Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

@Luckystars @Flo flo @fairy-mary @Beboula25 @Smile89 @kido @P.L.L. @palmoira @loyloy @Elma86 @*ζουζουνα*!!! αν ξεχναω καμια κοπελα συγχωρεστε με τι μου κανετε κοριτσια μου πειτε μου οτι θελετε να ξεχαστω λιγο να παρω τα πανω μου γιατι δεν με βλεπω καλα θελω και λιγο τα φωτα σας να σας ρωτησω κατι γενικα με εξετασεις και τετοια θελω να κανω σιγα σιγα τις εξετασεις που μου εχουν πει πλησιαζει ο καιρος θελω να κανω ενα τεστ παπ αλλα θελω να κανω εξεταση που βρισκει ουρεοπλασμα , μυκοπλασμα, και κυταρομεγολοποιο αυτα πως τα βρισκω τι εξεταση πρεπει να κανω ;;;

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 5 λεπτά , giotitsa είπε:

@Luckystars @Flo flo @fairy-mary @Beboula25 @Smile89 @kido @P.L.L. @palmoira @loyloy @Elma86 @*ζουζουνα*!!! αν ξεχναω καμια κοπελα συγχωρεστε με τι μου κανετε κοριτσια μου πειτε μου οτι θελετε να ξεχαστω λιγο να παρω τα πανω μου γιατι δεν με βλεπω καλα θελω και λιγο τα φωτα σας να σας ρωτησω κατι γενικα με εξετασεις και τετοια θελω να κανω σιγα σιγα τις εξετασεις που μου εχουν πει πλησιαζει ο καιρος θελω να κανω ενα τεστ παπ αλλα θελω να κανω εξεταση που βρισκει ουρεοπλασμα , μυκοπλασμα, και κυταρομεγολοποιο αυτα πως τα βρισκω τι εξεταση πρεπει να κανω ;;;

Καλά κοριτσάκι μου,είμαι εγώ νομίζω στο Παπ τεστ θα φαίνονται αυτά λογικά.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , *ζουζουνα*!!! είπε:

Καλά κοριτσάκι μου,είμαι εγώ νομίζω στο Παπ τεστ θα φαίνονται αυτά λογικά.

@*ζουζουνα*!!! δεν ξερω αν φαινονται θελω να κανω να δω αν εχω τιποτα απο αυτα πριν ξεκινησω 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , giotitsa είπε:

@Luckystars @Flo flo @fairy-mary @Beboula25 @Smile89 @kido @P.L.L. @palmoira @loyloy @Elma86 @*ζουζουνα*!!! αν ξεχναω καμια κοπελα συγχωρεστε με τι μου κανετε κοριτσια μου πειτε μου οτι θελετε να ξεχαστω λιγο να παρω τα πανω μου γιατι δεν με βλεπω καλα θελω και λιγο τα φωτα σας να σας ρωτησω κατι γενικα με εξετασεις και τετοια θελω να κανω σιγα σιγα τις εξετασεις που μου εχουν πει πλησιαζει ο καιρος θελω να κανω ενα τεστ παπ αλλα θελω να κανω εξεταση που βρισκει ουρεοπλασμα , μυκοπλασμα, και κυταρομεγολοποιο αυτα πως τα βρισκω τι εξεταση πρεπει να κανω ;;;

Καλημέρα! Τεστ παπ, καλλιέργεια κολπικού υγρού και για CMV αίματος. Το CMV γιατί το θέλεις? Θα σου πρότεινα όταν πας στο γιατρό σου για τεστ παπ, να σου γράψει έναν πλήρη έλεγχο ορμονών,καλλιέργεια κολπικού υγρού,γενική ούρων κτλ. 

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, *ζουζουνα*!!! είπε:

Καλημέρα!!!!τι κάνετε?πως είστε?εγώ όλα καλά οι εμετοί συνεχίζονται ,μόνο σήμερα δεν έκανα αν κ εχω παρα πολύ τάση,σήμερα λογικά αλλάζω βδομάδα τώρα πόσο δεν ξέρω ακριβώς ο υπέρηχος θα μας πει την άλλη βδομάδα..υπολογίζω 2 βδομάδες μείον οπότε μάλλον 5η κλείνω σήμερα.

