Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!δεν κατάφερα να διαβάσω νέα σας γτ νιώθω τρομερή εξάντληση και κοιμάμαι όρθια. Εχω και τον μικρό που βαριέται ολη μέρα σπίτι και εγώ δεν ειμαι για έξω και στεναχωριεμαι..Εύχομαι όλες να είστε καλά.φιλια σε όλες και καλό βράδυ


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ζαμιαααααααααασ μην ακουω φοβους και αγχος και μη ξανακουσω ξενο θα σε δωσω στη κυρα αγγελικη στεγνα θελει βυζι και καλα κανει και μαγκια του τελειωσε. Λοιπον οχι κρεμα δε βαζεις αν δε δεις πολυυυυυ κοκκινιλα πλενεις και σκουπιζεις πολυ καλα με στεγνη πετσετα καθαρη. Μην τα κανεις σαν κι εμενα που τον παδαλιβα σουντοκριμ για ψιλου πηδημα!!!! Τιποτα. Το πετσακι ΔΕΝ το πειραζεις ειναι θεμα της παιδιατρου θα το κανει οταν ερθει η ωρα. Ρωτησες κατι αλλο και το χασα;

Link to comment
Share on other sites

Μαρινακι μου μακαριι!!!!!Ευχομαι πραγματικα τη Δευτερα να εχεις μια τελεια χοριακη ! Θα δεις που εισαι εγκυουλα... γιατι να ειναι βιοχημικη δεν καταλαβα. Τοσο νωρις εννοειται πως δε θα φανει τιποτα στον υπερηχο πσρα μονο το παχυ ενδομητριο! Σκεψου θετικα κοριτσακι μου. Σε εναν αστατο κυκλο δεν ξερουμε ποτε εγινε ωορρηξια γονιμοποιηση κ αρα εμφυτευση. Επιτελους ξεκινησαν τα ευχαριστα εν οψει εορτων!!!!:) ζητωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαρινακι μου μακαριι!!!!!Ευχομαι πραγματικα τη Δευτερα να εχεις μια τελεια χοριακη ! Θα δεις που εισαι εγκυουλα... γιατι να ειναι βιοχημικη δεν καταλαβα. Τοσο νωρις εννοειται πως δε θα φανει τιποτα στον υπερηχο πσρα μονο το παχυ ενδομητριο! Σκεψου θετικα κοριτσακι μου. Σε εναν αστατο κυκλο δεν ξερουμε ποτε εγινε ωορρηξια γονιμοποιηση κ αρα εμφυτευση. Επιτελους ξεκινησαν τα ευχαριστα εν οψει εορτων!!!!:) ζητωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!

Abbot μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Μου δίνεις πολύ αισιοδοξία!!

Αυτό ήταν το θέμα του γυναικολόγου εχθές, το ότι το ενδομήτριο μου δεν του φάνηκε παχύ...

Οπότε μου έδωσε πιθανότητες 20%, αλλά με "βαριά καρδιά" διότι του είπα για θετικά τέστ, αλλιώς θα μου έλεγε ότι δεν είμαι και μάλλον θα αδιαθετήσω...

Έχω και έντονους πόνους περιόδου και ίσως υπολόγισε και αυτό δεν ξέρω...

Στο μικροβιολογικό πάντως μου είπαν πως επειδή έχω άστατο κύκλο είναι πιθανή η καθυστερημένη σύλληψη, αλλά και η βιοχημική λόγο χαμηλής τιμής....(μου είπαν δηλαδή όλες τις εκδοχές!).

Θα δείξει...Θα επαναλάβω την Δευτέρα και θα πάω απο εκεί ξανά! :)

Σε ευχαριστώ απο καρδιάς και πάλι!!

Εσύ σε τι φάση είσαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και που σαι ακομα βαλεντινα γενναω απο μερα σε μερα και τον ετρεχα στο τρενακι και το καρουζελ με εφτα βαθμους!!!!

Απο μέρα σε μέρα;;;

Καλέεε πόσα επεισόδια έχασααα;;;

Κορίτσι μου τώρα τ είδα μόνο!!

