Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Καλησπέρα moutzoura2016!!!Επομένως, τα τεστ δεν μπορούν να επιβεβαιώσουν την ωορρηξία εκατό τοις εκατό...Μάλιστα...

Εγώ με βάση τα τεστ ωορρηξίας που έκανα περιμένω στις 21-22 Δεκεμβρίου.

Θα δείξει.


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

απο οτι μου ειπε ανιχνευουν την ορμονη LH αυτη ειναι η δουλεια τους ναι και σε κανονικους κυκλους ειναι σχεδον 100% αξιοπιστα...δεν μου τα ακυρωσε απλα στον προηγουμενο κυκλο μου θετικοποιηθηκε 12/11 ομως απο οτι φανηκε η ρηξη του που πιθανον λογω ορμονικης διαταρραχης δεν εγινε με αποτελεσμα να γινει κυστικο και να εχω αυτη τη μεγαλη καθυστερηση!εμενα ομως ειναι κατι που μου συμβαινει πολυ συχνα ..οποτε πρεπει να αναζητησω την αιτια...πραγμα που σημαινει οτι σε τοσο ανωμαλο κυκλο δεν ειναι ιδιαιτερα βοηθητικα!το οτι δεν σε πονα το στηθος σου δεν σημαινει πως δεν εγινε ωορρηξια!μην αναζητας συμπτωματα απο τωρα ομορφια μου!σου ευχομαι ολοψυχα να εχει τρυπωσει σπορακι στην κοιλιτσα σου!!!ευτυχως οι μερες λογω εορτων εχουν ενα τρεξιμο και πιστευω θα κανουν την αναμονη σου πιο ευκολη!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση δεν αναζητώ συμπτώματα απλά το ότι δεν πρήστηκε το στήθος μου μου εκανε εντυπωση και γιαυτο ανρωτηθηκα. Ευχαριστω πολυ παντως. Ευχομαι και σε σενα γρηγορα να βρεις την αιτια!!!


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

μπορει να ναι πολυ καλο σημαδι που δεν σου συμβαινει οτι και στους αλλους κυκλους!αντε με το καλο να μας πεις ευχαριστα νεακια!σε ευχαριστω πολυ!αυριο βγαινουν οι εξετασεις μου θα παω και γιατρο...και θα μπω σε μια σειρα πιστευω!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια το μ2με εστειλε σημερα τι να πω ειχαμε βγει εξω το πρωι κι οπως γυρναμε φτανουμε εξω απο την πορτα και λεει το μ1κατουρεμαι βγαζει παπουτσια και τρεχει στο μπανιο βλεπω το μ2περνει τα παπουτσια του αδερφου του τα βαζει στην ακρη περνει τις παντοφλες του αδερφου του μπαινει μεσα και περιμενε εξω απο την τουαλετα να του της δωσει...

αχ ψυχουλα μου προσεχει το αδερφακι του να φορεσει τα παντοφλακια...σημερα πηγαμε τζαμπο κ δεν τον ειπαμε τιποτα το μικρο ετοιμαζομαι εγω ετοιμαζεται κ ο αντρας μου το μικρο τον ειχα ηδη ντυμενο μονο παπουτσια κ μπουφαν ηθελε να τον βαλω μολις αντιληφθηκε οτι παμε βολτα παει μονος του στο συρταρι κ μου φερνει παπουτσια μες τη χαρα κ οταν γυρισαμε μου εβαλε τα παπουτσια στην θεση τους κ το σκουφακι του πρωτη φορα το κανε..ειναι πολυ νοικοκυρης κ καθαρος μην δει οτι ειναι λερωμενος θελει εκεινη την ωρα να τον καθαρισεις αλλιως δεν συνεχιζει το φαι του..

να απαντησω σε καποια σχολια..ωορηξια τυχαινει μηνας να μην κανεις οσο για τεστακια ωορηξιας ποτε μου δεν τα καταλαβα ειχα παρει μια φορα απο ιντερνετ κ τα δωσα σε μια κοπελα....

οσο για συμπτωματα εγκυμοσυνης ενας μηνας δεν ειχα συμπτωματα κ ημουν εγγυος...μετα απο το σακο κ την καρδουλα ξεκινησαν τα συμπτωματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!!

Χαθηκα αλλά τελευταία ολο και κάτι συμβαίνει!!

Βαλεντινα μου με το καλό!! Να έχεις μία όμορφη τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Καθόλου παρατηρητικότητα οι άντρες ρε παιδί μου!! Χαχα το μικρό σου αντρακι πάντως μία χαρά το είδε!!