Καλημέρα! Όλα καλά ζουζούνα μου! Άντε να είναι και κόρη! Πότε είχες επαφές; Λένε για κορίτσι πρέπει πριν την οωρρηξία να ξεκινάς, ενώ για αγόρι πάνω στην οωρρηξία! Δεν ξέρω αν ισχύουν βέβαια...

Εγώ 14η μέρα σήμερα αλλά ακόμα δεν έχω κάνει οωρρηξία νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , giotitsa είπε:

@Luckystars @Flo flo @fairy-mary @Beboula25 @Smile89 @kido @P.L.L. @palmoira @loyloy @Elma86 @*ζουζουνα*!!! αν ξεχναω καμια κοπελα συγχωρεστε με τι μου κανετε κοριτσια μου πειτε μου οτι θελετε να ξεχαστω λιγο να παρω τα πανω μου γιατι δεν με βλεπω καλα θελω και λιγο τα φωτα σας να σας ρωτησω κατι γενικα με εξετασεις και τετοια θελω να κανω σιγα σιγα τις εξετασεις που μου εχουν πει πλησιαζει ο καιρος θελω να κανω ενα τεστ παπ αλλα θελω να κανω εξεταση που βρισκει ουρεοπλασμα , μυκοπλασμα, και κυταρομεγολοποιο αυτα πως τα βρισκω τι εξεταση πρεπει να κανω ;;;

Καλημέρα κορίτσι μου καλα είμαι,σήμερα αδιαθετησα... Ότι σου έγραψε η παλμοιρα  είναι. Και εγω θα κάνω εξέταση κολπικού υγρού για ουρεοπλασμα κ τέτοια. Γιατί δεν σε βλέπεις καλα μην αγχώνεσαι δεν είναι τίποτα αυτά ένα τσεκ είναι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , giotitsa είπε:

@Luckystars @Flo flo @fairy-mary @Beboula25 @Smile89 @kido @P.L.L. @palmoira @loyloy @Elma86 @*ζουζουνα*!!! αν ξεχναω καμια κοπελα συγχωρεστε με τι μου κανετε κοριτσια μου πειτε μου οτι θελετε να ξεχαστω λιγο να παρω τα πανω μου γιατι δεν με βλεπω καλα θελω και λιγο τα φωτα σας να σας ρωτησω κατι γενικα με εξετασεις και τετοια θελω να κανω σιγα σιγα τις εξετασεις που μου εχουν πει πλησιαζει ο καιρος θελω να κανω ενα τεστ παπ αλλα θελω να κανω εξεταση που βρισκει ουρεοπλασμα , μυκοπλασμα, και κυταρομεγολοποιο αυτα πως τα βρισκω τι εξεταση πρεπει να κανω ;;;

Και για χλαμύδια δες στην καλλιέργεια κολπικού υγρού. Και e.coli στα ούρα και όλα αυτά που σου είπαν τα κορίτσια εννοείται και στο σπέρμα του συντρόφου σε καλλιέργεια.

Καλημέρα! Έλα θα ανεβούμε όλες πάλι σιγά σιγά. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , giotitsa είπε:

@Luckystars @Flo flo @fairy-mary @Beboula25 @Smile89 @kido @P.L.L. @palmoira @loyloy @Elma86 @*ζουζουνα*!!! αν ξεχναω καμια κοπελα συγχωρεστε με τι μου κανετε κοριτσια μου πειτε μου οτι θελετε να ξεχαστω λιγο να παρω τα πανω μου γιατι δεν με βλεπω καλα θελω και λιγο τα φωτα σας να σας ρωτησω κατι γενικα με εξετασεις και τετοια θελω να κανω σιγα σιγα τις εξετασεις που μου εχουν πει πλησιαζει ο καιρος θελω να κανω ενα τεστ παπ αλλα θελω να κανω εξεταση που βρισκει ουρεοπλασμα , μυκοπλασμα, και κυταρομεγολοποιο αυτα πως τα βρισκω τι εξεταση πρεπει να κανω ;;;

