Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

14 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσια.Πως ειστε;Ξεκιναμε προσπαθειες μετα την αποβολη.Λοιπον σημερα 7η μερα του κυκλου.Θα εχουμε επαφη για να ανανεωθει το σπερμα και μετα θα ξεκινησουμε την Πεμπτη (10η)και το ΣΚ(12η-13η).Αυριο λεω να ξεκινησω τα τεστ ωορηξιας.Εχω κυκλο 26 ημερων τελευταια.Για να δω και πως εξελισεται ,πρωτη φορα τα χρησιμοποιω.

 

Just now, Comet είπε:

Καλημερα σε ολες.Σημερα 8η μερα του κυκλου και εκανα το πρωτο(και πρωτη φορα τεστ ωορηξιας).Βγηκε αχνη η δευτερη γραμμη.Εκανα το ψηφιακο τεστ.Οποτε παλι αυριο την ιδια ωρα

Με το καλο κοριτσι μ ευχομαι να πιασεις το σπορακι σου αυτο τον μηνα! Εμεις θα ξεκινησουμε το καλοκαιρακι για 2ο!(εχουμε καιρο ακομααα):wub:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

 

Με το καλο κοριτσι μ ευχομαι να πιασεις το σπορακι σου αυτο τον μηνα! Εμεις θα ξεκινησουμε το καλοκαιρακι για 2ο!(εχουμε καιρο ακομααα):wub:

Καλησπερα. Σε ευχαριστω πολυ.Μακαρι.Εχετε καιρο,ασε να μεγαλωσει λιγο και η μικρη σου.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας βρε κορίτσια! Είδα φώς κ είπα να μπω !! Εγώ περιμένω 13 του μήνα περιοδο.δυο ελεύθερες επαφές είχαμε όλες κι όλες μη νομίζετε,αλλά όσο να πεις το μυαλό σου είναι εκεί κ σκας από περιέργεια.δεν ξέρω αν έχω συμπτωματα. Γιατι το μυαλό σε τέτοιες περιπτώσεις κάνει πάρτυ..ξέρω σίγουρα μόνο ότι έχω τρελή λύσσα για γλυκά πολλές μέρες τώρα κ είχα πονακια περιόδου κ στη μέση κάπου στις υποτιθέμενες μεσαίες μέρες Μ που δε θυμάμαι να τα χα άλλη φορά η ίσως κ να μην έδινα σημασία !καλή τύχη σε όλες εύχομαι κ χαλαρά!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tegan είπε:

Γεια σας βρε κορίτσια! Είδα φώς κ είπα να μπω !! Εγώ περιμένω 13 του μήνα περιοδο.δυο ελεύθερες επαφές είχαμε όλες κι όλες μη νομίζετε,αλλά όσο να πεις το μυαλό σου είναι εκεί κ σκας από περιέργεια.δεν ξέρω αν έχω συμπτωματα. Γιατι το μυαλό σε τέτοιες περιπτώσεις κάνει πάρτυ..ξέρω σίγουρα μόνο ότι έχω τρελή λύσσα για γλυκά πολλές μέρες τώρα κ είχα πονακια περιόδου κ στη μέση κάπου στις υποτιθέμενες μεσαίες μέρες Μ που δε θυμάμαι να τα χα άλλη φορά η ίσως κ να μην έδινα σημασία !καλή τύχη σε όλες εύχομαι κ χαλαρά!!

Καλα εκανες.Σε 10 μερες δηλ.Σιγουρα νωρις για συμπτωματα.Μακαρι να εισαι εγκυος αν το θες.Προσπαθειτε καιρο;Πιστευεις οτι πετυχες την ωορηξια σου;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλα εκανες.Σε 10 μερες δηλ.Σιγουρα νωρις για συμπτωματα.Μακαρι να εισαι εγκυος αν το θες.Προσπαθειτε καιρο;Πιστευεις οτι πετυχες την ωορηξια σου;

