Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      @Nima21 εκανες την εμβρυομεταφορα? Πως νιωθεις?@Bluee19 @DizzyツMommy ποτέ είναι οι εμβρυομεταφορες σας?  Όλα με το καλό και στις 3 σας!!! 🙏

      @Angot εύχομαι να ειστε καλα με τον τζαναμπετη!

      @η ζωή είναι όμορφη τώρα είδα στον 1ο  υπέρηχο που εκανα ότι και εμενα με βγάζει μια μέρα πιο πίσω. Δε με αγχώνει, αλλωστε τα υπολογίζουμε στο περίπου από το ίντερνετ, οι μετρήσεις θα δείξουν που ακριβως είμαστε.  Αύριο δεν έχετε τον υπέρηχο? 

      Ναι την έκανα χθες.. όλα καλα! Αναμεικτα συναισθήματα,συγκίνηση, φόβος, περιέργεια.. και φυσικά αγχος υποσυνείδητα.. αλλα θα χαλαρωσω τωρα στο σπιτακι μου, θα ξεκουραστω και θα περιμένω τη χοριακή!! 🙏♥️

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Καλημερσ κοριτσακια ειμαι χαλια ειχα συσπασεις ολο το βραδυ εχω κοιμηθει 3-4ωρες το πρωι 8η ωρα σηκωνονται τα μικρα λεω στον αντρα μου βαλτους πρωινο να κοιμηθω λιγο σηκωνομαι εννια παρα τεταρτο τους εβαλε οχι το ξεχασα αντε ταιζε και μετα να φαω γω. Χτες ειπα στη μανα μου εχω διαστολη δυο και μου πε και τη σημαινει αυτο; θα αρχισω να χω υπαρξιακα αν γεννηθηκα η οχι. Η ξαπλωτη σταση στον μ1με εσωσε στο μ2 αδυνατο απλα με κλωτσουσε οπου εβρισκε. Ειναι στο παιδι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Sangre μου!!!! Γεννάς;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;!!!!!!!!!!!!!! Με διαστολή 2 καταλαβαίνω ότι είναι προ των πυλών το μαγκάκι σου, συσπάσεις ανά πόσα λεπτά; Το αγόρι δεν περιμένει!!!!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τσουπρες!

μαρτακο πως κοιμηθηκατε;

εμεις χθες βολτα στους δικους μας.εξω ουτε η μικρη βγαινει.εχουμε αρνητικες θερμοκρασιες

ζαμιακι επειδη κτ εγραψες για τριωρο κ ικτερο,αν ζητησει πιο πριν δινεις,ετσι;μη σου πω τωρα στην αρχη κ ανα διωρο

τα κοχυλια θα τα απιστειρωνεις.αν το κρατας για τραπεζα κ να αποθηκευεις μικρες μεριδες

εγω την ξαπλωτη την καταφερα στο διμηνο με την κορη

με τον μικρο αμεσως.πολυ βολικη για υπνο

σανγκρε εισαι σπιτι η ρεα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σαγκρε εισαι ακομα σπιτι?????

μην αγχωνεσαι!!!!!!!!! δεν ειπαμε..... θα προλαβεις να φτασεις!!!!!!!

ζαμιακι αν φοβασαι μην τον ξαπλασεις... αλλα εχε το στο νου σουνα το δοκιμαζεις καθε 7-10.... μπορει μετα να σου φανει σωτηριο!!!!!!

ε δεν κανει κακο να βαζεις frezyderm σε καθε αλλαγη αρκει να την απλωνεις καλα..... λογω του ψευδαργου Zn που περιεχει.... βεβαια η δη που εχει ειναι μικρη και η συγκεγκριμενη κρεμα περιεχει και χαμομυλι!!!!!!!!! αρκει να τον πλενεις σε καθε αλλαγη με νερο βρυσης!!!!!

τα κοχυλια εως τον εκτο μηνα τα αποστειρωνουμε οπως καθε τι που μπαινει στο στομα του.... να τα αδειαζεις αμεσως μολις γεμισουν και να τα βαζεις μετα απο κανενα τεταρτο αμεσως ψυγειο σε μπιμπερο αποστειρωμενο με την ταπα του..ετσι ωστε να του το δωσεις κατευθειαν μολις χρειαστει!!!!! διατηρειται σε θερμοκρασια δωματιου εως 6 ωρες....στην συντηρηση εαν εχει θερμοκρασια συνεχως κατω απο 4 C εως 5ημερες.... σε περιπτωση αμφιβολιας εντος 3ημερες...

ψυγειο με ενσωματωμενη την καταψυξη (με μια πορτα) εως 2 βδομαδες στην καταψυξη

ψυγειοκαταψυκτης με ξεχωρστη πορτα για καταψυξη 3-4 μηνες στην καταψυξη και καλυτερα οχι στην πορτα(καθως αυτο ειναι το πιο ζεστο σημειο της)!!!!

βαθεια καταψυξη συνεχως στους -18 C, 6 μηνες!!!!!

οταν τα ξεπαγωσεις θελει ηπιο σταδιακο ξεπαγωμα δλδ η 24ωρες σε θερμοκρασια δωματιου και μετα το ζεσταινεις ελαφρα και το δινεις.... εαν δεν το πιει ολο ΔΕΝ το ξαναζεσταινεις..... αλλοιωνεται!!!! επισης παντα το δοκιμαζεις μην εχει ξυνισει η πικρισει!!!!! καλους θηλασμους!!!!!!!!

