Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 hours ago, Blue Velvet said:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Γειά σου κορίτσι μου, εμείς είχαμε πάρε τις lifertil λ είχαμε πολύ καλά αποτελέσματα στις γονιμοποιησεις, βέβαια δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στις βιταμίνες όμως θεωρώ ότι βοήθησαν κ αυτές 

      • Ευχαριστώ 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Γειά σας κοριτσάκια μου!!!

Αχχ μα τι να σας πω τώρα που συγκινούμαι με το παραμικρό!!!

Σας ευχαριστώ όλες απο καρδιάς για την αισιοδοξία που μου δίνετε!!

Πραγματικά να είστε καλά!!!

Πάμε σε μία μία τώρα (άμα μου διαφύγει κάποια συγχωρέστε με):).

Viki μου σε ευχαριστώ πολύ!! :)

Όσο για τα πονάκια αρχίζει και περνάει απο το μυαλό μου ότι δεν είναι τόσο "περιόδου" τελικά, αλλά ευερέθιστου εντέρου (ή συνδιασμός)!

Το ξανά είχα πολλές φορές στο παρελθόν και παρατήρησα εχθές ότι οι πόνοι αυξάνοντε αρκετά μετά απο γεύμα, οπότε χαλάρωσα λίγο!

Για την προγεστερόνη, ούτε που μου πέρασε απο το μυαλό να τον ρωτήσω διότι με γείωσε αρκετά, οπότε πείστικα και εγώ ότι η παρτίδα των τέστ ήταν "κακή"...

Το ενδομήτριο ήταν νομίζω 10.2, όπως είπε δεν μπορεί να το χαρακτηρίσει παχύ...

Βέβαια μου είπε κιόλας ότι υπάρχει 20% περίπτωση να είναι καθυστερημένη σύλληψη, αλλά και πάλι δεν θα έπρεπε το ενδομήτριο να είναι ολίγον πιο παχύ;

Αχχ δεν ξέρω καθόλου....

Αλλά τώρα Σ/Κ δεν μπορώ να τον βρω....Την προγεστερόνη λογικά πρέπει να μου την γράψει έτσι;

Όσο για την ξεκούραση, άλλο τίποτα χαχαχα:P

moutzouritsa μου λογικά δεν μου την έδωσε γιατί θεώρησε μάλον πως δεν θα είναι εγκυμοσύνη και περιμένει την Δευτέρα αν δεν έρθει η "κοκκινοσκούφα" να κάνω την πρώτη χοριακή να του την πάω να την δει (σιγά μην άντεχα ως την Δευτέρα για χοριακή με 4 αχνά θετικά :P, οπότε θα πάω για επανάληψη την Δευτέρα).

Το Σ/Κ δύσκολο να τον βρώ...Συνήθως είναι κλειστά και επειδή πρόσφατα έγινε γιατρός "μου", δεν έχω το τηλ του....:roll:

Αχχ μπρε Μάρτη αχχ...

Μα πώς τα λες τόσο ωραία!;

Η ευχή σου με συγκίνησε πάρα πολύ!!

Να είσαι καλά, και να χαίρεσαι την όμορφη οικογένεια σου:-)!!

Rena σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!

Αν και δεν διάβασα ούτε εσύ σε τι φάση είσαι, σου εύχομαι απο καρδιάς τα καλύτερα!! :-).

Απο το στόμα σου και στου Θεού το αυτί γλυκιά μου Ιoio.

Κορίτσια συγνώμη πάλι για το σεντόνι, μα δεν ξέρω πως μου ξεφεύγει κάθε φορά και το απλώνω έτσι... τσ τσ τσ... πολυλογού με τα όλα της!!

:-D:grin::-D

Πολλά φιλιά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαρινα και σαμμερ τις ψηφους σας παρακάλω εγω κι ο τσιπρας τετοια λυσα ποια χιχιχι

Βικτωρας2

Δευκαλιων1

Δημοκριτος0

Μεχρι στιγμης αντε λετε να βγαλουμε εξιτ πολ

Link to comment
Share on other sites

Μαρινα και σαμμερ τις ψηφους σας παρακάλω εγω κι ο τσιπρας τετοια λυσα ποια χιχιχι

Βικτωρας2

Δευκαλιων1

Δημοκριτος0

Μεχρι στιγμης αντε λετε να βγαλουμε εξιτ πολ

Χαχαχα με πρόλαβες!!!