Να σου πω πώς μπορείς να ξεχαστείς?Να κλείσεις το μυαλό σου από σκέψεις και προγράμματα. Κλείσε ραντεβού για το τεστ παπ,εκεί θα σου πάρει ο γιατρός και δείγμα για όλα τα υπόλοιπα.Βάλε μια ειδοποίηση για την προηγούμενη μέρα του ραντεβού και ξέχνα το ως τότε. 3 μπατονέτες είχα πάρει εγώ. Τώρα για το τελευταίο που λες δεν ξέρω. Είναι το hpv? 


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου καλα είμαι,σήμερα αδιαθετησα... Ότι σου έγραψε η παλμοιρα  είναι. Και εγω θα κάνω εξέταση κολπικού υγρού για ουρεοπλασμα κ τέτοια. Γιατί δεν σε βλέπεις καλα μην αγχώνεσαι δεν είναι τίποτα αυτά ένα τσεκ είναι 

@Beboula25 δεν φοβαμαι και δεν αγχωνομαι καθολου για την εξεταση απο θεμα ψυχολογιας δεν με βλεπω καλα εχω πολυ τα κατω μου προσπαθω παρα πολυ δεν θελω να ειμαι αχαριστη ετσι λεω δοξασι ο Θεος που σηκωνομαι και ειμαι καλα τελος παντων θελω να παρω τα πανω μου δηλαδη αν ζητησω και εγω εξεταση κολπικου θα βγει αν εχω κανενα απο αυτα τα μικροβια;

πρίν από 4 λεπτά , kido είπε:

Και για χλαμύδια δες στην καλλιέργεια κολπικού υγρού. Και e.coli στα ούρα και όλα αυτά που σου είπαν τα κορίτσια εννοείται και στο σπέρμα του συντρόφου σε καλλιέργεια.

Καλημέρα! Έλα θα ανεβούμε όλες πάλι σιγά σιγά. 

@kidoθα ανεβω αλλα δεν ξερω ποτε να φανταστεις αμελησα μια υποχρεωση που ειχα επειδη το ξεχασα 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , giotitsa είπε:

@Beboula25 δεν φοβαμαι και δεν αγχωνομαι καθολου για την εξεταση απο θεμα ψυχολογιας δεν με βλεπω καλα εχω πολυ τα κατω μου προσπαθω παρα πολυ δεν θελω να ειμαι αχαριστη ετσι λεω δοξασι ο Θεος που σηκωνομαι και ειμαι καλα τελος παντων θελω να παρω τα πανω μου δηλαδη αν ζητησω και εγω εξεταση κολπικου θα βγει αν εχω κανενα απο αυτα τα μικροβια;

@kidoθα ανεβω αλλα δεν ξερω ποτε να φανταστεις αμελησα μια υποχρεωση που ειχα επειδη το ξεχασα 

Καταλαβαίνω κορίτσι μου. Και εγω αυτές τις μερες έχω σαλτάρει δεν κοιμάμαι καλα βλέπω όνειρα σκέφτομαι συνέχεια το τι συμβαίνει. 

Ναι στο κολπικο υγρό φαίνονται όλα αυτά τα μικρόβια.

Just now, palmoira είπε:

Περιμένω να έρθει η Τετάρτη για αυχενική...

Με το καλό παλμοιρα μου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , palmoira είπε:

Περιμένω να έρθει η Τετάρτη για αυχενική...

@palmoira θυμομουν οτι ειχες αυχενικη αυτην την περιοδο ευχομαι να ειναι ολα καλα κοριτσακι μου @Beboula25 αν δεν σαλταρω τωρα θα ειμαι ενταξει εγω κοιμαμαι καλα αλλα οτι την ωρα σκεφτομαι τι εγινε και δεν μπορω να ηρεμησω με τιποτα αυτο ειναι γολγοθας πραγματικα 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...