Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

@Irini123 μαγνήσιο έπαιρνα στην δεύτερη εγκυμοσύνη, βελτιώνει την κυκλοφορία του αίματος. Δεν χρειάζεται να το παίρνεις αν δεν έχεις κράμπες κτλ. Το φυλλικό από ένα σημείο και μετά το έπαιρνα συνδυαστικά  με τον σίδηρο (δε θυμάμαι ακριβώς πως το λένε). Μην αγχώνεσαι, και ρώτα αν κάτι δεν καταλαβαίνεις τον γιατρό σου.


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Καλησπέρα κορίτσια.. Εγώ περιμένω Σάββατο να αδιαθετησω αλλά αρχισαν από σήμερα τα προεόρτια.. Η γυναικολόγος μου μου είπε ότι άμα δεν τα καταφέρουμε μέχρι το Σεπτέμβριο θα πρέπει να κανουμε σαλπιγγογραφια να βεβαιωθουμε ότι και αυτός ο τομέας είναι εντάξει.. αλλά κάθε μήνα που δεν τα καταφέρνουμε άλλο τόσο πέφτω.. φαντάζομαι με καταλαβαίνετε πολλές ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Efouko είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Εγώ περιμένω Σάββατο να αδιαθετησω αλλά αρχισαν από σήμερα τα προεόρτια.. Η γυναικολόγος μου μου είπε ότι άμα δεν τα καταφέρουμε μέχρι το Σεπτέμβριο θα πρέπει να κανουμε σαλπιγγογραφια να βεβαιωθουμε ότι και αυτός ο τομέας είναι εντάξει.. αλλά κάθε μήνα που δεν τα καταφέρνουμε άλλο τόσο πέφτω.. φαντάζομαι με καταλαβαίνετε πολλές ..

Εγώ σε καταλαβαίνω κι έχω το ίδιο προγραμμα... αν δεν μείνω ως Σεπτέμβρη θα κάνω κι εγώ σάλπιγγογραφία. Αλλά ελπίζω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ έμεινα έγκυος μετά απο σαλπιγγογραφια που μάλιστα έδειξε οτι η μια σάλπιγγα δεν είναι τόσο διαβατη. Μην απελπιζεστε να εχετε αισιοδοξία και πίστη στο Θεό. Κάθε μήνας που περνάει σας φέρνει πιο κοντά στο μωράκι σας. Έτσι να σκέφτεστε.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.... σχεδόν καινουρια στο φόρουμ και θέλω βοήθεια ! Τελευταία περίοδος 28/5 με κύκλο 30-31 μέρες... είχα επαφές 10-11-12-13-14 ...σήμερα είμαι στην 26η μέρα του κύκλου μου και έχει ήδη 3-4 μέρες νιώθω συμπτώματα περιόδου.. αλλά περίοδος είναι να μου έρθει κανονικά στις 27... τι λέτε να παίζει;;; Λέτε να έγινε το θαύμα η πάλι να κλαίω;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Mariasalm είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.... σχεδόν καινουρια στο φόρουμ και θέλω βοήθεια ! Τελευταία περίοδος 28/5 με κύκλο 30-31 μέρες... είχα επαφές 10-11-12-13-14 ...σήμερα είμαι στην 26η μέρα του κύκλου μου και έχει ήδη 3-4 μέρες νιώθω συμπτώματα περιόδου.. αλλά περίοδος είναι να μου έρθει κανονικά στις 27... τι λέτε να παίζει;;; Λέτε να έγινε το θαύμα η πάλι να κλαίω;;

Σου ευχομαι να εχει γινει το καλοοοοο!!!!!!μεσα απ την καρδια μου!

 

καλημερα κοριτσια, εγω πηγα χθες γιατρο, ειδα το μωρο στον σακο, ολα καλα σε μια βδομαδα θα παω για να ακουσουμε καρδουλα.

εχω πολλη αγωνια αλλα ειμαι αισιοδοξη γενικοτερα. 

σας ευχαριστω πολυ που με στηριξατε τις ημερες της τρελλας που δεν ηξερα αν ειμαι η οχι !!!!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ritaki13 είπε:

Σου ευχομαι να εχει γινει το καλοοοοο!!!!!!μεσα απ την καρδια μου!

 

καλημερα κοριτσια, εγω πηγα χθες γιατρο, ειδα το μωρο στον σακο, ολα καλα σε μια βδομαδα θα παω για να ακουσουμε καρδουλα.

εχω πολλη αγωνια αλλα ειμαι αισιοδοξη γενικοτερα. 

σας ευχαριστω πολυ που με στηριξατε τις ημερες της τρελλας που δεν ηξερα αν ειμαι η οχι !!!!!!

μπράβο κοριτσάκι μου!!!άντε τώρα χαλάρωσε κ απόλαυσε  το!!!