Ρενα μου ο επόμενος μήνας θα ναι ο τυχερός και ναι!! Θα γίνει χαμός!

Χρόνια πολλά και στον αντρουλη σου!!

Μάρτη μου να χαίρεσαι κι εσύ τον άντρα σου και το μικρό αγοράκι σου για την γιορτή του!!

Κάτι πήρε το μάτι μου για τριτεκνια, εσύ πάντα θα σαι τριτεκνη όσο αφορά τα επιδόματα κτλ αλλά σαν μεγαλώσουν τα παιδιά θα είναι μέχρι τα 21 αν δεν κάνω λάθος και αν παντρευτούν νωρίς, εμείς σαν πολύτεκνη οικογένεια είχαμε κάρτες για μειωμένα εισητήρια και ή μαμά μου ακόμα παίρνει κάποια χρήματα ανά δίμηνο αλλά μην φαντάζεσαι και τίποτα τρελό!ν

Σαγκρε που χαθηκες; Σε τρέχουν τα μαγκακια;;

Ιοιο αυτά τα δόντια μας ξεκαναν όλες....εμένα ακόμα παιδευεται και ενώ είχε τρία πρησμένα κάτω και είχε ανυσηχο ύπνο και με δαγκώνει λέω δεν μπορεί θα έσκασε ένα από αυτά ψάχνω και ανακαλυπτω ότι έσκασε τραπεζίτης αλλού οπότε έχουμε ένα επιπλέον δόντι και πολλά πρησμένα ούλα...

Υπομονη!!

Το νέο της εβδομάδας είναι ότι θα γίνω θεία!! Χαίρομαι πολύ αλλά φοβάμαι να πάνε όλα καλά γιατί ή αδερφή μου είναι μικρή και ακόμα σπουδαζει...είχαμε ένα χαμό με την οικογένειά αλλά όλα καλά θα πάνε στο τέλος!

Μουτζουρα μου άντε να δεις τι γίνεται και με εξετάσεις και γιατρό για να ξεκινησετε και εσείς!!

Κορίτσια μου δεν θυμάμαι πολλα γιατί σας διάβαζα σταδιακά και με ζαλισμενο κεφάλι!ν

Φιλάκια σε όλες!

μαμα μου σ'ευχαριστω!!!!

ευχομαι καλοστεργιωτο και τελειομηνο γερο μωρακι να φερει στον κοσμο η αδερφουλα σου!!!!!!να εισαι ψυχραιμη για να εχει εσενα στηριγμα η αδερφη σου!!!!

φιλησε μου το μελινακι!!!! μπραβο το κοριτσι για τον τραπεζιτη!!!!!!

Κοριτσια το μ2με εστειλε σημερα τι να πω ειχαμε βγει εξω το πρωι κι οπως γυρναμε φτανουμε εξω απο την πορτα και λεει το μ1κατουρεμαι βγαζει παπουτσια και τρεχει στο μπανιο βλεπω το μ2περνει τα παπουτσια του αδερφου του τα βαζει στην ακρη περνει τις παντοφλες του αδερφου του μπαινει μεσα και περιμενε εξω απο την τουαλετα να του της δωσει...

απλα ειναι φο-βε-ρος!!!!!!!!! μακια!!!!!!

Κοριτσια μου βγηκε ο μπαμπας μου ολα καλα.2μπαλονακια κ ενα στεντ.τωρα θελει προσοχη.ηρεμησα λιγο το παθε μπροστα στα ματια μου κ αν δεν ημουν εκει τωρα θα ειχαμε αλλα.....ακομα δεν γυρισα σπιτι.τι κανετε??εχουμε καμια καινουρια εγκυουλα?η τζο τι εκανε?γεννητουρια εχουμε???εχασα επεισοδια

μπραβο!!!!!! περαστικα και ξεκουραση!!!!!

αντε με το καλο να ηρεμησεις και εσυ κοριτσι μου!!!!!

ξερω απο αυτα ο μπαμπας μου ειχε στεντ.... μπαλονακια... βηματοδοτη... εμφυτευματα απο τα ποδια....αφου του λεγαμε οτι αν τον βαλουμε καπου ψηλα θα κανει το αεροστατο με τοσα μπαλονακια και μοσχευματα χιχι!!!!

θελει προσοχη και διατροφη!!!!!!

