Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Και εγώ βλέπω ,απλά δεν ξέρω τι είδους γραμμή είναι..πιστεύω πως είναι αρνητικό πάντως 

      Εννοείς εάν είναι γραμμή εξάτμισης ; Πάντως δεν θα είχε γραμμή εάν ήταν αρνητικό … τόσα τεστ έχω κάνει παλιά ήταν όλα λευκά όταν δεν ήμουν .. η εξάτμισης πάντως βγαίνει μετά από παρά πολύ ώρα … 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Just now, Ξένη είπε:

Υπομονή....εγώ με κύκλο 29 ημερών είχαμε επαφές μέχρι την 19η μέρα σχεδόν κάθε δεύτερη μέρα, στις διακοπές και κάθε μέρα και άλλη μια επαφή την 26η μέρα.  Τώρα το ερώτημα ποιο είναι? Είχα πάρει την 25η μέρα ένα τεστ εγκυμοσύνης που λέει ότι δείχνει πέντε μέρες μετά την σύλληψη αν είσαι έγκυος.  Εγώ Είχα σταματήσει επαφες από την 19η και το έκανα την 25η και βγήκε αρνητικό.  Την 26 μέρα είχαμε επαφή και χθες έκανα τεστ και βγήκε θετικό,  υπάρχει περίπτωση να έμεινα την 26η μέρα?

Η αυτά τα τεστ που λένε πέντε μέρες μετά την σύλληψη,  είναι λίγο ένα ψέμα?

Να ξέρεις ότι τίποτα δε δείχνει τόσο νωρίς εγκυμοσύνη..όσο άγχος κ αγωνία όσο κ να θες να μάθεις όσο νωρίτερα γίνεται,πρέπει μόνο να συνεχίσεις τη ζωή σ έως ότου έρθει η ώρα για την καθυστέρηση..εγώ σκέψου τη μέρα που περίμενα περίοδο είχα κάνει χοριακη κ ήταν αρνητική

Μετά από 4 μέρες έκανα τεστ κ βγήκε θετικό..όταν ξανά επικοινώνησα με το γιατρό δε τον πίστευε..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Κοριτσι τι ωραια νεα!!!με το καλο!!!

@Owl-1 ευχομαι να χεισ κ εσυ θετικα αποτελεσματα..μακαρι να μασ στειλεισ ευχαριστα...περιμενουμε!!!!

Αργώ καμία βδομαδουλα εγώ χαχα

14 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ...εύχομαι σύντομα και εσύ να μας πεις τα ίδια νέα. Το άγχος και ο φόβος δεν με αφήνει να το χαρώ στο έπακρο αλλά θα τα καταφέρουμε όλες και θα γίνουμε μανούλες....

Μακάρι να εχω ωραία νέα κι εγώ!! Είναι απόλυτα λογικό να νιώθεις έτσι!! Όλες όσες έχουμε περάσει κάτι ανάλογο έναν φόβο τον έχουμε μέχρι να το παρουμε στα χέρια μας!! Είναι μια άλλη έγκυμοσυνη όμως και θα πάνε οοολα καλά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Αχ υπομονη..ξερω πωσ ειναι να περιμενεισ...σου στελνουμε την θετικη μασ σκεψη!!!να πανε ολα καλα κ για σενα!!!

Άστα δεν περνάνε οι μέρες χαχαχα!!! Εσύ κορίτσι μου σε τη φάση βρίσκεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Άστα δεν περνάνε οι μέρες χαχαχα!!! Εσύ κορίτσι μου σε τη φάση βρίσκεσαι?

