα είναι ποτέ ήταν τελικά η ωορρηξία μου? 14 μέρες πριν από σήμερα ή 14 μέρες πριν την 28η μέρα του κύκλου μου??

Έχω πάντα σταθερό κύκλο και την τελευταία φορά κατάλαβα την ωορρηξία μου. Πώς γίνεται λοιπόν να έχω περίοδο με 10 μέρες καθυστέρηση αν η ωορρηξία μου έγινε στις 13-14/6?

Η ωχρινικη φαση δ ειναι σε ολες 14μερες ακριβως.ειναι 12-16μερες Εκτος αν το εχεις διαπιστωσει αλλιως οτι εσυ εχεις 14μερες

Πως ξερεις οτι η προηγουμενη ωορρηξια ηταν 13-14,υπερηχος;τεστ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Η ωχρινικη φαση δ ειναι σε ολες 14μερες ακριβως.ειναι 12-16μερες Εκτος αν το εχεις διαπιστωσει αλλιως οτι εσυ εχεις 14μερες

Πως ξερεις οτι η προηγουμενη ωορρηξια ηταν 13-14,υπερηχος;τεστ;

Είχα διαυγή υγρά και ένα χαρακτηριστικό πόνο. Αυτά τα παρατηρώ κάθε μήνα σε αυτές τις ημέρες και όντως ο κύκλος μου είναι πάντα 28-29 ημέρες.

Ακόμα και 16 ημερες πριν να έγινε βγαίνει πολυ αργότερα από αυτό που λέω εγώ..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια είμαι στην 18η μέρα του κύκλο μου και από την ωορρηξία Κ μετά  έχω υγρά άσπρα προς διάφανα ειναι άοσμα ...δεν έχουν σταματήσει ...σε 11 μέρες περιμένω περίοδο ~~ωορρηξία έκανα 6 /7 ~~  σας έχει τύχει αυτό να συνεχίζουν αυτά τα υγρά και μετά ?? 

να πω ότι προσπαθούμε για μωράκι !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Massa είπε:

Είχα διαυγή υγρά και ένα χαρακτηριστικό πόνο. Αυτά τα παρατηρώ κάθε μήνα σε αυτές τις ημέρες και όντως ο κύκλος μου είναι πάντα 28-29 ημέρες.

Ακόμα και 16 ημερες πριν να έγινε βγαίνει πολυ αργότερα από αυτό που λέω εγώ..

Επειδη ομως δ ηταν διαπιστωμενη ωορρηξια δ μπορεις να ξερεις αν εκανες αργοτερα

Συμφωνω οτι ειχες αρκετη καθυστερηση, αλλα μπορει να ηταν μια ανωμαλια του κυκλου, δ μπορεις να μαθεις πλεον

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σε ολα τα κοριτσια Θέλω μια γνώμη 21η μερα κυκλου με ωορηξια 13η την καταλαβαίνω απο τα υγρα  και τα πονακια. 

Απο εκει και μετα εχει πρηστει το στηθος πολυ πονάει απο τα πλαινα πονους στη μεση πολλους και επισης κατω στην κοιλια σαν να αδιαθετω αλλα λιγο πιο διαφορετικοι και το στηθος μου το νιώθω πολυ ζεστο. 

Περιμένω σε 5-7 μέρες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aggeliki30 είπε:

Καλημέρα σε ολα τα κοριτσια Θέλω μια γνώμη 21η μερα κυκλου με ωορηξια 13η την καταλαβαίνω απο τα υγρα  και τα πονακια. 

Απο εκει και μετα εχει πρηστει το στηθος πολυ πονάει απο τα πλαινα πονους στη μεση πολλους και επισης κατω στην κοιλια σαν να αδιαθετω αλλα λιγο πιο διαφορετικοι και το στηθος μου το νιώθω πολυ ζεστο. 

Περιμένω σε 5-7 μέρες...

Γεια σου αγγελικη μου !! Μια απο τα ιδια με κυκλο 28-31 μερες ομως !!! 

Σε 4-5 μερες περιμενω ..κ το στηθος μου ειναι αρκετα βαρη θα ελεγα και με ποναει δεν θα ελεγα πρησμενο οι θηλες με πονανε ακομα και το φανελακι  με ενοχλει ...πονοι χαμηλα ερχονται φευγουν και στη μεση το ιδιο .!!! Δεν ξερω θα δουμε νομιζω  πως θα αδιαθετησω ομως μακαρι να μη ερθει !!! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Diana8 είπε:

Γεια σου αγγελικη μου !! Μια απο τα ιδια με κυκλο 28-31 μερες ομως !!! 

Σε 4-5 μερες περιμενω ..κ το στηθος μου ειναι αρκετα βαρη θα ελεγα και με ποναει δεν θα ελεγα πρησμενο οι θηλες με πονανε ακομα και το φανελακι  με ενοχλει ...πονοι χαμηλα ερχονται φευγουν και στη μεση το ιδιο .!!! Δεν ξερω θα δουμε νομιζω  πως θα αδιαθετησω ομως μακαρι να μη ερθει !!! 

Ελπίζω να έχουμε θετικά αποτελέσματα και οι δυο.ειναι νωρίς ακομα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Aggeliki30 είπε:

Ελπίζω να έχουμε θετικά αποτελέσματα και οι δυο.ειναι νωρίς ακομα..

Μακαρι !!!! Εγω αν δεν δω καθυστερηση δεν κανω τεστ δεν θελω να απογοητευτω !!! Θα περιμενω και μακαρι να μην ερθει ποτε η περιοδος !!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aggeliki30 είπε:

Είμαι 22η μερα και έκανα τεστ...αχνο θετικο μου φαίνεται απίστευτο...πως βαζε φωτογραφια να το δειξω;για σιγουρια

Εχεις την φωτογραφία στο κινητό σου πας στο tinypic την κατεβαζεις την κανεις αντιγραφή και πατας τον σύνδεσμο που είναι για igm μετα έρχεται εδώ πατας νεο μύνημα εδώ μέσα και πατάς επικόλληση την φωτογραφία και αυτό είναι συγχαρητήρια κορίτσι

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

tinypic που είναι αυτο;

28jcjdh.jpg

Είμαι 22η μερα με κυκλου 26 συνήθως και φτανει μέχρι 28 πιο σπάνια.ποτε καθυστερηση

Ειναι πολυ αχνη βέβαια αλλα φαίνεται δεν φαίνεται;;;

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aggeliki30 είπε:

tinypic που είναι αυτο;

28jcjdh.jpg

Είμαι 22η μερα με κυκλου 26 συνήθως και φτανει μέχρι 28 πιο σπάνια.ποτε καθυστερηση

Ειναι πολυ αχνη βέβαια αλλα φαίνεται δεν φαίνεται;;;

Συγχαρητηρια ναι αχνη ειναι!! Καλη εγκυμοσυνη κ απο μενα!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...