Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, ritaki13 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!!!!!

ειμαι εγκυοςςςςςςςςςςςςςςςςςς

πηρα χθες την χωριακη μου, ειναι 300. οταν πηγα να κανω την χωριακη ηταν η μερα που περιμενα περιοδο. ο γιατρος μου ειπε να κανω αλλη μια τη Δευτερα για να δουμε που ειμαστε κ να ξεκινησω φιλικο κ μαγνησιο κ να μιλησουμε Δευτερα.

εχω αγχωθει λιγο με την τιμη της χωριακης κ να πανε ολα καλα αλλα ειμαι κ χαρουμενη πολυυυυυυυ

 

εμενα ο γιατρος μου ειχε πει να ξεκιναω κ οσο πιο νωρις γινεται την προσπαθεια. δλδ απ την 8η η 9η μερα βουρρρρ μερα παρα μερα

μην αγχωνεσαι με τον θυροειδη εγω επιασα κ εχω 2,6. τωρα λογικα θα προσπαθησουμε να πεσει απλα θελω να σου πω οτι δεν πρεπει να το σκεφτεσαι. κανε την προσπαθεια σου κ θα ερθει σιγουρα!!!!!

κορίτσι μου ήμουν σίγουρη,εξάλλου το τεστ φαίνονταν καθαρά,μπράβο κ η χοριακη σου είναι τέλεια!!!

όχι δεν αγχώνομαι έτσι κι αλλιώς το περίμενα ότι θα είχα απρρυθμιστει...είχαμε αλλάξει μάρκα στο χάπι δεν μου έκατσε καλά κ γύρισα στο παλιό με χαμηλότερη δόση,τώρα μου το αύξησε κ όλα καλά.

3 ώρες πρίν, kido είπε:

Μπράβο και πάλι!!! Το περιμέναμε!!! Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε, να κάνεις ότι σου είπε ο γιατρός και να ξεκουράζεσαι!!! Ευχαριστούμε και για τις συμβουλές, πιάνουν τόπο σίγουρα εδώ να ξέρεις!!!

 

Αμ έτσι εξηγείται! Ξερρυθμίστηκες! Να μιλήσεις με τον ενδοκρινολόγο να αλλάξετε δόση ίσως. Μήπως άλλαξε το βάρος σου; Εγώ όταν έβαλα 4-5 κιλά ανέβηκε η TSH κι όταν τα έχασα έπεσε πάλι! Τώρα είμαι στη μέση(+2 κιλά) με tsh πριν 2 μήνες 1,1.. Έκανα επανεξέταση να δω που βρίσκομαι!!

Ένα το ήξερα!!!οι εμετοί που είχα τον προηγούμενο μήνα ήταν από το χάπι που είχα αλλάξει την μάρκα δλδ,τώρα έχω γυρίσει στο ίδιο χάπι κ πιο πολύ δοσολογία έτσι ώστε αν μείνω κ έγκυος για αρχή να με καλύψει..αλλά θέλει 1 μήνα για να ρυθμιστεί ..οπότε από εκεί κ πέρα αν μείνω θα είμαι όμως κ επανάληψη της TSH Μόλις έρθω από τις διακοπές.το βάρος όχι 500γρ με 1 κιλό αλλά πάντα τώρα λόγο ωορρηξίας λίγο πρηζονται στην κοιλιά...αν κάνω..μου φαίνεται μήπως δεν κάνω ωορρηξία αυτόν τον μήνα..χμμμ..τεσπα δεν πειράζει το πολύ πολύ να αργήσει να έρθει..θα δούμε..έχω ξεκινήσει τα ινοφερτ που βοηθάνε πολύ οπότε θα ρυθμιστεί καλύτερα κ η ωορρηξία μου.

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

4 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

κορίτσι μου ήμουν σίγουρη,εξάλλου το τεστ φαίνονταν καθαρά,μπράβο κ η χοριακη σου είναι τέλεια!!!

όχι δεν αγχώνομαι έτσι κι αλλιώς το περίμενα ότι θα είχα απρρυθμιστει...είχαμε αλλάξει μάρκα στο χάπι δεν μου έκατσε καλά κ γύρισα στο παλιό με χαμηλότερη δόση,τώρα μου το αύξησε κ όλα καλά.

