Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Εγω παντως περίμενα να αδιαθετησω την προηγούμενη Δευτέρα,  είχα παρατηρήσει ότι μια φουντωνα μια κρυωνα,  λέω άρρωστη θα είμαι,  έβαλα θερμόμετρο την Κυριακή το βράδυ 36,6 μετά τη Δευτέρα ξαναεβαλα 37,2 το απόγευμα,  την Τρίτη 37, Τετάρτη πάλι το ίδιο, ώσπου Τετάρτη βράδυ έκανα τεστ και ήταν θετικό.  Εγω πιστεύω πως δεν είσαι άρρωστη,  αν ήσουν άρρωστη θα είχες πυρετό και όχι δέκατα,  μπορεί να είσαι έγκυος,  μακάρι....Αλλά είχα διαβάσει ότι μετά την ωορρηξία έχουμε δέκατα μέχρι μια μέρα πριν αδιαθετησουμε που πέφτει. Σου εύχομαι να είσαι έγκυος!!!!

Αχ συγχαρητήρια! Με το καλό όλα ! Αν είναι να ρθει θα, ρθει το μπεμπακι...αλλά σε καταλαβαίνω κ εγώ αυτές τις μερες μια κρυώνω μια γίνομαι μούσκεμα από ιδρώτα..φοράω σορτσάκι κρυώνω ,βάζω κολάν ζεσταίνομαι..τι να πω ίσως είναι οι ορμόνες πριν την περίοδο ,ίσως η εγκυμοσύνη ,ισως πάλι ο Σεπτέμβρης:lol:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια γεια σας κ πάλι..συγνώμη αν σας έχω ζαλίσει..είχα πει κ παλιότερα περιμένω τώρα Παρασκευή να αδιαθετησω είχα δύο ελεύθερες επαφές. Μέχρι εδώ οκ.ειχα δέκατα κ εξακολουθώ να χω  οπότε αυτι ήταν ένα θέμα που Μ βάλε σκέψεις μήπως έχω κατι πέρα από εγκυμοσύνη..έχεις όμως λίγες μέρες ρε παιδιά κ σήμερα το είδα ξεκάθαρα στον καθρέφτη η αριστερή μερια της κοιλιά μου είναι πρισμενηη φαίνεται διάφορα δλδ με το δεξιά..πως όταν τους πρώτους μήνες εγκυμοσύνης μαζεύεται η κοιλίτσα από μια μερια για λιγο..(δε ξέρω αν το χε καμία εγώ το πετύχαινα στην πρώτη εγκυμοσύνη Μ)κ όταν τον πιάνει το νιώθω σκληρό..πως ήταν η κοιλιά της εγκυμοσύνης έτσι..έχω ψιλό ανησυχήσει κ δε ξέρω κ σε ποιο γιατρό να πάω.

Φαντάζομαι ότι δεν παίζει κάτι τέτοιο λόγω εγκυμοσύνης έτσι? Μου φαίνεται ακατόρθωτο ακόμα κ έγκυος να είναι να οφείλεται εκεί η κοιλιά αλλά μιας κ τέτοια ώρα τέτοια λόγια είπα να ρωτήσω εδώ μήπως κάποια έχει περάσει το ίδιο...:-(

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολες τις υποψηφιες μανουλες και σε αυτες που προσπαθουν ...ειμαι νεα στο foroum και αυτο γιατι θα ηθελα να αναφερω και εγω την δικη μου ερωτηση.. ειχα περιοδο στις 25/8 με τον αντρα μου ηρθαμε σε επαφη μετα την περιοδο που τελειωσε στις 31/8- παρολα αυτα βασει του ημερολογιου περιοδου που εχω κρατησει ειχαμε ολοκληρωμενη επαφη την ημερα τησ ωορηξιας που μου "υπενθυμισε"το ημερολογιο..η επομενη περιοδος ειναι στις 25-26/9 αλλα ειναι φυσιολογικο να εχω πρησμενο στηθος,καποιες ανακατωσουρες? Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα ανυπομονω...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vasia123 είπε:

Γεια σε ολες τις υποψηφιες μανουλες και σε αυτες που προσπαθουν ...ειμαι νεα στο foroum και αυτο γιατι θα ηθελα να αναφερω και εγω την δικη μου ερωτηση.. ειχα περιοδο στις 25/8 με τον αντρα μου ηρθαμε σε επαφη μετα την περιοδο που τελειωσε στις 31/8- παρολα αυτα βασει του ημερολογιου περιοδου που εχω κρατησει ειχαμε ολοκληρωμενη επαφη την ημερα τησ ωορηξιας που μου "υπενθυμισε"το ημερολογιο..η επομενη περιοδος ειναι στις 25-26/9 αλλα ειναι φυσιολογικο να εχω πρησμενο στηθος,καποιες ανακατωσουρες? Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα ανυπομονω...

