Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!! Τι κάνετε;;

Διαβάζω διαβάζω και δεν τελειώνουν....θα σχολίασω αυτά που θυμάμαι!ν

Ηλέκτρα που χαθηκες;; Πως είσαι;; Με το καλό να έρθει το σπορακι κοπέλα μου!!

Μουτζουριτσα μπράβο για τις εξετάσεις!! Βουρ τώρα και αφού θα το ελέγχεται και με υπέρηχο θα το πετυχετε που θα πάει;;

Μαρινακι που χαθηκες;; Τι κάνεις;; Μας ελειψες!! Να μας γράφεις συχνά μην χάνεσαι!!

Σαγκρε;; Σε βλέπω πριν τα χριστούγεννα!! Βιάζεται τ αγόρι σου!! Με το καλό οπότε ρθει!!

Μαρτάκη τι κάνεις;; Τι κάνουν τα μικρούλια σου;; Είναι φαγάνα διαβάζω!ν μπράβο!!

Πουλάκι μου την άλλη τρίτη θα δεις το σπορακι σου κι εσύ!

Τζο κουρασμένη σ ακούω!! Τι κάνει ο όμορφος;;

Και το δικό μου κορίτσι είναι προκομενο! Βάζει τις παντόφλες μας στην θέση τους αν δει συρτάρι ή ντουλάπι ανοιχτό τρέχει και το κλείνει όταν αδειαζω το πλυντήριο πιάτων μου δίνει ένα ένα τα πιάτα να τα βάλω στην θέση τους οτανναπλωνω ρούχα μου δίνει μανταλάκια και ρούχα καμία φορά και ένα σωρό τέτοια μικρό πράγματα που με κάνουν και χαίρομαι για το πλασματακι μου που είναι ένα τόσο χαρούμενο παιδί!! Κουκουβάου...χαχαχα

Σαμερακι μου καλή ανάρρωσή στον μπαμπακα σου και τίποτα άλλο να μην σας βρει!!

Να μπαινεις να μαθαίνουμε νέα σου!!

Φιλάκια σε όλες κορίτσια θα μπαίνω πιο συχνα

Μανουλίτσα μου καλά είμαι εσύ;

Το Μελινάκι σου τι κάνει;

Δεν θα ξανά χαθώ ελπίζω, αλλά μία το ένα μία το άλλο πότε πέρασε τόσος καιρός απο τότε που έγραψα τελευταία φορά,ούτε που το κατάλαβα!!:shock::shock:

Μου λείψατε κι εμένα πάντως πολύ, αν και ως τώρα δεν είχα κάτι συνταρακτικό να σας γράψω....

Άφησα βέβαια και το θέμα της προσπάθειας εντελώς στο "φλού" γιατί απο το άγχος είχα αυθυποβολή κάθε μήνα και δεν πήγαινε άλλο!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαρινακι αν σε αγχωνει καλα κανείς και τ αφήνεις στο φλου, θα έρθει με το καλό!

Καλα είναι το μελινακι μου, μας τρελλενει όλο και πιο πολύ κάθε μέρα!!

Δεν χρειάζεται να έχεις και συνταρακτικα νέα για να γράψεις πάντως και ή καθημερινότητα μας ειναι κι αυτή νέο οπότε ελπίζω να τα λέμε συχνότερα!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρινακι αν σε αγχωνει καλα κανείς και τ αφήνεις στο φλου, θα έρθει με το καλό!

Καλα είναι το μελινακι μου, μας τρελλενει όλο και πιο πολύ κάθε μέρα!!

Δεν χρειάζεται να έχεις και συνταρακτικα νέα για να γράψεις πάντως και ή καθημερινότητα μας ειναι κι αυτή νέο οπότε ελπίζω να τα λέμε συχνότερα!!

Αν με αγχώνει λέει; χαχα άστα....πρέπει να καλμάρω γενικά το άγχος το άτιμο....Δύσκολη αποστολή αλλά θα τα καταφέρω πού θα μου πάει; :P

Έχεις ένα δίκιο πάντως για την καθημερινότητα....αν και έχω μερικά νέα να σας πω που με προβληματίζουν όσο να'ναι!!:?

Όσο για Μελινάκι σου έχω μία ιδέα, τρέλανε το και εσύ στα φιλιά και δώσ'της μερικά κι απο' μένα χιχι :-D:grin:

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι, μακάριιιι!!!!:-D:-D

Αααχ καλέ!!! Εσύ είσαι δικιά μου!!!

Μόνο τώρα τελευταία έχει στρώσει η κιουρία λίγο αλλά και πάλι σταθερό κύκλο δεν το λες!!!

Παλαιότερα απο 10 μέρες και άνω η καθυστέρηση!!

Αλλά έχω ιστορικό με πολυκυστικές εγώ οπότε δικαιολογημένα....