Κορίτσια καλησπέρα. Γνωρίζετε αν γίνεται να μην γίνει ωορρηξία κάποιο μήνα ενώ έχει θετικοποιηθεί με τεστ;; Το ρωτάω γιατί ενώ έκανα τεστ αυτόν το μήνα και θετικοποιήθηκαν τη 16η και 17η ημέρα, ακόμη δεν έχει πρηστεί καθόλου το στήθος μου και είμαι στην 25η ημέρα του κύκλου. Συνήθωσ πρήζεται από την 20η-21η. Σκέφτηκα λοιπόν μήπως ανεβαίνει η ορμόνη που είναι να προκαλέσει την ωορρηξία αλλά τελικά αυτή να μην γίνεται;;

ο,τι σου ειπε η μουτζουριτσα ισχυουν!!!!

Το πρηξιμο του στηθους δεν αποδεικνυει τιποτα περι ωορηξιας!!!!!

το πιο συχνο ειναι να γινει κυστικο εαν δεν σπασει!!!!!

για ολα φταινε οι ορμονες!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ;;; Έχουμε ευχάριστα ;;; Γέννησε κάποια από τις παλιές ; Έχουμε φρεσκοεγγυούλες ;;

Εγώ κορίτσια νιώθω πως θα μου έρθει η κυρία κανονικά :)

Μια φίλη μου είναι έγκυος στο δεύτερο και είμαι από τους πρώτους που τ είχε πει πριν περάσει το πρώτο τρίμηνο όπως και στο πρώτο της ...χιχιχιχι χάρηκα πάρα πολύ !!Τώρα φυσικά πάει στον πέμπτο και βλέπω την κοιλίτσα μεγαλώνει κάθε μέρα ^_^

Τα φιλιά μου σε όλες !! Θα προσπαθώ να μπαίνω τακτικά ! Λόγω της δουλειάς δεν έχω καθόλου χρόνο !!


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου γλυκά και από μένα :) :) :)

Σαμμεράκι μου περαστικά και πάλι στον μπαμπά σου!!! Ότι καλύτερο σου εύχομαι :)

Sangre μου τρομερός ο μικρούλης σου από τώρα νοικοκύρης :)

Renaki μου έτσι σε θέλω με αισιοδοξία όλα θα γίνουν όπως τα έχεις ονειρευτεί!!!

Mama μου με το καλό το ανηψάκι σου να έχει η αδερφούλα σου μια ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη :)

Μαρτάκο μου πολλά φιλιά στα ζουζουνάκια σου και τα τρία :)

Φιλιά Πολλά σε όλες!!!


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου!

πουλακι μου ελπιζω κ εγω στο θαυμα! εσυ πως εισαι?

μουτζουριτσα ποτε θ μας πεις τις εξετασεις? απογευμα?

νινακι κ εγω τωρα το εμαθα οτι μπορει μια η κ δυο φορες το χρονο να μην εχουμε ωορρηξια, μετα την πρωτη μου αποβολη ,επειδη ξαναπροσπαθησα αμεσως κ το ελεγχα, διαπίστωσα οτι δεν εκανα. υποψιαζεσαι οτι δεν εκανες?

σανγκρε κ χρυσα ..τι ωραια μας περιγραφεται τις ομορφες στιγμες απο τα ζουζουνακια σας!

Ηλεκτρακι κ αλλες νιωθανε οτι θα τους ερθει περιοδος κ τους ηρθε σπορακι, οπως το βαλεντινακι μας! εχεις καθυστερηση?

σας φιλω γλυκα ολες!!


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσαρες μου!!!!ειστε ολες καλα?μανουλες ..μελλουσες μανουλες και wannabe μανουλες?

Χρυσα μου τι νοικοκυρης και μικρος σου!μουτρακια τα παιδακια σας!!!!

Ρενακι το απογευμα μετα τις 6 θα τα παρω!

Ηλεκτρα μου καλημερα!εισαι στην προσπαθεια για μωρακι?το πρωτο σου?

φιλακια σε ολες!!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσαρες!!!!! τι κανετε??

Δε θυμαμαι πολλα από αυτά που διαβασα....

Να ευχηθω στη Σαμμερ όλα περαστικα με το μπαμπακα της!!!!!Γερος κ δυνατος..!!!

Μουτζουριτσα μου, να είναι όλα καλα ευχομαι με τις εξετασουλες και να διελευκανθει το τοπιο.. :wink:

Sangre και Chrysa τι γλυκουλια τα ζουζούνια σας!!!!!!

