Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Just now, Diana8 είπε:

Καλημερα κοριτσια Σημερα ξυπνησα με εμετους ... σημερα περιμενω να αδιαθετησω επειδη δεν εχω τεστ εγκυμοσυνης εκανα ωορρηξιας ... πιστευετε μπορει να δειξει κατι αν ειμαι εγκυος???? 

Καλησπερα.Επειδη δεν ειχα τεστ κυησης εκανα τεστ ωορηξιας με 1 μερα καθυστερησης.1 σε ταινια απο τα φτηνα και ενα ψηφιακο με χαμογελο.Βγηκαν και τα δυο θετικα.Ειχα χοριακη τοτε 247. Εκανες το τεστ


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα.Επειδη δεν ειχα τεστ κυησης εκανα τεστ ωορηξιας με 1 μερα καθυστερησης.1 σε ταινια απο τα φτηνα και ενα ψηφιακο με χαμογελο.Βγηκαν και τα δυο θετικα.Ειχα χοριακη τοτε 247. Εκανες το τεστ

Το εκανα το ωορρηξιας βγηκε σχεδον θετικο και εγκυμοσυνης εκανα αγορασα και ηταν ανητικο δεν πειρεζει !!

Link to comment
Share on other sites

On 16/10/2019 at 4:28 ΜΜ, Diana8 είπε:

Το εκανα το ωορρηξιας βγηκε σχεδον θετικο και εγκυμοσυνης εκανα αγορασα και ηταν ανητικο δεν πειρεζει !!

Με πόσες μέρες καθυστέρηση έκανες το τεστ; πρωί το έκανες;

On 15/10/2019 at 8:21 ΜΜ, agxos είπε:

Καλησπέρα again! Άργησα να μπω γιατι είμαι στο τρέξιμο όλη μέρα..για Αθήνα ενδιαφέρομαι. Αν ξέρετε γιατρό στο Έλενας 'η Αλεξανδρας στείλτε μου ένα μήνυμα! 'Εχω την Παρασκευή ραντεβού στο Έλενας θα ρωτήσω και εκεί αλλά πάω στα τυφλά!

Καλησπέρα εγώ είμαι 29+3 και θα γεννήσω στο Έλενα με τον κύριο Φούντα εξαιρετικός γιατρός. Η κουνιαδα μου γέννησε τα δυο απο τα τρία παιδια της στο ελενα με τον κύριο Παπαδη με καισαρική επίσης πολύ καλός. Απλά να ξέρεις ότι και οι δυο έχουν πολύ πελατεία οποτε σου λένε απο το πρωτο ραντεβού αν θα μπορούν να σε αναλάβουν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Με πόσες μέρες καθυστέρηση έκανες το τεστ; πρωί το έκανες;

Καλησπέρα εγώ είμαι 29+3 και θα γεννήσω στο Έλενα με τον κύριο Φούντα εξαιρετικός γιατρός. Η κουνιαδα μου γέννησε τα δυο απο τα τρία παιδια της στο ελενα με τον κύριο Παπαδη με καισαρική επίσης πολύ καλός. Απλά να ξέρεις ότι και οι δυο έχουν πολύ πελατεία οποτε σου λένε απο το πρωτο ραντεβού αν θα μπορούν να σε αναλάβουν.

Δε το εκανα με καθυστεσηση... δεν ηταν τα πρωινα ουρα!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Diana8 είπε:

Δε το εκανα με καθυστεσηση... δεν ηταν τα πρωινα ουρα!! 

Κανονικά θέλει πρωί γιατί τότε η ορμόνη που ανιχνεύει το τεστ είναι πιο έντονη στα ούρα. Το αρνητικό τεστ μπορεί να είναι λάθος. Άμα δεν έχεις αδιαθετήσει ασε να περάσουν 2-3 μέρες και ξανακανε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Diana8 είπε:

Δε το εκανα με καθυστεσηση... δεν ηταν τα πρωινα ουρα!! 

Είχα κάνει δύο τεστ λίγο πριν αδιαθετησω και ήταν και τα δύο αρνητικά,  υποτίθεται το ένα τεστ ήταν και ευαίσθητο, πέντε μέρες πριν την καθυστέρηση,  τελικά ήμουν έγκυος,  έκανα ένα ακόμη τεστ με 3 μέρες καθυστέρησης και τσουπ.....

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Diana8 είπε:

Κοριτσια μου δεν εχει ερθει ακομα εχω θερμοκρασια 37,2 !!! Πιστευετε παιζει ρολο?

Πότε ήταν να σου έρθει? Εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν είχα δώσει σημασία σε θερμοκρασία αλλά σε αυτήν επειδή ένιωθα μια κρυαδες μια ζέστη έβαλα θερμόμετρο και είχα κάθε απόγευμα δέκατα μέχρι που δεν μου ήρθε περιοδος και το τεστ έδειξε θετικό.


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Πότε ήταν να σου έρθει? Εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν είχα δώσει σημασία σε θερμοκρασία αλλά σε αυτήν επειδή ένιωθα μια κρυαδες μια ζέστη έβαλα θερμόμετρο και είχα κάθε απόγευμα δέκατα μέχρι που δεν μου ήρθε περιοδος και το τεστ έδειξε θετικό.

Στις 18/10.!!! Απο τοτε εχω πολλα υγρα λογικα θα ερθει.!!! Ο γυναικολογος λεει αν δεν ερθει μεχρι τεταρτη να κανω χοριακη... ομως ειχα κανει τεστ 12 μερες μετα την ωορρηξια και βγηκε αρνητικο ... φπβαμαι βρε κοριτσια .. δε ξερω απο την μια εχω μια ελπιδα που δεν ερχεται λεω μηπως και εγινε τωρα... 