Κι εμείς έχουμε ξεκινήσει χρόνο τώρα αλλά επειδή δεν ήταν όλες οι προσπάθειες "εντατικές" δεν αγχώνομαι ακόμη.... :P

χαχαχα!ετσι κ εγω...σταθερος κυκλος ειναι αγνωστη λεξη!οσο δεν αγχωνεσαι μια χαρα!ειναι το καλυτερο αυτο!και ετσι να μεινεις χαλαρη και θα ερθει το θαυματακι!με τις πολυκυστικες ακολουθησες καποια θεραπεια και ομαλοποιηθηκε?εμενα ο γιατρος δεν βλεπει πολυκυστικες...εκανα τωρα κ τις ορμονικες...βγηκαν αριστες ειπε...που δικαιολογειται αυτη η ασταθεια μονο δεν ειπε....γι αυτο θελω και δευτερη γνωμη!

Λοιπον κοριτσαρες πηγα ντοκ 2800ο τυπος διαστολη 2εγω αυτα την αλλη τεταρτη παλι αν δεν

Σανγκρε μου ετοιμος ο μικρος σου!αντε με το καλο βρε μανουλα ομορφη!

Γεια σας κορίτσια!!! Τι κάνετε;;

Διαβάζω διαβάζω και δεν τελειώνουν....θα σχολίασω αυτά που θυμάμαι!ν

Ηλέκτρα που χαθηκες;; Πως είσαι;; Με το καλό να έρθει το σπορακι κοπέλα μου!!

Μουτζουριτσα μπράβο για τις εξετάσεις!! Βουρ τώρα και αφού θα το ελέγχεται και με υπέρηχο θα το πετυχετε που θα πάει;;

Μαρινακι που χαθηκες;; Τι κάνεις;; Μας ελειψες!! Να μας γράφεις συχνά μην χάνεσαι!!

Σαγκρε;; Σε βλέπω πριν τα χριστούγεννα!! Βιάζεται τ αγόρι σου!! Με το καλό οπότε ρθει!!

Μαρτάκη τι κάνεις;; Τι κάνουν τα μικρούλια σου;; Είναι φαγάνα διαβάζω!ν μπράβο!!

Πουλάκι μου την άλλη τρίτη θα δεις το σπορακι σου κι εσύ!

Τζο κουρασμένη σ ακούω!! Τι κάνει ο όμορφος;;

Και το δικό μου κορίτσι είναι προκομενο! Βάζει τις παντόφλες μας στην θέση τους αν δει συρτάρι ή ντουλάπι ανοιχτό τρέχει και το κλείνει όταν αδειαζω το πλυντήριο πιάτων μου δίνει ένα ένα τα πιάτα να τα βάλω στην θέση τους οτανναπλωνω ρούχα μου δίνει μανταλάκια και ρούχα καμία φορά και ένα σωρό τέτοια μικρό πράγματα που με κάνουν και χαίρομαι για το πλασματακι μου που είναι ένα τόσο χαρούμενο παιδί!! Κουκουβάου...χαχαχα

Σαμερακι μου καλή ανάρρωσή στον μπαμπακα σου και τίποτα άλλο να μην σας βρει!!

Να μπαινεις να μαθαίνουμε νέα σου!!

Φιλάκια σε όλες κορίτσια θα μπαίνω πιο συχνα

για να δουμε μανουλα....!

φιλια στο Μελινακι σου το νοικοροκοριτσο!κατα μανα κατα κορη!να ναι καλα ψυχουλα μου!!!!

Χαιρεταιιιιιιι!!!!!πως παμε;;;

Εχουμε κανενα ομορφο νεακι;;;;δεν εχω προλαβει να διαβάσω τιποτα.....

Αυπνη ειμαι..ησυχος ο μικρος..αλλα καιε 3 ωρες θελει φαγητο..μεχρι βα φαει,να τον αλλάξουμε..ξανα μανα τα ιδια..

Αντε να κανω κσι καμια δουλειά στο σπιτι....και αυτή;;;τρεχοντας..

Παντως ειναι ενας γλυκας!!!!τον λατρευω!!τον κοιταω και δε το πιστευω!!!!

Ποσο τελειος ο θηλασμος;;και τι δεσιμο;;αναγκαστηκα να δωσω καποια γευματα ξενο γαλα(εχουμε λιγο ικτερο)και στεναχωριομουν...θελω να του δωσω τα παντα!!

Τζο μου!πως εισαι;;καποτε μου ειπες πως εκανες συλλογή γαλακτος μαχευοντας το γαλα απο τα κοχυλια...θα ηθελα να μου πεις τη διαδικασία γιατι βρίσκομαι στο δρομο σου..ταιζω απο το ενα..τρεχει απο το αλλο..ασε που σκυβω να τον αλλαξω κτλ και γεμιζω..:|

Επισης να σε ρωτησω..το πετσακι στο πουλακι του το κατεβαζες;;Γαλακτωμα στο σωματακι του εβαζες;;

Σακρε αγορομαβα και μαρτακο τα φωτα σας!!!

