Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 24 minutes ago, Eflenew said:

      Σε νιώθω...και ειλικρινά στεναχωρεθηκα πάρα πολύ...ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...εύχομαι τουλάχιστον να πεσει γρήγορα η χοριακη όσο γίνεται να μπεις ξανά στην κανονικοτητα σου.... μεγάλο βάλσαμο που έχεις το παιδάκι σου! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς και να ξέρεις θα τα καταφέρεις συντομα! 🥰Το σώμα έχει μνήμη..όσες έχουν γίνει ήδη μανούλες συχνά είναι πιο εύκολο.

      Τι πέρασες......😔 Πολλες φορες σκέφτομαι γιατί πρέπει να τα περνάμε όλα αυτά...πόση αναμονή,  πόσα φάρμακα, πόσος πονος, πόση απογοήτευση...μετά σκέφτομαι ότι ο κάθε άνθρωπος έχει κάτι που το περνάει δύσκολα...Θα χαρούμε όλες πολύ στη θετική χοριακη σου!!!

      Σε ευχαριστω ολόψυχα καθώς και εσυ διάνυσες έναν πολύ δύσκολο δρόμο και σου εύχομαι να έχεις μια μεγάλη χοριακη, μια φουσκωμένη κοιλιά και να κρατήσεις σε 9 μήνες  το παιδί σου στην αγκαλιά σου! 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

On 20/7/2019 at 6:42 ΜΜ, Aggeliki30 είπε:

tinypic που είναι αυτο;

28jcjdh.jpg

Είμαι 22η μερα με κυκλου 26 συνήθως και φτανει μέχρι 28 πιο σπάνια.ποτε καθυστερηση

Ειναι πολυ αχνη βέβαια αλλα φαίνεται δεν φαίνεται;;;

Μια χαρα φαινεται...με το καλο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Μια χαρα φαινεται...με το καλο!!!

Συγχαρητηριαααα !!! Με το καλο !!!! ♥️♥️

On 20/7/2019 at 6:42 ΜΜ, Aggeliki30 είπε:

tinypic που είναι αυτο;

28jcjdh.jpg

Είμαι 22η μερα με κυκλου 26 συνήθως και φτανει μέχρι 28 πιο σπάνια.ποτε καθυστερηση

Ειναι πολυ αχνη βέβαια αλλα φαίνεται δεν φαίνεται;;;

Συγχαρητηριαααααα κοριτσι μου με το καλοοοοοοοοοοο.!!!!!! ♥️♥️♥️ Εγω βρισκομαι μια μερα πριν την περιοδο και ειδα στο σκουπισμα καφε υγρα τωρα δεν ξερω αν θα εξελιχθει σε περιοδο.. παντως το στηθος μου αυτη την στιγμη δεν ειναι καθολου πρισμενο !!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια τελικά έκανα την Δευτέρα χοριακη και ήταν 342  24η μερα...και σήμερα θα παω για επαναληπτικη.Ευχαριστώ πολυ  για τις ευχές εύχομαι σε μια τα κορίτσια σύντομα θετικο αποτελεσμστα...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aggeliki30 είπε:

Γεια σας κορίτσια τελικά έκανα την Δευτέρα χοριακη και ήταν 342  24η μερα...και σήμερα θα παω για επαναληπτικη.Ευχαριστώ πολυ  για τις ευχές εύχομαι σε μια τα κορίτσια σύντομα θετικο αποτελεσμστα...

Καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη αγγελικη!! καλα αποτελεσματα !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Aggeliki30 είπε:

Γεια σας κορίτσια τελικά έκανα την Δευτέρα χοριακη και ήταν 342  24η μερα...και σήμερα θα παω για επαναληπτικη.Ευχαριστώ πολυ  για τις ευχές εύχομαι σε μια τα κορίτσια σύντομα θετικο αποτελεσμστα...

Συγχαρητήρια ρε κορίτσι!!! Υγιή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Καλους διπλασιασμους!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Καλησπερα σας κοριτσια θα ηθελα τα φωτα σας....με τον συντροφο μου προσπαθουμε για παιδακι χωρις ανχος...οπως μας βγει στην πραξη...δευτερος μηνας προσπαθειων αλαλ στον πρωτο λογο αποστασης δεν ετυχαν επαφες σε γονιμες μερες...λοιπον κυκλο 31 ημερων επαφη 12η ημερα κυκλου και 18η .....πιθανη ημερα ωορηξιας  17η ...λοιπον πηρα ενα διπλο τεστ τεστ self clear το πρωτο το εκανα πολυ νωρις (23η μερα του κυκλου 5 ημερες μετα την ελευθερη επαφη ) και βγηκε αρνητικο ..το δευτερο το εκανα σημερα 25η μερα του κυκλου 7 μερες μετα την επαφη! Και λοιπον στα πρωτα 5 λεπτα ειδα μια ΤΟΣΟΟΟΟΟ ΜΑ ΤΟΣΟΟΟ ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΠΟΥ ΛΕΩ ΜΠΑ ΤΟ ΓΥΡΝΑΓΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΤΟ ΓΥΡΝΑΓΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ μια φενοταν μια οχι..λεω σκια ειναι...δεν φενοταν καθαρα ...εφτασα σε σημειο Γιατι λεω μπα πουλακια κάνουν τα ματια μου να ανοιξω το.καπακι απο.το τεστ και να.μηνει μονο η ταινια ετσι ωστε να το δω και οντως φενοταν.μια παρα παρα πολυ αχνη γραμμη.....και οντως ηταν ξεκαθαρη αυτη η γραμμη φαντασματακι χωρις το καπακι....να συημειωσω πως εδω και 3 μερες εχω ενοχλησεις μικρες και λιγες σαν.περιοδου και καποια στιμπιματα σιν οτι σημερα ειναι ποιο εντονη η ενοχληση..σε 6 ημερες περιμενω περιοδο  και εχω πεθανει απτην αγωνια ...περιμενω την γνωμη σας !!συγνωμη για το σεντονι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eipapa είπε:

