Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

καλημερα Τονακι μου!!!αντε να δεις το ζουζουνακι σου να ηρεμησεις!καλα κανεις κ μας τα λες εδω ...εμεις θα σε κατανοησουμε απολυτα!καθε ανησυχια και αγωνια σου!να μην σε νοιαζει αν σου λενε γιατι να μην δουλεψεις!αν νιωθεις κουραση καλα εκανες και ζητησες αδειουλα!θα σου κανει καλο!ολα καλα θα ειναι τη Δευτερα!θα δεις!!!!

συμφωνω και εγω με το σκεπτικο σου!σε μερικα ατομα που θεωρω δικα μου θα το ελεγα απο την πρωτη στιγμη...δεν πιστευω πως θα αν το εχεις πει η οχι παιζει ρολο στην εκβαση μιας εγκυμοσυνης!μοιρασου το οπου εσυ κρινεις πως θες!υπαρχει μεγαλυτερη ευτυχια απο αυτη που ζεις εξαλλου???φιλακια πολλα!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημέρα, κορίτσια μου!

Ακόμα δεν έχουμε ξεμπερδέψει με τα του ονόματος στο βιβλιάριο και στο άμκα, πρέπει να συντονιστώ και με τον σύζυγο και δεν είναι εύκολο. Φιλοξενούμε κιόλας και γίνεται ένας μίνι πανικός, το βράδυ κοιμάμαι με κεφάλι καζάνι!

Εσείς τι κάνετε; Δεν έχω προλάβει να διαβάσω νέα, μόνο της τελ. σελίδας.

θα πω καλή επιτυχία στην σάνγκρε σήμερα στο γιατρό και καλό ΣΚ σε όλες!

Μουτζουρίτσα μου, μπράβο που διάβασα καλά αποτελέσματα! Να πάρεις και 2η γνώμη, αλλά κατά 99% είναι όλα τέλεια!

Τόνια μου, κι εγώ το έλεγα εξ αρχής στην πρώτη εγκυμοσύνη, από την καρδούλα νομίζω κι έπειτα, αλλά στους γονείς νωρίτερα, αν είναι να τύχει θα τύχει έλεγα εγώ και πάντα αισιόδοξα σκεφτόμουν. Αν ποτέ μας τύχει στραβή θα το σκεφτούμε από την επόμενη! Δεν μπορεί κανείς να σκέφτεται αρνητικά εκ των προτέρων, το μωρό σου θα θέλει να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη από την πρώτη στιγμή ως το τέλος και γι' αυτό να φροντίσεις και να πράττεις όπως αισθάνεσαι! Α, και φυσικά να ξεκουράζεσαι, είναι η πιο ξένοιαστη περίοδος, να μη σου πω η τελευταία ξένοιαστη για πολύ καιρό, οπότε να το απολαύσεις στο έπακρο και μην ακούς την κάθε γνώμη που φυσικά δεν σκέφτεται ως εγκυμονούσα.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια σε οοολη την παρεα!!!

κοριτσαρες μου μιλησα με το γιατρο!μου ειπε οι εξετασεις ειναι αριστες!!!θα παρακολουθησουμε ομως υπερηχογραφικα αυτον τον κυκλο σε ολες τις φασεις...και μετα την ωορρηξια θα κανουμε μια προγεστερονη ξανα να την δουμε στην ωχρινικη φαση!το μονο μειον ειναι οτι "θεωρητικα "παντα η ωορρηξια μου πεφτει αναμεσα στην εβδομαδα των Χριστουγεννων και της Πρωτοχρονιας οπου κλεινει το ιατρειο για διακοπες αλλα θα με δει λιγο πριν...κ μετα...μου ειπε οτι καλο θα ηταν επειδη πεφτει ετσι να την τσεκαρω κ εγω με τεστ ωορρηξιας γι αυτο το μηνα!ουφ τουλαχιστον βγηκαν καλες οι εξετασεις!

αρα νεος κυκλος ...νεα προσπαθεια!αντε με το καλο για ολες μας κοριτσακια μου!

Αχ τι τελεια!!!Αντε μια χαρουλα!!!!!!!Νεες προσπάθειες... :wink:

Κι όπως ειπες , επειδή δεν είναι σταθερος ο κυκλος σου, οσο πιο συχνα μπορειτε!!!Κι αφου είναι και ξεκούραστος, βουρ... χι χι

Electra καλως ηρθες στην παρεα μας!!! Ευχομαι συντομα να χαρουμε ολες μαζι με τα ευχαριστα!!! Εδω ειμαστε να μοιραζομαστε την αγωνια μας κ τις αποριες μας.