Καλησπερα κοριτσι μου.Πρησμενο στηθος ειναι φυσιολογικο να εχεις εισαι δεν εισαι εγκυος.Σε αλλους κυκλους το στηθος μου πρηζεται στην ωορηξια και μεχρι να αδιαθετησω και σε αλλους οχι.Οσο για τις ανακατωσουρες μπορει να οφειλονται οπουδηποτε .Νομιζω ειναι λιγο νωρις για συμπτωματα εγκυμοσυνης.Παρολα αυτα ευχομαι να εισαι εγκυος και να ειναι ολα καλα.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου.Πρησμενο στηθος ειναι φυσιολογικο να εχεις εισαι δεν εισαι εγκυος.Σε αλλους κυκλους το στηθος μου πρηζεται στην ωορηξια και μεχρι να αδιαθετησω και σε αλλους οχι.Οσο για τις ανακατωσουρες μπορει να οφειλονται οπουδηποτε .Νομιζω ειναι λιγο νωρις για συμπτωματα εγκυμοσυνης.Παρολα αυτα ευχομαι να εισαι εγκυος και να ειναι ολα καλα.

Αγάπη!!!ειμαι ακριβώς στην ίδια φάση μαζί σου  αδιαθέτησα 28/8με2/9..ήρθα σε ελεύθερη επαφή 4/9 και 8/9..με κυκλο 27 μερεσ και τώρα έχω μια πολύ μικρή ενόχληση στην κοιλιά και όχι συνέχεια αλλά δεν μπορώ να βάλω με τίποτα το αγαπημένο μου άρωμα με ενοχλεί τόσο πολύ ή εγώ θέλω να είμαι έγκυος και τα βλέπω όλα περίεργα..πφφφφ.. @Vasia123

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου γεια σας !!! Σημερα κανονικα επρεπε να μου ειχε ερθει και ακομα τπτ ...πριν 4 μερες εκανα τεστ και καλα απο αυτα που βλεπουν πριν την καθυστερηση και ηταν αρνητικο.!!! Πιστευετε μπορει να ειμαι εγκυος και να το εκανα νωρις ???? Το περιεργο ειναι οτι μονο το στηθος ειναι πολυ πρισμενο και με ποναει στο αγγιμα μου φαινονται και οι φλεβες πιο πολυ απο πριν !! Πονακια εχω ομως μια φευγουν μια ερχονται ...δεν ειναι τοσο δυνατα οταν ερχεται περιοδος !!!! 

γενικα πριν την περιοδο νιωθω σχεδον τα ιδια με τωρα ομως οταν με ποναει μετα απο λιγο ερχεται ...ενω τωρα μια με ποναει μια οχι !!! εχω κυκλο σταθερο !!! Η θερμοκρασια ειναι κανονικη 36,5!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Diana8 είπε:

Κοριτσια μου γεια σας !!! Σημερα κανονικα επρεπε να μου ειχε ερθει και ακομα τπτ ...πριν 4 μερες εκανα τεστ και καλα απο αυτα που βλεπουν πριν την καθυστερηση και ηταν αρνητικο.!!! Πιστευετε μπορει να ειμαι εγκυος και να το εκανα νωρις ???? Το περιεργο ειναι οτι μονο το στηθος ειναι πολυ πρισμενο και με ποναει στο αγγιμα μου φαινονται και οι φλεβες πιο πολυ απο πριν !! Πονακια εχω ομως μια φευγουν μια ερχονται ...δεν ειναι τοσο δυνατα οταν ερχεται περιοδος !!!! 

γενικα πριν την περιοδο νιωθω σχεδον τα ιδια με τωρα ομως οταν με ποναει μετα απο λιγο ερχεται ...ενω τωρα μια με ποναει μια οχι !!! εχω κυκλο σταθερο !!! Η θερμοκρασια ειναι κανονικη 36,5!! 

Εννοειται οτι εχεις πιθανοτητες...αν δεν σου εχει ερθει μεχρι αυριο κανε ενα ακομα τεστακι με τα πρωτα πρωινα ουρα...αλλιως μια χοριακη! Καλη επιτυχια!!

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtoulita είπε:

Εννοειται οτι εχεις πιθανοτητες...αν δεν σου εχει ερθει μεχρι αυριο κανε ενα ακομα τεστακι με τα πρωτα πρωινα ουρα...αλλιως μια χοριακη! Καλη επιτυχια!!

Συμφωνω!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Diana8 είπε:

Κοριτσια μου γεια σας !!! Σημερα κανονικα επρεπε να μου ειχε ερθει και ακομα τπτ ...πριν 4 μερες εκανα τεστ και καλα απο αυτα που βλεπουν πριν την καθυστερηση και ηταν αρνητικο.!!! Πιστευετε μπορει να ειμαι εγκυος και να το εκανα νωρις ???? Το περιεργο ειναι οτι μονο το στηθος ειναι πολυ πρισμενο και με ποναει στο αγγιμα μου φαινονται και οι φλεβες πιο πολυ απο πριν !! Πονακια εχω ομως μια φευγουν μια ερχονται ...δεν ειναι τοσο δυνατα οταν ερχεται περιοδος !!!! 

