Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια μου!

πουλακι μου ελπιζω κ εγω στο θαυμα! εσυ πως εισαι?

μουτζουριτσα ποτε θ μας πεις τις εξετασεις? απογευμα?

νινακι κ εγω τωρα το εμαθα οτι μπορει μια η κ δυο φορες το χρονο να μην εχουμε ωορρηξια, μετα την πρωτη μου αποβολη ,επειδη ξαναπροσπαθησα αμεσως κ το ελεγχα, διαπίστωσα οτι δεν εκανα. υποψιαζεσαι οτι δεν εκανες?

σανγκρε κ χρυσα ..τι ωραια μας περιγραφεται τις ομορφες στιγμες απο τα ζουζουνακια σας!

Ηλεκτρακι κ αλλες νιωθανε οτι θα τους ερθει περιοδος κ τους ηρθε σπορακι, οπως το βαλεντινακι μας! εχεις καθυστερηση?

σας φιλω γλυκα ολες!!

Γειααα... οχι δεν εχω καθυστερηση... την Δευτερα ειναι η μερα: )


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσαρες μου!!!!ειστε ολες καλα?μανουλες ..μελλουσες μανουλες και wannabe μανουλες?

Χρυσα μου τι νοικοκυρης και μικρος σου!μουτρακια τα παιδακια σας!!!!

Ρενακι το απογευμα μετα τις 6 θα τα παρω!

Ηλεκτρα μου καλημερα!εισαι στην προσπαθεια για μωρακι?το πρωτο σου?

φιλακια σε ολες!!!!

Γειααααα νι νι καιγω στον μεγάλο αγώνα για το πρώτο :)


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου τι κανετε?τις πηρα τις εξετασεις!τωρα τις εχω αφησει στη γραμματεα του γιατρου..θα της δει και θα με παρει...μια ματια που εριξα κ οσο καταλαβαινω καλες φανηκαν...ισως λιγο χαμηλη η οιστραδιολη να ειναι και αυτο που με προβληματισε ειναι ενας δεικτης ο CA125 που δειχνει την υπαρξη ενδομητριωσης ειναι 19,6 με οριο το 35 βεβαια δλδ μεσα στο φυσιολογικο..αλλα διαβασα καπου στο ινερνετ..οτι πανω απο 10 δειχνει ενδομητριωση...βεβαια θα περιμενω το τηελφωνημα του γιατρου μου και θα σας πω ακριβως !


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσαρες μου μιλησα με το γιατρο!μου ειπε οι εξετασεις ειναι αριστες!!!θα παρακολουθησουμε ομως υπερηχογραφικα αυτον τον κυκλο σε ολες τις φασεις...και μετα την ωορρηξια θα κανουμε μια προγεστερονη ξανα να την δουμε στην ωχρινικη φαση!το μονο μειον ειναι οτι "θεωρητικα "παντα η ωορρηξια μου πεφτει αναμεσα στην εβδομαδα των Χριστουγεννων και της Πρωτοχρονιας οπου κλεινει το ιατρειο για διακοπες αλλα θα με δει λιγο πριν...κ μετα...μου ειπε οτι καλο θα ηταν επειδη πεφτει ετσι να την τσεκαρω κ εγω με τεστ ωορρηξιας γι αυτο το μηνα!ουφ τουλαχιστον βγηκαν καλες οι εξετασεις!

αρα νεος κυκλος ...νεα προσπαθεια!αντε με το καλο για ολες μας κοριτσακια μου!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσαρες μου μιλησα με το γιατρο!μου ειπε οι εξετασεις ειναι αριστες!!!θα παρακολουθησουμε ομως υπερηχογραφικα αυτον τον κυκλο σε ολες τις φασεις...και μετα την ωορρηξια θα κανουμε μια προγεστερονη ξανα να την δουμε στην ωχρινικη φαση!το μονο μειον ειναι οτι "θεωρητικα "παντα η ωορρηξια μου πεφτει αναμεσα στην εβδομαδα των Χριστουγεννων και της Πρωτοχρονιας οπου κλεινει το ιατρειο για διακοπες αλλα θα με δει λιγο πριν...κ μετα...μου ειπε οτι καλο θα ηταν επειδη πεφτει ετσι να την τσεκαρω κ εγω με τεστ ωορρηξιας γι αυτο το μηνα!ουφ τουλαχιστον βγηκαν καλες οι εξετασεις!