τονια και εβελινα η δευτερα ειναι κοντα!!!!

μουτζουριτσα μου γλυκεια εαν μπορεις να βρεις γιατρο πηγαινε σε κπ με δυνατο υπερηχο.... οπως οι γιατροι που εχουν τα μηχανηματα για το β επιπεδου!!!! κπ γυναικολογοι ειναι πιστοποιημενοι για αυχενικη και β επιπεδου!!!!!!

κοιτα εδω..

http://emvrio.gr/about-us/certifications


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

σαγκρε το τριτο ταιριαζει νομιζω!!!! ισως και το πρωτο!!!! αλλα δεν μου αρεσει τοσο στο ακουσμα!!!!

βικακι μια ετσι μια γιουβετσι.... θελουν και τον υπνακο τους γυρω στις 9-10 το βραδυ και να μην ξυπνησουν την νυχτα.... εμ γινεται!!!!! λοιπον 3-4 ειχαμε παρτυ και με τους δυο!!!! απο δυο 20λεπτους θηλασμους.... αλαλιες και...... φυσικα η μαμα μουγκα μας και καταλαβουν ε στην ωρα επανω... επιτελους κανανε νανι!!!! εγω εχω τρομερο πονοκεφαλο!!!!! την μια θηλαζω καθε εννεα ωρες την αλλη καθε μιαμισυ!!!! εχουν παθει ψυχολογικο απογαλακτισμου!!!!!!!

γκρινια για να κοιμηθει ειδικα ο ενας..... ε κατα τα αλλα καλα!!!!!!

παω να τους ταισω... ξαναξυπνησαν... μονο μιση ωρα κοιμηθηκαν απο το ζιζι.....


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω βρε κοριτσια αγχωνομαι νομιζω πως τιποτα δε θα λειτουργησει αμα γεννησω και δε μπορω να μαι παρουσα οποια θηλασε η θηλαζει καταλαβαινει γιατι καποια πραγματα πρεπει νσ γινονται με τη σειρα και στηνωρα τους...οι αντρες δυστυχως δε θηλαζουν ουτε γεννανε...εχω να παλεψω και με τις ανασφαλειες τους...κι εγω πρεπει να μαι παντα ζεν και γλυκομιλητη και χαμογελαστη ε γινεται;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσαρες μου και απο εμενα!!!λιγο να μην μπεις και γινεται χαμος!!!!δεν σας προλαβαινω!!!

Σανγκρε μου σε βλεπω να γεννας στο δρομο βρε κοριτσαρε!!!Το Βικτωρας ακουγεται υπεροχο!!!

Ζαμιακι μου ποσο ομορφες στιγμες μοιραζεσαι μαζι μας!ακομα και οι αποριες ειναι τοσο μαγικες!χεχε!

Πουλακι σε λιγες μερες ραντεβουδακι με το μπεμπακι!!!

Τονακι και Βαλεντινα ειναι τοσο κοντα η Δευτερα!!!!

Μαρινακι μου πως εισαι σημερα????

Ρενακι μου ...ναι ναι εμεις στον αγωνα μας!!!!

το Abboτακι ευχομαστε να το τσακωσε!!!

Μαρτη μου ναι εχω υποψην απο τετοιους γιατρους!οι πιο κοντινοι μου ειναι Πατρα!εκει στελνει κ ο δικος μου για τη β΄επιπεδου!συνεργαζεται με δυο εκει!το προτεινεις για να κανω ενα δευτερο τσεκ εκει ?γιατι για μηνιαια παρακολουθηση ωορρηξιας δεν θα μου ειναι εφικτο λογω αποστασης!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαινω σανγκρε μου.ευτυχως πας για φυσιολιγικο κ εχεις γρηγορη αναρρωση

εγω απλα δινω εντολες.γλυκομιλητη κ ευγενικη δ ειμαι.βεβαια παλι τα δικα τους κανουν αλλα μετα δ μπορω να κανω κτ

ειναι στο στυλ "σκασε κ κολυμπα"

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το θεμα βρε βικυ οτι ξερεις τι πρεπει να γινει το λες και σε γραφουν... Δηλαδη βοηθανε ετσι; παλι καλα που ο μ1καταλαβαινει λιγο περισσοτερο...με κοβω να βαραω 48ωρα σερι αυπνη για να τα προλαβω ολα...

Ναι βρε βικακι αλλα να πεις μου σπασαν τα νερα στο μεγαρο ε; χλιδα δεν ειναι; να τους τα κανει και μπ... και να φυγεις χιχιχθχι κσκια ειμαι τελικα...

Link to comment
Share on other sites

Αντε σαγκρε μου ηρθε η ωρα για το μ3!!!!!με το καλο κοριτσακι μου...κ υπομονη.ζαμιακι μου γλυκο να σου ζησει.....κ η πιπη γεννησε?????να σου ζησει...η ελια πο ειναι????η ελενα????συγχαρητηρια στις εγκυουλες μας.ρε πουλακι ποτε περασε ο καιρος????εβλεπα το τικερακι σου 15εβδομαδων ρε θηριο????μαμα μου τι κανεις?ολα οκ με το σπιτι...????το ρενακι μου βουρ στον πατσα...κ οχι μονο το ρενακι ολες επι το εργο....!!!εγω περιμενω να αδιαθετισω τωρα κ μετα μπορω να προσπαθησω αλλα μαλλον θα το αφησω κ αλλο

με αυτα που περασα δεν εχω ψυχολογια τωρα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...