Με το καλό το 3ο μαγκάκι σου!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Εγω Μαρινα μου ειμαι στην προσπαθεια για το πρωτο παιδακι εδω κ ενα χρονο. Περυσι τετοιο καιρο ειχα μια εξωμητριο κυηση που μου κοστισε την αρ. μου σαλπιγγα. Σημερα ειμαι στη 16η ημερα του κυκλου μου με θετικο τεστ ωορρηξιας απο χθες κ οπως καταλαβαινεις προσπαθω να το εκμεταλλευτω δεοντως...;) πριν απο λιγο ειχα κ τα κλασικα πονακια που εχω καθε μηνα οταν σπαει το αυγουλακι μου. Ελπιζω ο αντρουλης μου να μην ειναι κουρασμενος για να τον εκμεταλλευτω.. χιχιχι... θα παμε σε ενα τραπεζι πρωτα που ειμαστε καλεσμενοι κ μετα θα γινει χαμος!! Βεβαια δεν αφησα κ τη χθεσινη ημερα να παει χαμενη.. Τι να κανουμε??? :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου μιλάς για'μένα και περιμένω άλλη να απαντήσει, ειλικρινά δεν το πιστεύω καθόλου!!!!

Με συγκινείς αφάνταστα, δεν ξέρεις πόσο ειλικρινά!!

Λες;

Μακάριιι....

Αν και έχω έντονους πόνους περιόδου που μου κόβουν αρκετά τα φτερά!

Χάρηκες πιο πολύ απο εμένα να φανταστείς!!

Όλη μέρα σήμερα είμαι παγωμένη και φοβάμαι έτσι όπως μου τα είπανε!!

Θα δείξει όμως!!

Σε ευχαριστώ και πάλι πάρα πάρα πολύ!!

Με έκανες να νιώσω πρώτη φορά λίγο αισιόδοξη,γιατί συνειδητοποίησα για λίγο ότι μιλάμε για'μένα!!!

Εσύ πάντως σύντομα θα έχεις νέα το μυρίζομαι!!

Έτσι που είναι όλεες οι εξετάσεις καθαρές, θα ξεαγχωθείς και θα έρθει το σποράκι σου στα σίγουρα!!

:D:D

Να είσαι αισιόδοξη και να μην μου αγχώνεσαι!!!

να εχεις θετικη σκεψη κοριτσι μου και πιστη!!!!θα δεις θα πανε ολα καλα!ηρεμια το σ/κ και θα εχεις μια καλη χοριακη Δευτερα!!!και ναιιιι μιλαμε για σενα!!!ας κρατησουμε σιγουρα τους τονους χαμηλους μιας και ειπε ετσι ο γιατρος...αλλα η θετικη σκεψη...πιστευω θα βοηθησει!!!!

σε ευχαριστω που με ενθαρρυνεις με εμενα!ευχομαι συντομα να εχω και εγω ευχαριστα κ ολα τα κοριτσακια που περιμενουν το θαυματακι τους!!!

Εγω Μαρινα μου ειμαι στην προσπαθεια για το πρωτο παιδακι εδω κ ενα χρονο. Περυσι τετοιο καιρο ειχα μια εξωμητριο κυηση που μου κοστισε την αρ. μου σαλπιγγα. Σημερα ειμαι στη 16η ημερα του κυκλου μου με θετικο τεστ ωορρηξιας απο χθες κ οπως καταλαβαινεις προσπαθω να το εκμεταλλευτω δεοντως...;) πριν απο λιγο ειχα κ τα κλασικα πονακια που εχω καθε μηνα οταν σπαει το αυγουλακι μου. Ελπιζω ο αντρουλης μου να μην ειναι κουρασμενος για να τον εκμεταλλευτω.. χιχιχι... θα παμε σε ενα τραπεζι πρωτα που ειμαστε καλεσμενοι κ μετα θα γινει χαμος!! Βεβαια δεν αφησα κ τη χθεσινη ημερα να παει χαμενη.. Τι να κανουμε??? :D:D:D

ετσι abbot μου!!!!καλα να περασετε ομορφια!!!γενικοτερα!!!!ολες εδω σου στελνουμε πολλη θετικη ενεργεια να ειναι αυτος ο τυχερος μηνας!!!!:D


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

να εχεις θετικη σκεψη κοριτσι μου και πιστη!!!!θα δεις θα πανε ολα καλα!ηρεμια το σ/κ και θα εχεις μια καλη χοριακη Δευτερα!!!και ναιιιι μιλαμε για σενα!!!ας κρατησουμε σιγουρα τους τονους χαμηλους μιας και ειπε ετσι ο γιατρος...αλλα η θετικη σκεψη...πιστευω θα βοηθησει!!!!