Ένα το ήξερα!!!οι εμετοί που είχα τον προηγούμενο μήνα ήταν από το χάπι που είχα αλλάξει την μάρκα δλδ,τώρα έχω γυρίσει στο ίδιο χάπι κ πιο πολύ δοσολογία έτσι ώστε αν μείνω κ έγκυος για αρχή να με καλύψει..αλλά θέλει 1 μήνα για να ρυθμιστεί ..οπότε από εκεί κ πέρα αν μείνω θα είμαι όμως κ επανάληψη της TSH Μόλις έρθω από τις διακοπές.το βάρος όχι 500γρ με 1 κιλό αλλά πάντα τώρα λόγο ωορρηξίας λίγο πρηζονται στην κοιλιά...αν κάνω..μου φαίνεται μήπως δεν κάνω ωορρηξία αυτόν τον μήνα..χμμμ..τεσπα δεν πειράζει το πολύ πολύ να αργήσει να έρθει..θα δούμε..έχω ξεκινήσει τα ινοφερτ που βοηθάνε πολύ οπότε θα ρυθμιστεί καλύτερα κ η ωορρηξία μου.

Κι εγώ με Τ4 75, στο 1,2 την έχω τελικά την tsh όποτε μια χαρά. Ακούω και γι αυτό το Ινοφερτ καλά λόγια ότι βοηθά. Το είχε πει κι άλλη κοπέλα. Μήπως να πάρω κι εγώ; Βιταμίνη είναι; Όλες οι ορμόνες μου είναι μέσα στο όριο όμως, μήπως είναι για κορίτσια με ανώμαλο κύκλο; Θα πάω τη άλλη βδομάδα πάλι στον ενδοκρινολόγο μου τις εξετάσεις να τις δει και θα ρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , kido είπε:

Κι εγώ με Τ4 75, στο 1,2 την έχω τελικά την tsh όποτε μια χαρά. Ακούω και γι αυτό το Ινοφερτ καλά λόγια ότι βοηθά. Το είχε πει κι άλλη κοπέλα. Μήπως να πάρω κι εγώ; Βιταμίνη είναι; Όλες οι ορμόνες μου είναι μέσα στο όριο όμως, μήπως είναι για κορίτσια με ανώμαλο κύκλο; Θα πάω τη άλλη βδομάδα πάλι στον ενδοκρινολόγο μου τις εξετάσεις να τις δει και θα ρωτήσω.

ναι τα ινοφερτ βιταμινες ειναι κ εγω τα πηρα φυλλικο οξυ ειναι κ ισοτονολη. εγω επερνα τα φακελακια. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

ναι τα ινοφερτ βιταμινες ειναι κ εγω τα πηρα φυλλικο οξυ ειναι κ ισοτονολη. εγω επερνα τα φακελακια. 

Οκ ευχαριστώ! Θα ρωτήσω κορίτσια. Έκανα ορμονολογικές σήμερα όποτε θα του τις πάω να τις δει και θα μου πει!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι..το χρόνο αυτό της αναμονής μέχρι να διαπιστώσετε εγκυμοσύνη αποφεύγετε το αλκοόλ? Ένα ποτήρι κρασί για παράδειγμα σε μια έξοδο μπορεί να προκαλέσει κακό αυτή την περίοδο?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, kido είπε:

Κι εγώ με Τ4 75, στο 1,2 την έχω τελικά την tsh όποτε μια χαρά. Ακούω και γι αυτό το Ινοφερτ καλά λόγια ότι βοηθά. Το είχε πει κι άλλη κοπέλα. Μήπως να πάρω κι εγώ; Βιταμίνη είναι; Όλες οι ορμόνες μου είναι μέσα στο όριο όμως, μήπως είναι για κορίτσια με ανώμαλο κύκλο; Θα πάω τη άλλη βδομάδα πάλι στον ενδοκρινολόγο μου τις εξετάσεις να τις δει και θα ρωτήσω.

