Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια.Τι κανετε;Πριν λιγο εκανα το δευτερο τεστ ωορηξιας και ενω χτες ηταν αχνο.Φαινοταν καθαρα δηλ.σημερα τιποτα,δεν φαινεται το παραμικρο.Η γραμμη ελεγχου ηταν ενταξει.Το ψηφιακο predictor εκανα.Να ηταν χαλασμενο;Θα κανω κι αλλο σε καμια ωρα.:huh:


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 ώρες πρίν, Tegan είπε:

Γεια σας βρε κορίτσια! Είδα φώς κ είπα να μπω !! Εγώ περιμένω 13 του μήνα περιοδο.δυο ελεύθερες επαφές είχαμε όλες κι όλες μη νομίζετε,αλλά όσο να πεις το μυαλό σου είναι εκεί κ σκας από περιέργεια.δεν ξέρω αν έχω συμπτωματα. Γιατι το μυαλό σε τέτοιες περιπτώσεις κάνει πάρτυ..ξέρω σίγουρα μόνο ότι έχω τρελή λύσσα για γλυκά πολλές μέρες τώρα κ είχα πονακια περιόδου κ στη μέση κάπου στις υποτιθέμενες μεσαίες μέρες Μ που δε θυμάμαι να τα χα άλλη φορά η ίσως κ να μην έδινα σημασία !καλή τύχη σε όλες εύχομαι κ χαλαρά!!

Μαζί περιμένουμε!! Αχ αχ να ναι θετικαααα!! 

13 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση....Έχω καθυστέρηση, σήμερα η δεύτερη μέρα,  έχω αναγούλες από την προηγούμενη βδομάδα,  έχω δέκατα,  στην αρχή νόμιζα ότι κρύωσα από ένα γάμο που πήγανε το Σάββατο γιατί την εγκυμοσυνη δεν την είχα στο μυαλό μου μιας και τα δύο τεστ που είχα κάνει την προηγούμενη βδομάδα είχαν βγει αρνητικά. Χθες όμως που ήταν να μου έρθει η περίοδος είδα δύο σταγόνες καφέ υγρα στο εσώρουχο μου και τπτ άλλο. Λέτε να ειμαι έγκυος? Νιώθω σαν να έχω περίοδο όμως. Όλους τους πόνους στη μέση και στην κοιλιά τους νιώθω.

Περιμένουμε τα νέα σου!!! Στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ειμαι έγκυος...βγήκε ένα καραμπινατο θετικό τεστ.  Ελπίζω να μου πάνε όλα καλά τώρα και να γίνουμε πολλές..ειλικρινά ξέρω πώς είναι η λαχτάρα για εγκυμοσύνη,  ειδικά εγώ που έφτασα στην πηγή και νερό δεν ήπια...Ελπίζω να πιούμε νερό το 2020 όλες....

  • Μου αρέσει 7

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια ειμαι έγκυος...βγήκε ένα καραμπινατο θετικό τεστ.  Ελπίζω να μου πάνε όλα καλά τώρα και να γίνουμε πολλές..ειλικρινά ξέρω πώς είναι η λαχτάρα για εγκυμοσύνη,  ειδικά εγώ που έφτασα στην πηγή και νερό δεν ήπια...Ελπίζω να πιούμε νερό το 2020 όλες....

Συγχαρητήρια!! Με το καλό να πάνε όλα κατ ευχήν ! Φαντάζομαι τη χαρά σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια ειμαι έγκυος...βγήκε ένα καραμπινατο θετικό τεστ.  Ελπίζω να μου πάνε όλα καλά τώρα και να γίνουμε πολλές..ειλικρινά ξέρω πώς είναι η λαχτάρα για εγκυμοσύνη,  ειδικά εγώ που έφτασα στην πηγή και νερό δεν ήπια...Ελπίζω να πιούμε νερό το 2020 όλες....