Το σκεφτόμουν λίγο πριν απαντήσω!!

Νομίζω πως μου κάνει λίγο παραπάνω κλίκ το Βίκτωρας!

Άντε μα μέχρι να αποφασίσει η μανούλα το βλέπω να έρχεται το μ3 χαχα :D:D

Link to comment
Share on other sites

Μαρινακι μου επειδη εχασα επεισοδια κ δεν καταλαβα αν εισαι εγκυος...ευχομαι να εισαι...σαγκρε οσο για το ονομα εχετε κατασταλαξει σε αυτα????ψηφιζω το Δευκαλιωνας....αλλα νομιζω υπαρχει μεγαλη γκαμα ονοματων οποτε περιμενε να τον δεις κιολας....Ιολαος Λαερτης.αν ομως αποφασισατε ψηφιζω το δευκαλιωνψ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χλιδα το μεγαρο δ λεω,εκτος αν μετα πατε για πιτογυρα κ σπασουν εκει!:P

με τρελαινει που βγαζεις συνεννοηση με το μ1 κ οχι με τον αντρα σου!:P

εμενα συνεργζεται δ μπορω να πω,ειναι λιγο της αναβολης αλλα οκ.με τη μικρη μια χαρα τα καταφερνει

κ για το συμμαζεμα που λεγατε κ η δικια μου της ταξης ειναι.αλλα σε υπερβολικα εκνευριστικο βαθμο.εγω παλι καμια σχεση.την εχω στειλει να παει τα λερωμενα του μικρου στα απλυτα κ αυτη τα εβαλε στο πλυντηριο:tongue:

το εχει ανοιξει κιολας..απορρυπαντικο μενει να βαζει..

για το απλωμα τρελενεται!

Link to comment
Share on other sites

μαρινα καλυτερα να παρεις προγεστερονη αφου μιλησεις με το γιατρο.γραφεται.αν δ τη γραψεις,δ ξερω ποσο κοστιζει.νομιζω δ ειναι κακο το ενδομητριο αλλα δ θυμαμαι απο την πρωτη σχεδον 3χρονια πριν τι ειχε πει η γιατρος

Link to comment
Share on other sites

σαμμερ μου να κανεις οτι θεωρεις καλυτερο εσυ για την ψυχολογια σου

πηγαν η μαμα μου το προηγουμενο σ/κ ποζαρ!της αρεσαν πολυ.απλα.πρεπει να διυμε κ το θεμα της αποστασης.οποτε φεβρουαριο η μαρτιο θα δουμε τιμες κ παροχες που θα βρουμε κ στα δυο μερη κ θα απιφασισουμε που θα παμε

πρεπει να ειναι τουλ τρικλινο με κουζινιτσα μεχρι 60 τη βραδια

Link to comment
Share on other sites

μαρινα εγω στην μεγαλη μου επιασα με ενδομητριο 8!!!!! και στα διδυμακια με προγεστερονη πριν την ετ μου το εφτασε 10,8!!!! φαινεται δεν παραπανω!!! απο την πολυ προγεστερονη στις εγκυμοσυνες(στην διδυμη κυηση και ενεσιμη και κολπικη καιαπο το στομα) εφτασα μεχρι8την μερα και τρεις φορες την βδομαδα ενεσιμη..... ασε σου λεω... λοιπον αποτην πολυ προγεστερονη ελεγα.... οτι η μνημη μου εγιε ραδικιου..... κυκλοφορουσα μες στο σπιτι με ταυτοτητα ναμην ξεχασω πως με λενε!!! ολα τ'αλλα με αφυπνησεις-υπενθυμησεις στο κινητο....χαχαχα... ωεο???

ολα καλα το ουτροζεσταν ανει θαυματα οταν τοεχεις αναγκη.... και φυσικα γραφεται.... και η ενεσιμη μορφη!!!! και οταν εισαι εγκυος εχεις μηδεν συμμετοχη.. πληρωνεις μονο την διαφρα απο το γεννοσημο....