Μουτζουριτσα χαρηκα πολυ που οι εξετασεις σου ειναι καλες. Τελικα ο υπερηχος ειναι η πιο αξιοπιστη μεθοδος παρακολουθησης της ωορρηξιας. Χθες εκανα τεστ Παπ κ υπερηχο οπου ειδαμε ενα ωοθυλακιο 17 mm στην αρ. ωοθηκη. Αυριο η μεθαυριο θσ σπασει ειπε ο γιατρος μου κ πραγματι εχει δικιο. Σημερα ειμαι στη 15η ημερα του κυκλου κ για πρωτη φορα απο τοτε που χρησιμοποιω τα τεστ ωορρηξιας ειχα θετικο τεστ. Το μονο που με προβλημστισε λιγο ειναι οτι ειναι στην αρ ωοθηκη , εκει που δεν εχω σαλπιγγα αλλα κ παλι ο γιατρος μου με καθησυχασε λεγοντας μου πως δεν εχει σημασια. Αυτα τα νεα μου κοριτσια...

Πολύ καλα Abbot μου!!!Να σκασει το αυγουλακι ,να πιαστεί το σπορακι!! :wink:

Παρουσα σε μια ωρα εχω γιατρο εχω αφησει το συζυγο να δωσει πρωινο στα ταλιμανακια κι ακουω φωνες απο μεσα φωνεεεεεεεες ακουω φωνεεεεεεεεες χιχιχι. Το πρωι ξυπνσα και το μ2ειχε τρυπωσει στο κρεβατι χωρις να το καταλαβω κι κουγα την ανασουλα του ζουζουνακιιιιιιι.καλημερα!!!!!!

Αυτή την ανασουλα, δεν την αλλαζω με τιποτα!!!!!!!!!καλη επιτυχια στον ντοκ!

Καλημέρα κορίτσια μου! Επιτέλους Παρασκευή! ! Ναι Μάρτη επιτέλους φτάνει η μέρα. Να σας πω την αλήθεια έλεγα να κρατηθώ και να μην το λέω πριν το υπέρηχο της Δευτέρας αλλά σε κάποιους δεν άντεξα και το είπα. Έχω και μια φίλη μου που όλο μου λέει να μην το λέω πουθενά και σε κανέναν αλλά εγώ δεν μπορώ να ζω με το άγχος μην το πω και πάει τίποτα στραβά. Άνθρωποι είμαστε. Επίσης πήρα άδεια τα Χριστούγεννα να ξεκουραστώ γιατί νιώθω μεγάλη κούραση και μου λέει γιατί να μην δουλέψεις και τέτοια. Θα μου πείτε τι κάθομαι και σας λέω. . Ο καθένας όπως νιώθει καλά. Άλλωστε ο Θεουλης φροντίζει για τα υπόλοιπα.

Έτσι θα βοηθήσει κι όλα τα κορίτσια που είναι στην αναμονή και όλα τα σποράκια στις κοιλιτσες

Όπως αισθάνεσαι καλυτερα Τονι μου!!Κι εγω στην πρωτη, το ελεγα από πολύ νωρις... Σ αυτην είμαι λιγο πιο συγκρατημενη..δε ξερω γιατι...μονο στη μαμα μου..Κι ο αντρας μου είναι πιο συγκρατημένος..Μαλλον επειδή από τον περιγυρο μας, ακουμε ασχημες καταληξεις σε εγκυμοσύνες..Αλλα σκεφτόμαστε θετικα!!!!Να ερθειαυτη η χαζοδευτερα να δω ότι είναι καλα το σπορακι μου...ουφ..


DqByp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα Τζο μου!!!ο μικρουλης σου καλα?

ευτυχως καλες βγηκαν και ηταν καθησυχαστικος και μαλιστα ειπε αριστες εξετασεις ...βεβαια τοση καθυστερηση τον προηγουμενο μηνα και αλλη μια που ειχα τον Ιουλιο παλι του 2016... εχω λιγο προβληματιστει μηπως κατι δεν βλεπουμε.......!θα παρω κ αλλη μια γνωμη και μετα τελος!θα ηρεμησω και θα κανω την προσπαθεια μου με τον αντρουλη μου και θα περιμενουμε το θαυματακι να μας τυχει και εμας!!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Εβελινακι μου!!!μια χαρα θα ειναι το σπορακι σου!!!!

θα ερθει η Δευτερα θα το δεις και θα ηρεμησεις κοριτσαρα μου!!!