Εγω ειμαι στη 30η εβδομαδα κυησησ.εχω κ ενα κοριτσακι 22 μηνων..αλλα πριν απο ολα αυτα περασα ενα εξωμητριο ( αφαιρεθηκε κ η σαλπιγγα μαζι)κ μετα μπολικο αγχοσ κ κλαμα κ υστεριεσ μεχρι να παρω θετικο τεστ εγκυμοσυνησ.καθε μηνα τρελαινομουν.. νομιζα δεν θα τα καταφερω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tzeni82 είπε:

Εγω ειμαι στη 30η εβδομαδα κυησησ.εχω κ ενα κοριτσακι 22 μηνων..αλλα πριν απο ολα αυτα περασα ενα εξωμητριο ( αφαιρεθηκε κ η σαλπιγγα μαζι)κ μετα μπολικο αγχοσ κ κλαμα κ υστεριεσ μεχρι να παρω θετικο τεστ εγκυμοσυνησ.καθε μηνα τρελαινομουν.. νομιζα δεν θα τα καταφερω..

Οοοο μωρέ να σου ζήσει η κουκλίτσα σου και με το καλό το μωράκι σου!!! Μετά από τόσες δυσκολίες ήρθε να φέρει το χαμόγελο στα χείλη σου πάλι!! Τώρα τι περιμένεις κοριτσάκι η αγοράκι? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! καταρχην καλως σας βρηκα και ευχομαι ο,τι καλυτερο σε ολες μας!θα ηθελα τα φωτα σας μιας και περναω στιγμες αγχους. ο κυκλος μου ειναι ιδιαιτερα ασταθης . μεγαλυτερη διαρκεια και η πιο σταθερη 25 ημερες. αλλα τυχαινει και στις 17 ημερες αμα συμβει κατι και αγχωθω. αδιαθετησα 8/8 . επαφες 16 και 18/8 . 26/8 λιγο ροζ αιμα που το βραδυ εγινε εντονο κοκκινο μονο ομως  στο χαρτι. την επομενη ελαχιστο ροζ και τελος. κανονικα η περιοδος κραταει 5 μερες. πονοι  χαμηλα στην κοιλια και τις τελευταιες μερες δεξια εντονοι. αναγουλες και εντονο φουσκωμα.στηθος φουσκωμενο και ποναει. λευκα υγρα αφθονα.  μια πειναω τρελα μια οχι. τεστ αρνητικο στις 28/8 και στις 4 σεπτεμβριου. λογικα εγκυμοσυνη δεν υπαρχει πιθανον καμια ιωση με ιδια συμπτωματα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, αγγελικηλ είπε:

καλησπερα! καταρχην καλως σας βρηκα και ευχομαι ο,τι καλυτερο σε ολες μας!θα ηθελα τα φωτα σας μιας και περναω στιγμες αγχους. ο κυκλος μου ειναι ιδιαιτερα ασταθης . μεγαλυτερη διαρκεια και η πιο σταθερη 25 ημερες. αλλα τυχαινει και στις 17 ημερες αμα συμβει κατι και αγχωθω. αδιαθετησα 8/8 . επαφες 16 και 18/8 . 26/8 λιγο ροζ αιμα που το βραδυ εγινε εντονο κοκκινο μονο ομως  στο χαρτι. την επομενη ελαχιστο ροζ και τελος. κανονικα η περιοδος κραταει 5 μερες. πονοι  χαμηλα στην κοιλια και τις τελευταιες μερες δεξια εντονοι. αναγουλες και εντονο φουσκωμα.στηθος φουσκωμενο και ποναει. λευκα υγρα αφθονα.  μια πειναω τρελα μια οχι. τεστ αρνητικο στις 28/8 και στις 4 σεπτεμβριου. λογικα εγκυμοσυνη δεν υπαρχει πιθανον καμια ιωση με ιδια συμπτωματα...

Η δικιά μ γνώμη είναι να περιμένεις λίγες μέρες ακόμα κ να ξανά κάνεις ένα τεστ .αν δείξει κ αυτό αρνητικό να πας στο γυναικολόγο σου γιατί λογικά θα ναι κ η πρώτη φορά που θα χεις τόσο μεγάλο κύκλο κυρίως για να σου φύγουν οι αμφιβολιες κ να αρχίζεις να απορρίπτεις ενδεχόμενα!

