Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , kido είπε:

Χαχαχα!!! Είδα κάτι βιντεάκια στο youtube που ήταν στα αγλλικά και έλεγαν αυτό για την επαφή που έχεις όταν προσπαθείς να συλλάβεις και μου άρεσε! Δεν είναι δικό μου! Είχε και πολλά tips, δεν ξέρω αν ισχύουν αλλά εγώ χθες που έβλεπα κάπως κόλλησα! Ψάξτε αν θέλετε να δείτε κι εσείς, είναι κοπέλες που λένε πώς έπιασαν γρήγορα μωρό και πώς το κατάλαβαν νωρίς κλπ! Θα ξεκινήσω από Παρασκευή πρώτα ο Θεός και βλέπουμε! 

Ναιιι θα το ψάξω μου αρέσουν αυτά! Ισχύει δεν ισχύει έχει την πλάκα του και είναι μια πιο χαλαρή προσέγγιση. Με το καλό και όλη την θετική ενέργεια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Κορίτσια καλησπέρα,συγνωμη που βαζω εδω αυτη την ερώτηση,δεν ημουν σιγουρη που να τη γραψω.Τα hometest εγκυμοσυνης δεν υπάρχουν στα φαρμακεια? Μονο στο ιντερνετ μπορω να το βρω? Τα γνωστα τεστ ειναι αρκετα ακριβα και ελεγα να δοκιμασω αυτα


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,συγνωμη που βαζω εδω αυτη την ερώτηση,δεν ημουν σιγουρη που να τη γραψω.Τα hometest εγκυμοσυνης δεν υπάρχουν στα φαρμακεια? Μονο στο ιντερνετ μπορω να το βρω? Τα γνωστα τεστ ειναι αρκετα ακριβα και ελεγα να δοκιμασω αυτα

απο οσο ξερω οχι δεν υπαρχουν.. βεβαια εχει κ πιο φτηνες μαρκες στο φαρμακειο νομιζω ξεκινανε εκει στα 7 ευρω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,συγνωμη που βαζω εδω αυτη την ερώτηση,δεν ημουν σιγουρη που να τη γραψω.Τα hometest εγκυμοσυνης δεν υπάρχουν στα φαρμακεια? Μονο στο ιντερνετ μπορω να το βρω? Τα γνωστα τεστ ειναι αρκετα ακριβα και ελεγα να δοκιμασω αυτα

Στο e bay θα βρεις τα one step σε πολυ χαμηλες τιμες! Τεστ εγκυμοσυνης και τεστ ωορρηξιας

  • Μου αρέσει 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,συγνωμη που βαζω εδω αυτη την ερώτηση,δεν ημουν σιγουρη που να τη γραψω.Τα hometest εγκυμοσυνης δεν υπάρχουν στα φαρμακεια? Μονο στο ιντερνετ μπορω να το βρω? Τα γνωστα τεστ ειναι αρκετα ακριβα και ελεγα να δοκιμασω αυτα

Μπορείς να πάρεις τηλ. στην εταιρεία hometest να παραγγείλεις και σε μία μέρα το πολύ δύο στα στέλνουν σπίτι σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!! Ειμαι στον 4ο μήνα της εγκυμοσύνης μου κι ολα φαίνονται να κυλούν ομαλά!  Εχω ενα θεματάκι με τη γιατρό μου μόνο!  Εχει αρχίσει να μου δημιουργεί πολλές ανασφάλειες κ δε ξέρω τι να κάνω πραγματικά!  Απο τη μια μου δίνει μαγνήσιο απο την αλλη μου λεει πως δε χρειάζεται να το παίρνω κι οτι είναι κατι έξτρα αυτο. Απο τη μια μου λεει θα μου αλλαξει το felicin σε κατι άλλο κι ακόμα μου το αλλάζει!  Παίρνει καποια απο σας μαγνήσιο?  Σε ποιό μηνα και για ποσο? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Irini123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ειμαι στον 4ο μήνα της εγκυμοσύνης μου κι ολα φαίνονται να κυλούν ομαλά!  Εχω ενα θεματάκι με τη γιατρό μου μόνο!  Εχει αρχίσει να μου δημιουργεί πολλές ανασφάλειες κ δε ξέρω τι να κάνω πραγματικά!  Απο τη μια μου δίνει μαγνήσιο απο την αλλη μου λεει πως δε χρειάζεται να το παίρνω κι οτι είναι κατι έξτρα αυτο. Απο τη μια μου λεει θα μου αλλαξει το felicin σε κατι άλλο κι ακόμα μου το αλλάζει!  Παίρνει καποια απο σας μαγνήσιο?  Σε ποιό μηνα και για ποσο? 