αρα νεος κυκλος ...νεα προσπαθεια!αντε με το καλο για ολες μας κοριτσακια μου!

Μπραβο moutzoura!!! Ευτυχως που ειναι καλα οι ορμονες σου!!! Αντε τωρα παλι δυναμικα!!!


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

με το καλο κοριτσι μου!και εγω στον αγωναααα!!!αντε ελπιζω να τα καταφερουμε συντομα!!!:D

Ευχή μου όλες μας να νιώσουμε και να ζήσουμε αυτό το θαύμα <3


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Electra καλως ηρθες στην παρεα μας!!! Ευχομαι συντομα να χαρουμε ολες μαζι με τα ευχαριστα!!! Εδω ειμαστε να μοιραζομαστε την αγωνια μας κ τις αποριες μας.

Μουτζουριτσα χαρηκα πολυ που οι εξετασεις σου ειναι καλες. Τελικα ο υπερηχος ειναι η πιο αξιοπιστη μεθοδος παρακολουθησης της ωορρηξιας. Χθες εκανα τεστ Παπ κ υπερηχο οπου ειδαμε ενα ωοθυλακιο 17 mm στην αρ. ωοθηκη. Αυριο η μεθαυριο θσ σπασει ειπε ο γιατρος μου κ πραγματι εχει δικιο. Σημερα ειμαι στη 15η ημερα του κυκλου κ για πρωτη φορα απο τοτε που χρησιμοποιω τα τεστ ωορρηξιας ειχα θετικο τεστ. Το μονο που με προβλημστισε λιγο ειναι οτι ειναι στην αρ ωοθηκη , εκει που δεν εχω σαλπιγγα αλλα κ παλι ο γιατρος μου με καθησυχασε λεγοντας μου πως δεν εχει σημασια. Αυτα τα νεα μου κοριτσια...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσαρες μου μιλησα με το γιατρο!μου ειπε οι εξετασεις ειναι αριστες!!!θα παρακολουθησουμε ομως υπερηχογραφικα αυτον τον κυκλο σε ολες τις φασεις...και μετα την ωορρηξια θα κανουμε μια προγεστερονη ξανα να την δουμε στην ωχρινικη φαση!το μονο μειον ειναι οτι "θεωρητικα "παντα η ωορρηξια μου πεφτει αναμεσα στην εβδομαδα των Χριστουγεννων και της Πρωτοχρονιας οπου κλεινει το ιατρειο για διακοπες αλλα θα με δει λιγο πριν...κ μετα...μου ειπε οτι καλο θα ηταν επειδη πεφτει ετσι να την τσεκαρω κ εγω με τεστ ωορρηξιας γι αυτο το μηνα!ουφ τουλαχιστον βγηκαν καλες οι εξετασεις!

αρα νεος κυκλος ...νεα προσπαθεια!αντε με το καλο για ολες μας κοριτσακια μου!

Μουτζουρακι μου μπραβο..πολύ χάρηκα..εγώ το ξερα οτι όλα είναι καλά. Ωραία λοιπόν.. νέα προσπάθεια ξανά μαζί! Πάντως νομίζω η ωορρηξια σου δε θα πέσει στα Χριστούγεννα . Πιο πρώτα από εμένα αδιαθετησες κ εμένα μου πεφτει 24-28/12. .


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

Electra καλως ηρθες στην παρεα μας!!! Ευχομαι συντομα να χαρουμε ολες μαζι με τα ευχαριστα!!! Εδω ειμαστε να μοιραζομαστε την αγωνια μας κ τις αποριες μας.

