Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Just now, Vasia123 είπε:

Μακαρι παναγια μου....αν παρω τεστ και το κανω οποιαδηποτε ωρα λογικα θα δειξει...

Ναι θα δείξει όταν έχεις καθυστέρηση δεν χρειάζεται πρωινά ούρα!  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερααααα επανηλθα...χθες δεν μπορουσα καθολου να απαντησω γιατι με τα χθεσινα νεα ο αντρας μου με εβγαλε για φαγητο,για καφε μετα και γενικα δεν κατσαμε σπιτι...ειμαι πολυ χαρουμενη και πραγματικα για καθε μια κοπελα εδω μεσα ολες μα ολες δινεται ελπιδα,αισιοδοξια και δοτικοτητα... σας ευχαριστω (την καθε μια σας ξεχωριστα)για την απευθειας απαντηση στα ερωτηματα πουειχα...Αναμενεται νεα μου την δευτερα για την χοριακη μου....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vasia123 είπε:

Γεια σας κοριτσιααααα.....Εκανα σημερα δευτερη χοριακη και ειναι 700...ειναι καλα??πριν 2 μερες που εκανα την πρωτη ηταν 300

Με το καλό σου εύχομαι!!!Μια χαρά είναι η χοριακη σου!!!Σε καμία βδομάδα θα σου πει και ο γιατρός σου να πας να σε δει...να προσέχεις από δω και πέρα, όχι κούραση και βάρη...

Στη χοριακη θέλουμε διπλασιασμό μετά από δύο μέρες και εσένα είναι κάτι παραπάνω...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο μενα ,

Ειμαι 24 σχεδον 25 χρονων και με τον συντροφο μου εχουμε ελευθερη επαφη εδω και 2 χρονια γιατι θελαμε ενα μωρακι παρολο που ημουν μικρη ηλικιακα το ηθελα απο παντα και ημουν πολυ σιγουρη για τον ανθρωπο που εχω διπλα μου. Να μην τα πολυλογω ειχαμε ελευθερη επαφη χωρις βεβαια να γινεται επι τουτου μονο τις γονιμες μερες ,περναγε ο καιρος και το επιθυμητο αποτελεσμα δεν ερχοταν . Είχα μια αρνηση και εναν φοβο να το κοιταξω περαιτερω και ελεγα απλα πως ισως δεν ετυχε. Πιο πολυ φοβος ηταν, δεν ειχα καθολου θαρρος, φοβομουν οτι θα ακουσω κατι αρνητικο και το απεφευγα δεν ξερω καν γιατι το εκανα αυτο, σκεφτομουν και το οτι ειμαι μικρη σε ηλικια και λεω δεν μπορει κατι αλλο θα φταιει δε γινεται να εχω σε τοσο μικρη ηλικια καποιο προβλημα, συν οτι παντα ειχα πολυ σταθερο κυκλο και εκανα τα τεστ παπ μου καθε χρονο . Αρχισαμε τις πιο σοβαρες προσπαθειες με το να κοιταω τς γονιμες μερες κτλπ ενα 8μηνο περιπου μεχρι σημερα. Φετος τελη τ καλοκαιριου αποφασισα να μιλησω στον γυναικολογο μου για τις προσπαθειες που κανουμε με τον συντροφο μου και μου εδωσε να κανω ορμονολογικες εξετασεις . Εκανα τις εξετασεις μου λοιπον και η προλακτινη μου βγηκε 70,94 και θυρεοειδης 6,20 και λιγο ακομη ηθελα για πολυκιστικες ωοθηκες οπως μου ειπε . Απο τον Νοεμβριο  που βγηκαν τα αποτελεσματα αυτα εχω ξεκινησει dostinex μισο για 2 μερες την εβδομαδα  και φυσικα Τ4  . Ειχα κανει εξετασεις για θυρεοειδη στο μεταξυ και παλια και δεν ειχε δειξει ποτε να εχω . Τον Δεκεμβρη ξανα αφου αδιαθετησα εκανα εξετασεις η προλακτινη επεσε στο 14,6  και ο θυρεοειδης 2,48 .Τον Ιανουαριο αφου ηρθε ξανα η περιοδος η προλακτινη βγηκε  9,1 και θυρεοειδης 1,55. Και τωρα οι τελευταιες εξετασεις μου εδειξαν 1,54 θυρεοειδη και προλακτινη 14,9 . Να σημειωσω οτι ο γιατρος μου μειωσε και την δοσολογια στα dostinex. Μου ειπε οτι οι εξετασεις μου ειναι πολυ φυσιολογικες και πως θα σταματησω την αγωγη μεχρι το πασχα τουλαχιστον και επειτα βλεπουμε και γενικα ηταν πολυ καθυσηχαστικος.. Ειμαι πολυ απογοητευμενη καθε φορα που αδιαθετω πεφτω σε καταθλιψη αλλα προσπαθω να μη το δειχνω...Καθε φορα στεναχωριεμαι τοσο πολυ που δεν ερχεται αυτο που θελουμε ... Θα ηθελα να μου πειτε αν εχετε καποια παρομοια ιστορια ή αν εχετε να μου προτεινετε κατι γενικως..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σας.

