Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Angela1 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...ειναι πρώτη φορά για μενα που γράφω....εχω και εγω ενα θεματάκι...στις 23 Ιουνίου εχω χασει το μωράκι μού,μόλις εχω μάθει οτι είμαι έγκυος(δύο εβδομάδες πριν)ειχα κανει όνειρα με τον σύζυγός μου οτι θα μεγάλωνε η οικογένεια μας και άλλο(εχω και αλλά δύο παιδακια)τελικά δεν έγινε,μετα από αυτό λέγαμε να ξανά προσπαθήσουμε ...απο τοτε όμως όλα έχουν αλλάξει με εμένα,μου ήρθε περιοδος κανονικά μετα απο 23 μέρες όπως πριν γρατισε όμως 6μέρες αντί για 3 που ειχα πριν την εγκυμοσύνη,τον Αύγουστο μου ξανά ήρθε με 3μέρες καφε στην αρχή και μετα 7μέρες με πολύ αίμα,αυτόν τον μήνα βρίσκομαι στην 4μέρα πάλι καφέ και πρισμενω στήθος...σκέφτηκα ότι είμαι έγκυος και πήγα στο φαρμακείο και πήρα τεστ και είναι αρνητικό...εχω κλάψει όλη μέρα...σάς έχει συμβεί κάτι τέτοιο ???

καλημερα. πραγματικα δεν μου εχει συμβει κατι τετοιο, εχω ομως ασταθη κυκλο χωρις εμφανη αιτια , οπως ειπε και ο γυναικολογος μου κυριως λογω αγχους . μπορει να ειναι καμια κυστη η. σιγουρα ο γυναικολογος σου ειναι ο πλεον καταλληλος να απαντησει. προσπαθησε οσο ειναι δυνατον να μην στενοχωριεσαι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 5/9/2019 at 1:20 ΠΜ, Ξένη είπε:

Κορίτσια ειμαι έγκυος...βγήκε ένα καραμπινατο θετικό τεστ.  Ελπίζω να μου πάνε όλα καλά τώρα και να γίνουμε πολλές..ειλικρινά ξέρω πώς είναι η λαχτάρα για εγκυμοσύνη,  ειδικά εγώ που έφτασα στην πηγή και νερό δεν ήπια...Ελπίζω να πιούμε νερό το 2020 όλες....

Συγχαρητήρια! Εύχομαι να έχεις μια όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη....και για όλες εμάς που το 2020 θα είναι η χρονιά που θα έχουμε τα αγγελούδια μας στην αγκαλιά μας...

7 ώρες πρίν, αγγελικηλ είπε:

με το καλο το μωρακι σου!! απλα εχω μπερδευτει και με τα συμπτωματα που ειναι ακριβως τα ιδια οπως και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη, τα οποια βεβαια μπορουν υποδηλωνουν και κατι αλλο. και δεν ξερω ποτε να περιμενω περιοδο. ο χρονος θα δειξει.. υπομονη. εχω παραγγειλει τεστ θα παραλαβω δευτερα κι αν συνεχιστουν τα ιδια θα ξανακανω. καλο βραδυ

Ελπίζω να έχεις τα νέα που επιθυμείς σύντομα... να μας πεις όταν κάνεις το τεστ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Συγχαρητήρια! Εύχομαι να έχεις μια όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη....και για όλες εμάς που το 2020 θα είναι η χρονιά που θα έχουμε τα αγγελούδια μας στην αγκαλιά μας...

Ελπίζω να έχεις τα νέα που επιθυμείς σύντομα... να μας πεις όταν κάνεις το τεστ. 

απο δευτερα τα νεοτερα. η εγκυμοσυνη σου πως παει; υποφερεις με τη ζεστη;

Link to comment
Share on other sites

Just now, αγγελικηλ είπε:

απο δευτερα τα νεοτερα. η εγκυμοσυνη σου πως παει; υποφερεις με τη ζεστη;

Πολύ...φαντάσου είμαι στον εκτο και κάνω εμετούς 2-3 φορές τη μέρα:? Βέβαια βελτίωση είναι γιατί μέχρι αρχες του πεμπτου έκανα και δέκα φορές...Αλλά δεν έχω αφήσει σύμπτωμα για σύμπτωμα και πονοκεφαλους είχα και ζαλάδες και καουρες έχω....περιμένω πως και πως να κρυώσει λίγο ο καιρός γιατί η ζέστη με έχει τσακίσει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια πείτε μου λίγο γιατί δεν ξέρω και η καρδιά μου κοντεύει να σπάσει,  έκανα χοριακη και ήταν 186, είναι καλό για την βδομάδα μου? 4 εβδομάδων και 3 ημερών.