Τα φιλια μου σε ολεςςςςςςς!!!

Ζαμιακι μου ποσο ομορφες στιγμες με τον αντρακο σου!στειλε στειλε μπεμπεδοσκονη ;);)


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα!ετσι κ εγω...σταθερος κυκλος ειναι αγνωστη λεξη!οσο δεν αγχωνεσαι μια χαρα!ειναι το καλυτερο αυτο!και ετσι να μεινεις χαλαρη και θα ερθει το θαυματακι!με τις πολυκυστικες ακολουθησες καποια θεραπεια και ομαλοποιηθηκε?εμενα ο γιατρος δεν βλεπει πολυκυστικες...εκανα τωρα κ τις ορμονικες...βγηκαν αριστες ειπε...που δικαιολογειται αυτη η ασταθεια μονο δεν ειπε....γι αυτο θελω και δευτερη γνωμη!

Σανγκρε μου ετοιμος ο μικρος σου!αντε με το καλο βρε μανουλα ομορφη!

για να δουμε μανουλα....!

φιλια στο Μελινακι σου το νοικοροκοριτσο!κατα μανα κατα κορη!να ναι καλα ψυχουλα μου!!!!

Ζαμιακι μου ποσο ομορφες στιγμες με τον αντρακο σου!στειλε στειλε μπεμπεδοσκονη ;);)

χαχαχα :P , να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω;

Ψέματα θα σου πω!!

Όσο για το χαλαρή, εε μία κουβέντα είναι,αλλά ποιός το κάνει πράξη εύκολα άραγε;

Πήρα θεραπεία με αντισυλληπτικά στην εφηβία (και μάλιστα μου κακοφάνηκε το ότι θα πάρω αντισυλληπτικά χωρίς επαφές, χαχαχα το γέλιο τότε!!:D:D) να φύγουν οι κυστούλες και τώρα είναι όλα καλά απ'ότι λέει ο γιατρός!

Βρε μήπως είσαι και εσύ αγχώδης;

Γιατί εγώ καθυστέρηση ναί μεν είχα πριν ψηλοστρώσει η κατάσταση (λέμε τώρα) αλλά μου έχει πει ο γιατρός ότι τις περισσότερες φορές έφταιγε το άγχος/λαχτάρα γιατί όλα ήταν νορμάλ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Zamia μου, να σου ζήσει! πόσο χαίρομαι! Για τον ίκτερο πολλούς θηλασμούς και ήλιο, αν βρεις. Τα γευματα με το ξένο τα έδωσες τελείωσε. Αν κρίνεις ότι χρειάζεται ξανά βρες σύμβουλο θηλ. να σου δείξει πώς ταίζεις μς σύριγγα ή καλύτερα μάζεψε το δικό σου. Με το μπιμπερό υπάρχει ι κίνδυνος να σε δαγκώνει τώρα που είναι μικρούλι. Στο μαιευτήριο έδωσα κι εγω ξένο και μετά με δάγκωσε για αυτό στο λέω. Μετά την εδραίωση του θηλασμού αν πίνει γάλα με μπιμπερό που και που είναι μηδαμινός ο κίνδυνος σύγχυσης. Ο παιδίατρος μου είναι και σύμβουλος.

Αν και κοριτσομάνα ξέρω ότι δεν πειράζεις το πετσάκι, ο Παπαβεντζης τουλάχιστον αυτό λέει. Παιδίατρο έχεις βρει; Βρες κπ που να είσαι σίγουρη ότι είναι υπέρ του θηλασμού και προσεκτικός με τα φάρμακα.

Να σου ζήσει και να το χαίρεσαι! Καλούς θηλασμούς!

Link to comment
Share on other sites

ναι Μαρινακι μου γλυκο...ειμαι και αγχωδης και το λαχταρω και γενικοτερα ανυπομονη!χαχαχα!γενικα δεν στεκομαι ολη μερα!κ απο θεμα δουλειας και γυμναστικης και σπιτιου...ειμαι ζουζουνι γενικοτερα!και σιγουρα ολο αυτο στρεσαρει τον οργανισμο μου!αλλα ετσι ειμαι!δεν γινεται αλλιως!το φοβομουν τωρα μην βγει καμια προλακτινη στο θεο!αλλα ηταν μια χαρα!ευτυχως!ειπαμε με τον αντρα μου ολο τον μηνα επαφες ανα 2 μερουλες και θα αναμενουμε!!!καθε μηνα ελπιζω στο θαυμα δεν ερχεται και παλι απο την αρχη!βεβαια κ απο τα κοριτσια εδω και απο φιλες ξερω καλα πως δεν ερχεται σε ολους ευκολα!θα κανω υπομονη και θα ελπιζω!εγω απλα ηθελα να αποκλεισω πως κατι τρεχει...να φυγει αυτο απο το μυαλο μου κ τωρα πιστευω θα ειμαι πιο ηρεμη!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Σάνγκρε, βλέπω το μ3 βιάζεται να δεο το Χριστουγεννιάτικο δέντρο! με το καλο!