το έπαιρνα πριν μείνω έγκυος στον 2ο,τώρα το παίρνω για να μου ρυθμίσει καλύτερα τον κύκλο έχω 33 με 37 κάπου εκεί κ ήπιας μορφής πολυκυστικων αλλά ωορρηξία συνήθως κάνω κάθε μήνα..απλά για ενίσχυση το παίρνω κ καλύτερη ποιότητα.είναι ινοσιτολη κ φυλλικο βοηθάνε στην καλύτερη λειτουργία των ωοθηκών ειδικά σε περιπτώσεις πολυκυστικων.τώρα για τον θυροειδη έπαιρνα ethyrox 75 αλλά τώρα ethyrox 88 Μόνο για να κατέβει η τιμή..κ στον 2ο  Πριν μείνω έγκυος σεβαστή την δοσολογία ήμουν κ να είμαι σταθερή κ τώρα μετά από 15 μήνες είχα ρυθμιστεί ,απορυθμιστηκε με αυτό που έγινε ,Ε τώρα θα στρώσει.

πρίν από 15 λεπτά , Nicol_ είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι..το χρόνο αυτό της αναμονής μέχρι να διαπιστώσετε εγκυμοσύνη αποφεύγετε το αλκοόλ? Ένα ποτήρι κρασί για παράδειγμα σε μια έξοδο μπορεί να προκαλέσει κακό αυτή την περίοδο?

Εγώ γενικά δεν πίνω αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα κ στις 2 εγκυμοσύνες αν ήθελα έπινα μισό ποτηράκι κρασί,γενικά όμως δεν θέλει ποσότητα κ συνέχεια ξέρω.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

 

Εγώ γενικά δεν πίνω αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα κ στις 2 εγκυμοσύνες αν ήθελα έπινα μισό ποτηράκι κρασί,γενικά όμως δεν θέλει ποσότητα κ συνέχεια ξέρω.

Ευχαριστώ για την απάντηση :) 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Nicol_ είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι..το χρόνο αυτό της αναμονής μέχρι να διαπιστώσετε εγκυμοσύνη αποφεύγετε το αλκοόλ? Ένα ποτήρι κρασί για παράδειγμα σε μια έξοδο μπορεί να προκαλέσει κακό αυτή την περίοδο?

Λοιπόν επειδή εχθές τα λέγαμε με τον γιατρό μου είπε ακριβως αυτό.. χαλάρωσε περνα όμορφα το καλοκαίρι  πιες τα ποτάκια σου κάνε τα τσιγάρα σου και θα μου γυρίσεις σίγουρα γκαστρωμένη. Είναι ένας σοβαρότατος γιατρος φυσικά για το τσιγάρο εννοείται θα προτιμούσε  να το κόψω και καταλαβαίνεις το πιες τα ποτάκια σου δεν εννοει Πινε ένα τόνο κ δεν τρέχει τίποτα αλλα γενικά μου λέει ζήσε φυσιολογικά. Στην εγκυμοσυνη μου επέτρεπε μέχρι 2 ποτηράκια κρασί ή μπυρα την εβδομάδα αλλα δεν άγγιζα τίποτα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Beboula25 είπε:

Λοιπόν επειδή εχθές τα λέγαμε με τον γιατρό μου είπε ακριβως αυτό.. χαλάρωσε περνα όμορφα το καλοκαίρι  πιες τα ποτάκια σου κάνε τα τσιγάρα σου και θα μου γυρίσεις σίγουρα γκαστρωμένη. Είναι ένας σοβαρότατος γιατρος φυσικά για το τσιγάρο εννοείται θα προτιμούσε  να το κόψω και καταλαβαίνεις το πιες τα ποτάκια σου δεν εννοει Πινε ένα τόνο κ δεν τρέχει τίποτα αλλα γενικά μου λέει ζήσε φυσιολογικά. Στην εγκυμοσυνη μου επέτρεπε μέχρι 2 ποτηράκια κρασί ή μπυρα την εβδομάδα αλλα δεν άγγιζα τίποτα.

Κορίτσια σας ευχαριστώ πόλυ για τις απαντήσεις.:wub:

Ο λόγος που ρώτησα είναι γιατί δεν θέλω να προκαλέσω άθελα μου κάτι κακό. Εννοείται μιλάμε για ένα ποτήρι κρασί και οχι υπερβολές.  Με κατατόπισαν πολύ οι απαντήσεις σας να ειστε καλα :)

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kido είπε:

Κι εγώ με Τ4 75, στο 1,2 την έχω τελικά την tsh όποτε μια χαρά. Ακούω και γι αυτό το Ινοφερτ καλά λόγια ότι βοηθά. Το είχε πει κι άλλη κοπέλα. Μήπως να πάρω κι εγώ; Βιταμίνη είναι; Όλες οι ορμόνες μου είναι μέσα στο όριο όμως, μήπως είναι για κορίτσια με ανώμαλο κύκλο; Θα πάω τη άλλη βδομάδα πάλι στον ενδοκρινολόγο μου τις εξετάσεις να τις δει και θα ρωτήσω.