Καλησπερα σας κοριτσια θα ηθελα τα φωτα σας....με τον συντροφο μου προσπαθουμε για παιδακι χωρις ανχος...οπως μας βγει στην πραξη...δευτερος μηνας προσπαθειων αλαλ στον πρωτο λογο αποστασης δεν ετυχαν επαφες σε γονιμες μερες...λοιπον κυκλο 31 ημερων επαφη 12η ημερα κυκλου και 18η .....πιθανη ημερα ωορηξιας  17η ...λοιπον πηρα ενα διπλο τεστ τεστ self clear το πρωτο το εκανα πολυ νωρις (23η μερα του κυκλου 5 ημερες μετα την ελευθερη επαφη ) και βγηκε αρνητικο ..το δευτερο το εκανα σημερα 25η μερα του κυκλου 7 μερες μετα την επαφη! Και λοιπον στα πρωτα 5 λεπτα ειδα μια ΤΟΣΟΟΟΟΟ ΜΑ ΤΟΣΟΟΟ ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΠΟΥ ΛΕΩ ΜΠΑ ΤΟ ΓΥΡΝΑΓΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΤΟ ΓΥΡΝΑΓΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ μια φενοταν μια οχι..λεω σκια ειναι...δεν φενοταν καθαρα ...εφτασα σε σημειο Γιατι λεω μπα πουλακια κάνουν τα ματια μου να ανοιξω το.καπακι απο.το τεστ και να.μηνει μονο η ταινια ετσι ωστε να το δω και οντως φενοταν.μια παρα παρα πολυ αχνη γραμμη.....και οντως ηταν ξεκαθαρη αυτη η γραμμη φαντασματακι χωρις το καπακι....να συημειωσω πως εδω και 3 μερες εχω ενοχλησεις μικρες και λιγες σαν.περιοδου και καποια στιμπιματα σιν οτι σημερα ειναι ποιο εντονη η ενοχληση..σε 6 ημερες περιμενω περιοδο  και εχω πεθανει απτην αγωνια ...περιμενω την γνωμη σας !!συγνωμη για το σεντονι

Καλησπερα κοριτσι μ μακαρι να εισαι εγκυος!!! Ανεβασε μια φωτο αν θες πανε στη σελιδα στο tinypic να μπει εδω να την δουμε αν υπαρχει εστω κ αχνη ειναι θετικο,ισως αν εκανες μια χοριακη θ σου ελεγε στα σιγουρα αφου επιασε την ορμονη το τεστ θα σου δειξει σιγουρα η χοριακη!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλησπερα κοριτσι μ μακαρι να εισαι εγκυος!!! Ανεβασε μια φωτο αν θες πανε στη σελιδα στο tinypic να μπει εδω να την δουμε αν υπαρχει εστω κ αχνη ειναι θετικο,ισως αν εκανες μια χοριακη θ σου ελεγε στα σιγουρα αφου επιασε την ορμονη το τεστ θα σου δειξει σιγουρα η χοριακη!

Μου κανει εντυπωση που φενετε η γραμμη ετσι θα προσπαθησω γιατι απο το κινητο δεν φενετε !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eipapa είπε:

Μου κανει εντυπωση που φενετε η γραμμη ετσι θα προσπαθησω γιατι απο το κινητο δεν φενετε !!

Κοιτα ειναι κ νωρις ακομα! 6μερες πριν την περιοδο ισως αν εκανες ενα ακομα την ημερα π περιμενεις θα ηταν πιο ξεκαθαρη αν οντως υπαρχει η γραμμη κ μετα πανε για μια χοριακη!! Εμενα το δικο μ ηταν ξεκαθαρος σταυρος 2μερες πριν την περιοδο


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πως αναιβαζω φωτο; 

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Κοιτα ειναι κ νωρις ακομα! 6μερες πριν την περιοδο ισως αν εκανες ενα ακομα την ημερα π περιμενεις θα ηταν πιο ξεκαθαρη αν οντως υπαρχει η γραμμη κ μετα πανε για μια χοριακη!! Εμενα το δικο μ ηταν ξεκαθαρος σταυρος 2μερες πριν την περιοδο

Υπαρχει περιπτωση αυτη η σκια να το πω να βγει και σε αρνητικο τεστ τα πρωτα 5 λεπτα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eipapa είπε:

Πως αναιβαζω φωτο; 

Μπαινεις στην ιστοσελιδα tinypic.(κομ) στο γραφω γιατι μπορει να μην με αφησει να το γραψω..κ ανεβαζεις την φωτο σου εκει κανεις μετατροπη κ αντιγραφεις τον συνδεσμο π λεει για τα φορουμ και αντιγραφεις εδω!!