Μουτζούρα, όσο μπορείς μην αγχώνεσαι. Έχε υπόψη σου τα μπεμπάκια έρχονται όποτε θέλουν αυτά :) Σιγά μην μας ρωτήαουν κιόλας. Σου εύχομαι να είναι χριστουγεννιάτικο! Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

ναι Μαρινακι μου γλυκο...ειμαι και αγχωδης και το λαχταρω και γενικοτερα ανυπομονη!χαχαχα!γενικα δεν στεκομαι ολη μερα!κ απο θεμα δουλειας και γυμναστικης και σπιτιου...ειμαι ζουζουνι γενικοτερα!και σιγουρα ολο αυτο στρεσαρει τον οργανισμο μου!αλλα ετσι ειμαι!δεν γινεται αλλιως!το φοβομουν τωρα μην βγει καμια προλακτινη στο θεο!αλλα ηταν μια χαρα!ευτυχως!ειπαμε με τον αντρα μου ολο τον μηνα επαφες ανα 2 μερουλες και θα αναμενουμε!!!καθε μηνα ελπιζω στο θαυμα δεν ερχεται και παλι απο την αρχη!βεβαια κ απο τα κοριτσια εδω και απο φιλες ξερω καλα πως δεν ερχεται σε ολους ευκολα!θα κανω υπομονη και θα ελπιζω!εγω απλα ηθελα να αποκλεισω πως κατι τρεχει...να φυγει αυτο απο το μυαλο μου κ τωρα πιστευω θα ειμαι πιο ηρεμη!

Καλέ θα έλεγα ότι γράφω εγώ με άλλο όνομα αλλά εξετάσεις δεν έκανα οπότε είναι το μόνο που αλλάζει χαχαχα :P

Πραγματικά το άγχος είναι μεγάλος παράγοντας αλλαγής κύκλου και δημιουργίας καθυστέρησης!!

Είμαι καμμένη και το ξέρω απο πρώτο χέρι χαχαχα!!:P:p

Όλα μιά χαρά είναι και θα είναι μην αγχώνεσαι (τι σου λέω τώρα ε; :P ).

Ηρεμία και πού θα πάει το κατεργάρικο θα το τσακώσουμε!!! :D:D

Επειδή ακόμη η απαράδεχτη δεν έχω κατέβει να διαβάσω τις προηγούμενες σελίδες, εσύ τώρα σε τι φάση είσαι;

Μόνο ψαξίματος ή μαζί με το ψάξιμο και οι προσπαθειούλες οπότε αναμένουμε;

Link to comment
Share on other sites

Σάνγκρε, βλέπω το μ3 βιάζεται να δεο το Χριστουγεννιάτικο δέντρο! με το καλο!

Μουτζούρα, όσο μπορείς μην αγχώνεσαι. Έχε υπόψη σου τα μπεμπάκια έρχονται όποτε θέλουν αυτά :) Σιγά μην μας ρωτήαουν κιόλας. Σου εύχομαι να είναι χριστουγεννιάτικο! Με το καλό!

χαχαχα!ελα ντε!!!!σιγα μην μας ρωτησουν!ας ερθει οποτε θελει το μπεμπακι μου!αν θελει τωρα ακομα καλυτερα!!!!

Καλέ θα έλεγα ότι γράφω εγώ με άλλο όνομα αλλά εξετάσεις δεν έκανα οπότε είναι το μόνο που αλλάζει χαχαχα :P

Πραγματικά το άγχος είναι μεγάλος παράγοντας αλλαγής κύκλου και δημιουργίας καθυστέρησης!!

Είμαι καμμένη και το ξέρω απο πρώτο χέρι χαχαχα!!:P:p

Όλα μιά χαρά είναι και θα είναι μην αγχώνεσαι (τι σου λέω τώρα ε; :P ).