βικακι η κορη ειναι πολυ προχω!!!!!! ε θελει να μεγαλωσει η κοπελα!!!!

σαγκρε μην δινεις σημασια!!!!!!! ειναι και οι ορμονες στην τσια!!!!! εδω δεν μπορουν να σε βοηθησουν οι μαναδες που σε γεννησαν... χαχα.... ισως και οαντρουλης σου εχει κουραστει!!!! ριξε λιγο παραπανω νερακι στο κρασι σου!!!!! σε καταλαβαινω!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια και πάλι σας ευχαριστώ πολύ...

Κάτι όμως ήξερα που ήμοουν τόσο συγκρατημένη.....κάτι ήξερε και ο γιατρός.....

Δυστυχώς μόλις είδα αίμα,και δεν το λες λίγο... άρα μάλλον ήταν βιοχημική όντως...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια και πάλι σας ευχαριστώ πολύ...

Κάτι όμως ήξερα που ήμοουν τόσο συγκρατημένη.....κάτι ήξερε και ο γιατρός.....

Δυστυχώς μόλις είδα αίμα,και δεν το λες λίγο... άρα μάλλον ήταν βιοχημική όντως...

Κορίτσι μου γλυκό δεν πτοούμαστε ;););) όλα για κάποιο λόγο γίνονται...Υπομονή και επιμονή και σύντομα όλες θα γίνουμε μανούλες :tongue::tongue::tongue:


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρινα και σαμμερ τις ψηφους σας παρακάλω εγω κι ο τσιπρας τετοια λυσα ποια χιχιχι

Βικτωρας2

Δευκαλιων1

Δημοκριτος0

Μεχρι στιγμης αντε λετε να βγαλουμε εξιτ πολ

Σανγκρέ μου για μένα Βίκτωρας-Δημόκριτος και Δευκαλίων :tongue::tongue::tongue:


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια και πάλι σας ευχαριστώ πολύ...

Κάτι όμως ήξερα που ήμοουν τόσο συγκρατημένη.....κάτι ήξερε και ο γιατρός.....

Δυστυχώς μόλις είδα αίμα,και δεν το λες λίγο... άρα μάλλον ήταν βιοχημική όντως...

Μαρινακι μουυυυυ εεεεεε!!!εδωωωω!!!δεν στεναχωριομαστε!δεν πεφτουμε!λεμε η φυση κατι παραπανω ξερει!καιιιιι προχωραμε!ετσι κοριτσι μου???

εδω ολες μαζι οι μελλουσες μανουλες!σε παρακαλω!θελω παρεα στην αναμονη και εγω!!!!:D:D


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Πουλάκι μου, δεν πτοούμαστε εννοείται όχι!!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!:)σάμμερ μου σε ευχαριστώ και εσένα πολύ...Κάτι διάβασα ότι πέρασες με τον μπαμπάκα σου...Εύχομαι όλα να είναι πάντα και μόνο καλά απο εδώ και στο εξής! :)

μουτζούρα μου....αααχ τι να πω τώρα σε εσένα που με συγκίνησες τόσο πολύ μου λες;

Κατι ξέρει όντως αυτή η φύση...

Τα δύσκολα όπως λένε είναι για τους δυνατούς, και τα σποράκια θέλουν δυνατές μαμάδες!!

Θα μου επιτρέψω να πέσω σήμερα (γιατί αν πω ότι δεν έπεσα θα είναι μεγάλο ψέμα),όμως θα μου επιβάλω να σηκωθώ "αύριο"...

Όσο για την αναμονή σου μην αμφιβάλεις καθόλου!!

Εδώ θα είμαι να τσιρίζω μπροστά απο το λάπτοπ με τα χαρμόσυνα νέα σου και για ακόμη μία φορά ο γλυκούλης μου θα με κοιτάει σαν να μου' στριψε :P και επαναλαμβάνω ότι κάτι μου λέει πως αυτό θα γίνει πολύ σύντομα!:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...