Τελευταία περίοδο είχα στις 28/2. Σταθεροτατος κύκλος 30 ημερών σχεδόν από πάντα.

Είχα ελεύθερη επαφή με τον σύντροφό μου πρωί στις 7/3.

Οι γόνιμες μου πιστεύω είναι 9-15 και ωορρηξία στις 14.

Άλλη μια επαφή με προφυλάξεις 21/3.

Μη έχοντας ενδείξεις περιόδου έκανα ένα self clear 3 ημέρες πριν την περίοδο (26/3). Αρνητικό. Έκανα άλλο ένα self clear σήμερα, 2η μέρα καθυστέρησης, πάλι αρνητικό. 

Τις τελευταίες 2 ημέρες πρήστηκε το στήθος μου. Είχα ελάχιστες ενοχλήσεις χαμηλά. Πολλά υγρά μέσα στον μήνα. Κάποιους πονοκεφάλους που νόμιζα ότι είναι από τον υπολογιστή. Θερμοκρασία 35,8 ή 36,6 μια φορά 36,8. Τίποτα άλλο. 

Τι πιθανότητες τα ΔΥΟ τεστ να είναι λάθος;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Melinda01 είπε:

Γειά σας.

Τελευταία περίοδο είχα στις 28/2. Σταθεροτατος κύκλος 30 ημερών σχεδόν από πάντα.

Είχα ελεύθερη επαφή με τον σύντροφό μου πρωί στις 7/3.

Οι γόνιμες μου πιστεύω είναι 9-15 και ωορρηξία στις 14.

Άλλη μια επαφή με προφυλάξεις 21/3.

Μη έχοντας ενδείξεις περιόδου έκανα ένα self clear 3 ημέρες πριν την περίοδο (26/3). Αρνητικό. Έκανα άλλο ένα self clear σήμερα, 2η μέρα καθυστέρησης, πάλι αρνητικό. 

Τις τελευταίες 2 ημέρες πρήστηκε το στήθος μου. Είχα ελάχιστες ενοχλήσεις χαμηλά. Πολλά υγρά μέσα στον μήνα. Κάποιους πονοκεφάλους που νόμιζα ότι είναι από τον υπολογιστή. Θερμοκρασία 35,8 ή 36,6 μια φορά 36,8. Τίποτα άλλο. 

Τι πιθανότητες τα ΔΥΟ τεστ να είναι λάθος;

Ευχαριστώ πολύ.

Καλησπέρα θα μπορούσαν ίσως να είναι όχι ακριβώς λάθος τα τεστ αλλά να έχεις καθυστερημένη σύλληψη κ ακόμη η ορμόνη που ανιχνεύουν να είναι χαμηλή..τώρα υπάρχουν 2 έκδοχες ή πας για χοριακη σε ένα ιδιωτικό ιατρεία στη περιοχή σου το οποίο θα σου πει σίγουρα κ αξιόπιστα αν είσαι έγκυος (αυθημερόν) ή περιμένεις για να πάει 5η μέρα καθυστέρησης κ αν ακόμη δεν έχεις περίοδο κάνε ένα τεστ..από κει κ πέρα δε νομίζω πλέον να μην το ανιχνεύσει. Πάντως να ξέρεις ότι κ στο άγχος πολλές φορές όφειλεται η καθυστέρηση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Καλησπέρα θα μπορούσαν ίσως να είναι όχι ακριβώς λάθος τα τεστ αλλά να έχεις καθυστερημένη σύλληψη κ ακόμη η ορμόνη που ανιχνεύουν να είναι χαμηλή..τώρα υπάρχουν 2 έκδοχες ή πας για χοριακη σε ένα ιδιωτικό ιατρεία στη περιοχή σου το οποίο θα σου πει σίγουρα κ αξιόπιστα αν είσαι έγκυος (αυθημερόν) ή περιμένεις για να πάει 5η μέρα καθυστέρησης κ αν ακόμη δεν έχεις περίοδο κάνε ένα τεστ..από κει κ πέρα δε νομίζω πλέον να μην το ανιχνεύσει. Πάντως να ξέρεις ότι κ στο άγχος πολλές φορές όφειλεται η καθυστέρηση...

Αχ ευχαριστω για την απάντηση.

Καθυστερημένη σύλληψη πάνω από 1 εβδομάδα μετά την επαφή; Πάνε 17 ημέρες από την υπολογιζόμενη ωορρηξία μου...