3 ώρες πρίν, Mariasalm είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.... σχεδόν καινουρια στο φόρουμ και θέλω βοήθεια ! Τελευταία περίοδος 28/5 με κύκλο 30-31 μέρες... είχα επαφές 10-11-12-13-14 ...σήμερα είμαι στην 26η μέρα του κύκλου μου και έχει ήδη 3-4 μέρες νιώθω συμπτώματα περιόδου.. αλλά περίοδος είναι να μου έρθει κανονικά στις 27... τι λέτε να παίζει;;; Λέτε να έγινε το θαύμα η πάλι να κλαίω;;

έχεις πιθανότητες φυσικά αφού έκανες τις ημέρες που έπρεπε..τώρα είναι ανάλογα αν γενικά το έχεις πριν την περίοδο οκ...αν όμως είναι κάτι καινούργιο..ποτέ δεν ξέρεις...όπως κ να έχει κ αρνητικό να είναι το αποτέλεσμα δεν πτοουμαστε,αλλά προχωράμε μπροστά!!!αισιοδοξία κ θετική ενέργεια!!!:wub:

17 ώρες πρίν, kido είπε:

Εγώ σε καταλαβαίνω κι έχω το ίδιο προγραμμα... αν δεν μείνω ως Σεπτέμβρη θα κάνω κι εγώ σάλπιγγογραφία. Αλλά ελπίζω!

κοριτσάκι μου κ @Efouko Εγώ πάντως στον 2ο Μετά την σαλπιγγογραφια που έκανα έμεινα έγκυος τον ίδιο μήνα..κ να φανταστείτε ήταν κ ο μήνας που δεν με ένοιαζε κιόλας αφού όλα ήταν καλά ...έπιασα ακριβώς στον 1.5 χρόνο προσπαθειών για το 2ο γιο μου.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

On 20/6/2018 at 1:55 ΜΜ, Irini123 είπε:

Θέμα με το σίδηρο ειχα πριν την εγκυμοσύνη απ οταν έμεινα έγκυος και μετά από το πουθενά το θέμα του σιδήρου μου αποκαταστάθηκε οπότε δε χρειάζεται να παρω σίδηρο δε μ εχει δωσει ακομη δλδ κάτι!  Το μαγνήσιο το παίρνω απο το δεύτερο μήνα μεχρι τώρα κ επειδή απ οσο ξέρω απο τη νύφη κ την αδελφή μου το έπαιρναν σε ολη την εγκυμοσύνη σχεδόν μου έκανε περίεργο που μου είπε η γιατρός οτι δε χρειάζεται να το παίρνω!  Το felicin το παίρνω πρίν μείνω έγκυος κ το συνεχίζω κανονικά!  Κορίτσια σας ευχαριστώ πολυ γιά τις απαντήσεις σας!! 

Καλησπερα! εμενα ο γιατρος δεν μου εχει δωσει μαγνησιο αλλα γενικα μεχρι στιγμης δεν ειχα πονους στην κοιλια η συσπασεις για να μου δωσει. αλλοι γιατροι το δινουν προληπτικα απο τον 4-5 μηνα και μετα αλλα σιγουρα οχι απο την αρχη εκτος κ αν εχεις επιπλοκες στην εγυμοσυνη(κοντο τραχηλο, συσπασεις κτλ..). επισης για το φυλλικο , εγω επαιρνα εως 3 μηνων filicine αλλα μετα δεν χρειαζεται τοση ποσοτητα οσο εχει το filicine και παιρνω gynotardyferon  που ειναι σιδηρος με φιλλικο μαζι . 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , ada32 είπε:

Καλησπερα! εμενα ο γιατρος δεν μου εχει δωσει μαγνησιο αλλα γενικα μεχρι στιγμης δεν ειχα πονους στην κοιλια η συσπασεις για να μου δωσει. αλλοι γιατροι το δινουν προληπτικα απο τον 4-5 μηνα και μετα αλλα σιγουρα οχι απο την αρχη εκτος κ αν εχεις επιπλοκες στην εγυμοσυνη(κοντο τραχηλο, συσπασεις κτλ..). επισης για το φυλλικο , εγω επαιρνα εως 3 μηνων filicine αλλα μετα δεν χρειαζεται τοση ποσοτητα οσο εχει το filicine και παιρνω gynotardyferon  που ειναι σιδηρος με φιλλικο μαζι . 

Καλησπερα Άντα μου πως είσαι,το μωράκι σου;;;  Για το μαγνήσιο να πω ότι κ εμενα μου το έδινε από την αρχή προληπτικά 3 την ημέρα και δεν είχα κανενα πρόβλημα με συσπασεις ή κοντό τράχηλο.Μου εξήγησε πως στην αρχή της κυησης η μητρα αντιλαμβάνεται το έμβρυο ως ξένο σώμα και συσπαται(αυτά τα μικρά πονακια που ακούμε στην αρχή της εγκυμοσυνης είναι συσπασεις) για αυτό και το έδινε προληπτικά για να είσαι χαλαρή μου έλεγε ασχέτως που δεν πονούσα κ τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλησπερα Άντα μου πως είσαι,το μωράκι σου;;;  Για το μαγνήσιο να πω ότι κ εμενα μου το έδινε από την αρχή προληπτικά 3 την ημέρα και δεν είχα κανενα πρόβλημα με συσπασεις ή κοντό τράχηλο.Μου εξήγησε πως στην αρχή της κυησης η μητρα αντιλαμβάνεται το έμβρυο ως ξένο σώμα και συσπαται(αυτά τα μικρά πονακια που ακούμε στην αρχή της εγκυμοσυνης είναι συσπασεις) για αυτό και το έδινε προληπτικά για να είσαι χαλαρή μου έλεγε ασχέτως που δεν πονούσα κ τέτοια.