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!! Να έχεις μια υγιή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Πιστεύεις στο προαίσθημα? Είμαι σχεδόν σίγουρη πως είμαι. Τώρα δεν κανω για να μην με πάρουν χαμπάρι τα πεθερικα,  μετα απο αυτα που εχουμε τραβήξει αν ειμαι εγκυος πιστευω θα κλαιμε απο χαρα για κανα μήνα.  είπαμε με τον άντρα μου ότι όταν μεινω εγκυος αυτη τη φόρα δεν θα το πούμε σε κανέναν μέχρι να αρχίσει να φαίνεται....

Αν πιστεύω λέει....!!!!Καλά θα κάνεις να μην το πεις πουθενά αν και ο πνευματικός μου μου έλεγε ότι μόλις μάθεις ότι είσαι έγκυος πες το σε όλους σιγουρη πως η κύηση θα προχωρήσει μια χαρά και σε λίγο καιρό θα κρατάς αγκαλιά το μωρό σου...Δεν ήθελε να το κρύψω για τον λόγο ότι με τις αμφιβολίες μου και τις φοβίες μου του έκανα κακο...Εσύ ότι νιώθεις καλά να κάνεις κανε!Εγώ δεν το έλεγα παντού να σου πω την αλήθεια!!συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!!!Όλα καλά θα είναι η Παναγία κοντά σου!!!!:grin:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια ειμαι έγκυος...βγήκε ένα καραμπινατο θετικό τεστ.  Ελπίζω να μου πάνε όλα καλά τώρα και να γίνουμε πολλές..ειλικρινά ξέρω πώς είναι η λαχτάρα για εγκυμοσύνη,  ειδικά εγώ που έφτασα στην πηγή και νερό δεν ήπια...Ελπίζω να πιούμε νερό το 2020 όλες....

Κοριτσι τι ωραια νεα!!!με το καλο!!!

@Owl-1 ευχομαι να χεισ κ εσυ θετικα αποτελεσματα..μακαρι να μασ στειλεισ ευχαριστα...περιμενουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!! Να έχεις μια υγιή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ...εύχομαι σύντομα και εσύ να μας πεις τα ίδια νέα. Το άγχος και ο φόβος δεν με αφήνει να το χαρώ στο έπακρο αλλά θα τα καταφέρουμε όλες και θα γίνουμε μανούλες....

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια ειμαι έγκυος...βγήκε ένα καραμπινατο θετικό τεστ.  Ελπίζω να μου πάνε όλα καλά τώρα και να γίνουμε πολλές..ειλικρινά ξέρω πώς είναι η λαχτάρα για εγκυμοσύνη,  ειδικά εγώ που έφτασα στην πηγή και νερό δεν ήπια...Ελπίζω να πιούμε νερό το 2020 όλες....

Συγχαρητήρια! Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να κρατήσεις ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Owl-1 είπε:

Μαζί περιμένουμε!! Αχ αχ να ναι θετικαααα!! 

Περιμένουμε τα νέα σου!!! Στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια!! 

κοριτσια μου εγω βρισκομαι 18η μερα του κυκλου ..(με κυκλο 28 μερες ) λιγα πονακια κατω χαμηλα τιποτα αλλο δεν νιωθω... και υπομονη μεχρι να περασουν οι μερες οσο γινεται χωρις αγχος και με θετικη σκεψη !!! :) η θερμοκρασια που την μετραω ειναι 36,4 

Προσπαθω καθε μερα να την σημειωνω !!

10 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ...εύχομαι σύντομα και εσύ να μας πεις τα ίδια νέα. Το άγχος και ο φόβος δεν με αφήνει να το χαρώ στο έπακρο αλλά θα τα καταφέρουμε όλες και θα γίνουμε μανούλες....