Link to comment
Share on other sites

Τegan σε ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση σου. σκεφτηκα πραγματικα να περιμενω εως τις 20/9 που συμπληρωνονται 25 ημερες απο την τελευταια φορα εαν και εφοσον δεν αδιαθετησω και και μετα να παω στο γιατρο. ειπα μηπως λογω διακοπων ολογοημερων μη φανταστεις αναστατωθηκε το μεσα μου. δεν ξερω εχουν σπασει τα νευρα μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Οοοο μωρέ να σου ζήσει η κουκλίτσα σου και με το καλό το μωράκι σου!!! Μετά από τόσες δυσκολίες ήρθε να φέρει το χαμόγελο στα χείλη σου πάλι!! Τώρα τι περιμένεις κοριτσάκι η αγοράκι? 

Κοριτσακι παλι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, αγγελικηλ είπε:

καλησπερα! καταρχην καλως σας βρηκα και ευχομαι ο,τι καλυτερο σε ολες μας!θα ηθελα τα φωτα σας μιας και περναω στιγμες αγχους. ο κυκλος μου ειναι ιδιαιτερα ασταθης . μεγαλυτερη διαρκεια και η πιο σταθερη 25 ημερες. αλλα τυχαινει και στις 17 ημερες αμα συμβει κατι και αγχωθω. αδιαθετησα 8/8 . επαφες 16 και 18/8 . 26/8 λιγο ροζ αιμα που το βραδυ εγινε εντονο κοκκινο μονο ομως  στο χαρτι. την επομενη ελαχιστο ροζ και τελος. κανονικα η περιοδος κραταει 5 μερες. πονοι  χαμηλα στην κοιλια και τις τελευταιες μερες δεξια εντονοι. αναγουλες και εντονο φουσκωμα.στηθος φουσκωμενο και ποναει. λευκα υγρα αφθονα.  μια πειναω τρελα μια οχι. τεστ αρνητικο στις 28/8 και στις 4 σεπτεμβριου. λογικα εγκυμοσυνη δεν υπαρχει πιθανον καμια ιωση με ιδια συμπτωματα...

Καλησπέρα,περίμενε λίγο ακόμη και μετά ξανά κανε ένα τεστ.εγω με πολύ άσταθει κύκλο μου ερχότανε περίοδος οπότε να ναι είχα μια μέρα ροζ και δύο ημέρες μερικές κόκκινες σταγόνες αίμα και ήταν περίοδος και το κατάλαβα γιατί μετά από αυτή την περίοδο έμεινα έγκυος 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamaloulou είπε:

Καλησπέρα,περίμενε λίγο ακόμη και μετά ξανά κανε ένα τεστ.εγω με πολύ άσταθει κύκλο μου ερχότανε περίοδος οπότε να ναι είχα μια μέρα ροζ και δύο ημέρες μερικές κόκκινες σταγόνες αίμα και ήταν περίοδος και το κατάλαβα γιατί μετά από αυτή την περίοδο έμεινα έγκυος 

Μamaloulou σε ευχαριστω πολυ. θα περιμενω μεχρι την αλλη εβδομαδα και θα σας ενημερωσω. καλο απογευμα 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια...ειναι πρώτη φορά για μενα που γράφω....εχω και εγω ενα θεματάκι...στις 23 Ιουνίου εχω χασει το μωράκι μού,μόλις εχω μάθει οτι είμαι έγκυος(δύο εβδομάδες πριν)ειχα κανει όνειρα με τον σύζυγός μου οτι θα μεγάλωνε η οικογένεια μας και άλλο(εχω και αλλά δύο παιδακια)τελικά δεν έγινε,μετα από αυτό λέγαμε να ξανά προσπαθήσουμε ...απο τοτε όμως όλα έχουν αλλάξει με εμένα,μου ήρθε περιοδος κανονικά μετα απο 23 μέρες όπως πριν γρατισε όμως 6μέρες αντί για 3 που ειχα πριν την εγκυμοσύνη,τον Αύγουστο μου ξανά ήρθε με 3μέρες καφε στην αρχή και μετα 7μέρες με πολύ αίμα,αυτόν τον μήνα βρίσκομαι στην 4μέρα πάλι καφέ και πρισμενω στήθος...σκέφτηκα ότι είμαι έγκυος και πήγα στο φαρμακείο και πήρα τεστ και είναι αρνητικό...εχω κλάψει όλη μέρα...σάς έχει συμβεί κάτι τέτοιο ???