Μπράβο κορίτσι μου! Έτσι να συνεχίσεις! Γράψε την απορία σου και σε άλλο τοπικ που μιλάνε εγκυμονούσες! Από όσο ξέρω δίνουν και μαγνήσιο και φυλλικό στην εγκυμοσύνη αλλά δεν έχω υπάρξει προσωπικά έγκυος! Μπορεί να το δουν άλλα κορίτσια που περιμένουν μωράκι να σου πουν όμως!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Irini123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ειμαι στον 4ο μήνα της εγκυμοσύνης μου κι ολα φαίνονται να κυλούν ομαλά!  Εχω ενα θεματάκι με τη γιατρό μου μόνο!  Εχει αρχίσει να μου δημιουργεί πολλές ανασφάλειες κ δε ξέρω τι να κάνω πραγματικά!  Απο τη μια μου δίνει μαγνήσιο απο την αλλη μου λεει πως δε χρειάζεται να το παίρνω κι οτι είναι κατι έξτρα αυτο. Απο τη μια μου λεει θα μου αλλαξει το felicin σε κατι άλλο κι ακόμα μου το αλλάζει!  Παίρνει καποια απο σας μαγνήσιο?  Σε ποιό μηνα και για ποσο? 

Καλημέρα Ειρηνη με το καλό το μωράκι σου!! Μόνο για αυτά τα δυο ανησυχείς; Αν ναι να σου πω κατά την άποψη μου ότι πολύ καλα κάνει και σου δίνει μαγνήσιο και ναι κάποια στιγμή θα σταματήσεις να το παίρνεις αλλα σε καμία περίπτωση δεν βλάπτει κάθε άλλο μόνο καλό κάνει.Δεν ξέρω αν παίρνουν όλες οι κοπέλες. Ξέρω ότι είτε χρειάζεται είτε δεν χρειάζεται κάποιοι το δίνουν προεραιτικα  γιατί κρατα ήρεμη την μητρα την χαλαρώνει από τις συσπασεις που έχουμε και στην αρχή και προς το τέλος.Δηλαδη αργότερα το δίνουν μαζί με το ασβέστιο αλλα αν έχεις επαρκή ποσότητα μαγνησίου μπορει να μην χρειαστεί μετά.Το φιλισιν εξυπακούεται στην φάση που είσαι.Δεν ξέρω με τι μπορεί να στο αλλάξει ο γιατρος γνωρίζει και δεν νομίζω πως υπάρχει καποιος λόγος ανησυχίας.Παντως γενικά το μαγνήσιο έχει πολλά οφέλη! Και πάλι με το καλό και μην ανησυχείς για αυτά τα δυο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!!!!το φιλισιν Ναι το παίρνεις από την αρχή που μαθαίνεις ότι είσαι έγκυος,συνήθως αν στο αλλάξει απλά δίνουν πχ της pregnacare  βιταμίνες που τα έχουν όλα μέσα,εκτός αν εννοεί κάτι άλλο πχ σε μάρκα....τώρα το μαγνήσιο το έπαιρνα στην 1η εγκυμοσύνη μετά τον 4ο  με 5ο μηνα,κάπου εκεί το αρχίζουν συνήθως όλες οι γυναίκες,αλλά πχ στην 2η εγκυμοσύνη μου το πήρα παο 2.5 μηνών γιατί έκανα λίγες συσπάσεις..είχα κάτι πονακια γενικότερα...πάντως κακό δεν κάνει σίγουρα.μην ανησυχείς...κ μην φοβάσαι..απλά ρώτησε τον γιατρό σ να Στα εξηγήσει καλύτερα...δεν είναι κακό να του το πεις.:-D

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Irini123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ειμαι στον 4ο μήνα της εγκυμοσύνης μου κι ολα φαίνονται να κυλούν ομαλά!  Εχω ενα θεματάκι με τη γιατρό μου μόνο!  Εχει αρχίσει να μου δημιουργεί πολλές ανασφάλειες κ δε ξέρω τι να κάνω πραγματικά!  Απο τη μια μου δίνει μαγνήσιο απο την αλλη μου λεει πως δε χρειάζεται να το παίρνω κι οτι είναι κατι έξτρα αυτο. Απο τη μια μου λεει θα μου αλλαξει το felicin σε κατι άλλο κι ακόμα μου το αλλάζει!  Παίρνει καποια απο σας μαγνήσιο?  Σε ποιό μηνα και για ποσο? 

