Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 ώρα πρίν, iouliana είπε:

Γεια σας κορίτσια!!

 

@Beboula25 η ώρα η καλή! Πότε με το καλό? 

@Dimitr@17 μακάρι να μην σου έρθει!!

 

Kαι εδώ έχουμε μία βροχή μία ήλιο! Τι σπαστικό!! Εχθές πάντως κάναμε μπανάκι οικογενειακώς!

 

Μέχρι να διαπιστώσεις εγκυμοσύνη κάνεις ό,τι έκανες και πριν. Προσοχή θέλει π.χ σε περίπτωση βαριάς φαρμακευτικής αγωγής. 

Σχετικά με την ηλικία, ο γυναικολόγος μου έχει πει ότι μετά τα 38-39 η γονιμότητα μειώνεται σημαντικά και μετά τα 40 + φθίνει η ποιότητα των ωαρίων. 

@*ζουζουνα*!!! ο θυροειδής εμποδίζει την ωορρηξία?

Ο θυροειδης εμποδίζει στο να μείνεις έγκυος αν είναι υψηλή η τιμη,οπότε χαλάει κ ο κύκλος συνεπώς κ η ωορρηξία...εξάλλου ο θυροειδης είναι ο σημαντικότερος παράγοντας για να έχει μια γυναίκα σωστή περίοδο κλπ...είναι μια αλυσίδα..πχ αν δεν έχει σταθερή περίοδο πως θα κάνει ωορρηξία κ πως θα μείνει έγκυος..

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

Καλημερα κοριτσια...τι κανετε???εγω μολις σχολασα...πως ειστε?τι καιρό εχετε?εδω στην αθηνα μια ήλιο μια συννεφιά

Καλημέρα!!!τι να κάνουμε...εγώ εδώ σπίτι με τα παιδιά,έχω κ τον μεγάλο μου άρρωστο από προχθές με τον ιό εντεροιο,μοιάζει με την.γαστρεντερίτιδα...αλλά λίγο χειρότερα..τεσπα σήμερα πάει καλύτερα κ δεν έχει κάνει εμετό καθόλου προς το παρόν.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

Καλημέρα!!!τι να κάνουμε...εγώ εδώ σπίτι με τα παιδιά,έχω κ τον μεγάλο μου άρρωστο από προχθές με τον ιό εντεροιο,μοιάζει με την.γαστρεντερίτιδα...αλλά λίγο χειρότερα..τεσπα σήμερα πάει καλύτερα κ δεν έχει κάνει εμετό καθόλου προς το παρόν.

To εχω περασει κ εγω αυτο πουλες...ειχα περασει μεγαλη ταλαιπωρια...περαστικα να είναι..!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

To εχω περασει κ εγω αυτο πουλες...ειχα περασει μεγαλη ταλαιπωρια...περαστικα να είναι..!!!

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!!:wub:


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Dimitr@17 είπε:

Καλημερα κοριτσια...τι κανετε???εγω μολις σχολασα...πως ειστε?τι καιρό εχετε?εδω στην αθηνα μια ήλιο μια συννεφιά

Καλησπερα σε όλες! Εγω τα ίδια πάλι όπως μετά την απόξεση.Εκτη μέρα περιοδου και έχω αιμοραγια.Δλδ εκεί που τελείωνε η περίοδος ξανά κατεβάζω αίμα κανονικό.Δεν ξέρω τι γίνεται αλλα ούτε τον γιατρό δεν παιρνω ότι γίνει κουράστηκα πια 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Καλησπερα σε όλες! Εγω τα ίδια πάλι όπως μετά την απόξεση.Εκτη μέρα περιοδου και έχω αιμοραγια.Δλδ εκεί που τελείωνε η περίοδος ξανά κατεβάζω αίμα κανονικό.Δεν ξέρω τι γίνεται αλλα ούτε τον γιατρό δεν παιρνω ότι γίνει κουράστηκα πια 

Τι να σου πω...εγω δν ειχσ κανει αποξεση..το απεβαλε ο οργανισμος απο μονος του..παντως μετα απο εναν μηνα πουμου ηρθε περιοδος ειχα πολυ αιμα σε σχεση με τους κανονικους μου κύκλους

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλησπερα σε όλες! Εγω τα ίδια πάλι όπως μετά την απόξεση.Εκτη μέρα περιοδου και έχω αιμοραγια.Δλδ εκεί που τελείωνε η περίοδος ξανά κατεβάζω αίμα κανονικό.Δεν ξέρω τι γίνεται αλλα ούτε τον γιατρό δεν παιρνω ότι γίνει κουράστηκα πια 

Κικίτσα συνονόματη θα έλεγα να το πεις στο γιατρό σου, ότι έχεις αυτή τη διακοπή στη ροή και ξανά πάλι, μπορεί να είναι κάτι ασήμαντο ή και όχι αλλά νομίζω πρέπει να το ξέρει αν επηρεάζει τις προσπάθειες. Με αγάπη πολλή! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , kido είπε:

Κικίτσα συνονόματη θα έλεγα να το πεις στο γιατρό σου, ότι έχεις αυτή τη διακοπή στη ροή και ξανά πάλι, μπορεί να είναι κάτι ασήμαντο ή και όχι αλλά νομίζω πρέπει να το ξέρει αν επηρεάζει τις προσπάθειες. Με αγάπη πολλή! 