θα το καψω εγω τις γιορτες!χαχαχα!μακαρι παναγια μου να μας το φυλαει για δωρο ο Αγιος Βασιλης στο σακο του!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου αγαπημέναα!!!

Τι κάνετε; Πώς είστε;

Το ξέρω χάθηκα η απαράδεχτη!!:|

Σας διαβάζω όμως (αν και χάνω πολλές σελίδες και επεισόδια κατά καιρούς) οπότε κάτι αναπληρώνω και έτσι!! :P

Καταρχήν έχω χάσει γεννητούρια λογικά (δεν είμαι σίγουρη όμως:P) οπότε θα ευχηθώ γερά και ευτυχισμένα μωράκια στις μανουλίτσες και γεμάτες κοιλίτσες- αγκαλίτσες για όλες εμάς τις υπόλοιπες!! :)

Στα καινούρια κορίτσια επίσης καλωσήρθατε στο όμορφο αυτό τόπικ (αν και η καινούρια πλέον είμαι εγώ τόσο καιρό που έχω να γράψω χαχαχα :-D),εύχομαι τα καλυτερότερα!!!

Με ξανά θέλετε στην παρέα την άσωτη κόρη που γύρισε ή να φύγω; :|:-D:P

Link to comment
Share on other sites

γεια σου Μαρινακι μου!!!βρε ξανα καλωσορισες!!!!να μεινεις να μεινεις!εγω εδω και λιγο καιρο ειμαι εδω στο παρεακι!στην προσπαθεια για το πρωτο μου παιδακι εδω κ καποιους μηνες!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου Μαρινακι μου!!!βρε ξανα καλωσορισες!!!!να μεινεις να μεινεις!εγω εδω και λιγο καιρο ειμαι εδω στο παρεακι!στην προσπαθεια για το πρωτο μου παιδακι εδω κ καποιους μηνες!

Γειά σου moutzoura μου γλυκιά!!

Σε ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα χιχι :)

Κι εμείς στις προσπάθειες αρκετό καιρό οπότε καταλαβαίνω!!

Εύχομαι απο καρδιάς το 2017 να μας βρει με ευχάριστα νέα όλες μας και όλα τα επακόλουθα τους (φουσκωμένες κοιλίτσες και γεμάτες αγκαλίτσες δηλαδή) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Μαρινακι θα μας γυρισει το 2017!!!θα ειναι η χρονια μας!θα δεις!!!!θα γεμισουν οι κοιλιτσες και θα γινουμε μανουλες!!!που θα μας παει?εμεις απο Ιουνιο ξεκινησαμε!απλα απο τοτε οπως και πιο παλια στη ζωη μου βεβαια...εχω κανει κατι κυκλους αστα να πανε...με αποκορυφωμα τον τελευταιο που μεχρι χαπι πηρα για να ερθει η περιοδος!

απλα τωρα το ψαχνω για να βεβαιωθω πως ολα ειναι καλα!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρινακι θα μας γυρισει το 2017!!!θα ειναι η χρονια μας!θα δεις!!!!θα γεμισουν οι κοιλιτσες και θα γινουμε μανουλες!!!που θα μας παει?εμεις απο Ιουνιο ξεκινησαμε!απλα απο τοτε οπως και πιο παλια στη ζωη μου βεβαια...εχω κανει κατι κυκλους αστα να πανε...με αποκορυφωμα τον τελευταιο που μεχρι χαπι πηρα για να ερθει η περιοδος!

απλα τωρα το ψαχνω για να βεβαιωθω πως ολα ειναι καλα!

Μακάρι, μακάριιιι!!!!:-D:-D

Αααχ καλέ!!! Εσύ είσαι δικιά μου!!!

Μόνο τώρα τελευταία έχει στρώσει η κιουρία λίγο αλλά και πάλι σταθερό κύκλο δεν το λες!!!

Παλαιότερα απο 10 μέρες και άνω η καθυστέρηση!!

Αλλά έχω ιστορικό με πολυκυστικές εγώ οπότε δικαιολογημένα....

Κι εμείς έχουμε ξεκινήσει χρόνο τώρα αλλά επειδή δεν ήταν όλες οι προσπάθειες "εντατικές" δεν αγχώνομαι ακόμη.... :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!!! Τι κάνετε;;

Διαβάζω διαβάζω και δεν τελειώνουν....θα σχολίασω αυτά που θυμάμαι!ν

Ηλέκτρα που χαθηκες;; Πως είσαι;; Με το καλό να έρθει το σπορακι κοπέλα μου!!