αλλα απο την αλλη λεω εκανα τεστ βγηκε αρνητικο θα ερθει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Diana8 είπε:

Στις 18/10.!!! Απο τοτε εχω πολλα υγρα λογικα θα ερθει.!!! Ο γυναικολογος λεει αν δεν ερθει μεχρι τεταρτη να κανω χοριακη... ομως ειχα κανει τεστ 12 μερες μετα την ωορρηξια και βγηκε αρνητικο ... φπβαμαι βρε κοριτσια .. δε ξερω απο την μια εχω μια ελπιδα που δεν ερχεται λεω μηπως και εγινε τωρα... 

αλλα απο την αλλη λεω εκανα τεστ βγηκε αρνητικο θα ερθει....

Αν δεν έχεις αδιαθετησει μέχρι αύριο, που στο εύχομαι, κάνε αύριο με τα πρώτα πρωινά ουρά ένα τεστακι,  άλλο να κάνεις πριν αδιαθετησεις και άλλο με καθυστέρηση περιόδου. Σου λέω είχα κάνει δύο τεστ 3 μέρες πριν την περίοδο και τελικά ήμουν έγκυος και έδειχναν αρνητικά και τα δύο....


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Diana8 είπε:

Στις 18/10.!!! Απο τοτε εχω πολλα υγρα λογικα θα ερθει.!!! Ο γυναικολογος λεει αν δεν ερθει μεχρι τεταρτη να κανω χοριακη... ομως ειχα κανει τεστ 12 μερες μετα την ωορρηξια και βγηκε αρνητικο ... φπβαμαι βρε κοριτσια .. δε ξερω απο την μια εχω μια ελπιδα που δεν ερχεται λεω μηπως και εγινε τωρα... 

αλλα απο την αλλη λεω εκανα τεστ βγηκε αρνητικο θα ερθει....

Το τεστ το έκανες νωρις κ μάλιστα όχι πρωι

Εγω υποψιάστηκα την δεύτερη εγκυμοσυνη από τα υγρά. Από την ωορρηξια κ μετα ήταν σαν να μην σταμάτησαν ποτέ πολλά λευκα αλλα οχι πολυ δυσοσμα

(είχα κ ενα δυο ακομη σημάδια. Πχ ένιωθα να με πιέζουν τα ρουχα μου στην κοιλια) 

Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι σήμερα; από ωορρηξια; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2019 at 8:13 ΜΜ, EiriniKi είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια!!! Πρώτη φορά γράφω στο φόρουμ σας!! 

Περίοδος 30/9 τελευταία μέρα 5/10 με ελεύθερη επαφη την ίδια μέρα! Γόνιμες μέρες 6-12/10 θα μπορούσε να γίνει σύλληψη; 

Νομίζω σήμερα είχα ωορρηξία γιατί είχα πόνους αρκετούς ...

Καλησπέρα κορίτσια!! 3η μέρα καθυστερησης με αρνητική χοριακη στις 21/10 γιατί επέμενε ο γυναικολόγος να κάνω λόγω του ότι πονούσα μου έκανε κολπικό υπέρηχο και ήθελε να κάνω χοριακη...( είχα πόνους και Είδε μια κύστη λίγο μεγαλουτσικη) και τεστ σήμερα με πρωινά ούρα αρνητικό...έχω ελπίδες; Λέω αν δεν μου έρθει να κάνω την τριτη χοριακη! Άφαντη η κυρία πάντως!!!...μακάρι να μείνει άφαντη!!!! Θερμοκρασία σταθερά 37.1-37.5

Link to comment
Share on other sites

Just now, EiriniKi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! 3η μέρα καθυστερησης με αρνητική χοριακη στις 21/10 γιατί επέμενε ο γυναικολόγος να κάνω λόγω του ότι πονούσα μου έκανε κολπικό υπέρηχο και ήθελε να κάνω χοριακη...( είχα πόνους και Είδε μια κύστη λίγο μεγαλουτσικη) και τεστ σήμερα με πρωινά ούρα αρνητικό...έχω ελπίδες; Λέω αν δεν μου έρθει να κάνω την τριτη χοριακη! Άφαντη η κυρία πάντως!!!...μακάρι να μείνει άφαντη!!!! Θερμοκρασία σταθερά 37.1-37.5

Με βάση την επαφή θα έπρεπε να δείξει λογικα η χοριακη, αλλα με βάση τον κυκλο(πόσες μέρες έχεις;) ισως ηταν νωρις

Ξερω οτι γενικα λόγω κύστης μπορεί να καθυστερήσει η περιοδος

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, vikib είπε:

Με βάση την επαφή θα έπρεπε να δείξει λογικα η χοριακη, αλλα με βάση τον κυκλο(πόσες μέρες έχεις;) ισως ηταν νωρις

Ξερω οτι γενικα λόγω κύστης μπορεί να καθυστερήσει η περιοδος

Οι επαφες ήταν από τις 10-17...είχα πόνους ωορρηξίας στις 14! Είναι λογικά νωρίς στις 21/10 που έκανα χοριακη αν τελικά ωορρηξία έγινε στις 14 και όχι νωρίτερα που υπολόγιζα; κύκλος 25-26 ημερών δηλαδή περίμενα 24-25/10. 

Ναι και εγώ γνωρίζω λόγω του ότι είχα πολυκυστικες οι οποίες έφυγαν μετά από χρόνια θεραπείας. Έπαιρνα glucophase...τώρα παίρνω ένα φυτικό (primrose) δεν είχα ΠΟΤΕ καθυστερηση.. είχα σύντομες περιόδους δηλαδή ανά 15 μέρες είχα περίοδο και μου κρατούσε 7 μέρες γι'αυτό με παραξενευσε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...