Ηρεμία και πού θα πάει το κατεργάρικο θα το τσακώσουμε!!! :D:D

Επειδή ακόμη η απαράδεχτη δεν έχω κατέβει να διαβάσω τις προηγούμενες σελίδες, εσύ τώρα σε τι φάση είσαι;

Μόνο ψαξίματος ή μαζί με το ψάξιμο και οι προσπαθειούλες οπότε αναμένουμε;

χαχαχαχα Μαρινακι μου καλο!!!που να πας παιδι μου να διαβασεις τοσες σελιδες?εδω θα στα πω εγω στα γρηγορα!!!απο Ιουνιο πρωτες προσπαθειες ετσι χαλαρα αφου ειχα παει για το τσεκ μου κ ηταν ολα καλα...αρχικα...ουτε μετρημα ουτε τπτ...μετα Ιουλιο κανω εναν κυκλο 52 ημερων...ανησυχω παω γιατρο γυρω στις 46 μερες αφου πρωτα ειχα κανει κανενα 5αρι τεστ εγκυμοσυνης καθως εμεις καναμε τις προσπαθειες μας και χαρηκαμε κιολας λεμε εεε τοση καθυστερηση ηρθε!!!τρωω τα μουτρα μου...μου λεει δεν εσπασε το αυγο εγινε κυστικο ...σε λιγες μερες βλεπω θα ερθει αρα δεν θα σου δωσω κατι...πραγματι σε 6 μερες ερχεται...τον Σεπτεμβριο κανω εναν κυκλο 35 ημερων(νορμαλ για εμενα)...τιποτα και τοτε....μετα τον Οκτωβριο κανω ενα κυκλο 29 ημερων(ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ)...ολους αυτους τους μηνες επαφες επαφες τεστ ωορρηξιας....κ τα σχετικα...και απο 27 Οκτωβριου αδιαθετω ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΟ αυτη τη φορα και για πρωτη φορα στη ζωη μου στις 12/12 παλι με κυστικο ωαριο!!!!!!!κυκλος 46 ημερων οπου πια ειπαμε να κανω κ ορμονικες να δουμε τι γινεται και δεν σπανε τα μπετον αρμε που εχω για αυγα....κ τις οποιες πηρα χθες και ηταν ΑΡΙΣΤΕΣ κατα τον γιατρο μου!!!αυτααααα!!!!τωρα περιμενω να τελειωσει η περιοδος και να χαρω τον αντρουλη μου και τις επαφες μας και να κανουμε την προσπαθεια μας κ αυτον τον κυκλο!ομολογω ομως θελω να παρω και δευτερη γνωμη!

για πες εσυ ιστορικο...........:D:D


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ζαμιακι μου μπράβο που τα πάτε καλά!!

Εγω απ όσο ξέρω από φίλες το πουλάκι δενβτο πειράζουν με την οδηγία γιατρού, επίσης για να κάνεις τράπεζα μπορείς να πάρεις δοχεία ή σακουλάκια αποθήκευσης μητρικού γάλακτος θα γραφείς επάνω ημερομηνία και θα το βάλεις στην κατάψυξη μέχρι 6 μήνες μπορείς να το διατηρεί στην κατάψυξη, επίσης να σου πω ότι για τον ίκτερο δεν χρειάζεται να δίνεις ξένο βγαλτον στο παράθυρο στο φως του ήλιου και της ημέρας και ολα καλά θα πάνε!!

Ο πρώτος καιρός είναι λίγο τρέξιμο όσο αφορά τις δουλειές τις αϋπνίες κυλ αλλά θα βρείτε τους ρυθμούς σας!!

Φιλάκια πολλά και στους δύο σας!!

Μαμα δυστυχώς ηλιο δεν εχουμε τωρα το χειμωνα:-(

Ομως τον εχω στο παραθυρο ολη μερα..

Σε σακουλακια σκεφτομαι να βαζω το γαλα που περισσεύει..απλα η παιδιατρος μου ειπε μετα τις 40μερες.

Ετσι πιστευω και εγω..ο πρωτος καιρος ειναι δυσκολος..παντως χθες βραδυ κοιμομουν ορθια:-(

Μου κανει κατι 3ωρους 4ωρους θηλασμους που με εξαντλούν..

Η Μελινα τι κανει;;;;☺

χαχαχα!ετσι κ εγω...σταθερος κυκλος ειναι αγνωστη λεξη!οσο δεν αγχωνεσαι μια χαρα!ειναι το καλυτερο αυτο!και ετσι να μεινεις χαλαρη και θα ερθει το θαυματακι!με τις πολυκυστικες ακολουθησες καποια θεραπεια και ομαλοποιηθηκε?εμενα ο γιατρος δεν βλεπει πολυκυστικες...εκανα τωρα κ τις ορμονικες...βγηκαν αριστες ειπε...που δικαιολογειται αυτη η ασταθεια μονο δεν ειπε....γι αυτο θελω και δευτερη γνωμη!

Σανγκρε μου ετοιμος ο μικρος σου!αντε με το καλο βρε μανουλα ομορφη!

για να δουμε μανουλα....!

φιλια στο Μελινακι σου το νοικοροκοριτσο!κατα μανα κατα κορη!να ναι καλα ψυχουλα μου!!!!