καλα ειμαι ,περιμενω να περασουν οι μηνες!!! εσυ πως εισαι ? απο την αρχη δινουν σπανια οι γιατροι εκτος αν ειχες καποια αποβολη η καποιο θεμα  απο οσο ξερω. γτ στην ουσια επιβαρυνεις τον οργανισμο σου με φαρμακα .συνηθως προγεστερονη δινουν απο την αρχη αρκετοι γιατροι .

επισης στην αρχη εχεις  ενοχλησεις κ πονακια γτ μεγαλωνει η μητρα . ειχα κ εγω τετοια αλλα ειναι φυσιολογικα αφου "ανοιγει" η μητρα. δεν ειναι συσπασεις στην αρχη της κυησης. οι συσπασεις εμφανιζονται αργοτερα μετα το 3μηνο κ πετρωνει η κοιλια σου. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ada32 είπε:

καλα ειμαι ,περιμενω να περασουν οι μηνες!!! εσυ πως εισαι ? απο την αρχη δινουν σπανια οι γιατροι εκτος αν ειχες καποια αποβολη η καποιο θεμα  απο οσο ξερω. γτ στην ουσια επιβαρυνεις τον οργανισμο σου με φαρμακα .συνηθως προγεστερονη δινουν απο την αρχη αρκετοι γιατροι .

επισης στην αρχη εχεις  ενοχλησεις κ πονακια γτ μεγαλωνει η μητρα . ειχα κ εγω τετοια αλλα ειναι φυσιολογικα αφου "ανοιγει" η μητρα. δεν ειναι συσπασεις στην αρχη της κυησης. οι συσπασεις εμφανιζονται αργοτερα μετα το 3μηνο κ πετρωνει η κοιλια σου. 

Τι να πω κ εγω ότι μου είπε ανέφερα.Οχι δεν είχα κανενα θέμα. Μου τα έδινε όλα από την αρχή μαγνήσιο και προγεστερονη .Δεν το φοβόμουν γιατί είναι βιταμίνη αλλα σίγουρα αν με το καλό ξανά μείνω θα τα ρωτήσω όλα από την αρχή.Είμαι καλα είπα να αφήσουμε το καλοκαιράκι να περάσει χαλαρά χωρίς άλλη παρακολούθηση με γιατρό εφόσον δείχνουν όλα εντάξει δλδ.Μου μενει να πάω στην ενδοκρινολόγο να ρυθμίσουμε τον θυρεοειδή και ότι άλλο χρειάζεται και από εκεί κ πέρα το αφήνουμε λιγάκι επάνω μας και στην τύχη που εύχομαι να μας ευνοήσει..Ποσο είσαι τώρα;; Κοριτσάκι έχεις; Με το καλό να περάσουν οι μηνες να το πάρετε αγκαλίτσα!!:wub:

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, *ζουζουνα*!!! said:

μπράβο κοριτσάκι μου!!!άντε τώρα χαλάρωσε κ απόλαυσε  το!!!

έχεις πιθανότητες φυσικά αφού έκανες τις ημέρες που έπρεπε..τώρα είναι ανάλογα αν γενικά το έχεις πριν την περίοδο οκ...αν όμως είναι κάτι καινούργιο..ποτέ δεν ξέρεις...όπως κ να έχει κ αρνητικό να είναι το αποτέλεσμα δεν πτοουμαστε,αλλά προχωράμε μπροστά!!!αισιοδοξία κ θετική ενέργεια!!!:wub:

κοριτσάκι μου κ @Efouko Εγώ πάντως στον 2ο Μετά την σαλπιγγογραφια που έκανα έμεινα έγκυος τον ίδιο μήνα..κ να φανταστείτε ήταν κ ο μήνας που δεν με ένοιαζε κιόλας αφού όλα ήταν καλά ...έπιασα ακριβώς στον 1.5 χρόνο προσπαθειών για το 2ο γιο μου.

Έτσι να μας δίνετε κουραγιο !!! 

5 hours ago, Mariasalm said:

Έκανα ένα τεστακι self clear πριν από τρεις μέρες...και βγήκε αρνητικό! Λέτε να μην έδειξε γιατί το έκανα τόσο νωρίς; Από συμπτώματα μόνο το στήθος μου πονάει αφόρητα ..

Καλό είναι να ξανακανεις ένα τεστακι τη μέρα που περιμενεις αν δεν σου έχει ερθει γιατί είναι λίγο νωρις να δείξει κάτι από τώρα ! Εύχομαι να μην σου έρθει και να δεις ένα τεράστιο θετικό !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...