Μουτζουριτσα χαρηκα πολυ που οι εξετασεις σου ειναι καλες. Τελικα ο υπερηχος ειναι η πιο αξιοπιστη μεθοδος παρακολουθησης της ωορρηξιας. Χθες εκανα τεστ Παπ κ υπερηχο οπου ειδαμε ενα ωοθυλακιο 17 mm στην αρ. ωοθηκη. Αυριο η μεθαυριο θσ σπασει ειπε ο γιατρος μου κ πραγματι εχει δικιο. Σημερα ειμαι στη 15η ημερα του κυκλου κ για πρωτη φορα απο τοτε που χρησιμοποιω τα τεστ ωορρηξιας ειχα θετικο τεστ. Το μονο που με προβλημστισε λιγο ειναι οτι ειναι στην αρ ωοθηκη , εκει που δεν εχω σαλπιγγα αλλα κ παλι ο γιατρος μου με καθησυχασε λεγοντας μου πως δεν εχει σημασια. Αυτα τα νεα μου κοριτσια...

Αββοτ μου θετικό τεστακι βλέπω.. βουρ λοιπόν με τρεεεεελααα..... αντέ να αυξανομαστε οι υποψήφιες..


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αββοτ μου θετικό τεστακι βλέπω.. βουρ λοιπόν με τρεεεεελααα..... αντέ να αυξανομαστε οι υποψήφιες..

Ναι Ρενα μου!! Αντε σιγα σιγα να γινουμε πολλες οι εγκυουλες!!!;)

Link to comment
Share on other sites

πουλακι μου κυλουν οι μερες για να δεις το φασολακι σου.... που θα εχει μεγαλωσει εκπληκτικα!!!!!

ηλεκτρα μου με το καλο!!!!!!!σου ευχομαι η κοκκινομουρα να σε αφησει ησυχη τους επομενους εννεα μηνες!..!!!!!

Μουτζουριτσα μου, όλα αριστα με τις ορμονες σου!!!!!!! μπραβο!!!!!!!

παει κι αυτο το αγχος.....ενα βαρος εφυγε!!!!!

θα ειναι τα χριστουγεννα το καλο!!!!!! τι κι αν ειναι κλειστο το ιατρειο.....

ο αντρουλης σου δεν εχει αργιες!!!!!!!!!

χρυσα..... ολα καλα????? μαμα????

Τονι μου, και εβελινακι η δευτερα πλησιαζει που εχετε γιατρουλη!!!!!

σαγκρε μου... που εισαι?????

Kαλημέρα Rena87!!! Δεν ξέρω αν έκανα ή όχι απλά όπως είπα και σε προηγούμενα μηνύματα δεν έχει πρηστεί το στήθος μου και σκέφτηκα μήπωσ συνδέεται με τισ ορμόνες της ωορρηξίας.

νινι μου οοοολα συνδεονται με τις ορμονες!!!! επισης οταν μεινεις εγκυος μαζι με την χοριακη γονατροπινη αυξανεται και LH η ορμονητης ωορηξιας το πρωτο διαστημα!!!!!!!!!

Electra καλως ηρθες στην παρεα μας!!! Ευχομαι συντομα να χαρουμε ολες μαζι με τα ευχαριστα!!! Εδω ειμαστε να μοιραζομαστε την αγωνια μας κ τις αποριες μας.

Μουτζουριτσα χαρηκα πολυ που οι εξετασεις σου ειναι καλες. Τελικα ο υπερηχος ειναι η πιο αξιοπιστη μεθοδος παρακολουθησης της ωορρηξιας. Χθες εκανα τεστ Παπ κ υπερηχο οπου ειδαμε ενα ωοθυλακιο 17 mm στην αρ. ωοθηκη. Αυριο η μεθαυριο θσ σπασει ειπε ο γιατρος μου κ πραγματι εχει δικιο. Σημερα ειμαι στη 15η ημερα του κυκλου κ για πρωτη φορα απο τοτε που χρησιμοποιω τα τεστ ωορρηξιας ειχα θετικο τεστ. Το μονο που με προβλημστισε λιγο ειναι οτι ειναι στην αρ ωοθηκη , εκει που δεν εχω σαλπιγγα αλλα κ παλι ο γιατρος μου με καθησυχασε λεγοντας μου πως δεν εχει σημασια. Αυτα τα νεα μου κοριτσια...

ωωωωωωω!!!!!! τι ειπες τωρα!!!!!!!! αυτο ειναι θαυμασιο!!!!!