Γιατί να μην είναι βρε? Εγώ όταν είχα κάνει με 4 μέρες καθυστέρηση ήταν 84!  Κ τώρα είναι 3 χρόνων!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Πολύ...φαντάσου είμαι στον εκτο και κάνω εμετούς 2-3 φορές τη μέρα:? Βέβαια βελτίωση είναι γιατί μέχρι αρχες του πεμπτου έκανα και δέκα φορές...Αλλά δεν έχω αφήσει σύμπτωμα για σύμπτωμα και πονοκεφαλους είχα και ζαλάδες και καουρες έχω....περιμένω πως και πως να κρυώσει λίγο ο καιρός γιατί η ζέστη με έχει τσακίσει....

πω πω σε εχει ταραξει το μπεμπακι. δεν ξερω που μενεις εγω ιωαννινα και εχει δροσισει αρκετα εριξε και μια ξεγυρισμενη μπορα!!!! υπομονη ερχεται το φθινοπωρο, να σκεφτεις οτι σε λιγα χρονια θα τρεχεις για σχολικα τετοια εποχη

Link to comment
Share on other sites

Just now, αγγελικηλ είπε:

πω πω σε εχει ταραξει το μπεμπακι. δεν ξερω που μενεις εγω ιωαννινα και εχει δροσισει αρκετα εριξε και μια ξεγυρισμενη μπορα!!!! υπομονη ερχεται το φθινοπωρο, να σκεφτεις οτι σε λιγα χρονια θα τρεχεις για σχολικα τετοια εποχη

Εγώ Αθήνα και οι ζέστες καλά κρατούν....Καλά και το τρέξιμο με τα σχολικά δεν υπάρχει έχει ο άντρας μου έναν γιό 12 ετών και ούτε που έχουμε καταλάβει πότε μεγάλωσε είμαστε μαζί από όταν ο μικρός ήταν τρεισήμισι ....το παιδί μου έχει γίνει παλικαράκι πλέον...άσε που έχουμε μπει και εφηβεία και δε μπορώ να καταλάβω πως πέρασαν τα χρόνια από κει που ηταν αγκαλίτσες και φιλάκια τώρα μου το παίζει βαρύ πεπόνι:)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια πείτε μου λίγο γιατί δεν ξέρω και η καρδιά μου κοντεύει να σπάσει,  έκανα χοριακη και ήταν 186, είναι καλό για την βδομάδα μου? 4 εβδομάδων και 3 ημερών.

Μην αγχώνεσαι το σημαντικό με την χοριακη είναι να έχει διπλασιαστεί την επόμενη φορα που θα κάνεις...Ξέρω πειρπτωση στην οικογενεια μου  που ξεκίνησε με 46 και τώρα έχει μια σουσουράδα 3 ετών...μη σκέφτεσαι τίποτα και μην αγχώνεσαι απλά κάτσε και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου...το άγχος είναι κακός σύμβουλος. :) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Stelloudia είπε:

Εγώ Αθήνα και οι ζέστες καλά κρατούν....Καλά και το τρέξιμο με τα σχολικά δεν υπάρχει έχει ο άντρας μου έναν γιό 12 ετών και ούτε που έχουμε καταλάβει πότε μεγάλωσε είμαστε μαζί από όταν ο μικρός ήταν τρεισήμισι ....το παιδί μου έχει γίνει παλικαράκι πλέον...άσε που έχουμε μπει και εφηβεία και δε μπορώ να καταλάβω πως πέρασαν τα χρόνια από κει που ηταν αγκαλίτσες και φιλάκια τώρα μου το παίζει βαρύ πεπόνι:)

οταν μεγαλωνουν τα αγορια μαγκευουν λιγο.. αλλα οποιον αγαπησουν τον αγαπουν για παντα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια..να ρωτήσω κάτι που δεν ξέρω..περίοδο περιμένω σε 6 μέρες λογικά , είχαμε ελεύθερες επαφές οπότε μένει να δούμε σε έξι μέρες αν έγινε τίποτα η όχι! 