Μουτζουριτσα μπράβο για τις εξετάσεις!! Βουρ τώρα και αφού θα το ελέγχεται και με υπέρηχο θα το πετυχετε που θα πάει;;

Μαρινακι που χαθηκες;; Τι κάνεις;; Μας ελειψες!! Να μας γράφεις συχνά μην χάνεσαι!!

Σαγκρε;; Σε βλέπω πριν τα χριστούγεννα!! Βιάζεται τ αγόρι σου!! Με το καλό οπότε ρθει!!

Μαρτάκη τι κάνεις;; Τι κάνουν τα μικρούλια σου;; Είναι φαγάνα διαβάζω!ν μπράβο!!

Πουλάκι μου την άλλη τρίτη θα δεις το σπορακι σου κι εσύ!

Τζο κουρασμένη σ ακούω!! Τι κάνει ο όμορφος;;

Και το δικό μου κορίτσι είναι προκομενο! Βάζει τις παντόφλες μας στην θέση τους αν δει συρτάρι ή ντουλάπι ανοιχτό τρέχει και το κλείνει όταν αδειαζω το πλυντήριο πιάτων μου δίνει ένα ένα τα πιάτα να τα βάλω στην θέση τους οτανναπλωνω ρούχα μου δίνει μανταλάκια και ρούχα καμία φορά και ένα σωρό τέτοια μικρό πράγματα που με κάνουν και χαίρομαι για το πλασματακι μου που είναι ένα τόσο χαρούμενο παιδί!! Κουκουβάου...χαχαχα

Σαμερακι μου καλή ανάρρωσή στον μπαμπακα σου και τίποτα άλλο να μην σας βρει!!

Να μπαινεις να μαθαίνουμε νέα σου!!

Φιλάκια σε όλες κορίτσια θα μπαίνω πιο συχνα


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεταιιιιιιι!!!!!πως παμε;;;

Εχουμε κανενα ομορφο νεακι;;;;δεν εχω προλαβει να διαβάσω τιποτα.....

Αυπνη ειμαι..ησυχος ο μικρος..αλλα καιε 3 ωρες θελει φαγητο..μεχρι βα φαει,να τον αλλάξουμε..ξανα μανα τα ιδια..

Αντε να κανω κσι καμια δουλειά στο σπιτι....και αυτή;;;τρεχοντας..

Παντως ειναι ενας γλυκας!!!!τον λατρευω!!τον κοιταω και δε το πιστευω!!!!

Ποσο τελειος ο θηλασμος;;και τι δεσιμο;;αναγκαστηκα να δωσω καποια γευματα ξενο γαλα(εχουμε λιγο ικτερο)και στεναχωριομουν...θελω να του δωσω τα παντα!!

Τζο μου!πως εισαι;;καποτε μου ειπες πως εκανες συλλογή γαλακτος μαχευοντας το γαλα απο τα κοχυλια...θα ηθελα να μου πεις τη διαδικασία γιατι βρίσκομαι στο δρομο σου..ταιζω απο το ενα..τρεχει απο το αλλο..ασε που σκυβω να τον αλλαξω κτλ και γεμιζω..:|

Επισης να σε ρωτησω..το πετσακι στο πουλακι του το κατεβαζες;;Γαλακτωμα στο σωματακι του εβαζες;;

Σακρε αγορομαβα και μαρτακο τα φωτα σας!!!

Τα φιλια μου σε ολεςςςςςςς!!!

Link to comment
Share on other sites

Ζαμιακι μου μπράβο που τα πάτε καλά!!

Εγω απ όσο ξέρω από φίλες το πουλάκι δενβτο πειράζουν με την οδηγία γιατρού, επίσης για να κάνεις τράπεζα μπορείς να πάρεις δοχεία ή σακουλάκια αποθήκευσης μητρικού γάλακτος θα γραφείς επάνω ημερομηνία και θα το βάλεις στην κατάψυξη μέχρι 6 μήνες μπορείς να το διατηρεί στην κατάψυξη, επίσης να σου πω ότι για τον ίκτερο δεν χρειάζεται να δίνεις ξένο βγαλτον στο παράθυρο στο φως του ήλιου και της ημέρας και ολα καλά θα πάνε!!

Ο πρώτος καιρός είναι λίγο τρέξιμο όσο αφορά τις δουλειές τις αϋπνίες κυλ αλλά θα βρείτε τους ρυθμούς σας!!

Φιλάκια πολλά και στους δύο σας!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...