Επεξεργάστηκαν by Angela1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, αγγελικηλ είπε:

καλησπερα! καταρχην καλως σας βρηκα και ευχομαι ο,τι καλυτερο σε ολες μας!θα ηθελα τα φωτα σας μιας και περναω στιγμες αγχους. ο κυκλος μου ειναι ιδιαιτερα ασταθης . μεγαλυτερη διαρκεια και η πιο σταθερη 25 ημερες. αλλα τυχαινει και στις 17 ημερες αμα συμβει κατι και αγχωθω. αδιαθετησα 8/8 . επαφες 16 και 18/8 . 26/8 λιγο ροζ αιμα που το βραδυ εγινε εντονο κοκκινο μονο ομως  στο χαρτι. την επομενη ελαχιστο ροζ και τελος. κανονικα η περιοδος κραταει 5 μερες. πονοι  χαμηλα στην κοιλια και τις τελευταιες μερες δεξια εντονοι. αναγουλες και εντονο φουσκωμα.στηθος φουσκωμενο και ποναει. λευκα υγρα αφθονα.  μια πειναω τρελα μια οχι. τεστ αρνητικο στις 28/8 και στις 4 σεπτεμβριου. λογικα εγκυμοσυνη δεν υπαρχει πιθανον καμια ιωση με ιδια συμπτωματα...

Γεια σου εγώ θα ελεγα να περιμένεις λίγο και να ξανακάνεις ενα τεστ ή μια χοριακη ...Εγώ είχα τελευταία περίοδο 25/3/19 και ωορρηξία 9/4 έκανα ελεύθερα μόνο 7/4 τους αλλους μηνες ήμουν με τεστ ωορρηξίας και υπολογιζα τα πάντα μολις λέω άσε το αγχος στην ακρη και απλά απόλαυσε τη στιγμή εμεινα έγκυος και τωρα είμαι στην 23 εβδομάδα...Κι εγώ είχα υγρά και λίγο αίμα όταν σκουπιζομουν κοντά στις μερες που περίμενα να αδιαθετησω...και φαντάσου έκανα τεστ μετα απο δύο βδομάδες καθυστέρησης γιατί ενώ κάθε μήνα αγωνιούσα  τη συγκεκριμένη φορά ειδα το αιμα και είπα αποκλείεται...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Γεια σου εγώ θα ελεγα να περιμένεις λίγο και να ξανακάνεις ενα τεστ ή μια χοριακη ...Εγώ είχα τελευταία περίοδο 25/3/19 και ωορρηξία 9/4 έκανα ελεύθερα μόνο 7/4 τους αλλους μηνες ήμουν με τεστ ωορρηξίας και υπολογιζα τα πάντα μολις λέω άσε το αγχος στην ακρη και απλά απόλαυσε τη στιγμή εμεινα έγκυος και τωρα είμαι στην 23 εβδομάδα...Κι εγώ είχα υγρά και λίγο αίμα όταν σκουπιζομουν κοντά στις μερες που περίμενα να αδιαθετησω...και φαντάσου έκανα τεστ μετα απο δύο βδομάδες καθυστέρησης γιατί ενώ κάθε μήνα αγωνιούσα  τη συγκεκριμένη φορά ειδα το αιμα και είπα αποκλείεται...

με το καλο το μωρακι σου!! απλα εχω μπερδευτει και με τα συμπτωματα που ειναι ακριβως τα ιδια οπως και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη, τα οποια βεβαια μπορουν υποδηλωνουν και κατι αλλο. και δεν ξερω ποτε να περιμενω περιοδο. ο χρονος θα δειξει.. υπομονη. εχω παραγγειλει τεστ θα παραλαβω δευτερα κι αν συνεχιστουν τα ιδια θα ξανακανω. καλο βραδυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...