Το μαγνήσιο είναι απαραίτητο στην εγκυμοσύνη απο όσο ξέρω. Εγώ είμαι 21 εβδομάδων και μου έχει δώσει μαγνήσιο απο την 7η εβδομάδα με οδηγιες να πίνω ενα πρωι και ενα βραδυ. Εγω είχα αποκόλληση στις αρχες, ίσως γι αυτο πίνω 2 αλλά γενικα βοηθάει στις συσπάσεις και στο να ειναι χαλαρή η μήτρα. Και σίδιρο παίρνω 2 χαπάκια. Αν έχεις όμως γενικά θέματα με τη γιατρό σου να τα συζητήσεις μαζί της. Με τον γυναικολογο δεν πρεπει να νιωθει ανασφάλεια καμια κοπέλα είτε έγκυος είτε όχι.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Elenaki5186 είπε:

Το μαγνήσιο είναι απαραίτητο στην εγκυμοσύνη απο όσο ξέρω. Εγώ είμαι 21 εβδομάδων και μου έχει δώσει μαγνήσιο απο την 7η εβδομάδα με οδηγιες να πίνω ενα πρωι και ενα βραδυ. Εγω είχα αποκόλληση στις αρχες, ίσως γι αυτο πίνω 2 αλλά γενικα βοηθάει στις συσπάσεις και στο να ειναι χαλαρή η μήτρα. Και σίδιρο παίρνω 2 χαπάκια. Αν έχεις όμως γενικά θέματα με τη γιατρό σου να τα συζητήσεις μαζί της. Με τον γυναικολογο δεν πρεπει να νιωθει ανασφάλεια καμια κοπέλα είτε έγκυος είτε όχι.

Θέμα με το σίδηρο ειχα πριν την εγκυμοσύνη απ οταν έμεινα έγκυος και μετά από το πουθενά το θέμα του σιδήρου μου αποκαταστάθηκε οπότε δε χρειάζεται να παρω σίδηρο δε μ εχει δωσει ακομη δλδ κάτι!  Το μαγνήσιο το παίρνω απο το δεύτερο μήνα μεχρι τώρα κ επειδή απ οσο ξέρω απο τη νύφη κ την αδελφή μου το έπαιρναν σε ολη την εγκυμοσύνη σχεδόν μου έκανε περίεργο που μου είπε η γιατρός οτι δε χρειάζεται να το παίρνω!  Το felicin το παίρνω πρίν μείνω έγκυος κ το συνεχίζω κανονικά!  Κορίτσια σας ευχαριστώ πολυ γιά τις απαντήσεις σας!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Irini123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Ειμαι στον 4ο μήνα της εγκυμοσύνης μου κι ολα φαίνονται να κυλούν ομαλά!  Εχω ενα θεματάκι με τη γιατρό μου μόνο!  Εχει αρχίσει να μου δημιουργεί πολλές ανασφάλειες κ δε ξέρω τι να κάνω πραγματικά!  Απο τη μια μου δίνει μαγνήσιο απο την αλλη μου λεει πως δε χρειάζεται να το παίρνω κι οτι είναι κατι έξτρα αυτο. Απο τη μια μου λεει θα μου αλλαξει το felicin σε κατι άλλο κι ακόμα μου το αλλάζει!  Παίρνει καποια απο σας μαγνήσιο?  Σε ποιό μηνα και για ποσο? 

ενταξει δ ειναι τοσο σοβαρα θεματα αυτα για να σε αγχωσουν κ να αμφιβαλλεις για τη γιατρο αν κατα τα αλλα εισαι ευχαριστημενη

το φολικο ειναι καλο να το παιρνουμε απο πριν μεινουμε κ για ολο το πρωτο τριμηνο,καποιοι το συνεχιζουν σε ολη την εγκυμοσυνη

οι επιλογες δ ειναι πολλες,φιλισιν,φολιντεξ που νομιζω εχει κ λιγο ασβεστιο η μια συνολικη βιταμινη εγκυμοσυνης οπως οι pregnacare που αναφερθηκαν,οποιο απο αυτα κ να παιρνεις το ιδιο κανει

το μαγνησιο δ ειναι απαραιτητο οτι το παιρνουν ολες.αν πχ δ εχεις αποκολληση,συσπασεις,γενικα πονους,οι κραμπες γτ να παρεις;προσωπικα στην πρωτη εγκυμοσυνη επαιρνα στο δευτερο τριμηνο κ στο τριτο μεχρι που μπηκα στον μηνα μου,αλλα ειχα πονους,στο πρωτο τριμηνο επαιρνα προγεστερονη.στη δευτερη εγκυμοσυνη δ πηρα καθολου

οι περισσοτεροι γιατροι το δινουν προληπτικα μαζι με το ασβεστιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...