Συγχαρητηρια με το καλοο.!!!!! :wub: 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Diana8 είπε:

κοριτσια μου εγω βρισκομαι 18η μερα του κυκλου ..(με κυκλο 28 μερες ) λιγα πονακια κατω χαμηλα τιποτα αλλο δεν νιωθω... και υπομονη μεχρι να περασουν οι μερες οσο γινεται χωρις αγχος και με θετικη σκεψη !!! :) η θερμοκρασια που την μετραω ειναι 36,4 

Προσπαθω καθε μερα να την σημειωνω !!

Συγχαρητηρια με το καλοο.!!!!! :wub: 

Υπομονή....εγώ με κύκλο 29 ημερών είχαμε επαφές μέχρι την 19η μέρα σχεδόν κάθε δεύτερη μέρα, στις διακοπές και κάθε μέρα και άλλη μια επαφή την 26η μέρα.  Τώρα το ερώτημα ποιο είναι? Είχα πάρει την 25η μέρα ένα τεστ εγκυμοσύνης που λέει ότι δείχνει πέντε μέρες μετά την σύλληψη αν είσαι έγκυος.  Εγώ Είχα σταματήσει επαφες από την 19η και το έκανα την 25η και βγήκε αρνητικό.  Την 26 μέρα είχαμε επαφή και χθες έκανα τεστ και βγήκε θετικό,  υπάρχει περίπτωση να έμεινα την 26η μέρα?

Η αυτά τα τεστ που λένε πέντε μέρες μετά την σύλληψη,  είναι λίγο ένα ψέμα?


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Κορίτσια ειμαι έγκυος...βγήκε ένα καραμπινατο θετικό τεστ.  Ελπίζω να μου πάνε όλα καλά τώρα και να γίνουμε πολλές..ειλικρινά ξέρω πώς είναι η λαχτάρα για εγκυμοσύνη,  ειδικά εγώ που έφτασα στην πηγή και νερό δεν ήπια...Ελπίζω να πιούμε νερό το 2020 όλες....

Κοριτσι μου συγχαρητηρια.!!!Μπραβο,πολυ χαρηκα.Μια ηρεμη τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι και να μας φερεις γουρι:)

Just now, Ξένη είπε:

Υπομονή....εγώ με κύκλο 29 ημερών είχαμε επαφές μέχρι την 19η μέρα σχεδόν κάθε δεύτερη μέρα, στις διακοπές και κάθε μέρα και άλλη μια επαφή την 26η μέρα.  Τώρα το ερώτημα ποιο είναι? Είχα πάρει την 25η μέρα ένα τεστ εγκυμοσύνης που λέει ότι δείχνει πέντε μέρες μετά την σύλληψη αν είσαι έγκυος.  Εγώ Είχα σταματήσει επαφες από την 19η και το έκανα την 25η και βγήκε αρνητικό.  Την 26 μέρα είχαμε επαφή και χθες έκανα τεστ και βγήκε θετικό,  υπάρχει περίπτωση να έμεινα την 26η μέρα?

Η αυτά τα τεστ που λένε πέντε μέρες μετά την σύλληψη,  είναι λίγο ένα ψέμα?

Η εμφυτευση γινεται 5-10 μερες μετα τη συλληψη οποτε και ξεκιναει να ανεβαινει η χοριακη οποτε δεν μπορεσε να την ανιχνευσει τοτε.Δεν νομιζω να εμεινες 26η μερα.Πολυ δυσκολο με τον κυκλο σου.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:
Just now, Comet είπε:

Κοριτσι μου συγχαρητηρια.!!!Μπραβο,πολυ χαρηκα.Μια ηρεμη τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι και να μας φερεις γουρι:)

Η εμφυτευση γινεται 5-10 μερες μετα τη συλληψη οποτε και ξεκιναει να ανεβαινει η χοριακη οποτε δεν μπορεσε να την ανιχνευσει τοτε.Δεν νομιζω να εμεινες 26η μερα.Πολυ δυσκολο με τον κυκλο σου.

 

Σε ευχαριστώ....θα φέρω γουρι να ξέρεις!!!

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...