Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Κοριτσια μου γυρισα σπιτακι μου.ολα καλα με τον μπαμπα μου αλλο κακο να μην μας βρει.εχασα επεισοδια.γεννησε το ζαμιακι μας ????????η σαγκρε κραταει ακομα.απο τα λιγα που ειδα η τζο μας δεν τα καταφερε.κουραγιο κοριτσακι μου.φιλια σε ολες.θα τα πουμε αυριο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου γυρισα σπιτακι μου.ολα καλα με τον μπαμπα μου αλλο κακο να μην μας βρει.εχασα επεισοδια.γεννησε το ζαμιακι μας ????????η σαγκρε κραταει ακομα.απο τα λιγα που ειδα η τζο μας δεν τα καταφερε.κουραγιο κοριτσακι μου.φιλια σε ολες.θα τα πουμε αυριο

Σαμμερακι περαστικα κοριτσακι μου με υγεια σε ολη την οικογενεια σου! Ολα καλα θα πανε απο δω κ περα!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου!δ θυμαμαι κ πολλα να σχολιασω..

μουτζουριτσα τελεια τα αποτελεσματα οποτε καλα να περασετε στις γιορτες!

αμποτ βουρ κ να ναι ο τυχερος μηνας!

ηλεκτρα μου πολυ δουλεια!χαθηκες..καλες προσπαθειες!

σανγκρε με το καλο!νομιζω εισαι επικινδυνα κοντα..

σαμμερακι ολα καλα να πανε απο δω κ περα

ζαμιακι σου.απαντησα κ στις μανουλες δεκεμβριου,κρεμα στο αλλαγμα αν ερεθιστει.οχι προληπτικα

για το ξενο,το εδωσες,παει.απο δω κ περα παραθυρο κ συνεχεια στο στηθος

μαρινακι μου συγχαρητηρια!ολα να πανε καλα!μηπως επειδη εχεις πονακια κ δ ειναι κ πολυ παχυ το ενδομητριο να επαιρνες προγεστερονη να το στηριξετε;

ισως περιττη αλλα σ κανει κακο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σαμερακι να ναι το τελευταιο ασχημο κοριτσι μου!!!τωρα μονο χαρες και υγεια σε ολους σας!

Abbot μου αντε βαλε μπρος για τα μωρακια του 2017!!!

Βικυ μου ναι ειμαι λιγακι πιο ηρεμη τωρα που ειναι καλες!οποτε και εμεις θα βαλουμε τα δυνατα μας για το πετυχουμε το σπορακι!!

οσον αφορα την Μαρινα...σκεφτηκα και εγω την προγεστερονη!γιατι δεν της εδωσε?οπως και να εχει καλο θα της κανει!Μαρινακι δεν το παιρνεις να ρωτησεις πρωι πρωι?


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

ηρθα και εγω!!!!! τα αγορια ειχαν νευρα σημερα.... γκρινιτσα... ουφ!!!! ελπιζω να μην με πολυξυπνησουν..... να στανιαρω λιγο!!!!!

σσσσααααααααγκρε μου βαστα!!!!!! εεεεερχεται να σας συναντησει!!!!!

εεεεφτασε!!!!!!!

ζαμιακι οπως σου τα λεει η σαγκρε μας!!!!!

κουραγιο.... φρεσκομανουλιτσα!!!!! ξερω θα εισαι υπεροχη!!!! βρες τροπο να ξαπλωνετε μαζι και να θηαζει ξαπλωμενος πλαι.... θα κοιμαστε αγκαλιτσα ετσι!!!! ειναι απλο μην το φοβασαι!!!!!!

εχω να προσθεσω.... μαν κρια απο την sudocream..... ειναι παρα πολυ βαρεΐα!!!!! οσο δεν ειναι κοκκινος..... τρεχουμενο πολυ νερο.... καθολου μωρομαντηλο στην αρχη..... και αν θες προληπτικα την ελληνικης κατασκευης freezyderm για συγκαμα για ωρα αναγκης να μην τρεχεις αν δεις κοκκινιλα!!!!! το μυστικο.... συχνες αλλαγες..... νερο τρεχουμενο....καλο ταμποναρισμα χωρις καθολου υγρασια και ετοιμος για κλεισιμο!!!!!

για το πετσακι... τιποτα ο,τι σου πει ο παιδιατρος!!!!