Ναι Ρενα μου!! Αντε σιγα σιγα να γινουμε πολλες οι εγκυουλες!!!;)

κοριτσια μου γλυκα!!!!! ναι!!!! να μεινετε οοολες εγκυουλες...... μαζι!!!!!

ωραια θα ειναι!!!!!!

καληνυχτα να κοιμηθω!!!! σας φιλω οοοολες!!! ματς!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Παρουσα σε μια ωρα εχω γιατρο εχω αφησει το συζυγο να δωσει πρωινο στα ταλιμανακια κι ακουω φωνες απο μεσα φωνεεεεεεεες ακουω φωνεεεεεεεεες χιχιχι. Το πρωι ξυπνσα και το μ2ειχε τρυπωσει στο κρεβατι χωρις να το καταλαβω κι κουγα την ανασουλα του ζουζουνακιιιιιιι.καλημερα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσαρες μου!χαρουμενη Παρασκευη να εχουμε...

εγω θα σας το εξομολογησω βεβαια ναι μεν ηρεμησα αλλα μια δευτερη γνωμη θα την παρω κοριτσια χεχε!ετσι για το 100%!

Σανγκρε μου καλημερα!τι γλυκο το Μ2 σου!αντε και σε λιγο ραντεβου με το Μ3ακι σου!

Νινακι μου εγω ξεκιναω δυναμικα ναιιι ...σ εσενα ευχομαι να εχεις ενα νινακι σαν το ονομα σου στην κοιλιτσα!!!

Ελεκτρα μου μακαρι η ευχη σου κοριτσακι μου να βγει συντομα αληθινη!

Abbot μουυυυυ ετοιμο να σκασει το αυγουλακι!ααααχχχχ να ναι τυχερο!δωστε του να καταλαβει!

Ρενακι μου και Μαρτη μου ευχαριστω τοσο για την θετικη σας ενεργεια!επιασε!!!!τα μικρακια σου καλα?

Ρενα μου αδιαθετησα 12/12 τη Δευτερα εσυ ποτε?...το κακο ειναι πως δεν μπορω να την υπολογισω σωστα ετσι που ηταν αυτος ο κυκλος...την παιρνουμε με ενα μεσο ορο γυρω στις 35 μερες...οποτε καπου εκει μου βγαινει....οπως και να εχει εχουμε αποφασισει επαφες ανα δυο τρεις μερες με τον αντρουλη μου....ο οποιος σαν δασκαλος που ειναι εχει κ φουλ διακοπες τωρα...αρα θα τον εχω ξεκουραστο απο επαγγελματικες υποχρεωσεις και θα το εκμεταλλευτω αυτο!χεχε!και θα κανω κ τα τεστακια ωορρηξιας μου κ εγω και ελπιζουμεεεε!!!!

φιλακια σε ολα τα κοριτσακια !!!Τζο μου...Τονακι μου...Εβελινακι μου...Μαμα μου...και σε ολες σας!!!σμουτς!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Επιτέλους Παρασκευή! ! Ναι Μάρτη επιτέλους φτάνει η μέρα. Να σας πω την αλήθεια έλεγα να κρατηθώ και να μην το λέω πριν το υπέρηχο της Δευτέρας αλλά σε κάποιους δεν άντεξα και το είπα. Έχω και μια φίλη μου που όλο μου λέει να μην το λέω πουθενά και σε κανέναν αλλά εγώ δεν μπορώ να ζω με το άγχος μην το πω και πάει τίποτα στραβά. Άνθρωποι είμαστε. Επίσης πήρα άδεια τα Χριστούγεννα να ξεκουραστώ γιατί νιώθω μεγάλη κούραση και μου λέει γιατί να μην δουλέψεις και τέτοια. Θα μου πείτε τι κάθομαι και σας λέω. . Ο καθένας όπως νιώθει καλά. Άλλωστε ο Θεουλης φροντίζει για τα υπόλοιπα.

Έτσι θα βοηθήσει κι όλα τα κορίτσια που είναι στην αναμονή και όλα τα σποράκια στις κοιλιτσες


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...