Μama, θα γινεις θειαααα!!!!!!!!Όλα να πανε καλα!!!Φιλια πολλα στη Μελινα σου!!

Τονι μου, μαζι εχουμε γιατρουλη....Περιμενω τη Δευτερα πως κ πως...

Πουλακι μου, μεγαλωνει βλεπω το ζουζουνι στο τικερακι!!!!

Μαρτη μου χρονια πολλα στο ένα διδυμοαγορακι σου!!!Να τα χαιρεσαι όλα σου τα παιδακια!!!

Ioio, Rena, Zamiaki, Pipi, Ηλεκτρα σας φιλω!!!!!!!!!Vicky, Jo, Abbot κι εσας!!!Μουατς..Κι όλα τα κοριτσακια που ξεχασα...!!!

Βαλεντινα μου, με το καλο!!!!!ΜΙα τελειομηνη και ησυχη εγκυμοσυνη ευχομαι...


DqByp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου!

πουλακι μου ελπιζω κ εγω στο θαυμα! εσυ πως εισαι?

μουτζουριτσα ποτε θ μας πεις τις εξετασεις? απογευμα?

νινακι κ εγω τωρα το εμαθα οτι μπορει μια η κ δυο φορες το χρονο να μην εχουμε ωορρηξια, μετα την πρωτη μου αποβολη ,επειδη ξαναπροσπαθησα αμεσως κ το ελεγχα, διαπίστωσα οτι δεν εκανα. υποψιαζεσαι οτι δεν εκανες?

σανγκρε κ χρυσα ..τι ωραια μας περιγραφεται τις ομορφες στιγμες απο τα ζουζουνακια σας!

Ηλεκτρακι κ αλλες νιωθανε οτι θα τους ερθει περιοδος κ τους ηρθε σπορακι, οπως το βαλεντινακι μας! εχεις καθυστερηση?

σας φιλω γλυκα ολες!!

Kαλημέρα Rena87!!! Δεν ξέρω αν έκανα ή όχι απλά όπως είπα και σε προηγούμενα μηνύματα δεν έχει πρηστεί το στήθος μου και σκέφτηκα μήπωσ συνδέεται με τισ ορμόνες της ωορρηξίας.


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα Rena87!!! Δεν ξέρω αν έκανα ή όχι απλά όπως είπα και σε προηγούμενα μηνύματα δεν έχει πρηστεί το στήθος μου και σκέφτηκα μήπωσ συνδέεται με τισ ορμόνες της ωορρηξίας.

Εμένα πάντως κ στις 2 εγκυμοσύνές δεν είχε πρηστει το στήθος. Όταν μπήκα στο δεύτερο πρηστηκε. Η μουτζουριτσα ξέρει να στα εξηγήσει καλά αυτά! ☺


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως κ στις 2 εγκυμοσύνές δεν είχε πρηστει το στήθος. Όταν μπήκα στο δεύτερο πρηστηκε. Η μουτζουριτσα ξέρει να στα εξηγήσει καλά αυτά! ☺

χαχαχα!που να μην ηξερα Ρενακι μου!

κ προς θεου εγω μιλαω με βαση τι συνεβει σε εμενα ...απο προσωπικη εμπειρια και οχι επειδη εχω καποια ιατρικη γνωση!

Νινακι μου...εφοσον το τεστ θετικοποιηθηκε και εφοσον εχεις γενικοτερα νορμαλ κυκλους στη ζωη σου...εγω θα ελεγα και ωορρηξια εκανες και ολες ευχομαστε να την πετυχες και να πιασατε το σπορακι σας!;);)

τωρα αν δεν εχει πρηστει ακομα το στηθος δεν σημαινει τιποτα!

ολα θα φανουν απο το τι θα συμβει στο μελλον απο τη μερα δλδ που θα αδιαθετησεις που να ΜΗΝ συμβει Παναγια μου και ο λογος να ναι μπεμπακι...δυστυχως τωρα δεν μπορουμε να ξερουμε αν εκανες 100% ...αν και πιστευω το τεστ σε νορμαλ κυκλους δεν πεφτει εξω!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

τωρα που λετε για πρησμενο στηθος απο τοτε που γεννησα δεν ξαναπρηστηκε ουτε πονεσε το στηθος καθε φορα που αδιαθετουσα οποτε αν πονεσει μετα απο 2 χρονια θα πω ουπς το πιασαμε το σπορακι..να ενα σημαδι που θα με παραξενευσει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...