Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Κοριτσια μου καλησπερα !!! Χθες το βραδυ ενιωσα εντονο πονο κατω χαμηλα.. κρατησε περιπου 4-5 λεπτα οχι παραπανω .. αφου λεω παει αδιαθετησα ...Εχει τυχει σε καμια αυτο ? Δεν ηταν συνεχομενο ηταν οξυς !!σε λιγες μερες περιμενω να αδιαθετησω.. (4-6μερες)

δεν το εχω ξανα νιωσει αυτο το πραγμα!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας,

παρακολουθω γενικά,είμαστε κ μεις στη φάση που ξεκινήσαμε να  κάνουμε ελεύθερα !!ειμαι 30 ετών κ μόλις σταμάτησα τα αντισυλληπτικά τον προηγούμενο μήνα κ τώρα περιμενω περίοδο σε 3 μέρες!!αλλα δεν ξέρω πως πάει ο κύκλος μετά από αντισυλληπτικά!!

την ωορηξια την ένιωσα την 11 κ 12 η μέρα όπου είχαμε επαφές κ μετά από αυτές τις μέρες βέβαια!ο γιατρός λέει ότι έχουμε πιθανότητες μετά την χρήση των χαπιών όπου έχει ξεκουραστεί το σύστημα!!

τωρα αναμένω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/11/2019 at 8:30 ΜΜ, Diana8 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα !!! Χθες το βραδυ ενιωσα εντονο πονο κατω χαμηλα.. κρατησε περιπου 4-5 λεπτα οχι παραπανω .. αφου λεω παει αδιαθετησα ...Εχει τυχει σε καμια αυτο ? Δεν ηταν συνεχομενο ηταν οξυς !!σε λιγες μερες περιμενω να αδιαθετησω.. (4-6μερες)

δεν το εχω ξανα νιωσει αυτο το πραγμα!!! 

Εσυ έχεις κάνα νεότερο;;

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Diana8 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου τπτ ακομα !!! Εσυ

Εγώ αδιαθέτησα σήμερα στην ώρα μου κανονικά!!εμας ήταν ο πρώτος μήνας ουσιαστικά!!ειχαμε ξεκινήσει από τον Αύγουστο αλλά όταν πήγα αρχές σεπτεμβρη για τον ετήσιο έλεγχο μ είπε ότι είχα μια κύστη κ δεν έκανα καν ωορηξια κ μ δωσε αντισυλληπτικά 2 μήνες κ ευτυχως έφυγε!!εχω επισης μια λειτουργική σάλπιγγα όποτε θα έχω αγώνα!!μας είπε ν προσπαθήσουμε 1 χρόνο κ βλέπουμε!!εσεις ποσό καιρό;;ευχομαι να ναι ο τυχερός σου μήνας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

 

 γεια σας.εγώ είχα τελευταία φορά περίοδο στις 17 Δεκεμβρίου αλλά γενικά δεν έχω σταθερό κύκλο.... πριν μια βδομάδα περίπου συναντήθηκα με το αγόρι μου και κάναμε τα προκαταρκτικά....όταν ήρθε η ώρα του να τελειώσει ,έχυσε(συγνώμη για την έκφραση)στην ευαίσθητη περιοχή μου αλλά λίγο πιο πάνω....εγώ πήγα αμέσως να σκουπίσω τα υγρά με χαρτί ,αλλά νομίζοντας ότι έχουν πάει υγρά στην ευαίσθητη περιοχή μου χρησιμοποίησα χωρίς να το καταλάβω για να σκουπίσω την περιοχή ....αλλά το χαρτί με τα λίγα υγρά το έβαλα στην περιοχή μου αλλά όχι πάρα πολύ μέσα.....από τότε έχει πριστει η κοιλιά μου και το στήθος μου και πονάει λίγο....αλλά τλκ μου ήρθε περίοδος στις 19/01 ...ωστόσο το πριξιμο υπάρχει ακόμα και είναι ευδιάκριτες φλέβες ,οι οποίες στον αριστερό μαστό εκτείνονται μέχρι την θηλή ...πρέπει να ανησυχώ...υπάρχει κίνδυνος εγκυμοσύνης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημερααα θα ηθελα κ εγω να ρωτησω κατι... εχω κυκλο πςριοδου 28-30 επαφες τον προηγουμενο μηνα ειχα 1 μερα πριν την ωορηξια και μια μερα μετα (με βαση την εφαρμογη που εχω στο κινητο μου)εκτος απο αυτες τις μερες ειχα και αλλες φορες επαφη ..σημερα διανυω την 3η μερα καθυστερησης ,εχω κατι ψιλοενοχλησεις χαμηλα στην κοιλια αλλα οχι σαν αυτα τις περιοδου και το στηθος παρα πολυ λιγο πρησμενο..σκεφτομαι να περιμενω μεχρι να κανω κατευθειαν τεστ εγκυμοσυνης(φοβουμενη μηπως ειναι καποια διαταραχη κυκλου και απογοητευθω) τι γνωμη εχετε? Και συγνωμη για το κατεβατο...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasia123 είπε:

Καλημερααα θα ηθελα κ εγω να ρωτησω κατι... εχω κυκλο πςριοδου 28-30 επαφες τον προηγουμενο μηνα ειχα 1 μερα πριν την ωορηξια και μια μερα μετα (με βαση την εφαρμογη που εχω στο κινητο μου)εκτος απο αυτες τις μερες ειχα και αλλες φορες επαφη ..σημερα διανυω την 3η μερα καθυστερησης ,εχω κατι ψιλοενοχλησεις χαμηλα στην κοιλια αλλα οχι σαν αυτα τις περιοδου και το στηθος παρα πολυ λιγο πρησμενο..σκεφτομαι να περιμενω μεχρι να κανω κατευθειαν τεστ εγκυμοσυνης(φοβουμενη μηπως ειναι καποια διαταραχη κυκλου και απογοητευθω) τι γνωμη εχετε? Και συγνωμη για το κατεβατο...

Καλημέρα! Η δική μου γνώμη ειναι να κάνεις ένα τεστ, είσαι στις 3 μέρες καθυστέρησης  δεν είσαι λίγες μέρες πριν την περίοδο για να σου πω οκ περιμένε λιγάκι μήπως και έρθει!! Και  απόγευμα να το κάνεις θα δείξει άνετα!! Τουλάχιστον να σου φύγει το άγχος κ η αγωνία σου (να ξέρεις ότι η περίοδος καθυστερεί και από το άγχος! )

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω μπει λιγο στην πριζα γιατι εχω σαν "γουργουρισματα"στην κοιλια,καποιους.μικρους πονοκεφαλους,και συγνωμη που θα το αναφερω αλλα ρευομαι αρκετα συχνα χωρις να εχω φαει ή πιει κατι..χαχαχ δεν μου εχει ξανατυχει ρε κοριτσια...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasia123 είπε:

Εχω μπει λιγο στην πριζα γιατι εχω σαν "γουργουρισματα"στην κοιλια,καποιους.μικρους πονοκεφαλους,και συγνωμη που θα το αναφερω αλλα ρευομαι αρκετα συχνα χωρις να εχω φαει ή πιει κατι..χαχαχ δεν μου εχει ξανατυχει ρε κοριτσια...

Είναι ο πρώτος μήνας προσπαθειών? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γενικα εχουμε ελευθερες επαφες κανονικα (εκτος γονιμων ημερων) αλλα πρωτη φορα που εχω καθυστερηση... τον ιανουαριο ας πουμε ειχα επαφη 1 μερα πριν την ωορηξια και 1 μερα μετα..επισης και 5 μερες μετα την ωορηξια οι υπολοιπες εγιναν σε κανονικες ημερες.ο κυκλος μου ειναι 28-30 και κανω ωορηξια την 14η μερα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasia123 είπε:

Γενικα εχουμε ελευθερες επαφες κανονικα (εκτος γονιμων ημερων) αλλα πρωτη φορα που εχω καθυστερηση... τον ιανουαριο ας πουμε ειχα επαφη 1 μερα πριν την ωορηξια και 1 μερα μετα..επισης και 5 μερες μετα την ωορηξια οι υπολοιπες εγιναν σε κανονικες ημερες.ο κυκλος μου ειναι 28-30 και κανω ωορηξια την 14η μερα

Ωραία, πήγαινε να πάρεις ένα τεστακι να το κάνεις να σου φύγει η αγωνία!!! Εύχομαι να έχεις τα πιο ωραία νέα να μας πεις!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasia123 είπε:

Αχ σε ευχαριστω και μακαριιιιιιιι...παντως λογικα υπαρχουν αρκετες πιθανοτητες ??

Φυσικά και υπάρχουν πιθανότητες από την στιγμή που είχες επαφές και μάλιστα σωστές!! :wub: και είναι πάρα πάρα πολύ θετικό ότι έχεις ήδη καθυστερηση 3 μέρες!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...