Just now, Eipapa είπε:

Πως αναιβαζω φωτο; 

Υπαρχει περιπτωση αυτη η σκια να το πω να βγει και σε αρνητικο τεστ τα πρωτα 5 λεπτα;

Οχι!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eipapa είπε:

Πως αναιβαζω φωτο; 

Υπαρχει περιπτωση αυτη η σκια να το πω να βγει και σε αρνητικο τεστ τα πρωτα 5 λεπτα;

οταν την ανεβασεις, θα σου βγαλει 4 συνδεσμους, τον img  θα αντιγραψεις, και θα τον κανεις επικολληση εδω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σε ολες σας 

Ειμαι καινούριο μελος και αποφασισα μετα απο πολλη σκέψη και πολυ διαβασμα εδω μεσα να μοιραστώ τον πονο μου για να ηρεμησω.. Διαβαζω οτι πολλα ζευγαρια εχουν καταφερει εγκυμοσύνη στους πρωτους μηνες αλλα εμεις πλεον ειμαστε στον 4ο και τιποτα.καθε φορα παλαυωνω. Αυτον τον μηνα ειμασταν διακοπές την ημέρα των γονιμων κ ερχομασταν σε επαφη καθημερινα.κοντα στην οωρηξια ποναγα πολυ και στις δυο οωθηκες σαν να ηταν πρισμενες.. Απο τοτε που γυρισα στην αθηνα ξεκινησα να βλέπω συμπτώματα τα οποια ειναι παρόμοια με της περιόδου.δεκατα, Κραμπες, πονακια, ορεξη για πολυ αλατι, πρισμενο στήθος πονους στα νεφρα(το οποίο λενε οτι σχετίζεται με εγκυμοσύνη) το πρόβλημα ειναι ομως οτι νομίζω αδιαθετησα. Χωρις ιδιαίτερη σιγουρια.Μεχρι χθες ειχα δεκατα.. Σημερα δεν ξερω. Κανονικά αδιαθετουσασημερα. Και εχθες ξεκίνησε η αιμορραγία λιγη ποσότητα διαφορετικό χρώμα πιο ανοιχτό. Σήμερα αιμορραγω 2η μερα.. Πιστεύεται οτι ειναι αιμορραγία εμφυτευσης; εχω διαβαζει τισα στο ίντερνετ που απλα τρελαίνομαι 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα!! προσπαθουμε και μεις για μωρακι! μεχρι τωρα δε μας εκατσε.. ειχα και εναν πολυποδα που τον αφαιρεσα.  εχω κυκλο 30 με.35 μερες. σε αυτον τον κυκλο ο αντρας μου ελειπε και ηρθαμε σε επαφη μονο 5η 10η 11η και 21η μερα. θεωρειτε υπαρχει ελπιδα? ειμαι στην 29η μερα και απο.χθες.εχω καουρες εντονες. πρισμενο στηθος εδω κ 3-4 μερες. 


NJkvp2.png?V4t8cBJq

bcsxp2.png?8xhSC8EH

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , eleonor@ είπε:

γεια σας και απο εμενα!! προσπαθουμε και μεις για μωρακι! μεχρι τωρα δε μας εκατσε.. ειχα και εναν πολυποδα που τον αφαιρεσα.  εχω κυκλο 30 με.35 μερες. σε αυτον τον κυκλο ο αντρας μου ελειπε και ηρθαμε σε επαφη μονο 5η 10η 11η και 21η μερα. θεωρειτε υπαρχει ελπιδα? ειμαι στην 29η μερα και απο.χθες.εχω καουρες εντονες. πρισμενο στηθος εδω κ 3-4 μερες. 

Φυσικα κ εχεις ελπιδες! Την κορη μου την επιασα με τον ιδιο κυκλο τις ιδιες μερες, ειχαμε επαφες 20-25η μερα

31η μερα ειδα κ λιγα καφε

Συμπτωματα δ ειχα ιδιαιτερα εκτος απο πρηξιμο στην κοιλια κ λιγουρες οου ειχα κ στην περιοδο γενικα

Κανε υπομονη καμια βδομαδα ακομη

Νομιζω εγραψες για καουρες κ φαρμακα; εγω εγκυος επαιρνα μαλοξ αλλα μπορεις να ρωτησεις τον γιατρο σου(μιλαμε για 1κ οχι καθε μερα) 

Φυσικα ανθρακικο, κρυο γαλα, χαμομηλι, νερο με λιγο λεμονι τζιντερ, δυοσμος, μεντα βοηθανε γενικα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...