τα κοχυλια μαζευουν περιπου 25ml το καθενα μετα ξεχυλιζουν!!!! σε μενα φανηκαν σωτηρια και στην κορη και στους μεσι μου... γιατι τα επιθεματα γινοντουσαν σιχαμα!!!! και εγω δεν το εχυνα απο τα κοχυλια... το μαζευα!!!! παντως εαν θες να κανεις τραπεζα καλυτερα με επαγγελματικο θηλαστρο.... κανει και μασαζ και μαζευεις γρηγορα οοοο,τι υπαρχει η οοο,τι περισσευει!!!!! φιλακια στον αντρακλα σου!!!!!

βαλεντινακι υπνηλια ε??? κοιμησου κοριτσακι μου... μεγαλωνει η μητρα... ολα τα οργανα κανουν χωρο.... γινονται μεγαλες ανακαταταξεις μεσα σου!!!! φιλακια στον μεγαλο!!!!

πουλακι μου κοντευεις!!!!!

την δευτερα ποια κοριτσια πανε να δουν τα σπορακια τους????

αμποτ...καλη επιτυχια!!!!!

σαμμερακι.... καλη ξεκουραση..... περαστικα!!!!!!

μαρινακι!!!!!!!!! σαν να εισαι εγκυος μπρε!!!!! δεν υπαρχει πολυ η ολιγον εγκυος..... η εισαι η δεν εισαι.... ε λοιπον εσυ εισαι!!!!! ευχομαι να αγκιστρωθει παρα πολυ καλα.... ναειναι πεισματαρικο....οπως ο γιος μου ο ενας τραβαει τα μαλλια του.... η βαζει κοντρα στο καροτσι.... για να γινει το δικο του....

μουτζουριτσα μου γλυκεια...... μονο δευτερη γνωμη???? εαν ειναι να φυγει το αγχος και τριτη!!! μα τι λες καλο μου... τα νουμερα μιλανε.... τι να πουν οι γιατροι.... ορμονολογικο δεν παιζει... τελος!!!!

μουτζουριτσα και αμποτ... για καλες ωορρηξιες σε μεγαλους ανωμαλους κυκλους κανουν τριμηνη σαν θεραπεια απο την 10εως την 26μερα με λιγαρια.... επιστημονικο ονομα agnous.... της healthcare... το συστεισαι ο γιατρος στην κορη μου και ηδη τελειωνοντας τον δευτερο μηνα παει ρολοι και με πολυ αιμα(που νομιζω σπαει η κυστη... οταν γινεται κυστικο).... για ρωτηστε ντοκ!!!!

τζο μου... καλα ξεμπερδεματα!!!!!

μανουλα φιλακια στην μελινα την νοικοκυρουλα!!!!!!

βικακι που εισαι????

ιωαννα μου καλυτερα η κορη με τα δοντακια και τους υπνους σας????

εμεις κοριτσια μου δεν μπορουμε να στρωσουμε προγραμμα με τιποτα!!!!!!!

αντε να δουμε ποτε!!!!!

φιλακια σε ολες!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κανετε; πω πω.. έχω να μπω από χθες και έχει γίνει χαμός..δεν σας προλαβαίνω. Έχουμε. Ε εγκυουλα ειδα; Μαρινακι συγχαρητήριααααα!!

Λοιπόν πόσες είμαστε υποψηφιες γι αυτο το μηνα; μουτζουριτσα..Άμποτ.. Ηλέκτρα.. Χρύσα.. (του λόγου μου) εγώ δλδ..όπως λέμε κ στην Κέρκυρα!! Ξεχνάω καμία αλλη; αχ... αυτή η αναμονή!

Σανγκρε που έφτασε.. εφτασεεεεε...


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

Μαρτακι μου παντα τοσο γλυκια και καθησυχαστικη !!!θα το ρωτησω αυτο που ειπες για την θεραπεια!!!σου ευχομαι ενα ησυχο βραδυ σε σενα και στα μικρακια!!!να φορτισετε μαμα και γιοι!!

ωρα για υπνο ... στελνω γλυκες καληνυχτες σε ολα τα κοριτσακια!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσαρες μου!χαρουμενη Παρασκευη να εχουμε...

εγω θα σας το εξομολογησω βεβαια ναι μεν ηρεμησα αλλα μια δευτερη γνωμη θα την παρω κοριτσια χεχε!ετσι για το 100%!

Σανγκρε μου καλημερα!τι γλυκο το Μ2 σου!αντε και σε λιγο ραντεβου με το Μ3ακι σου!

Νινακι μου εγω ξεκιναω δυναμικα ναιιι ...σ εσενα ευχομαι να εχεις ενα νινακι σαν το ονομα σου στην κοιλιτσα!!!

Ελεκτρα μου μακαρι η ευχη σου κοριτσακι μου να βγει συντομα αληθινη!