Ζαμιακι μου ποσο ομορφες στιγμες με τον αντρακο σου!στειλε στειλε μπεμπεδοσκονη ;);)

Γλυκια μου πιασε μπεμπεδοσκονη....φουυυυυυυυ!!!!💑

Zamia μου, να σου ζήσει! πόσο χαίρομαι! Για τον ίκτερο πολλούς θηλασμούς και ήλιο, αν βρεις. Τα γευματα με το ξένο τα έδωσες τελείωσε. Αν κρίνεις ότι χρειάζεται ξανά βρες σύμβουλο θηλ. να σου δείξει πώς ταίζεις μς σύριγγα ή καλύτερα μάζεψε το δικό σου. Με το μπιμπερό υπάρχει ι κίνδυνος να σε δαγκώνει τώρα που είναι μικρούλι. Στο μαιευτήριο έδωσα κι εγω ξένο και μετά με δάγκωσε για αυτό στο λέω. Μετά την εδραίωση του θηλασμού αν πίνει γάλα με μπιμπερό που και που είναι μηδαμινός ο κίνδυνος σύγχυσης. Ο παιδίατρος μου είναι και σύμβουλος.

Αν και κοριτσομάνα ξέρω ότι δεν πειράζεις το πετσάκι, ο Παπαβεντζης τουλάχιστον αυτό λέει. Παιδίατρο έχεις βρει; Βρες κπ που να είσαι σίγουρη ότι είναι υπέρ του θηλασμού και προσεκτικός με τα φάρμακα.

Να σου ζήσει και να το χαίρεσαι! Καλούς θηλασμούς!

Ιοιο μου σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!να χαιρεσαι τη κορακλα σου!!

Η παιδιατρος ειναι συμβουλος θηλασμου.Μου ειπε αν δε θελω να μη δωσω ξενο..απλα εγω φοβηθηκα..αγχωθηκα..και έδωσα ξενο..μου ειπε να δωσω με συριγγα αλλα προτιμησα το μπουκάλι με πιπιλα σαν την θηλή..βεβαια 2 φορες με δαγκωσε και ας ηταν μονο 4 τα γεύματα:-(

Παντως το βραδυ τον πιανει και θελει συνεψεια βυζι..

Κοριτσια κρεμα συγκαματος βάζετε προληπτικά σε καθε αλλαγη πανας?

Σαγκρε μου τι ειδα?????βιαζεται το μαγκακι3??!!!με το καλο ολα να ερθουν!!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα!ελα ντε!!!!σιγα μην μας ρωτησουν!ας ερθει οποτε θελει το μπεμπακι μου!αν θελει τωρα ακομα καλυτερα!!!!

χαχαχαχα Μαρινακι μου καλο!!!που να πας παιδι μου να διαβασεις τοσες σελιδες?εδω θα στα πω εγω στα γρηγορα!!!απο Ιουνιο πρωτες προσπαθειες ετσι χαλαρα αφου ειχα παει για το τσεκ μου κ ηταν ολα καλα...αρχικα...ουτε μετρημα ουτε τπτ...μετα Ιουλιο κανω εναν κυκλο 52 ημερων...ανησυχω παω γιατρο γυρω στις 46 μερες αφου πρωτα ειχα κανει κανενα 5αρι τεστ εγκυμοσυνης καθως εμεις καναμε τις προσπαθειες μας και χαρηκαμε κιολας λεμε εεε τοση καθυστερηση ηρθε!!!τρωω τα μουτρα μου...μου λεει δεν εσπασε το αυγο εγινε κυστικο ...σε λιγες μερες βλεπω θα ερθει αρα δεν θα σου δωσω κατι...πραγματι σε 6 μερες ερχεται...τον Σεπτεμβριο κανω εναν κυκλο 35 ημερων(νορμαλ για εμενα)...τιποτα και τοτε....μετα τον Οκτωβριο κανω ενα κυκλο 29 ημερων(ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ)...ολους αυτους τους μηνες επαφες επαφες τεστ ωορρηξιας....κ τα σχετικα...και απο 27 Οκτωβριου αδιαθετω ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΟ αυτη τη φορα και για πρωτη φορα στη ζωη μου στις 12/12 παλι με κυστικο ωαριο!!!!!!!κυκλος 46 ημερων οπου πια ειπαμε να κανω κ ορμονικες να δουμε τι γινεται..κ τις οποιες πηρα χθες και ηταν ΑΡΙΣΤΕΣ!!!αυτααααα!!!!τωρα περιμενω να τελειωσει η περιοδος και να χαρω τον αντρουλη μου και τις επαφες μας και να κανουμε την προσπαθεια μας κ αυτον τον κυκλο!ομολογω ομως θελω να παρω και δευτερη γνωμη!