Δεν προσπαθούμε είναι η αλήθεια..έχουμε ήδη ένα αγοράκι 3 ετών κ γενικά λέμε ότι θα θέλαμε δεύτερο αλλά ποτέ δεν είπαμε ξεκινάμε προσπάθειες..πάνω στην τρέλα της στιγμής απλά αυτό το μήνα κάναμε ελεύθερα κ είπαμε βλέπουμε! Η αλήθεια είναι ότι τον μικρουλι το πιασαμε τον πρώτο μήνα πολύ εύκολα με δύο τρεις επαφές χωρίς να χω ιδέα αν ήμουν σ γόνιμες η οχι ,αλλά είχα πολύ σταθερό κύκλο 30 ημερών ούτε μέρα παραπάνω η παρακάτω.μετα την εγκυμοσύνη δεν είναι τόσο σταθερός..οπότε δε ξέρω πότε μπορεί να είχα ωορρηξία...φαντάζομαι ότι δύσκολα θα είμαι τόσο γρήγορα κ εύκολα ..αλλα κ πάλι είναι στο μυαλό Μ.εσεις έχετε ξεκινήσει εντατικά προσπάθειες? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Tegan είπε:

Δεν προσπαθούμε είναι η αλήθεια..έχουμε ήδη ένα αγοράκι 3 ετών κ γενικά λέμε ότι θα θέλαμε δεύτερο αλλά ποτέ δεν είπαμε ξεκινάμε προσπάθειες..πάνω στην τρέλα της στιγμής απλά αυτό το μήνα κάναμε ελεύθερα κ είπαμε βλέπουμε! Η αλήθεια είναι ότι τον μικρουλι το πιασαμε τον πρώτο μήνα πολύ εύκολα με δύο τρεις επαφές χωρίς να χω ιδέα αν ήμουν σ γόνιμες η οχι ,αλλά είχα πολύ σταθερό κύκλο 30 ημερών ούτε μέρα παραπάνω η παρακάτω.μετα την εγκυμοσύνη δεν είναι τόσο σταθερός..οπότε δε ξέρω πότε μπορεί να είχα ωορρηξία...φαντάζομαι ότι δύσκολα θα είμαι τόσο γρήγορα κ εύκολα ..αλλα κ πάλι είναι στο μυαλό Μ.εσεις έχετε ξεκινήσει εντατικά προσπάθειες? 

Ειναι ο πρωτος μηνας που προσπαθουμε.Υπολογιζω ωορηξια αυτο το ΣΚ.Θα εχουμε τις επαφες μας και ελπιζουμε να πετυχει.Απο τον πρωτο μηνα με 2 επαφες ειχα μεινει κι εγω στο γιο μου.Θα δουμε...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μια ερώτηση....Έχω καθυστέρηση, σήμερα η δεύτερη μέρα,  έχω αναγούλες από την προηγούμενη βδομάδα,  έχω δέκατα,  στην αρχή νόμιζα ότι κρύωσα από ένα γάμο που πήγανε το Σάββατο γιατί την εγκυμοσυνη δεν την είχα στο μυαλό μου μιας και τα δύο τεστ που είχα κάνει την προηγούμενη βδομάδα είχαν βγει αρνητικά. Χθες όμως που ήταν να μου έρθει η περίοδος είδα δύο σταγόνες καφέ υγρα στο εσώρουχο μου και τπτ άλλο. Λέτε να ειμαι έγκυος? Νιώθω σαν να έχω περίοδο όμως. Όλους τους πόνους στη μέση και στην κοιλιά τους νιώθω.


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση....Έχω καθυστέρηση, σήμερα η δεύτερη μέρα,  έχω αναγούλες από την προηγούμενη βδομάδα,  έχω δέκατα,  στην αρχή νόμιζα ότι κρύωσα από ένα γάμο που πήγανε το Σάββατο γιατί την εγκυμοσυνη δεν την είχα στο μυαλό μου μιας και τα δύο τεστ που είχα κάνει την προηγούμενη βδομάδα είχαν βγει αρνητικά. Χθες όμως που ήταν να μου έρθει η περίοδος είδα δύο σταγόνες καφέ υγρα στο εσώρουχο μου και τπτ άλλο. Λέτε να ειμαι έγκυος? Νιώθω σαν να έχω περίοδο όμως. Όλους τους πόνους στη μέση και στην κοιλιά τους νιώθω.