σε ευχαριστω που με ενθαρρυνεις με εμενα!ευχομαι συντομα να εχω και εγω ευχαριστα κ ολα τα κοριτσακια που περιμενουν το θαυματακι τους!!!

ετσι abbot μου!!!!καλα να περασετε ομορφια!!!γενικοτερα!!!!ολες εδω σου στελνουμε πολλη θετικη ενεργεια να ειναι αυτος ο τυχερος μηνας!!!!:D

Ποσο πολυ με συγκινεις!!!! Δε φανταζεσσι!!! Ευχαριστω πολυ πολυ πολυ... κ ανταποδιδω!!Ειπαμε το 2017 θα ειναι η χρονια μας κ το πιστευω πραγματικα!!!!! Φιλια σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω Μαρινα μου ειμαι στην προσπαθεια για το πρωτο παιδακι εδω κ ενα χρονο. Περυσι τετοιο καιρο ειχα μια εξωμητριο κυηση που μου κοστισε την αρ. μου σαλπιγγα. Σημερα ειμαι στη 16η ημερα του κυκλου μου με θετικο τεστ ωορρηξιας απο χθες κ οπως καταλαβαινεις προσπαθω να το εκμεταλλευτω δεοντως...;) πριν απο λιγο ειχα κ τα κλασικα πονακια που εχω καθε μηνα οταν σπαει το αυγουλακι μου. Ελπιζω ο αντρουλης μου να μην ειναι κουρασμενος για να τον εκμεταλλευτω.. χιχιχι... θα παμε σε ενα τραπεζι πρωτα που ειμαστε καλεσμενοι κ μετα θα γινει χαμος!! Βεβαια δεν αφησα κ τη χθεσινη ημερα να παει χαμενη.. Τι να κανουμε??? :D:D:D

Εννοείται να το εκμεταλλευτείς όσο γίνεται καλύτερα και περισσότερο χιχιχι :D:D

Λυπάμαι πολύ για το άσχημο γεγονός...

Είμαι σίγουρη όμως πως όλα καλά θα πάνε και θα έχεις σύντομα σποράκι,εεε δεν μπορεί τόσος χαμός να πάει χαμένος χαχα :D:D

Σου εύχομαι τα καλύτερα λοιπόν!!

Να περάσετε όμορφα στο τραπέζι και ακόμη πιο όμορφα μετα χιχι :)

Link to comment
Share on other sites

να εχεις θετικη σκεψη κοριτσι μου και πιστη!!!!θα δεις θα πανε ολα καλα!ηρεμια το σ/κ και θα εχεις μια καλη χοριακη Δευτερα!!!και ναιιιι μιλαμε για σενα!!!ας κρατησουμε σιγουρα τους τονους χαμηλους μιας και ειπε ετσι ο γιατρος...αλλα η θετικη σκεψη...πιστευω θα βοηθησει!!!!

σε ευχαριστω που με ενθαρρυνεις με εμενα!ευχομαι συντομα να εχω και εγω ευχαριστα κ ολα τα κοριτσακια που περιμενουν το θαυματακι τους!!!

ετσι abbot μου!!!!καλα να περασετε ομορφια!!!γενικοτερα!!!!ολες εδω σου στελνουμε πολλη θετικη ενεργεια να ειναι αυτος ο τυχερος μηνας!!!!:D

Αχχ σε ευχαριστώ πάρα πολύυ!!!

Εννοείται χαμηλοί τόνοι, εδώ σου λέω δεν το πιστεύω πόσο πιο χαμηλά χαχαχα :P:p:p

Τα ευχάριστα θα έρθουν και είμαι σίγουρη!!

Πρώτα απο εμένα όμως σε ενθαρρύνουν τα αποτελέσματα σου,οπότε αποδεδειγμένα μπορείς να είσαι αισιόδοξη γιατί μυρίζομαι σποράκι σύντομα!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι μαριν μου οσες κανουν απουσιες χανουν την ταξη χιχιχι.αχ βρε κοριτσια με πιεζει τρελα ο μ3...

Κυρία κυρία, θα περάσω αν ξαναδώσω ή κόπηκα εντελώς;:P:p:D

Εεεμ πώς να μην πιέζει βρε μαμάκα το παιδί; αφού θέλει να δει τα φωτάκια, το δέντρο και όλα τα παρεμφερεί!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...