για πες εσυ ιστορικο...........:D:D

Αχχ η αλήθεια είναι ότι έχω χάσει τόσες πολλές σελίδες που όντως πού να διαβάζω χαχαχα :P

Καλά τον Ιούλιο αν θυμάμαι καλά είχα 40+ μέρες καθυστέρηση!!!!

Χαρά και εμείς φούλ...Πήγα στο γιατρό, θα σου έρθει μου λέει τα μπάνια φταίνε αι το άγχος....Επίσης εγώ τώρα τον Νοέμβρη είχα τις "επισκέψεις" της κιουρίας 5 μέρες νωρίτερα που δεν έχει ξανα γίνει....

Να μην αγχώνεσαι όμως.....αφού έχεις πεντακάθαρα αποτελέσματα βρε κορίτσι αυτό είναι τέλειο!!

Αν σε ηρεμεί να πάρεις 2η γνώμη εννοείται να το κάνεις, γιατί ξέρω τι είναι να σου "μπαίνει" η ιδέα αυτή, αλλά και πάλι καθαρότατα αποτελέσματα είναι αυτά...οπότε πρέπει να σου χαρίσουν ενα τεράστιο χαμόγελο όχι παραπάνω αμφιβολίες!!! :)

Όσο για το ιστορικό....

Αααχ κορίτσι μου...έλεγα να μην το πω πουθενά ακόμη αλλά αν δεν το πω σε εσάς θα σκάσω...

Αυτόν τον μήνα είμασταν πρώτη φορά τόσο συναιπείς στα συζηγικά μας :P.

Εμένα λοιπόν επειδή τον Νοέμβρη (όπως σου είπα πιο πάνω) μου ήρθε στις 11 του μήνα, ενώ τον Οκτώβρη στις 16 δεν ήξερα πότε να την περιμενω...οπότε ήμουν υποψιασμένη απο τις 9 εως τις 18 (μήπως μίκρυνε κι άλλο ο κύκλος ή μήπως ξανά μεγάλωσε...).

Κάνω ένα τέστ επειδή απλά μου την έδωσε :P στις 12-13 του μήνα αρνητικότατο....

Κάνω και εχθές ένα τσουπ αχνό θετικό!!!:shock:

Κάνω 2ο αργότερα, πάλι αχνό θετικό (έχω τα γνωστά απο το ίντερνετ εξού και τα πολλά μαζεμένα χαχα :P )!!

Πάω το απόγευμα (χθες) στον γυναικολόγο, μου λεει: "αν δεν έλεγες για θετικά τέστ, θα έλεγα πως πας για περίοδο αλλά περίμενε εώς την Δευτέρα,διότι το βλέπω να σου έρχεται...Αν δεν έρθει κάνε χοριακή"...

Εγώ σήμερα όμως έκανα άλλα 2 (το ένα απο αυτά clear blue)με αποτέλεσμα αχνό θετικό και αυτά...Οπότε έτρεξα η ανυπόμονη για χοριακή....

43.96 το αποτέλεσμα....ή καθυστερημένη σύλληψη λόγο άστατου κύκλου ή κάτι σε βιοχημική λέει....δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω...

Συγνώμη για το σεντόνι!!!

Δεν τα έχω πει πουθενά αλλού και τα έβγαλα με την μία :P :P.

Αυτάαααα τα "λίγα"!!!!:P:p

Link to comment
Share on other sites

Αχχ η αλήθεια είναι ότι έχω χάσει τόσες πολλές σελίδες που όντως πού να διαβάζω χαχαχα :P

Καλά τον Ιούλιο αν θυμάμαι καλά είχα 40+ μέρες καθυστέρηση!!!!

Χαρά και εμείς φούλ...Πήγα στο γιατρό, θα σου έρθει μου λέει τα μπάνια φταίνε αι το άγχος....Επίσης εγώ τώρα τον Νοέμβρη είχα τις "επισκέψεις" της κιουρίας 5 μέρες νωρίτερα που δεν έχει ξανα γίνει....

Να μην αγχώνεσαι όμως.....αφού έχεις πεντακάθαρα αποτελέσματα βρε κορίτσι αυτό είναι τέλειο!!

Αν σε ηρεμεί να πάρεις 2η γνώμη εννοείται να το κάνεις, γιατί ξέρω τι είναι να σου "μπαίνει" η ιδέα αυτή, αλλά και πάλι καθαρότατα αποτελέσματα είναι αυτά...οπότε πρέπει να σου χαρίσουν ενα τεράστιο χαμόγελο όχι παραπάνω αμφιβολίες!!! :)

Όσο για το ιστορικό....

Αααχ κορίτσι μου...έλεγα να μην το πω πουθενά ακόμη αλλά αν δεν το πω σε εσάς θα σκάσω...