Abbot μουυυυυ ετοιμο να σκασει το αυγουλακι!ααααχχχχ να ναι τυχερο!δωστε του να καταλαβει!

Ρενακι μου και Μαρτη μου ευχαριστω τοσο για την θετικη σας ενεργεια!επιασε!!!!τα μικρακια σου καλα?

Ρενα μου αδιαθετησα 12/12 τη Δευτερα εσυ ποτε?...το κακο ειναι πως δεν μπορω να την υπολογισω σωστα ετσι που ηταν αυτος ο κυκλος...την παιρνουμε με ενα μεσο ορο γυρω στις 35 μερες...οποτε καπου εκει μου βγαινει....οπως και να εχει εχουμε αποφασισει επαφες ανα δυο τρεις μερες με τον αντρουλη μου....ο οποιος σαν δασκαλος που ειναι εχει κ φουλ διακοπες τωρα...αρα θα τον εχω ξεκουραστο απο επαγγελματικες υποχρεωσεις και θα το εκμεταλλευτω αυτο!χεχε!και θα κανω κ τα τεστακια ωορρηξιας μου κ εγω και ελπιζουμεεεε!!!!

φιλακια σε ολα τα κοριτσακια !!!Τζο μου...Τονακι μου...Εβελινακι μου...Μαμα μου...και σε ολες σας!!!σμουτς!

Νομίζω πως αδιαθετησες πιο πριν Μουτζουρακι μου.. δίκιο έχεις. Εγώ 14/12 κ υπολογίζω ωορρηξια από 12η-14η συνήθως. Άρα καλά λες εσύ μες τις γιορτές γιατί έχεις κ πιο μεγάλο κύκλο.. εγώ 28-30. Αχ.. αντέ να το πετύχουμε αυτό το μήνα θεουλη μου!!


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα!!!με το ενα χερι γραφω και στο αλλο κραταω τον λεβεντη μου που τρωει!

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!!!

Μαρτακο μου,σαγκρε,Βικακι μου ειναι εγω έβαζα κρεμα συγκαματος καθε φορα(feezyderm).:rolleyes:

Oκ για το πετσακι.Και η παιδιατρος το ιδιο μου ειπε.

Μαρτακο θελω να κραταω το γαλα απο τα κοχυλια....το κρατανε γενικοτερα αυτο;;θελουν αποστείρωση καθε φορα;;

Αυτη τη σταση τη ξαπλωτη δε την εχω κανει..με αγχωνει..

Οσο για το φως εκει τον εχω απο το πρωι.

Σαγκρε μιλησα με την κ.Αγγελικη!!Της ειπα για τον τοκετο μου και για τον θηλασμο!!(βεβαια στο θηλασμο μου ειπε οχι ξενο...:rolleyes)

Σαμμερακι μου περαστικά ατον πατερα σου!

Πουλακι μου γλυκο τι κανεις;;;σε σκεφτομαι!

Ελενακη που εισαι;;τι νεα;;;

Τα Φιλια μου 😄 ολες!!!💋💋💋💋

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου καλό Σ/Κ να έχουμε :)

Ζαμιάκι μου αγαπημένο χαίρομαι που όλα πάνε καλά με τον λεβέντη σου :) να μου τον φιλήσεις!!! Καλά είμαι και εγώ περιμένω να περάσουν οι μερούλες για το επόμενο ραντεβού μου με το ζουζούνι μου :):):).

Σας φιλώ κοριτσάρες μου!!!


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! ! Πω πω διαβάζω για τα μωράκια σας και έχω ενθουσιαστεί! ! Εγώ έχω τη Δευτέρα γιατρο-δεν θυμάμαι αν σας το είπα -. Θα είμαι 7w1d οπότε φαντάζομαι ότι κάτι θα φανεί αυτή τη φορά! Κορίτσια μου συγνώμη που δεν απαντάω σε κάθε μία ξεχωριστα αλλά μου είναι περιεργως δύσκολο να συγκρατήσω πληροφορίες και μπερδεύομαι. Έχω χαζέψει.


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια!

Πόσα γράψατε! Μαρίνα, καλή επιτυχία τη Δευτέρα, περιμένουμε καθυστερημένη σύλληψη :)

Ζάμια, εγώ έβαζα της Frezyderm σε κάθε αλλαγή και κάθε μέρα γαλάκτωμα, γιατί ήταν πολύ ευαίσθητη η μικρή μου, από τα μωράκια που συγκαίγονταο μόνο με την επαφή με τον αέρα - λόγια παιδιάτρου.

για την ξαπλωτή στάση σς καταλαβαίνω, εγώ τη βολεύτηκα αφού η μπέμπα έγινε 6μηνών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...