Το ξέρω πως το λες με αγαπη και σε ευχαριστώ.. Τα ίδια θα ακούσω Κικιτσα μου.Επειδη συμβαίνει στην περιοδο μου λέει δεν είναι κάτι να ξεκουράζομαι κ τέτοια.Δεν επηρεάζει αρκεί να σταματάει αλλιως δεν προλαβαίνει να δέσει το ενδομήτριο.Για τις προσπαθειες συζήτησα με τον καλό μου να χαλαρώσουμε λίγο.Επαφες έχουμε ούτως ή άλλως απλά θα τα αφήσω αυθορμητα χωρίς να σταθώ στις μερες καταλαβες.Πιστευω θα με βοηθήσει το να περάσω λίγο ξέγνοιαστα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Το ξέρω πως το λες με αγαπη και σε ευχαριστώ.. Τα ίδια θα ακούσω Κικιτσα μου.Επειδη συμβαίνει στην περιοδο μου λέει δεν είναι κάτι να ξεκουράζομαι κ τέτοια.Δεν επηρεάζει αρκεί να σταματάει αλλιως δεν προλαβαίνει να δέσει το ενδομήτριο.Για τις προσπαθειες συζήτησα με τον καλό μου να χαλαρώσουμε λίγο.Επαφες έχουμε ούτως ή άλλως απλά θα τα αφήσω αυθορμητα χωρίς να σταθώ στις μερες καταλαβες.Πιστευω θα με βοηθήσει το να περάσω λίγο ξέγνοιαστα 

Εντάξει. Να κάνεις όπως νιώθεις. Τους έχουμε τρελάνει κι αυτούς τους άντρες μας! Να περάσετε καλά στο γάμο σας και να χαλαρώσετε από κάθε σκέψη! Θα σας κάνει καλό σίγουρα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Εντάξει. Να κάνεις όπως νιώθεις. Τους έχουμε τρελάνει κι αυτούς τους άντρες μας! Να περάσετε καλά στο γάμο σας και να χαλαρώσετε από κάθε σκέψη! Θα σας κάνει καλό σίγουρα!

Ε ναι μωρε κ για τους δυο μας το κάνω..Και εκεινος το αξίζει με το παραπάνω..

Ασε να αποκαταστήσω εσας πρώτα και μετά εγω! Χαχααχ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Dimitr@17 καλημέρα! Μην ξεχαστείς και δεν πάρεις τεστ για μεθαύριο! Έχω ελπίδες για σένα!

Καλημέρα σε όλες! @Beboula25  καθάρισες καθόλου από αίμα σήμερα; Όχι τίποτα άλλο να ξεκινάμε σιγά σιγά...εμένα η εφαρμογή στο κινητό μου λέει ότι από μεθαύριο 9η μέρα μπαίνω σε γόνιμες... από ΣΚ ξεκινάμε το babydancing!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kido είπε:

@Dimitr@17 καλημέρα! Μην ξεχαστείς και δεν πάρεις τεστ για μεθαύριο! Έχω ελπίδες για σένα!

Καλημέρα σε όλες! @Beboula25  καθάρισες καθόλου από αίμα σήμερα; Όχι τίποτα άλλο να ξεκινάμε σιγά σιγά...εμένα η εφαρμογή στο κινητό μου λέει ότι από μεθαύριο 9η μέρα μπαίνω σε γόνιμες... από ΣΚ ξεκινάμε το babydancing!

Καλημερααα!! Δόξα τω Θεό ναι καθάρισα! Ίσα ίσα ίχνη μόνο αλλα θα φύγουν κ αυτά.Και εμενα λέει σε 7 ημερες η ωορρηξια από μεθαύριο δλδ κ εγω σε γονιμες,πάμε πακέτο εμείς. Πολύ μου άρεσε το babydancing!:-D Μήπως να το ξεκινούσες νωρίτερα να το καναμε εβδομαδιαίο φεστιβάλ;;:D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Καλημερααα!! Δόξα τω Θεό ναι καθάρισα! Ίσα ίσα ίχνη μόνο αλλα θα φύγουν κ αυτά.Και εμενα λέει σε 7 ημερες η ωορρηξια από μεθαύριο δλδ κ εγω σε γονιμες,πάμε πακέτο εμείς. Πολύ μου άρεσε το babydancing!:-D Μήπως να το ξεκινούσες νωρίτερα να το καναμε εβδομαδιαίο φεστιβάλ;;:D

Χαχαχα!!! Είδα κάτι βιντεάκια στο youtube που ήταν στα αγλλικά και έλεγαν αυτό για την επαφή που έχεις όταν προσπαθείς να συλλάβεις και μου άρεσε! Δεν είναι δικό μου! Είχε και πολλά tips, δεν ξέρω αν ισχύουν αλλά εγώ χθες που έβλεπα κάπως κόλλησα! Ψάξτε αν θέλετε να δείτε κι εσείς, είναι κοπέλες που λένε πώς έπιασαν γρήγορα μωρό και πώς το κατάλαβαν νωρίς κλπ! Θα ξεκινήσω από Παρασκευή πρώτα ο Θεός και βλέπουμε! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...