Ο φίλος μου θέλω να πω ότι 'τραβηχτηκε' και του φαίνεται απίστευτο να πρόκειται για εγκυμοσύνη. Όμως δεν νοιωθω καθόλου σημασία περιόδου. Σκεφτόμουν να πάω για χοριακη αύριο.

Δεν μπορώ άλλο με αυτό το άγχος..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Melinda01 είπε:

Αχ ευχαριστω για την απάντηση.

Καθυστερημένη σύλληψη πάνω από 1 εβδομάδα μετά την επαφή; Πάνε 17 ημέρες από την υπολογιζόμενη ωορρηξία μου...

Ο φίλος μου θέλω να πω ότι 'τραβηχτηκε' και του φαίνεται απίστευτο να πρόκειται για εγκυμοσύνη. Όμως δεν νοιωθω καθόλου σημασία περιόδου. Σκεφτόμουν να πάω για χοριακη αύριο.

Δεν μπορώ άλλο με αυτό το άγχος..

Να πας κορίτσι μου,δε χάνεις κάτι..10€ κοστίζει .κ στη τελική κ αρνητικό να βγει το τεστ θα χαλαρώσεις κ θα σου κατέβει κ η περίοδος σου..

Θέλετε εσείς παιδάκι ή δεν?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Melinda01 είπε:

Γειά σας.

Τελευταία περίοδο είχα στις 28/2. Σταθεροτατος κύκλος 30 ημερών σχεδόν από πάντα.

Είχα ελεύθερη επαφή με τον σύντροφό μου πρωί στις 7/3.

Οι γόνιμες μου πιστεύω είναι 9-15 και ωορρηξία στις 14.

Άλλη μια επαφή με προφυλάξεις 21/3.

Μη έχοντας ενδείξεις περιόδου έκανα ένα self clear 3 ημέρες πριν την περίοδο (26/3). Αρνητικό. Έκανα άλλο ένα self clear σήμερα, 2η μέρα καθυστέρησης, πάλι αρνητικό. 

Τις τελευταίες 2 ημέρες πρήστηκε το στήθος μου. Είχα ελάχιστες ενοχλήσεις χαμηλά. Πολλά υγρά μέσα στον μήνα. Κάποιους πονοκεφάλους που νόμιζα ότι είναι από τον υπολογιστή. Θερμοκρασία 35,8 ή 36,6 μια φορά 36,8. Τίποτα άλλο. 

Τι πιθανότητες τα ΔΥΟ τεστ να είναι λάθος;

Ευχαριστώ πολύ.

Καλημέρα κορίτσι μου,  εγώ θα σου έλεγα κατευθείαν χοριακη που είναι αξιόπιστη γτ τα τεστ μπορεί να βγουν ψευδή... 

Εγώ προσπαθώ με τον άντρα μου 2.5 χρόνια με 1 βιοχημική ...   Δεν έχουμε κανένα πρόβλημα ( τουλάχιστον από όλες τις εξετάσεις που έχουμε κάνει... ) και σήμερα ειμαι στην 4η μέρα καθυστέρησης,  έκανα το πρωί χοριακη και πήρα πριν λίγο τα αποτελέσματα και είναι αρνητική ... Δεν ξέρω και εγώ τι να πω... 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Tina90 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου,  εγώ θα σου έλεγα κατευθείαν χοριακη που είναι αξιόπιστη γτ τα τεστ μπορεί να βγουν ψευδή... 

Εγώ προσπαθώ με τον άντρα μου 2.5 χρόνια με 1 βιοχημική ...   Δεν έχουμε κανένα πρόβλημα ( τουλάχιστον από όλες τις εξετάσεις που έχουμε κάνει... ) και σήμερα ειμαι στην 4η μέρα καθυστέρησης,  έκανα το πρωί χοριακη και πήρα πριν λίγο τα αποτελέσματα και είναι αρνητική ... Δεν ξέρω και εγώ τι να πω... 

Υπομονή. Θα έρθει όταν δεν θα το περιμένετε. Εμείς δυστυχώς δν είμαστε σε καλή κατάσταση για μωράκι αυτή την στιγμή...υπάρχει περίπτωση η χοριακη με 3 μέρες καθυστέρηση να δείξει λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Melinda01 είπε:

Υπομονή. Θα έρθει όταν δεν θα το περιμένετε. Εμείς δυστυχώς δν είμαστε σε καλή κατάσταση για μωράκι αυτή την στιγμή...υπάρχει περίπτωση η χοριακη με 3 μέρες καθυστέρηση να δείξει λάθος;

Είχατε μόνο μια ελεύθερη επαφή στις 7/3 που γράφεις? Εσείς προσπαθητε? 

Δεν ξέρω  ,ίσως με καθυστερημένη σύλληψη να υπάρχει πιθανότητα.. Δεν ξερω και εγώ τι να πω .. θα δείξει στην πορεία..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...