ε κανε ενα τεστ αν δεν σου ερθει το πρωι. τα τεστ δεν δειχνουν μια εβδομαδα πριν την καθηστερηση πολυ σπανια να το καταλαβεις τοσο νωρις

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, linaa είπε:

ε κανε ενα τεστ αν δεν σου ερθει το πρωι. τα τεστ δεν δειχνουν μια εβδομαδα πριν την καθηστερηση πολυ σπανια να το καταλαβεις τοσο νωρις

Καλημέρα,  μέχρι στιγμής δεν έχω αδιαθετησει, θα Κάνω το βράδυ τεστ που θα γυρίσω στο σπίτι. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα,  μέχρι στιγμής δεν έχω αδιαθετησει, θα Κάνω το βράδυ τεστ που θα γυρίσω στο σπίτι. 

Καλημερα.Μακαρι να εισαι εγκυος.

Να ρωτησω κατι;Χτες εκανα τεστ ωορηξιας στις 12 το μεσημερι αλλα σημερα ειμαι στη δουλεια και θα γυρισω στις 3μμ.Επειδη λεει να γινεται την ιδια ωρα πειραζει που θα το κανω αργοτερα;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Comet είπε:

Καλημερα.Μακαρι να εισαι εγκυος.

Να ρωτησω κατι;Χτες εκανα τεστ ωορηξιας στις 12 το μεσημερι αλλα σημερα ειμαι στη δουλεια και θα γυρισω στις 3μμ.Επειδη λεει να γινεται την ιδια ωρα πειραζει που θα το κανω αργοτερα;

Σε ευχαριστώ...να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω γιατί δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ Αλλά νομίζω πως δεν θα υπάρχει πρόβλημα,  αρκεί σήμερα που θα το κάνεις στις 4 να το κάνεις και τις άλλες μέρες την ίδια ώρα γιατι απο τωρα ξεκινουν οι γονθμες μερες σου, μεχρι το σκ αν δεν κανω λαθος.Επίσης κάπου είχα διαβάσει ότι πρέπει να κάνουμε δύο την μέρα ανά 10 ώρες,  εκεί κοντά στις γόνιμες. Ψαξτο λίγο.  


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα,  μέχρι στιγμής δεν έχω αδιαθετησει, θα Κάνω το βράδυ τεστ που θα γυρίσω στο σπίτι. 

Καλυτερα με πρωινα ουρα το τεδτ γισ να ειναι πιο εγκυρο..

Ευχομσι να εισαι..

Σ αυτην τηβ εγκυμοσυνη μου κ εγω με καφε κ πονουσ περιοδου που δεν ηρθε ποτε ξεκινησα ..

Μακαρι να εισαι κ εσυ γιατι τα συμπτωματα εγκυμοσυνησ κ περιοδου ειναι σχεδον τα ιδισ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Σε ευχαριστώ...να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω γιατί δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ Αλλά νομίζω πως δεν θα υπάρχει πρόβλημα,  αρκεί σήμερα που θα το κάνεις στις 4 να το κάνεις και τις άλλες μέρες την ίδια ώρα γιατι απο τωρα ξεκινουν οι γονθμες μερες σου, μεχρι το σκ αν δεν κανω λαθος.Επίσης κάπου είχα διαβάσει ότι πρέπει να κάνουμε δύο την μέρα ανά 10 ώρες,  εκεί κοντά στις γόνιμες. Ψαξτο λίγο.  

Αυτο για τα 2 τη μερα το διαβασα κι εγω .Απο αυριο θα κανω 2.Σημερα ειναι ακομη νωρις.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα,  μέχρι στιγμής δεν έχω αδιαθετησει, θα Κάνω το βράδυ τεστ που θα γυρίσω στο σπίτι. 

ΞΕΝΗ;;;;;;Κάνε κορίτσι μου τεστακι να δούμε!!!!έχεις υπομονή μέχρι το βραδυ;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νένα 27 είπε:

ΞΕΝΗ;;;;;;Κάνε κορίτσι μου τεστακι να δούμε!!!!έχεις υπομονή μέχρι το βραδυ;

Πιστεύεις στο προαίσθημα? Είμαι σχεδόν σίγουρη πως είμαι. Τώρα δεν κανω για να μην με πάρουν χαμπάρι τα πεθερικα,  μετα απο αυτα που εχουμε τραβήξει αν ειμαι εγκυος πιστευω θα κλαιμε απο χαρα για κανα μήνα.  είπαμε με τον άντρα μου ότι όταν μεινω εγκυος αυτη τη φόρα δεν θα το πούμε σε κανέναν μέχρι να αρχίσει να φαίνεται....

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...