γενικα πριν την περιοδο νιωθω σχεδον τα ιδια με τωρα ομως οταν με ποναει μετα απο λιγο ερχεται ...ενω τωρα μια με ποναει μια οχι !!! εχω κυκλο σταθερο !!! Η θερμοκρασια ειναι κανονικη 36,5!! 

Και εγώ είχα κάνει δύο τεστ λίγες μέρες πριν μου έρθει η περίοδος,  αυτά και καλά που δείχνουν πέντε μέρες πριν την καθυστέρηση,  αρνητικά και τα δύο και τελικά ειμαι έγκυος, σου εύχομαι να είσαι!!!!

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 

Καλημέρα σας. ειμαι 30 ετών παλιά είχα πολυκυστικές πλέον ήμουν οκ. καθε 28 ρολόι! τον προηγούμενο μήνα είχα καθυστέρηση 12 μέρες και μου ήρθε 2-3 μέρες λιγο αιματακι. (φανταστείτε ότι έκανα κ μπάνιο) . Αυτό το μήνα λοιπόν, καμιά βδομάδα πριν έρθει περίοδος είχα βγει έξω κ γύρισα πρωι. σκουπίζομαι κ βλέπω αιματάκι. λέω πάει το σεξάκι ήρθε περίοδος. βάζω σερβιετάκι-τίποτα. τη μέρα που περίμενα λοιπόν είχα λίγο καφέ. κράτησε 2 μέρες. περνάνε άλλες 3 μέρες (χθες δηλαδή) κ είχα ροζ νερουλό. δεν πονάω-μια ενόχληση έχω χαμηλά μόνο. επίσης το στήθος μου το νιώθω λίγο βαρύ. το καταλαβαίνω γιατί δεν  μπορω να γυρίσω μπρούμητα . έκανα τέστ την πρώτη μέρα της καθυστέρησης το απόγευμα κ δεν έδειξε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Salem89 είπε:

 

Καλημέρα σας. ειμαι 30 ετών παλιά είχα πολυκυστικές πλέον ήμουν οκ. καθε 28 ρολόι! τον προηγούμενο μήνα είχα καθυστέρηση 12 μέρες και μου ήρθε 2-3 μέρες λιγο αιματακι. (φανταστείτε ότι έκανα κ μπάνιο) . Αυτό το μήνα λοιπόν, καμιά βδομάδα πριν έρθει περίοδος είχα βγει έξω κ γύρισα πρωι. σκουπίζομαι κ βλέπω αιματάκι. λέω πάει το σεξάκι ήρθε περίοδος. βάζω σερβιετάκι-τίποτα. τη μέρα που περίμενα λοιπόν είχα λίγο καφέ. κράτησε 2 μέρες. περνάνε άλλες 3 μέρες (χθες δηλαδή) κ είχα ροζ νερουλό. δεν πονάω-μια ενόχληση έχω χαμηλά μόνο. επίσης το στήθος μου το νιώθω λίγο βαρύ. το καταλαβαίνω γιατί δεν  μπορω να γυρίσω μπρούμητα . έκανα τέστ την πρώτη μέρα της καθυστέρησης το απόγευμα κ δεν έδειξε κάτι.

Εγω θα ελεγα να κανεισ ακομη ενα τεστακι κ να ενημερωσεισ τον γιατρο σου για το τι εχει συμβει..

Ελπιζω να ναι μωρακι

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Εννοειται οτι εχεις πιθανοτητες...αν δεν σου εχει ερθει μεχρι αυριο κανε ενα ακομα τεστακι με τα πρωτα πρωινα ουρα...αλλιως μια χοριακη! Καλη επιτυχια!!

Καλημεραα !!!! Λεω να περιμενω και σημερα κι αν δεν ερθει θα κανω αυριο !!! Ευχαριστω πολυ :)

6 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Και εγώ είχα κάνει δύο τεστ λίγες μέρες πριν μου έρθει η περίοδος,  αυτά και καλά που δείχνουν πέντε μέρες πριν την καθυστέρηση,  αρνητικά και τα δύο και τελικά ειμαι έγκυος, σου εύχομαι να είσαι!!!!

Καλημερα κοριτσι μου ... ειχες πει θα μας φερεις τυχη ... μακαριιι μακαρι να μας εφερες !!!! Θα περιμενω και σημερα να δω αλλιως αυριο θα κανω.!!!  :wub::) 

μονο το στηθος εχω που με ποναει και ειναι πρισμενο .. τιποτα αλλο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Salem89 είπε:

Κοριτσια μου καλημέρα. Εγώ μάλλον είμαι εκτός τελείως. πηγα τωρα τουαλετα κ ειχα ενα κομματακι αιμα με μια σταγονα. τζαμπα περιμενω χοριακη! 

Σου ευχομαι να ερθει συντομα !!! :wub: 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...