Το θέμα μου είναι ,ότι έχω κάποιες μέρες τώρα δέκατα..κ αναρωτιέμαι , περνάω καμία ίωση κ πρέπει να το ψάξω? Η υπάρχει η μικρή βέβαια πιθανότητα να συμβαίνει από πιθανή εγκυμοσύνη?γιατί αν παω γιατρό ε σίγουρα κάτι θα βρει θα Μ χτυπήσει καμία αντιβίωση κ λέω άστο μωρέ θα περιμενω μέχρι την Παρασκευή.απο την άλλη λέω μην έχεις τίποτα σοβαρό κουκλίτσα Μ κ πρέπει να πας τόσες μέρες :lol: 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tegan είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια..να ρωτήσω κάτι που δεν ξέρω..περίοδο περιμένω σε 6 μέρες λογικά , είχαμε ελεύθερες επαφές οπότε μένει να δούμε σε έξι μέρες αν έγινε τίποτα η όχι! 

Το θέμα μου είναι ,ότι έχω κάποιες μέρες τώρα δέκατα..κ αναρωτιέμαι , περνάω καμία ίωση κ πρέπει να το ψάξω? Η υπάρχει η μικρή βέβαια πιθανότητα να συμβαίνει από πιθανή εγκυμοσύνη?γιατί αν παω γιατρό ε σίγουρα κάτι θα βρει θα Μ χτυπήσει καμία αντιβίωση κ λέω άστο μωρέ θα περιμενω μέχρι την Παρασκευή.απο την άλλη λέω μην έχεις τίποτα σοβαρό κουκλίτσα Μ κ πρέπει να πας τόσες μέρες :lol: 

εχω διαβασει, δεν το λεω με βεβαιοτητα, απλα εχω διαβασει οτι η θερμοκρασια ανεβαινει με την ωορρηξια και κατεβαινει οταν ερθει η περιοδος. αν υπαρχει εγκυμοσυνη δεν κατεβαινει. δεν το λεω με βεβαιοτητα γιατι στη φαση που εισαι και ειμαι αναμενοντας δηλαδη να [μην] αδιαθετησουμε ψαχνουμε για συμπτωματα. ευχομαι να πανε ολα κατ ευχην. Καλησπερα ειπα; δεν ειπα.. Καλησπερα

Link to comment
Share on other sites

@αγγελικηλ  το χω διαβάσει κ εγώ εδώ αυτό αλλά τόσα χρόνια δεν ένιωθα ποτέ ότι ανέβαινε η θερμοκρασία Μ οπότε φαντάζομαι είναι μικρή η διαφορά τόσο που δεν τη νιώθεις..τώρα όχι ότι είμαι χάλια αλλά καταλαβαίνω ότι έχω.ισως είναι κάποια αδιαθεσία..δεν πιστεύω κ πολύ να είμαιι  έγκυος η αλήθεια είναι .κ δεν ψάχνω αυτή τη φορά συμπτώματα γιατί το χω κάνει παλιότερα κ με τρελαινε..σ ευχαριστώ πάντως που απάντησες!καλή τύχη εύχομαι να χεις ευχάριστα τώρα η σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tegan είπε:

@αγγελικηλ  το χω διαβάσει κ εγώ εδώ αυτό αλλά τόσα χρόνια δεν ένιωθα ποτέ ότι ανέβαινε η θερμοκρασία Μ οπότε φαντάζομαι είναι μικρή η διαφορά τόσο που δεν τη νιώθεις..τώρα όχι ότι είμαι χάλια αλλά καταλαβαίνω ότι έχω.ισως είναι κάποια αδιαθεσία..δεν πιστεύω κ πολύ να είμαιι  έγκυος η αλήθεια είναι .κ δεν ψάχνω αυτή τη φορά συμπτώματα γιατί το χω κάνει παλιότερα κ με τρελαινε..σ ευχαριστώ πάντως που απάντησες!καλή τύχη εύχομαι να χεις ευχάριστα τώρα η σύντομα!

Εγω παντως περίμενα να αδιαθετησω την προηγούμενη Δευτέρα,  είχα παρατηρήσει ότι μια φουντωνα μια κρυωνα,  λέω άρρωστη θα είμαι,  έβαλα θερμόμετρο την Κυριακή το βράδυ 36,6 μετά τη Δευτέρα ξαναεβαλα 37,2 το απόγευμα,  την Τρίτη 37, Τετάρτη πάλι το ίδιο, ώσπου Τετάρτη βράδυ έκανα τεστ και ήταν θετικό.  Εγω πιστεύω πως δεν είσαι άρρωστη,  αν ήσουν άρρωστη θα είχες πυρετό και όχι δέκατα,  μπορεί να είσαι έγκυος,  μακάρι....Αλλά είχα διαβάσει ότι μετά την ωορρηξία έχουμε δέκατα μέχρι μια μέρα πριν αδιαθετησουμε που πέφτει. Σου εύχομαι να είσαι έγκυος!!!!


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...