Αυτόν τον μήνα είμασταν πρώτη φορά τόσο συναιπείς στα συζηγικά μας :P.

Εμένα λοιπόν επειδή τον Νοέμβρη (όπως σου είπα πιο πάνω) μου ήρθε στις 11 του μήνα, ενώ τον Οκτώβρη στις 16 δεν ήξερα πότε να την περιμενω...οπότε ήμουν υποψιασμένη απο τις 9 εως τις 18 (μήπως μίκρυνε κι άλλο ο κύκλος ή μήπως ξανά μεγάλωσε...).

Κάνω ένα τέστ επειδή απλά μου την έδωσε :P στις 12-13 του μήνα αρνητικότατο....

Κάνω και εχθές ένα τσουπ αχνό θετικό!!!:shock:

Κάνω 2ο αργότερα, πάλι αχνό θετικό (έχω τα γνωστά απο το ίντερνετ εξού και τα πολλά μαζεμένα χαχα :P )!!

Πάω το απόγευμα (χθες) στον γυναικολόγο, μου λεει: "αν δεν έλεγες για θετικά τέστ, θα έλεγα πως πας για περίοδο αλλά περίμενε εώς την Δευτέρα,διότι το βλέπω να σου έρχεται...Αν δεν έρθει κάνε χοριακή"...

Εγώ σήμερα όμως έκανα άλλα 2 (το ένα απο αυτά clear blue)με αποτέλεσμα αχνό θετικό και αυτά...Οπότε έτρεξα η ανυπόμονη για χοριακή....

43.96 το αποτέλεσμα....ή καθυστερημένη σύλληψη λόγο άστατου κύκλου ή κάτι σε βιοχημική λέει....δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω...

Συγνώμη για το σεντόνι!!!

Δεν τα έχω πει πουθενά αλλού και τα έβγαλα με την μία :P :P.

Αυτάαααα τα "λίγα"!!!!:P:p

κοριτσι μουυυυυυ!!!κοριτσι μουυυυυ!!!!!συγχαρητηρια!!!!ολα καλα θα ναι θα δεις!!!εισαι εγκυουλα βρε!!!!δευτερα θα δεις μια τεραστια χοριακη!!!!πω πω!ποσο χαιρομαι δεν το φανταζεσαι!ειλικρινα χαιρομαι πολυ πολυ!!!!να τα μας τωρα!ομορφες αναμονες και Χριστουγεννιατικα μωρακια!!!:D:D


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσι μουυυυυυ!!!κοριτσι μουυυυυ!!!!!συγχαρητηρια!!!!ολα καλα θα ναι θα δεις!!!εισαι εγκυουλα βρε!!!!δευτερα θα δεις μια τεραστια χοριακη!!!!πω πω!ποσο χαιρομαι δεν το φανταζεσαι!ειλικρινα χαιρομαι πολυ πολυ!!!!να τα μας τωρα!ομορφες αναμονες και Χριστουγεννιατικα μωρακια!!!:D:D

Γλυκιά μου μιλάς για'μένα και περιμένω άλλη να απαντήσει, ειλικρινά δεν το πιστεύω καθόλου!!!!

Με συγκινείς αφάνταστα, δεν ξέρεις πόσο ειλικρινά!!

Λες;

Μακάριιι....

Αν και έχω έντονους πόνους περιόδου που μου κόβουν αρκετά τα φτερά!

Χάρηκες πιο πολύ απο εμένα να φανταστείς!!

Όλη μέρα σήμερα είμαι παγωμένη και φοβάμαι έτσι όπως μου τα είπανε!!

Θα δείξει όμως!!

Σε ευχαριστώ και πάλι πάρα πάρα πολύ!!

Με έκανες να νιώσω πρώτη φορά λίγο αισιόδοξη,γιατί συνειδητοποίησα για λίγο ότι μιλάμε για'μένα!!!

Εσύ πάντως σύντομα θα έχεις νέα το μυρίζομαι!!

Έτσι που είναι όλεες οι εξετάσεις καθαρές, θα ξεαγχωθείς και θα έρθει το σποράκι σου στα σίγουρα!!

:D:D

Να είσαι αισιόδοξη και να μην μου αγχώνεσαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Ιου. Ιου ζαμια γαλακτωμα εγω δεν εβαζα ξενο μη ξαναδωσεις δε κανει τιποτα στονικτερο κουραγιο με τους θηλασμους σε εναμιση μηνα στρωνουν οοοοολα. Θυμισου τα μαθηματα αμα εξαντλεισαι να τρως καλα να πινεις πολλα νερα και να κοιμασαι ασε τις δουλιες κατα μερις δεν ειναι ωρα.

Μαρινα καλα καταλαβσ εισαι εγγυος; συγχαρητηρια κοπελια

Εγω κοριτσια το νοιωθω να ρχεται συντομοτατα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...