@kido εγω στο ειχα πει κοριτσι μου Ναι παρτα δεν συνταγογραφουνται αλλα εγω πιστευω ότι βοηθούν πολυυυ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Angie1990 είπε:

@kido εγω στο ειχα πει κοριτσι μου Ναι παρτα δεν συνταγογραφουνται αλλα εγω πιστευω ότι βοηθούν πολυυυ!!

Δεν ξέρω ρε σεις, μήπως είναι μόνο για πολυκυστικες οωθηκες; Εμενα ο κύκλος είναι σταθερός. Ούτε πονάω ούτε μεγάλη αιμορραγία έχω. Έκανα και έλεγχο πάλι ορμονών (lh, FSh, Prl, E2) και όλες καλές βγήκαν. Φυλλικό παιρνω έτσι σκέτο... θα ρωτήσω όμως κι αν συμφωνεί ο γιατρός, γιατί οχι ας τις βοηθήσω κι άλλο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , kido είπε:

Δεν ξέρω ρε σεις, μήπως είναι μόνο για πολυκυστικες οωθηκες; Εμενα ο κύκλος είναι σταθερός. Ούτε πονάω ούτε μεγάλη αιμορραγία έχω. Έκανα και έλεγχο πάλι ορμονών (lh, FSh, Prl, E2) και όλες καλές βγήκαν. Φυλλικό παιρνω έτσι σκέτο... θα ρωτήσω όμως κι αν συμφωνεί ο γιατρός, γιατί οχι ας τις βοηθήσω κι άλλο!

οχι για ολους ειναι απλη βιταμινη ειναι. η ισοτονολη που εχουν κ οι pregnacare μεσα απλα βοηθαει για καλητερες ωορηξιες. απλες βιταμινες ειναι δε ειναι φαρμακευτικο σκευασμα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια?εδω μια βρεχει μια ηλιο μας εχει τρελανει...πως ειστε σημερα? @Beboula25 ? @kido? Εχω ενα πρηξιμο στην κοιλια αλλο πραγμα σημερα λες κ θα αδιαθετησω...αντε να ερθει η πεμπτη γτ εχω μπει στον πειρασμο βα σκεφτομαι μηπως εχει γινει τπτ τελικα αυτον τον μηνα εκει που το ειχα αποκλεισει

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

Τι κανετε κοριτσια?εδω μια βρεχει μια ηλιο μας εχει τρελανει...πως ειστε σημερα? @Beboula25 ? @kido? Εχω ενα πρηξιμο στην κοιλια αλλο πραγμα σημερα λες κ θα αδιαθετησω...αντε να ερθει η πεμπτη γτ εχω μπει στον πειρασμο βα σκεφτομαι μηπως εχει γινει τπτ τελικα αυτον τον μηνα εκει που το ειχα αποκλεισει

Καλα είμαι σήμερα κλείσαμε και τις βέρες μας! :wub: Με τον καιρό τι πράγμα κ αυτό μια παράνοια δλδ.. Καλα κανεις κ μπαίνεις στον πειρασμό γιατί να μην μπεις;; Είπαμε και μια φορά είναι αρκετή και δεν το λέω για να σε ανεβάσω αλλα γιατί ισχύει!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Beboula25 είπε:

Καλα είμαι σήμερα κλείσαμε και τις βέρες μας! :wub: Με τον καιρό τι πράγμα κ αυτό μια παράνοια δλδ.. Καλα κανεις κ μπαίνεις στον πειρασμό γιατί να μην μπεις;; Είπαμε και μια φορά είναι αρκετή και δεν το λέω για να σε ανεβάσω αλλα γιατί ισχύει!

ααα συγχαρητηρια..η ωρανα η, καλη λοιπόν...!!!σε ευχαριστω..αρχιζω και το σκέφτομαι γτ με ποναει παρα πολυ το στηθος εχει πρηστει κ η κοιλια μου κ νιωθω λες κ θα αδιαθετησω...αφου περπαταω κ με ποναει το στήθος μου φαντασου..τεσπα καλύτερα να μην σκεφτομαι τπτ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...